Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exw 6280 nokia eixa prin k750 k pio prin gx30

Ola me tis prwtes kyklofories....

Ap'ola eimai eyxaristimenos....

To d-900 moy aresei san design...

To n-73 logw onomatos ... k toy agnwstoy symbian...

8a ta tsekarw k ta 2 sto public tis salonikis...

Mazi me k-800 (nomizw einai ta top 3 ayti tin epoxi)

To 6280 moy paei me to zori 3 meres

To k750 pigaine kai mexri 5

 

Dyskoli apofasi.... :wacko:

Μιας και είχες το 6280 και τωρα το d900 και είμαι σε δίλημμα ανάμεσα στα δύο

αυτά κινητά ποια είναι η γνώμα σου , όχι μόνο για το θέμα της μπαταρίας?

Αν υπάρχει σύντομη απάντηση λόγω του ότι πρέπει να γίνει η αγορά θα εκτιμηθεί

δεόντως.

Πάντως το d900 κυκλοφόρησε και από την ΤΙΜ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε Nikos προσωπικα το 6280 το αποκλειω,η ποιοτητα κατασκευης του ειναι μαι απογοητευση μεγαλη,τριζει ολο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε βρίσκω αρκετά απόλυτο για το 6280.

Στο 900 με ''χαλάει'' πουδεν παίρνει java , αν έπαιρνε δεν το συζήταγα παρόλο

που η διαφορά τιμής είναι αρκατά μεγάλη.

Παρεπιπτοντως μήπως έχεις να προτείνεις κάτι παρεμφερές με το 6280 , παρόλο

πο είμαι ήδη μπερδεμένος.

προκαταβολικά ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Apo to k750 eimoyn apolyta eyxaristimenos (an eksereseis to joystick)

Apo to 6280 mono tin mpataria..... exw sta meion...

Einai wraio kinito .... alla epeidi o bro 8a kanei syndesi k leme na allaksoyme to 6280 me ayto poy 8a parei.... imoyn k eimai anamesa se n73 k800 kai d900

Alla blepw ki alloy..... eida live to k800 wraio kin alla diabazw sto thread oti(opws kai to n73) einai perierga.... opote skeftomai na perasw se kati anwtero :P

kana mio .... ;) kati aplo k f8ino....

Link to comment
Share on other sites

το d900 δεν υποστηρίζει tip plus; ξέρει κάποιος;

 

Το σίγουρο είναι ότι δεν έχει ειδικό κουμπί για αυτό.

Πιθανόν όμως να μπορεί να μπει από αλλού , αν και δεν νομίζω η έλλειψή του

να είναι μειονέκτημα για το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το Κ800 το Ν93 και τώρα το D900.Μπορώ να πώ με βεβαιότητα απο προσωπική εμπειρία ότι το χειρότερο και με διαφορα ήταν το Ν93 και ισοψηφούσαν το D900 με το Κ800.Το μέν D900 έχει απίστευτα βολικο σχήμα και διαστάσεις με πάρα πολύ καλή απόδοση της κάμερας σε συνθήκες με σχετικά καλό φωτισμό.Το Κ800 όσον αφορά τις φωτογραφίες του είναι εκτός συναγωνισμου σε όλες τις συνθήκες (πολύ απλά δεν παίζεται) αλλά το σχήμα του δεν είναι καθόλου βολικό τουλάχιστον όσον αφορά το D900.Το μενού και των δύο είναι αρκετά βολικό και εύκολο ενώ και τα δύο έχουν πάρα πολύ καλό σήμα.Σημειοτέων πώς το Κ800 έχει σχεδόν το μισό σείκτη SAR απο το D900.Για το Ν93 δεν θέλω να γράψω τίποτα γιατί το θεωρώ προσβολή να κάθομαι και να γράφω για τέτοιες μπουρούχες.
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι δεν έχει ειδικό κουμπί για αυτό.

Πιθανόν όμως να μπορεί να μπει από αλλού , αν και δεν νομίζω η έλλειψή του

να είναι μειονέκτημα για το κινητό.

