Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...η πλοηγηση μεσα στην καρτα ειναι μια εμπειρια...Πολύ αργή και με κολλήματα. Μιλάω για 512ΜΒ Transcend όχι τίποτα μούφα μάρκα. Ολοκαίνουργια.

8. Δεν υπάρχει πρόσβαση σε φωτογραφίες μετά από μεταφορά πχ με BT από άλλο κινητό. Κάθονται στα ληφθέντα και δεν πάνε πουθενά...πάλι καλά που τις επιλέγεις ως φώτο κλήσης.

9. ΑΝ το θυμάμαι καλά δεν επιτρέπει επίσης να μεταφέρεις στο φάκελο αυτό (ληφθέντα) από άλλο φάκελο φωτογραφία.

10. Δεν υπάρχει (εκτός και είμαι χαζός και δεν το βρήκα) επιλογή να σώζω απευθείας φωτογραφία ή και μήνυμα στην κάρτα. Κυρίως το πρώτο. Πρέπει να κάνω μεταφορές και είναι πολύ σπαστικό και σαν εργασία και σαν χρόνος...

 

:blink: - βρε παιδια ο κακομοιρος μαλλιασε η γλωσσα μου: για αυτα εχει καποιος αλλος χρηστης να μας πει κατι ? ισχυουν ή οχι οπως τα ειπε ο φιλος ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ισχύουν στο επιβεβαιώνω εγώ ξανά...φίλε TSAKHS

Όσο για το θέμα ρύθμισης ήχου...τύμπανου κτλ νομίζω ότι αν θέλουμε να καλύψουμε μια αγορά μας και να τη θεοποιήσουμε κάνουμε τα πάντα για να μην τη βγάλουμε αποτυχημένη. Εγώ στη ζωή μου δεν το κάνω ποτέ, κάνω την αυτοκριτική μου. Ετσι λοιπόν αυτό το χαζό να κόβει 1-3" από ένα τραγούδι όταν έχω κλήση για να ΜΗ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΤΥΜΠΑΝΟ ΜΟΥ αν το έχω στο αυτί μου (!!!!) μου φάνηκε (μετά συγχωρήσεως) η πιο αστεία μην πω τίποτα άλλο...δικαιολογία. Δηλαδή ρε παιδιά κυκλοφορείτε όλη μέρα με το κινητό στο αυτί??? χωρίς να μιλάτε? ή μήπως εννοείτε αν χρησιμοποιείς ΒΤ???

Διότι είναι άλλο να έχει γενικά χαμηλό τον ήχο κλήσης και άλλο να το κόβει. Εμένα μου μοιάζει σαν σφάλμα software που καλεί τον ήχο κλήσης με καθυστέρηση...ίσως κάποιος με πιο τεχνικές γνώσεις δώσει καλύτερες εξηγήσεις. Αλλά ρύθμιση εταιρείας για προστασία αποκλείεται...Αλήθεια υπάρχει και στα παλιότερα μοντέλα της?

Επίσης θέλω να πω ότι σήμερα κοπέλα μου είπε σε τυχαία συνάντηση για το Ε900 που κράταγε ότι στους 2 μήνες από την πληκτρολόγηση SMS έχει αρχίσει και κλυδωνίζεται το slide επικίνδυνα και τρίζει...το έχει πάει άλλος? γιατί εγώ πλέον το έβαλα στο κουτί του και ΔΕΝ το χρησιμοποιώ το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Eisai ipervolikos...... kai omos oso kai an sou fenetai bug i Samsung exei xasei

dikastiko agona gia minisi me spasmeno timpano(autiou) sto D500

kai mou exei simvei kai emena na prospatho na paro kai oso perimeno na ginei i sindesi na me exei parei kapoios kai na xtipisei eno to exo sto auti mou......

