Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υποθέσω οτι δεν μπορέι το κινητό με κάποιο τρόπο να πάρει παιχνιδάκια με εγκατάσταση απο καλώδιο ή αλλο τρόπο.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσουμε?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να υποθέσω οτι δεν μπορέι το κινητό με κάποιο τρόπο να πάρει παιχνιδάκια με εγκατάσταση απο καλώδιο ή αλλο τρόπο.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσουμε?

Σε ξένα φόρουμ βρήκα το παρακάτω,ίσως έχει ξανααναφερθεί κ δεν ξέρω αν δουλεύει (κάποιοι ισχυρίζονται οτι δούλεψε)..

 

 

this is the way to instal java

It is working

 

Download:

Samsung XXXX Java Uploader

Softick PPP 2.21

 

Go to "Applications\Java world\Options" in the options menu go to the Network settings and fill in this:

 

APN: internet

Username:

Password:

Proxy: OFF

 

Save settings.

 

Install Softick PPP 2.21 but don't run it yet. Connect your phone with the USB cable to computer and run Samsung PC Studio to check if it is connected right. If yes, close Samsung PC Studio.

 

Enter *#52828378# and select OTA Type Setting menu, switch from GPRS OTA to Serial OTA.

 

Then start Softick (not active yet) and go to "Settings\Device" if "ss_mdm0" is enabled. Check it.

 

Set Softick to active.

 

Enter Serial Java menu #*5737425# and choose "PPP UP" and then "USB", load a JAD file in uploader and go in the menu to Serial download.

 

Watch the download and launch the software.

 

Switch back from Serial OTA to GPRS OTA to get WAP working.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανένας να μου πει γιατί εικόνα και βιντεάκι απο Ν95 δε τα αναγνωριζει το κινητό?

 

Δηλαδή πάω να το παίξω και μου λέει not supported content..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Tι μορφής είναι το βίντεο..;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανένας να μου πει γιατί εικόνα και βιντεάκι απο Ν95 δε τα αναγνωριζει το κινητό?

 

Δηλαδή πάω να το παίξω και μου λέει not supported content..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

nomizw file mou provlima ehoun ta programatakia auta pou ehei to kinito mas ,diladi auto to programataki pou anoigei ta video kai ta image den mporei na paixei tetoia arhia , pou einai akrivos to provlima den xerw (an einai diladi to arhio toy n95 poli megalo stin analisi i sto megethos tou arhiou kai adinati to programa na to dexei)

 

diladi pistevw pos to provlima einai kati paromio me to provlima tou ipologisti otan eheis ena periergo video prepei merikes phores na allaxeis codex kai na mioseis analisei allios den tha pexei

Link to comment
Share on other sites

Σε ξένα φόρουμ βρήκα το παρακάτω,ίσως έχει ξανααναφερθεί κ δεν ξέρω αν δουλεύει (κάποιοι ισχυρίζονται οτι δούλεψε)..

 

thanksss θα δοκιμάσω

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous!!! Exo to Samsung SGH D900

kai thelo na sas rotiso an yparxoun modifes gia to sygekrimeno kinito.Genika otidipote allages emfaniseis(menu,themata) pou mporo na kano.Yparxoun mods gia ayto to kinito???Exei mono dyo themata kai to exo varethei ligo.

Thanks!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να διαγράψω όλους τους αριθμούς από τη SIM, αλλά όταν πάω να το κάνω αυτό μου ζητάει έναν κωδικό. Ποιος κωδικός είναι αυτός; (δε βρίσκω και το manual :) Αναγκαστικά πρέπει να τους διαγράψω έναν-έναν

 

Μήπως ξέρετε αν μπορώ να επιλέξω να φαίνονται μόνο οι αριθμοί που βρίσκονται στη μνήμη του τηλεφώνου κ όχι αυτοί της SIM; (για να μη χρειαστεί να τους διαγράψω)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μηδενικα,εξι οχτω δεν θυμαμαι,οσα χωρανε!

 

8 μηδενικά νομίζω και εγώ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα καινούργιο το d900i..Πολύ όμορφο.Mε το που το άνοιξα κ το περιεργάστηκα,όντας κ 'υποψιασμένος' από το σχετικό βίντεο,παρατήρησα οτι έχει τζόγο,περισσότερο από τη δεξιά πλευρά..Όχι τόσο όσο στο βίντεο νομίζω..

 

Το γύρισα πίσω..Περιμένω να μου φέρουν άλλο (να δω πότε.. :rolleyes:)

 

Έχετε παρατηρήσει το ίδιο..;Είναι όλα έτσι..;

 

Άδικα τους έκραξα τους ανθρώπους..; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο την εμπειρια μου με το d900 αυτο που δειχνει το βιντεο ισχυει και δεν νομιζω και στο αλλο κινητο που θα σου φερουν θα δεις κατι το διαφορετικο
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

τελικά αν και καλό το κινητάκι που πήρα (d900i) χάνει πολύ από την υποστίριξη του υπολογιστή. Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα όπως σε πολλές άλλες μάρκες κινητών που να επεξεργάζεσαι τον τηλεφωνικό κατάλογο, το ημερολόγιο, να φορτώνεις προγράμματα/παιχνίδια κα ?