 

Για κάποιον που το χρησιμοποιεί ίσως είναι μειονέκτημα...από κει και πέρα μπορεί κάποιος να μου απαντήσει [παρακαλώ πολύ] αν μπορεί έστω από αλλού να μπει στο tim plus;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που το χρησιμοποιεί ίσως είναι μειονέκτημα...από κει και πέρα μπορεί κάποιος να μου απαντήσει [παρακαλώ πολύ] αν μπορεί έστω από αλλού να μπει στο tim plus;

ευχαριστώ

Σύμφωνα με το διαφημιστικό της ΤΙΜ θα είναι σύντομα διαθέσιμο και στο d900

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το Κ800 το Ν93 και τώρα το D900.Μπορώ να πώ με βεβαιότητα απο προσωπική εμπειρία ότι το χειρότερο και με διαφορα ήταν το Ν93 και ισοψηφούσαν το D900 με το Κ800.Το μέν D900 έχει απίστευτα βολικο σχήμα και διαστάσεις με πάρα πολύ καλή απόδοση της κάμερας σε συνθήκες με σχετικά καλό φωτισμό.Το Κ800 όσον αφορά τις φωτογραφίες του είναι εκτός συναγωνισμου σε όλες τις συνθήκες (πολύ απλά δεν παίζεται) αλλά το σχήμα του δεν είναι καθόλου βολικό τουλάχιστον όσον αφορά το D900.Το μενού και των δύο είναι αρκετά βολικό και εύκολο ενώ και τα δύο έχουν πάρα πολύ καλό σήμα.Σημειοτέων πώς το Κ800 έχει σχεδόν το μισό σείκτη SAR απο το D900.Για το Ν93 δεν θέλω να γράψω τίποτα γιατί το θεωρώ προσβολή να κάθομαι και να γράφω για τέτοιες μπουρούχες.

 

Μπουρούχες? Με σχεδόν 700 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Μπουρούχες? Με σχεδόν 700 ευρώ?

 

Διορθώνω με 700€ δεν είναι μπορούχα αλλά η βασίλισσα των μπουρούχων:!:

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπουρούχες? Με σχεδόν 700 ευρώ?

Μπουρούχα δεν ξέρω αν είναι αλλά σίγουρα, όπως και όλα τα Nokia, είναι πολύ ακριβότερο απ' ότι θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το Κ800 το Ν93 και τώρα το D900.Μπορώ να πώ με βεβαιότητα απο προσωπική εμπειρία ότι το χειρότερο και με διαφορα ήταν το Ν93 και ισοψηφούσαν το D900 με το Κ800.Το μέν D900 έχει απίστευτα βολικο σχήμα και διαστάσεις με πάρα πολύ καλή απόδοση της κάμερας σε συνθήκες με σχετικά καλό φωτισμό.Το Κ800 όσον αφορά τις φωτογραφίες του είναι εκτός συναγωνισμου σε όλες τις συνθήκες (πολύ απλά δεν παίζεται) αλλά το σχήμα του δεν είναι καθόλου βολικό τουλάχιστον όσον αφορά το D900.Το μενού και των δύο είναι αρκετά βολικό και εύκολο ενώ και τα δύο έχουν πάρα πολύ καλό σήμα.Σημειοτέων πώς το Κ800 έχει σχεδόν το μισό σείκτη SAR απο το D900.Για το Ν93 δεν θέλω να γράψω τίποτα γιατί το θεωρώ προσβολή να κάθομαι και να γράφω για τέτοιες μπουρούχες.

Νομίζω ότι πολλά είπαμε για το Ν93.

Επειδή ενδιαφέρομαι για το D900 και μάλιστα άμεσα μπορούμε να έχουμε τη γνώμη σου και την αποψή σου?

π.χ. έχει java games ή εφαρμογές γιατί σε διαφημιστικό κάποιου καταστήματος λέει ότι έχει.Βέβαια το πρόβλημα είναι ότι η SAMSUNG μέχρι σήμερα το πρωί ΔΕΝ το είχε στη σελίδα της , ούτε καν στην κεντρική.

Γενικά μία γνώμη και άποψη,

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το πρόβλημα είναι ότι η SAMSUNG μέχρι σήμερα το πρωί ΔΕΝ το είχε στη σελίδα της , ούτε καν στην κεντρική.