Ola ta skeftikes mono to autonoito den skeftikes

 

Δηλαδή για να καταλάβω οι άλλες ετιαρείες είναι ηλίθιες και θέλουν να πληρώνουν αποζημειώσεις? Αυτό λες... Επίσης εγώ δε μίλησα ΠΟΤΕ για μειωμένη ηχητική απόδοση στα πρώτα 1-3"....Μιλάω για κόψιμο κανονικό και μετά αρχίζει άλλο ένα κομμάτι 1-3" χαμηλό και μετά δυναμώνει...Και το έχω δοκιμάσει σε 12 mp3... Πρόσεξέ με λίγο....ΚΟΨΙΜΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ... χραπ και μετά ξεκινά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα,εννοεις πως θα παρεις ενα πολυ απλο κινητο?:worry:

Ποιο?απο περιεργια?

 

 

 

πιθανόν ένα SE χωρίς joystick...για να σου δώσω να καταλάβεις τώρα κινούμε με ένα ΝΟΚΙΑ 8210 που ξέθαψα από το συρτάρι (αναπληρωματικό..!) γιατί θέλω να το κρατήσω ανέπαφο το D900 μήπως το πουλήσω σε κανένα...

 

Αλήθεια κανένας υποψήφιος αγοραστής????

Δίνω και έξτρα μνήμη 512ΜΒ είπαμε καλε....!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά λοιπόν πάντα

Δεν επέλεξα την SE ενώ με τραβούσε το 3G των W850 κ K800 λόγω της χειρότερης (πάντα κατά την γνώμη μου) ποιότητας που έχουν τα συγκεκριμένα μοντέλα ...

 

Στο μόνο που διέκρινα ποιοτικά αλλαγή προς το καλύτερο είναι το ότι ο φακός της φωτογραφικής είναι κρυμμένος για να μην εκτίθεται σε κακουχίες...

 

ίσως το ραδιόφωνο (το οποίο βέβαια δεν μου λείπει ιδιαίτερα) ελλείψεις δεν βρίσκω....

 

 

1)...αυτό με την ποιότητα με εκνευρίζει αφάνταστα όταν μιλάμε για πλαστικά και αλουμίνιο...γιατί προφανώς μιλάμε για το εξωτερικό κομμάτι και όχι την πλακέτα. Ακόμα και η οθόνη του SE στο K750i / K800i είναι πολύ καλύτερες αλλά αν μπείτε (μη λέτε ότι σας τα πρήχω εγώ) στο φόρουμ πχ για το V3i της ΜΟΤΟ θα διαβάσετε τους εκεί αγοραστές ότι η οθόνη του είναι η καλύετρη της αγοράς....αν μπείτε στο φόρουμ για το Sharp...τα ίδια...κόκ

2)Στο θέμα κρυψίματος του φακού αγαπητέ μου ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ....μου είχε διαφύγει στις κριτικές μου είναι ίσως το μόνο ΘΕΤΙΚΟ σημείο με διαφορά μεγάλη από το σύνολο της αγοράς...Σωστή παρατήρηση, τη δέχομαι....πραγματικά πολύ καλή επιλογή της εταιρείας

3)Ούτε εμένα με ενοχλεί η απουσία ράδιο αν και στα 400 ευρώ το περιμένεις...Αλλά και κάποιον άλλο δεν το νοιάζει η φωτογρ. μηχανή, άλλον το mp3, άλλον η αναφορά στα μηνύματα, άλλον εκείνο άλλον το άλλο. Τελικά καλά μας κάνουν οι εταιρείες και μας δίνουν ένα κινητό ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ με 500-600 ευρώ...Δε διαφωνώ να μην υπάρχει αλλά να κοιτάμε και τον ανταγωνισμό συνολικά και να ρίχνουμε την τιμή...

 

ΕΧΤΡΑ...

στο θέμα του βύσματος...3 χρόνια με το Κ750 δεν είχα πρόβλημα ΠΟΤΕ...μπορεί να χαλάει σε κάποιους αλλά σκέψου ότι φόρτιζες το κινητό με πλήρη και πολύ χρήση κάθε 6 μέρες σχεδόν ενώ τώρα το φορτίζεις σε 2-2,5 μέρες...να περάσει κανένα εξάμηνο και να δούμε αν εφαρμόζουν καλά τα βύσματα ή αποκολούνται τα μαλακά πλαστικά που σκεπάζουν τις θύρες του κινητού...και τα ξαναλέμε...υπομονή..>!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λοιπόν αυτό το χαζό να κόβει 1-3" από ένα τραγούδι όταν έχω κλήση για να ΜΗ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΤΥΜΠΑΝΟ ΜΟΥ αν το έχω στο αυτί μου (!!!!) μου φάνηκε (μετά συγχωρήσεως) η πιο αστεία μην πω τίποτα άλλο...δικαιολογία. Δηλαδή ρε παιδιά κυκλοφορείτε όλη μέρα με το κινητό στο αυτί??? χωρίς να μιλάτε?