 

 

edit. To Samsung XXXX Java Uploader 1.1 to exei kaneis na mou to steilei? (ceruithar@hotmail.com) euxaristw ek twn proterwn

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι ειναι πολυ καλη υποστηριξη με τον υπολογιστη.τουλαχιστον στις εργασιες που χρησιμοποιω.ειναι απροσκοπτη(δεν μου εχει κολησει ποτε τιποτα) και ταχυτατη.ενταξει δεν κανεις τα τρελα πραγματα αλλα το λειτουργικο του τηλεφωνου ειναι ¨κλειστο"μην ξεχνιομαστε.τωρα για να περασεις java παιχνιδια εχει αναφερθει εκτενως σε προηουμενα ποστ του φορουμ.για τα υπολοιπα που ρωτας μπορει να ξερει καποιο αλλο παιδι εδω στο φορουμ

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικά αν και καλό το κινητάκι που πήρα (d900i) χάνει πολύ από την υποστίριξη του υπολογιστή. Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα όπως σε πολλές άλλες μάρκες κινητών που να επεξεργάζεσαι τον τηλεφωνικό κατάλογο, το ημερολόγιο, να φορτώνεις προγράμματα/παιχνίδια κα ?

 

Σου δίνει το PC Studio σε συνοδευτικό cd μαζί με τη συσκευή και από εκεί μπορείς να συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή και να κάνεις αυτό που θες όπως είπε και ο zarow:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

μπορώ δηλαδή με το Samsung Pc Studio να περάσω εφαρμογές java στο κινητό?
Αυτο δεν γινεται δεν προχωρησαν τοσο οι κορεατες:p
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

τελικά αν και καλό το κινητάκι που πήρα (d900i) χάνει πολύ από την υποστίριξη του υπολογιστή. Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα όπως σε πολλές άλλες μάρκες κινητών που να επεξεργάζεσαι τον τηλεφωνικό κατάλογο, το ημερολόγιο, να φορτώνεις προγράμματα/παιχνίδια κα ?

 

Απ ότι κατάλαβα ψάχνεις κάτι σαν το MyPhoneExplorer για τα SE αλλά δυστυχώς το Samsung Pc Studio δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα. Και έχεις δίκαιο φυσικά για την υποστήριξη και επεξεργασία των δεδομένων του κινητού μέσω του υπολογιστή. Θα πρέπει να προσπαθήσουν λίγο παραπάνω οι Κορεάτες.

Link to comment
Share on other sites

and the questions just keep coming. σήμερα παρατήρησα κάτι πολύ αρνητικό. Εκτός από το γεγονός οτι όταν τελειώνει η μπαταρία (φεύγουν τα κουτάκια και μένει το άδειο περίβλημα τις μπαταρίας στην οθόνη) αρχίζει να με ζαλίζει οτι θέλει φόρτισμα (ασχέτως αν αντέχει ακόμα 5-8 ώρες καλής λειτουργίας). Το πολύ αρνητικό που διαπίστωσα σήμερα είναι οτι την ίδια στιγμή (όταν μένει το περίβλημα της μπαταρίας στην οθόνη) δεν με αφήνει να βγάλω φωτογραφίες. Τι μλκ είναι και αυτό?? υπάρχει καμιά ρύθμιση ή έτσι είναι standar αυτό?

 

edit: μέχρι πόσα mb/gb κάρτα υποστιρίζει το κινητό?

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό -δυστυχώς- δεν αλλάζει!!! Είναι by default για εξοικονόμηση ενέργειας ώστε να κρατήσει όσο το δυνατόν περισσότερο η μπαταρία και δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Και για να μη σοκαριστείς(!!) σου λέω πως επίσης δεν μπορείς να κάνεις αποστολή/λήψη με ΒΤ και να ακούσεις mp3.

 

Εγώ είχα 512 και ήταν ΟΚ. Και 1gb την αναγνωρίζει αλλά δεν ξέρω από ταζύτητα τι γίνεται.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα. υπάρχει καποιος ο οποιος να έχει δει ή να ξέρει πως να δουμε στο d900i τετοιου είδους αρχεία *(Word, excel, ...)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

 

O poio aplos tropos apostoli me BT.

Tha to vreis (to arxeio) sto OTHER FILES menu.

Link to comment
Share on other sites

O poio aplos tropos apostoli me BT.

Tha to vreis (to arxeio) sto OTHER FILES menu.

kai pws to anoigei meta? xreiazetai na egkatastisoume kapoio programma? (i mipws eimai pali ektos kai den to anoigei katholou??) :stupid:

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

kai pws to anoigei meta? xreiazetai na egkatastisoume kapoio programma? (i mipws eimai pali ektos kai den to anoigei katholou??) :stupid:

 

Το ανοίγει με πρόγραμμα που υπάρχει στο ίδιο το κινητό. Δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάτι άλλο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγει με πρόγραμμα που υπάρχει στο ίδιο το κινητό. Δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάτι άλλο.

 

Μα έστειλα αρχείο word και δεν το ανοιγε. Κοινώς πήρα τα @@ μου. :D

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος? Στέλνω με ΒΤ το *.doc στο κινητό, το βάζει στα "άλλα αρχεία", το βλέπω, πάω να το ανοίξω και τίποτα. Δεν ανοίγει. Έχει μόνο αποστολή, διαγραφή, μετονομασία κτλ.
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...