Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάνα συγκριτικό μετάξύ d900 κ e900? Τα είχε κανείς κ τα 2?

 

Τα έχω και τα δύο τα κινητά. Δεν έχουν τόσο μεγάλες διαφορές εκτός από τη δυνατότητα κλήσης και δόνησης και 3.2ΜP ανάλυση κάμερας που προσφέρει το D900. Εγώ βασικά κάνω βασική χρήση του D900 επειδή είχα πρόβλημα με τα πλήκτρα αφής του Ε900. Άλλοι πάλι δεν έχουν κανένα πρόβλημα και τα βρίσκουν εύχρηστα. Πιστεύω οτι και τα δύο είναι αρκετά καλά κινητά για την κατηγορία τους και κανένα ποτέ δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα ως τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε όλα τα φόρουμ που είδα λένε ότι είναι πρόβλημα και το αντίστοιχο D2 που κυκλοφορεί στην Κορέα δεν έχει αυτό το πρόβλημα. Επίσης αφού μετά από δόνηση παίζει νορμάλ κάτι άλλο συμβαίνει. Αλλωστε αυτό που λες αγαπητέ φίλε μου είναι λίγο άτομο, δηλαδή υπάρχει άνθρωπος που έχει συνεχώς το κινητό ΠΑΝΩ στο αυτί του και μπορεί ξαφνικά να χτυπήσει και να τον κουφάνει? Δεν είναι λίγο παράλογο αυτό που λες?

Απλά είναι time effect της εταιρείας στο θέμα αυτό. Αλήθεια δοκίμασες να βάλεις ήχο κλήσης ένα κομμάτι από τα προεγκατεστημένα? ή ένα αρχείο mid...? Δεν το κάνει αυτό...

 

Να το πω κι εγώ ακόμα μία φορά....

ΔΕΝ είναι πρόβλημα. Είναι κατασκευασμένο να λειτουργεί έτσι. Είχα το D500, μετά το D600 και τώρα το D900.. Όλα κάνουν το ίδιο πράγμα! Στην αρχή ούτε εγώ έβρισκα το λόγο αλλά πλέον το έχω συνηθίσει και μερικές φορές με έχει βολέψει γιατί όταν είσαι κάπου με ησυχία προλαβαίνεις να το σηκώσεις ή να το κλείσεις πρίν αναστατώσει το σύμπαν!!! Δεν το κάνει αν βάλεις δόνηση και μετά μελωδία γιατί τότε σου έχει δώσει με τη δόνηση το χρόνο που αλλιώς σου δίνει με τη σιγανή μελωδία για να προλάβεις τη... φασαρία!!!;)

 

 

Όσο για τα java εφαρμογές είχα δει κάτι από μια πραπομπή του παρόντος thread - αν δεν κάνω λάθος - αλλά δεν έπαιζε που το δοκίμασα. Πάει πολύς καιρός, βέβαια και μπορεί να έχει βγει και κάτι άλλο!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειχα το w900i και σημερα πηρα το d900 και μπορω να πω οτι ψιλοαπογοητευτηκα με την καμερα.πρεπει να την κρατας σταθερη για αρκετη ωρα για να βγαλεις φωτο.και επισης διαπιστωσα οτι οι φωτογραφιες φαινονται καλυτερα στην οθονη του w900i.επρεπε να παιρνα το n73.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειχα το w900i και σημερα πηρα το d900 και μπορω να πω οτι ψιλοαπογοητευτηκα με την καμερα.πρεπει να την κρατας σταθερη για αρκετη ωρα για να βγαλεις φωτο.και επισης διαπιστωσα οτι οι φωτογραφιες φαινονται καλυτερα στην οθονη του w900i.επρεπε να παιρνα το n73.

Επρεπε να καθόσουν με το w900;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειχα το w900i και σημερα πηρα το d900 και μπορω να πω οτι ψιλοαπογοητευτηκα με την καμερα.πρεπει να την κρατας σταθερη για αρκετη ωρα για να βγαλεις φωτο.και επισης διαπιστωσα οτι οι φωτογραφιες φαινονται καλυτερα στην οθονη του w900i.επρεπε να παιρνα το n73.

 

file mou dn einai nomizw pws eisai swstos..

 

arxika..mhpws exeis to auto focus energopoihmeno...?giati an to exeis, 8elei polu perissoterh wra gia mia fwto..(kai logiko einai)

 

genika exei polu kalh camera kai o8onh..k dn to lew epeidh to exw egw...

 

epishs shmeiwse oti merika klasmata af otou sou dei3ei thn disketa (milaw gia otan exeis pathsei na trabhxtei h fwto..) h fwto exei trabhxtei k apo8hkeuetai opote mporeis na kounhseis to thlefwno..

 

epipleon, polu shmantiko einai k to parakatw..

otan pas na trabh3eis mia fwto sta 3 Mpixels me 2048x1536 (full poiothta gia to d900) 8a arghsei polu perissotero apo mia fwto xamhloterhs poiothtas...(1024x768 gia paradeigma..)

 

nomizw pws an labeis ypopsin sou ta parapanw 8a symfwniseis..

An 8es "grhgores" fwtos bale analysh kai poiothta fwto (N, F , SF) p se ikanopoiei alla oxi megisth...

:happy:
Link to comment
Share on other sites

file mou dn einai nomizw pws eisai swstos..

 

arxika..mhpws exeis to auto focus energopoihmeno...?giati an to exeis, 8elei polu perissoterh wra gia mia fwto..(kai logiko einai)

 

genika exei polu kalh camera kai o8onh..k dn to lew epeidh to exw egw...