 

Mallon den katalaveneis...... dekti i apopsi sou tin aneferes 3 fores, alla to oti exeis mia apopsi den anerei ta stoixeia......nai sta proigoumena montela den ipirxe i kathisterisei (eixa to D500).....egine i minisi, exase to dikastirio, sto D600 emfanistike to "BUG" kai apo tote sta epomena 4 xronia kai 10 montela pou exoun vgalei den mporoun na to lisoun......

Opote exeis dikio einai BUG kai to paradeigma pou sou edosa (oti mou sinevei) einai psemata, kikloforo me to kinito sto auti oli mera.....

 

p.s. den exo lefta gia bluetooth kai to kolisa me tainia sto auti mou

p.s.2 sto 13o mp3 pou tha peraseis sto kinito sou vale 3sec xoris ixo mprosta apo to mp3 gia na min xaneis oute nota

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΤΡΑ...

στο θέμα του βύσματος...3 χρόνια με το Κ750 δεν είχα πρόβλημα ΠΟΤΕ...μπορεί να χαλάει σε κάποιους αλλά σκέψου ότι φόρτιζες το κινητό με πλήρη και πολύ χρήση κάθε 6 μέρες σχεδόν ενώ τώρα το φορτίζεις σε 2-2,5 μέρες...να περάσει κανένα εξάμηνο και να δούμε αν εφαρμόζουν καλά τα βύσματα ή αποκολούνται τα μαλακά πλαστικά που σκεπάζουν τις θύρες του κινητού...και τα ξαναλέμε...υπομονή..>!

 

to d500 to eixa 1.5 xrono prin to doso stin mana mou pou to exei akomi

to d600 to eixa 1 kai kati prin to doso stin ginaika mou kai paro to d900

se kanena tosa xronia den xalase to visma kai den kopike to plastiko kalima

alla tha ginei sto d900 se 6 mines epeidi to eipes esi.......

OPOTE AS TO VALO STO KOUTI MIN XALASEI

Link to comment
Share on other sites

to d500 to eixa 1.5 xrono prin to doso stin mana mou pou to exei akomi

to d600 to eixa 1 kai kati prin to doso stin ginaika mou kai paro to d900

se kanena tosa xronia den xalase to visma kai den kopike to plastiko kalima

alla tha ginei sto d900 se 6 mines epeidi to eipes esi.......

OPOTE AS TO VALO STO KOUTI MIN XALASEI

 

Και σε μένα στο D 500 (14 μήνες) και στο D 600 (6 μήνες) ποτέ δεν υπήρξε πρόβλημα με το βύσμα ή το πλαστικό κάλυμμα...

 

Να επαναλάβω την ερώτησή μου;

 

Ψάχνω bluetooth με ακουστικό που να συνεργάζεται με το D 900. Το i-tech δεν συνεργάζεται δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

1)...αυτό με την ποιότητα με εκνευρίζει αφάνταστα όταν μιλάμε για πλαστικά και αλουμίνιο...γιατί προφανώς μιλάμε για το εξωτερικό κομμάτι και όχι την πλακέτα. Ακόμα και η οθόνη του SE στο K750i / K800i είναι πολύ καλύτερες αλλά αν μπείτε (μη λέτε ότι σας τα πρήχω εγώ) στο φόρουμ πχ για το V3i της ΜΟΤΟ θα διαβάσετε τους εκεί αγοραστές ότι η οθόνη του είναι η καλύετρη της αγοράς....αν μπείτε στο φόρουμ για το Sharp...τα ίδια...κόκ

