Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xmmmmmm,οσο παει το πραγμα και χειροτερευει...βρες μπας και να μεινω στα αυγα μου με το 810 μου???με βαλατε σε σκεψεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω το κινητο 2 εβδομαδες περιπου και σημερα παρατηρησα οτι το τζαμακι της οθονης εχει αρχισει να ξεκολαει απο τις δυο πανω γωνιες.το εχει παρατηρησει καποιος αλλος;επισης δεν εχει πολυ καλο σημα σε σχεση με αλλα κινητα (nokia 6230i).το λεω γιατι στο γραφειο μου εχω δυο αριθμους της ιδιας εταιριας τον ενα στο d-900 και τον αλλο στο 6230i,με το 6230ι δεν εχω προβλημα ενω το d-900 κανει μικροδιακοπες..

 

Δεν μπορει, τις τούμπες του θα τις έχει φάει, ε?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την διακοπη 2-3'' απο τον εκαστοτε ΜΡ3 ηχο κλησης υπαρχει ακομα η εχει διορθωθει με καποια αναβαθμιση??η ενταση του ηχειου και του ακουστικου ειναι ικανοποιητικη??

 

για μενα η ενταση του ηχειου ειναι μια χαρα....δεν ειχα ποτε προβλημα ποτε σε αυτο το θεμα..και γενικα δεν εχω ποτε προβλημα με το κινητακι...;)

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 2 εβδομαδες περιπου και σημερα παρατηρησα οτι το τζαμακι της οθονης εχει αρχισει να ξεκολαει απο τις δυο πανω γωνιες.το εχει παρατηρησει καποιος αλλος;επισης δεν εχει πολυ καλο σημα σε σχεση με αλλα κινητα (nokia 6230i).το λεω γιατι στο γραφειο μου εχω δυο αριθμους της ιδιας εταιριας τον ενα στο d-900 και τον αλλο στο 6230i,με το 6230ι δεν εχω προβλημα ενω το d-900 κανει μικροδιακοπες..

 

αυτο το προβλημα το εχουνε αναφερει και αλλοι εδω μεσα..στο δικο μου τουλαχιστον(το εχω περιπου 2 μηνες και..)δεν εχω δει τπτ τετοιο..αλλα και στου φιλου μου που τα πειραμε τον ιδιο καιρο αυτε αυτος εχει προβλημα με το slide...

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα το εχουνε αναφερει και αλλοι εδω μεσα..στο δικο μου τουλαχιστον(το εχω περιπου 2 μηνες και..)δεν εχω δει τπτ τετοιο..αλλα και στου φιλου μου που τα πειραμε τον ιδιο καιρο αυτε αυτος εχει προβλημα με το slide...

 

ποιο ακριβως προβλημα εχετε αναφερει;

Link to comment
Share on other sites

τελικα ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορω να μετατρεψω τα βιντεακια απο mpeg mpg σε mp4 με το νερο ::::-----((((

 

μηπως γνωριζει κανεις αλλος κανενα προγραμματακι για μετατροπη ετσι ωστε να τα βαλω στο κινητο μου και να τα βλεπω...

 

Οδηγίες για τη μετατροπή μέσω του Nero υπάρχουν εδώ. Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το SUPER.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΕΣΠΑΣΑ το ρεκορ μου...

κρατησε η μπαταρια:

 

 

 

6 ημερες

 

ΟΛΕ ΟΛΕ...:) :lol:

Το θεμα ειναι να το βγαζεις και απο το συρταρι σου οταν το φορτιζεις :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΕΣΠΑΣΑ το ρεκορ μου...

κρατησε η μπαταρια:

 

 

 

6 ημερες

 

ΟΛΕ ΟΛΕ...:) :lol:

 

Σέ ποιό δίκτυο είσαι και τι χρήση κάνεις στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Σέ ποιό δίκτυο είσαι και τι χρήση κάνεις στο τηλέφωνο?

 

vodafone..

αυτν την εβδομαδα επειδη ηθελα να δω μεχρι ποσο παει το αφησα σχετικα..(περιπου την ημερα 2-3 τηλεφωνα και περιπου 5sms)οταν το χρησιμοποιω κανονικα μου κραταει 3-4 ημερες(5-6 τηλεφωνα και 15-20 μνμ..):)

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Zηλεύω, θέλω και εγω τέτοια μπαταρία καλε...

Παιδια μπορεί να μου κανείς τελικά γιατί ΣΕ ΜΕΝΑ (!!!) το GPRS δεν απενεργοποιείται με τίποτα (όταν ξανανοίγω το τηλέφωνο είναι πάλιιιιι εκεί) μήπως και αυξήσω και εγώ τη μπαταρία του?