Γενικά μία γνώμη και άποψη,

Ευχαριστώ

Υπάρχει στο πανευρωπαϊκό site της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

και ποτε θα ερθει μαζικα να φυγει απο το μονοπολιο που το εχει το πλαισιο μεχρι στιγμης?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Kάποιος από τα παιδιά που το έχουν,μπορεί να μας γράψει αν υπάρχει η δυνατότητα να φτιάξεις φακέλους με εικόνες ,video ,κτλ.στο τηλέφωνο;Αν διαμορφώσεις την κάρτα μνήμης με διάφορους φακέλους στο pc,τους διαβάζει το τηλέφωνο;Και τέλος ,διαχειρίζεται το ίδιο,αρχεία που βρίσκονται στην κάρτα μνήμης και στο τηλέφωνο (για παράδειγμα μπορείς να βάλεις στο ξυπνητήρι ένα mp3 που έχεις αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης);Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες χρήσης του κινητού ας γράψω κι εγώ λίγα σχόλια...

 

Μου αρέσει ιδιαίτερα το ότι είναι πολύ φιλικό προς το χρήστη και εύχριστο τόσο το ίδιο το κινητό όσο και το λογισμικό για PC που το συνοδεύει.

 

Έχει καταπληκτική οθόνη και μηχανισμό ολίσθησης (slide) που δύσκολα συναντά κανείς σε άλλες συκευές τις αγοράς αλλά η ένταση για τους ήχους κλήσης είναι λίγο χαμηλή για όσους θέλουν να "ακούνε" υπό οποιεσδήποτε συνθήκες το κινητό να χτυπάει! Η camera πιστεύω δεν θα απογοητεύσει τις προσδοκίες σας από ένα κινητό τόσο σε φωτογραφίες όσο και σε video. Η μπαταρία του δείχνει να αντέχει καλά σε αρκετή χρήση. Επίσης, η συνδεσιμότητα με τον υπολογιστή ή άλλα κινητά είναι πολύ απλή και εύκολη.

 

Προσωπικά εντυπωσιάστηκα από τη συσκευή. Σίγουρα είναι ένα κινητό που ξεχωρίζει πάνω από όλα για το σχεδιασμό και την φινέτσα του. Περίμενα την Samsung να είχε δώσει έμφαση στις μικρές διαστάσεις και το στυλ και να είχε αμελήσει τα υπόλοιπα. Αντιθέτως, εξίσου αξιόλογος με την εμφάνιση είναι και ο "εσωτερικός κόσμος" του κινητού!

 

Πολύ καλή πρόταση για όσους ζητάνε ένα όμορφο τηλέφωνο με αρκετές δυνατότητες. Η σχέση απόδοσης/τιμής είναι πολύ καλή!!

 

Apo akoustiko ti leei.? milises katholou na deis apo entasi kai poiotita ti paizei?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Το ακουστικό του είναι αρκετά καλό , δελ. δεν δημιουργεί κανένα

πρόβλημα στο χρήστη (εμένα) . Για κάποιον που ρωτούσε για το ΤΙΜ PLUS ναι μπαίνει από το κεντρικό πλήκτρο κατευθείαν. Γενικά και χωρίς σχεδόν καθόλου

ψάξιμο παρά μόνο τα βασικά φαίνεται ένα καλό τηλ. πολύ όμορφο και λειτουργικό . το μόνο μείον που βρήκα είναι ότι για εφαρμογή JAVA πρέπει να

να κατεβάσεις από το WAP. Θα δούμε τι θα κάνουμε με αυτό . Η κάμερα καλή

και με αρκετές λειτουργίες - τρυκ. Η οθόνη απλά τέλεια. Η μπαταρία θα δούμε .

Αυτά σε πρώτη φάση. Τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ JAVA ΜΕ USB H' BLUETOOTH ?

 

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ SUPER.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΕΙΝΑΙ TO FM RADIO

 

Νομίζω ότι δεν μπορείς να κάνεις εγκατάσταση με τον τρόπο που λες. Μόνο

με χρήση WAP . Ισως στο μέλλον να γίνει , πάντως τώρα όχι.

Κάτι άλλο. Στο GSMARENA υπάρχει πολύ καλή συζήτηση για το κινητό αυτό.

Οι κατέχοντες καλά την αγγλική ας το επισκεφτούν και να βοηθήσουν και εμάς τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ JAVA ΜΕ USB H' BLUETOOTH ?

 

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ SUPER.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΕΙΝΑΙ TO FM RADIO

 

οπως σου απαντησε κι ο χρηστης nikos δυστυχως δεν γινεται ακομα με κανενα τροπο περα απο internet.

σιγουρα στο μελλον κι ελπιζω συντομα θα βρεθει λυση οπως και με τα υπολοιπα samsung.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...