2)Στο θέμα κρυψίματος του φακού αγαπητέ μου ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ....μου είχε διαφύγει στις κριτικές μου είναι ίσως το μόνο ΘΕΤΙΚΟ σημείο με διαφορά μεγάλη από το σύνολο της αγοράς...Σωστή παρατήρηση, τη δέχομαι....πραγματικά πολύ καλή επιλογή της εταιρείας

3)Ούτε εμένα με ενοχλεί η απουσία ράδιο αν και στα 400 ευρώ το περιμένεις...Αλλά και κάποιον άλλο δεν το νοιάζει η φωτογρ. μηχανή, άλλον το mp3, άλλον η αναφορά στα μηνύματα, άλλον εκείνο άλλον το άλλο. Τελικά καλά μας κάνουν οι εταιρείες και μας δίνουν ένα κινητό ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ με 500-600 ευρώ...Δε διαφωνώ να μην υπάρχει αλλά να κοιτάμε και τον ανταγωνισμό συνολικά και να ρίχνουμε την τιμή...

 

ΕΧΤΡΑ...

στο θέμα του βύσματος...3 χρόνια με το Κ750 δεν είχα πρόβλημα ΠΟΤΕ...μπορεί να χαλάει σε κάποιους αλλά σκέψου ότι φόρτιζες το κινητό με πλήρη και πολύ χρήση κάθε 6 μέρες σχεδόν ενώ τώρα το φορτίζεις σε 2-2,5 μέρες...να περάσει κανένα εξάμηνο και να δούμε αν εφαρμόζουν καλά τα βύσματα ή αποκολούνται τα μαλακά πλαστικά που σκεπάζουν τις θύρες του κινητού...και τα ξαναλέμε...υπομονή..>!

καλημέρα. Καταρχήν δεν νομίζω ότι το Κ750 κυκλοφορεί 3 χρόνια.

Αν θυμάμαι καλά βγήκε αρχές καλοκαιριού του 2005 .

Πάντως επειδή το είχα και εγώ , ίσως το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν το θέμα της φόρτισης.Και είχα αλλάξει και φορτιστή.

Στο θέμα του κοψίματος του ήχου κλήσης έχεις απόλυτο δίκιο.Γιατί και εγώ όταν το είδα μου έκανε εντύπωση και άλλαξα καμμιάδεκαριά ΄χους μέχρι να βεβαιωθώ ότι οι ήχοι ήταν εντάξει και ότι έφταιγε το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

1ΕΧΤΡΑ...

στο θέμα του βύσματος...3 χρόνια με το Κ750 δεν είχα πρόβλημα ΠΟΤΕ...μπορεί να χαλάει σε κάποιους αλλά σκέψου ότι φόρτιζες το κινητό με πλήρη και πολύ χρήση κάθε 6 μέρες σχεδόν ενώ τώρα το φορτίζεις σε 2-2,5 μέρες...να περάσει κανένα εξάμηνο και να δούμε αν εφαρμόζουν καλά τα βύσματα ή αποκολούνται τα μαλακά πλαστικά που σκεπάζουν τις θύρες του κινητού...και τα ξαναλέμε...υπομονή..>!

 

Αυτά είναι βλακείες. Αν χειρίζεσαι το κινητό σου με βαρβαρότητα και απροσεξία και από ατσάλι να είναι θα χαλάσει. Εγώ όσα κινητά και να περάσανε από τα χέρια μου ποτέ δεν αντιμετώπισα hardware problem.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

εμενα περιπου με κραταει 4-5 μερες ....

Τοσο πολυ??Να υποθεσω οτι δεν μιλας πολυ και το κλεινεις το βραδυη κατι τετοιο..

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ειμαι υπερευχαριστιμενη με το συγκεκριμενο κινητο για να μην γινω υπερβολικη και γραψω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω παρει μεχρι τωρα και πιστεψτε με εχω παρει σχεδον τα παντα.

και σε θεμα ποιοτητας, πιασιματος στο χερι/μεγεθος αλλα και σε θεμα καμερας αλλα και μενου εμεινα πολυ ικανοποιημενη.