 

epishs shmeiwse oti merika klasmata af otou sou dei3ei thn disketa (milaw gia otan exeis pathsei na trabhxtei h fwto..) h fwto exei trabhxtei k apo8hkeuetai opote mporeis na kounhseis to thlefwno..

 

epipleon, polu shmantiko einai k to parakatw..

otan pas na trabh3eis mia fwto sta 3 Mpixels me 2048x1536 (full poiothta gia to d900) 8a arghsei polu perissotero apo mia fwto xamhloterhs poiothtas...(1024x768 gia paradeigma..)

 

nomizw pws an labeis ypopsin sou ta parapanw 8a symfwniseis..

An 8es "grhgores" fwtos bale analysh kai poiothta fwto (N, F , SF) p se ikanopoiei alla oxi megisth...

 

 

Εεε!!:(

δεν έγραψα εγώ αυτά που έχεις στο πλαίσιο:protest::p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

sry file!!:) gia kokotinos phgaine alla ebala la8os name!! :P

 

Οκ, δεκτό φίλε μου:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως ήταν φανερό ετσι κ αλλιώς!:rolleyes: :rolleyes:

 

Οκ, δεκτό φίλε μου
:X :blink: φαίνεται τη γλίτωσα!:O :p
:happy:
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως ήταν φανερό ετσι κ αλλιώς!:rolleyes: :rolleyes:

 

:X :blink: φαίνεται τη γλίτωσα!:O :p

 

Για μένα που ξέρω τι έχω πει, ήταν φανερότατο:lol:αλλά για κάποιον άλλο δεν ξέρω...:O

Ναι, τη γλίτωσες τυχερούλη γιατί θα σου έπαιρνα το κεφάλι :p:)

Άκου εκεί τη γλίτωσε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο ελάχιστο δίκιο ίσως και να το έχεις...:Ρ :Ρ :Ρ

 

τώρα τη γλίτωσα τελείωσε..... :D

 

:):)

Κανένα νέο τις Java υπάρχει τελικά??:worry:

Δεν έχει βρεθεί κάτι?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ορίστε...?

 

Ναι:lol:έχεις δίκιο.

 

εννοώ κάτι νέο σχετικά με την εγκατάσταση java εφαρμογών στην συσκευή(γιατί κάτι τέτοιο κανονικά δεν μπορεί να γίνει παρά μόνο για τις εφαρμογές που κατεβάζει ο χρήστης μέσω wap)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω φλασαρει το τηλεφωνο οποτε μπορω να τις φορτώνω κανονικα..

αλλα και με κανονικο firmware γινεται...

αλλα εχει διαδικασια..εχεις το D900....?

:happy:
Link to comment
Share on other sites

Να το πω κι εγώ ακόμα μία φορά....

ΔΕΝ είναι πρόβλημα. Είναι κατασκευασμένο να λειτουργεί έτσι. Είχα το D500, μετά το D600 και τώρα το D900.. Όλα κάνουν το ίδιο πράγμα! Στην αρχή ούτε εγώ έβρισκα το λόγο αλλά πλέον το έχω συνηθίσει και μερικές φορές με έχει βολέψει γιατί όταν είσαι κάπου με ησυχία προλαβαίνεις να το σηκώσεις ή να το κλείσεις πρίν αναστατώσει το σύμπαν!!! Δεν το κάνει αν βάλεις δόνηση και μετά μελωδία γιατί τότε σου έχει δώσει με τη δόνηση το χρόνο που αλλιώς σου δίνει με τη σιγανή μελωδία για να προλάβεις τη... φασαρία!!!;)

QUOTE]

 

 

ΝΑΙ...αλλά όπως σου είπα αν βάλεις Mid αρχείο ή προεγκατεστημένο ηχητικό του τηλεφώνου ξεκινά αμέσως και σε ξεκουφαίνει ή κάνει φασαρία σε κάθε χώρο όπως λές εσύ...:lol: Αρα δεν υφίσταται αυτό περί προστασίας του αυτιού ή για το να προλάβεις να το σηκώσεις είναι καθαρό bug που αφορά τα mp3...Δε ξέρω αν είχε mp3 ήχο κλήσης προεγκατεστημένο (ως δείγμα όπως νομίζω σε Sony) μην τυχόν το έπαιζε κανονικά....Προσωπικά πιστεύω ότι φταίει το ότι τα mp3 που επιλέγουμε προέρχονται από μεταφορά στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

simera to pira kai ego apo to plaisio

oreo fenete

alla pos mporo na xamiloso ton ixo ton pliktron?

 

Από τα πλαινά πλήκτρα έντασης.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα προχτές το τηλέφωνο. Πολύ εντυπωσιακό αλλα περίμενα κάτι καλύτερο στην ποιότητα των φωτογραφιών.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα προχτές το τηλέφωνο. Πολύ εντυπωσιακό αλλα περίμενα κάτι καλύτερο στην ποιότητα των φωτογραφιών.

 

Καλώς ήρθες στην Κορεάτικη πραγματικότητα...!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα προχτές το τηλέφωνο. Πολύ εντυπωσιακό αλλα περίμενα κάτι καλύτερο στην ποιότητα των φωτογραφιών.

 

 

sygnwmh..alla dn sou aresan oi fwto...???:blink: :blink: :blink: 8a mas trelaneis?

se auto ton tomea to kinhto petaei..

:happy:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα προχτές το τηλέφωνο. Πολύ εντυπωσιακό αλλα περίμενα κάτι καλύτερο στην ποιότητα των φωτογραφιών.

 

Κακώς, δεν έπρεπε:p

 

Πάντως μετά τα se και τα νόκια n73 και n93(ίσως) το d900 είναι το επόμενο καλύτερο φωτοκινητό πιστεύω.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...