ειλικρινα δεν καταλαβαινω ολους εσας που ψαχνεστε να βρειτε κατι αρνητικο στο κινητο οπως το οτι αργει η ενταση να μεγαλωσει κτλ, αφου σαν συνολο το κινητακι ειναι κορυφη και ολες αυτες οι λεπτομεροιες φανταζουν τπτ μπροστα στα αλλα που εχει :D

λιγακι με την καρτα 1G που της εβαλα αργει αλλα δεν μ'ενοχλει.

παρτε μια φωτο που εβγαλα κυριολεκτικα με το κινητο κολημενο πανω και την εβγαλε πολυ καλη :happy:

http://img242.imageshack.us/my.php?image=photo0002gw9.jpg

παρτε και μια αλλη σε εξωτερικο χωρο

http://img208.imageshack.us/my.php?image=photo0001dj5.jpg

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ειμαι υπερευχαριστιμενη με το συγκεκριμενο κινητο για να μην γινω υπερβολικη και γραψω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω παρει μεχρι τωρα και πιστεψτε με εχω παρει σχεδον τα παντα.

και σε θεμα ποιοτητας, πιασιματος στο χερι/μεγεθος αλλα και σε θεμα καμερας αλλα και μενου εμεινα πολυ ικανοποιημενη.

ειλικρινα δεν καταλαβαινω ολους εσας που ψαχνεστε να βρειτε κατι αρνητικο στο κινητο οπως το οτι αργει η ενταση να μεγαλωσει κτλ, αφου σαν συνολο το κινητακι ειναι κορυφη και ολες αυτες οι λεπτομεροιες φανταζουν τπτ μπροστα στα αλλα που εχει :D

λιγακι με την καρτα 1G που της εβαλα αργει αλλα δεν μ'ενοχλει.

παρτε μια φωτο που εβγαλα κυριολεκτικα με το κινητο κολημενο πανω και την εβγαλε πολυ καλη :happy:

http://img242.imageshack.us/my.php?image=photo0002gw9.jpg

παρτε και μια αλλη σε εξωτερικο χωρο

http://img208.imageshack.us/my.php?image=photo0001dj5.jpg

 

Και οι δύο φώτο είναι ωραίες.

Αλλά τα παράπονα αφορούν κυρίως εσωτερικούς χώρους ή βράδυ έξω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ??Να υποθεσω οτι δεν μιλας πολυ και το κλεινεις το βραδυη κατι τετοιο..

 

οχι κανονικα το εχω και παιρνω και 5-6 τηλεφωνα την ημερα και στελνω και περιπου 10-15 μνμ..στην αρχη οταν λεγατε 2-3 μερες ελεγα οχι ρε γμτ θα μου κλεινει το τηλ σε μια μερα..αλλα τελικα οκ ειναι δεν εχω προβλημα..:cool:

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ειμαι υπερευχαριστιμενη με το συγκεκριμενο κινητο για να μην γινω υπερβολικη και γραψω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω παρει μεχρι τωρα και πιστεψτε με εχω παρει σχεδον τα παντα.

και σε θεμα ποιοτητας, πιασιματος στο χερι/μεγεθος αλλα και σε θεμα καμερας αλλα και μενου εμεινα πολυ ικανοποιημενη.

ειλικρινα δεν καταλαβαινω ολους εσας που ψαχνεστε να βρειτε κατι αρνητικο στο κινητο οπως το οτι αργει η ενταση να μεγαλωσει κτλ, αφου σαν συνολο το κινητακι ειναι κορυφη και ολες αυτες οι λεπτομεροιες φανταζουν τπτ μπροστα στα αλλα που εχει :D

λιγακι με την καρτα 1G που της εβαλα αργει αλλα δεν μ'ενοχλει.

παρτε μια φωτο που εβγαλα κυριολεκτικα με το κινητο κολημενο πανω και την εβγαλε πολυ καλη :happy:

http://img242.imageshack.us/my.php?image=photo0002gw9.jpg

παρτε και μια αλλη σε εξωτερικο χωρο

http://img208.imageshack.us/my.php?image=photo0001dj5.jpg

 

πες τα ρε κουκλα.... :respect:

 

αμαν, φαινεται οτι υπαρχουν πολλα κολλημενα μυαλα...

 

κινητο αγοραζετε

Link to comment
Share on other sites

όντως πολύ σου κρατάει...εμένα την τρίτη μέρα δεν την βγάζει με τίποτα...με 2-3 sms , 2-3 φωτο και περίπου 20 λεπτά ομιλία ..και βέβαια ξυπνητήρι...όλα αυτά χωρίς να το κλείνω το βράδυ..
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα στο D 500 (14 μήνες) και στο D 600 (6 μήνες) ποτέ δεν υπήρξε πρόβλημα με το βύσμα ή το πλαστικό κάλυμμα...

 

Να επαναλάβω την ερώτησή μου;

 

Ψάχνω bluetooth με ακουστικό που να συνεργάζεται με το D 900. Το i-tech δεν συνεργάζεται δυστυχώς...

 

Τελικά το i-tech δουλεύει κανονικά... μάλλον το πρώτο που τέσταρα είχε πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

πες τα ρε κουκλα.... :respect:

 

αμαν, φαινεται οτι υπαρχουν πολλα κολλημενα μυαλα...

 

κινητο αγοραζετε

 

Ενστάσεις...καταρχήν στο κούκλα (!) είναι υποκειμενικό φαντάζομαι...εγώ δεν τη ξέρω:lol: Δεύτερον το κινητό όπως λες είναι κινητό και άρα αν θες να το κρίνουμε μόνο ως κινητό τότε θα κριθεί αυστηρά ως κινητό ακόμα και συγκρινόμενο με τηλέφωνα των 50 ευρώ. Γιατί ως τηλέφωνο η αξία του εκεί πάει. Αν αφαιρέσεις φωτογραφική μηχανή, mp3 player, radio και δε ξέρω και εγώ τι άλλο μπορεί να έχει ένα κινητό, τότε παραμένει ένα κινητό και ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ...σωστά μεν όπως τα λες αλλά να ξέρουμε τι λέμε...

Πάμε παρακάτω...οι φωτογραφίες είναι εξωτερικού χώρου. Αν θέλετε να σας ανεβάσω φωτογραφία εξωτερικού χώρου που είχα τραβήξει με το V3i της ΜΟΤΟ με μηχανή 1.3ΜΡ να πάθετε πλάκα...Ομως όταν τράβηξα νύχτα αλλά και βίντεο κινούμενο μόνο φαντάσματα δεν είδα,...Εντάξει το D900 δεν είναι έτσι αλλά στα 400 ευρώ και συγκρινόμενο με άλλα της τάξης των 3ΜΡ είναιπολύ κατώτερο ειδικά τη νύχτα, με φλας και στο βίντεο. Να σας πω μια τεχνική λεπτομέρεια. Τράβηξα φωτογραφία σε άπλετο φωτισμό εσωτερικού χώρου με το κινητό αρκετές φορές την ώρα που άναβε κάποιο φλας άλλης μηχανής (σε γάμο ήμουνα, εκκλησία). Δε μπορείτε να φανταστείτε τις γραμμές, τι ξεθωριάσματα εικόνας και τι αποχρωματισμούς παρήγαγε η εικόνα.Δίπλα ο γιος μου με το παλιό μου Κ750 τράβαγε (12χρονος) ίδιες στιγμές και μιλάμε για επαγγελματική λήψη...Που να τράβαγα δηλαδή με το Κ800 που είναι και cyber shot....Αρα επ' αυτού για μένα τέρμα η συζύτηση.

-Πάμε σε άλλο θέμα. Το κινητό από κατασκευή είναι εξίσου μπακατελέ ποιοτικά με άλλα πολύ φθηνότερα. Προσωπικά το λέω. Το μόνο που μου άρεσε είναι αυτό το πλαστικό μαλακό που ουσιαστικά βεντουζάρει πάνω στις λείες επιφάνειες και από τις δύο πλευρές. Αυτό μάλιστα είναι ΠΡΟΣΟΝ...Όπως και αυτό που είπε χθες ένας φίλος με τον κρυμμένο φακό για να μην εκτίθεται συνεχώς. Τα καλά να τα λεμε...Αλλά τρίξιμο, παίξιμο, και ποιότητα τμημάτων δεν είναι πια και να ξετρελενόμαστε.

 

Για την PowerZ..."είναι κορυφή...". Καλή μου κοπέλα (όπως κατάλαβα είσαι κοπέλα) το να λες για ένα πράγμα όπως ένα κινητό είναι ΚΟΡΥΦΗ....σημαίνει ότι το συγκρίνεις με κάτι άλλο. Δεν ήρθε από τον ουρανό και πέφτωντας έκατσε στην κορυφή. Πέρασε προφανώς από τον ανταγωνίσμό. Εσύ λοιπόν που προφάνώς το έχεις συγκρίνει για να το τοποθετήσεις στη δική σου κορυφή κάνε μας ένα συγκριτικό με κάποιο (τουλάχιστον ένα) άλλο κινητό της ίδιας χρηματικής αξίας σήμερα...αλλιώς άλλα λόγια να αγαπιόμαστε....!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο ηχος κλησης δεν ειναι δυνατος;Δεν υπαρχει καποιο κολπο να το ανεβασουμε;Του D600 ειναι ποιο δυνατος;
Link to comment
Share on other sites

οχι κανονικα το εχω και παιρνω και 5-6 τηλεφωνα την ημερα και στελνω και περιπου 10-15 μνμ..στην αρχη οταν λεγατε 2-3 μερες ελεγα οχι ρε γμτ θα μου κλεινει το τηλ σε μια μερα..αλλα τελικα οκ ειναι δεν εχω προβλημα..:cool:

 

Ααα απάντηση και εδώ...Επειδή 4 που έχω ακούσει εδώ, ένας εγώ και δύο μαγαζιά που ρώτησα ΤΙΜ και Vodafone για τη διάρκεια της μπαταρίας φίλε μου αν σου κρατάει τόσο πολύ με τέτοια χρήση που λες στου δίνω το δικό μου D900 και 400 ευρώ...μετρητά...Δέχεσαι?

Αν είναι να το πάω στα καταστήματα να το εκθέσουν ως τεχνολογικό έκθεμα που ξέφυγε από το μέσο όρο...Εκτός πια και εσένα σου έβαλαν άλλη μπαταρία...:(

 

Προχθές ένας άλλος γνωστός μου πήρε το Ν93....μου είπε ένα κουφό..."βγάζει βίντεο μεγάλε και έχει δυνατότητα μάλιστα να κάνεις και capture στην εικόνα...". Δεν είμαστε καλά του λέω να το δω...μου δείχνει λοιπόν μια φώτο και μου λεει να αυτή είναι από το βίντεο αυτό...Ωραία του λέω παίξε το βίντεο να σου να κάνεις capture μια άλλη στιγμή του βίντεο..."αααα μου λέει δε ξέρω πως γίνεται, εγώ μου τα έστειλε ένας φίλος μου με ΒΤ και τα δύο..." Μετά από αυτό σήκωσα τα χέρια ψηλά....πολύ ψηλά...:X

Link to comment
Share on other sites

-Πάμε σε άλλο θέμα. Το κινητό από κατασκευή είναι εξίσου μπακατελέ ποιοτικά με άλλα πολύ φθηνότερα.

Τα έχουμε ισοπεδώσει ΟΛΑ.....με τέτοια ποστ θα φοβάται κανείς μήπως του μείνει κάποια στιγμή μόνο το κάτω μέρος του κινητού στο χέρι....είπαμε, δεν είναι τέλειο κινητό και το D600 είναι πιό στιβαρό(αλλά δεν έχει πλάτος 12,9 mm), αλλά όχι και μπαχατελέ!!!

όσο για τα πλεονεκτήματα σε σχέση με το "ανυπέρβλητο" Κ800 αναφέρω ένα, πολύ σημαντικό για κάποιους(ναι...πιο σημαντικό κι από ράδιο). document viewer(office, pdf κ.τ.λ.)...εκτός κι αν έχει κι απ αυτό και το κρατάει κρυφό η s.e.

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ισοπεδώσει ΟΛΑ.....με τέτοια ποστ θα φοβάται κανείς μήπως του μείνει κάποια στιγμή μόνο το κάτω μέρος του κινητού στο χέρι....είπαμε, δεν είναι τέλειο κινητό και το D600 είναι πιό στιβαρό(αλλά δεν έχει πλάτος 12,9 mm), αλλά όχι και μπαχατελέ!!!

όσο για τα πλεονεκτήματα σε σχέση με το "ανυπέρβλητο" Κ800 αναφέρω ένα, πολύ σημαντικό για κάποιους(ναι...πιο σημαντικό κι από ράδιο). document viewer(office, pdf κ.τ.λ.)...εκτός κι αν έχει κι απ αυτό και το κρατάει κρυφό η s.e.

Και το D600 δεν διαβαζει office,pdf;

Link to comment
Share on other sites

Ααα απάντηση και εδώ...Επειδή 4 που έχω ακούσει εδώ, ένας εγώ και δύο μαγαζιά που ρώτησα ΤΙΜ και Vodafone για τη διάρκεια της μπαταρίας φίλε μου αν σου κρατάει τόσο πολύ με τέτοια χρήση που λες στου δίνω το δικό μου D900 και 400 ευρώ...μετρητά...Δέχεσαι?

Αν είναι να το πάω στα καταστήματα να το εκθέσουν ως τεχνολογικό έκθεμα που ξέφυγε από το μέσο όρο...Εκτός πια και εσένα σου έβαλαν άλλη μπαταρία...:(

 

Προχθές ένας άλλος γνωστός μου πήρε το Ν93....μου είπε ένα κουφό..."βγάζει βίντεο μεγάλε και έχει δυνατότητα μάλιστα να κάνεις και capture στην εικόνα...". Δεν είμαστε καλά του λέω να το δω...μου δείχνει λοιπόν μια φώτο και μου λεει να αυτή είναι από το βίντεο αυτό...Ωραία του λέω παίξε το βίντεο να σου να κάνεις capture μια άλλη στιγμή του βίντεο..."αααα μου λέει δε ξέρω πως γίνεται, εγώ μου τα έστειλε ένας φίλος μου με ΒΤ και τα δύο..." Μετά από αυτό σήκωσα τα χέρια ψηλά....πολύ ψηλά...:X

 

χαχαααχα δεν ξερω φιλε μου τι να σου πω...εδω εχει 2μερες που το εχω φορτισει και παει για 3 και δεν εχει πεσει ουτε ενα κουτακι..μπορει να ετυχε..

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

..η πλοηγηση μεσα στην καρτα ειναι μια εμπειρια...Πολύ αργή και με κολλήματα. Μιλάω για 512ΜΒ Transcend όχι τίποτα μούφα μάρκα. Ολοκαίνουργια.

8. Δεν υπάρχει πρόσβαση σε φωτογραφίες μετά από μεταφορά πχ με BT από άλλο κινητό. Κάθονται στα ληφθέντα και δεν πάνε πουθενά...πάλι καλά που τις επιλέγεις ως φώτο κλήσης.

9. ΑΝ το θυμάμαι καλά δεν επιτρέπει επίσης να μεταφέρεις στο φάκελο αυτό (ληφθέντα) από άλλο φάκελο φωτογραφία.

10. Δεν υπάρχει (εκτός και είμαι χαζός και δεν το βρήκα) επιλογή να σώζω απευθείας φωτογραφία ή και μήνυμα στην κάρτα. Κυρίως το πρώτο. Πρέπει να κάνω μεταφορές και είναι πολύ σπαστικό και σαν εργασία και σαν χρόνος...

 

ADEPER: ισχύουν στο επιβεβαιώνω εγώ ξανά...φίλε TSAKHS

 

:worry: - μπορουν οσοι [σεβαστα] υποστηριζουν το D-900 να αντικρουσουν τον φιλο ? παντως δεν ειδα τοσο καιρο να εχουν πει κατι πανω σε αυτα που παρεθεσε ,αντε πες καλη η φωτο αλλα μετα ? αυτα που αναφερει ο φιλος δεν μπορει να μην υπεπεσαν στην αντιληψη τους (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...