Γιατί εγώ με 2-3 sms και με τηλέφωνα της τάξης των 10' συνολικά την ημέρα και με 2 υπενθυμίσεις μου κρατά (μετά από πλήρη φόρτιση) μόλις 2,5 μέρες, στις 3μέρες σχεδόν ξελιγώνεται η μπαταρία και κάνει το γνωστό ηχητικό μπιπ και αναβοσβήνει η ένδιεξή της επί της οθόνης...Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

για μενα η ενταση του ηχειου ειναι μια χαρα....δεν ειχα ποτε προβλημα ποτε σε αυτο το θεμα..και γενικα δεν εχω ποτε προβλημα με το κινητακι...;)

 

Διάβασα αυτό...Εννοείτε όταν σας παίρνει κάποιος που στην αρχή είναι πολύ χαμηλή η εκκίνηση του ηχητικού ως ένταση και μετά ξαφνικά δυναμώνει? Αν ναι αυτό το κάνει και μένα άγνωστο γιατί...Αντίθετα αν διαλέξεις το ίδιο κομμάτι από τον Player για να ακούσεις το τραγούδι πχ δεν το κάνει...Μόνο ως ήχο κλήσης. Αν επιλέξετε ήχο κλήσης όμως από τα δικά του που έχει μέσα δεν το κάνει. Μήπως είναι θέμα επικοινωνίας με το αρχείο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Σημερα πηγα το τηλεφωνο στον Κωτσοβολο για το γνωστο προβλημα με το μικροφωνο.Προηγουμενως ειχα τηλεφωνησει στην εξυπηρετηση πελατων της SAMSUNG οπου μου ειπαν οτι το τηλεφωνο ας αγοραστηκε προχθες δεν αλλαζεται,επισκευαζεται!Αρχικα απο τον Κωτσοβολο (καποια υπευθυνη;) μου ζητασε ενα χαρτι (!) απο την Ομνιτεκ οτι το τηλεφωνο εχει προβλημα αλλα τελικα η διευθυντρια του καταστηματος μου ειπε οτι κατι τετοιο δεν ισχυει και εκαναν λαθος!!!Τελικα δοκιμασαμε ενα αλλο D-900 σφραγισμενο και δυστυχως αυτο ακουγοταν λιγο πιο δυνατα αλλα το ιδιο χαλια.Τσεκαρισα και με ενα αλλο τηλεφωνο ΤΙΜ,το ιδιο.Θα ηθελα να μαθω αν εχει το ιδιο προβλημα και καποιος αλλος γιατι ειχα δει κατι σχετικο σε προηγουμενες αναφορες.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Zηλεύω, θέλω και εγω τέτοια μπαταρία καλε...

Παιδια μπορεί να μου κανείς τελικά γιατί ΣΕ ΜΕΝΑ (!!!) το GPRS δεν απενεργοποιείται με τίποτα (όταν ξανανοίγω το τηλέφωνο είναι πάλιιιιι εκεί) μήπως και αυξήσω και εγώ τη μπαταρία του?

Γιατί εγώ με 2-3 sms και με τηλέφωνα της τάξης των 10' συνολικά την ημέρα και με 2 υπενθυμίσεις μου κρατά (μετά από πλήρη φόρτιση) μόλις 2,5 μέρες, στις 3μέρες σχεδόν ξελιγώνεται η μπαταρία και κάνει το γνωστό ηχητικό μπιπ και αναβοσβήνει η ένδιεξή της επί της οθόνης...Ευχαριστώ

 

Ίσως έχεις ενεργό τον ήχο 3D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

 

Μπήκα και εγώ στο club της SAMSUNG αγοράζοντας το D900. Είναι η 1η φορά που παίρνω SAMSUNG και έχω εκνευριστεί λιγάκι. Προσπαθώ να στείλω τα στοιχεία μιας επαφής η οποία είναι αποθηκευμένη στη συσκευή σε άλλη μάρκα κινητού όπως έκανα μέχρι τώρα με το Nokia, αλλά το μήνυμα φτάνει χωρίς στοιχεία. Αν τα στείλω σε κινητό SAMSUNG θα πάνε κανονικά, εκτός αν είναι πολύ παλιό μοντέλο. Αν μου στείλει κάποιος άλλος τα στοιχεία θα τα πάρω κανονικά. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει; Έχετε προσπαθήσει να το κάνετε ποτέ; Πήρα αυτούς στη SAMSUNG και ο καθένας μου λέει τα δικά του: να το στείλετε με αγγλικούς χαρακτήρες ή πρέπει να πηγαίνουν και αν όχι να το επισκευάσετε κτλ. Δοκιμάστε σας παρακαλώ και απαντήστε μου

 

ΔΗΜΗΤΡΑ

Link to comment
Share on other sites

καλώδιο για σύνδεση με τηλεόραση που μπορούμε να βρούμε?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

 

Μπήκα και εγώ στο club της SAMSUNG αγοράζοντας το D900. Είναι η 1η φορά που παίρνω SAMSUNG και έχω εκνευριστεί λιγάκι. Προσπαθώ να στείλω τα στοιχεία μιας επαφής η οποία είναι αποθηκευμένη στη συσκευή σε άλλη μάρκα κινητού όπως έκανα μέχρι τώρα με το Nokia, αλλά το μήνυμα φτάνει χωρίς στοιχεία. Αν τα στείλω σε κινητό SAMSUNG θα πάνε κανονικά, εκτός αν είναι πολύ παλιό μοντέλο. Αν μου στείλει κάποιος άλλος τα στοιχεία θα τα πάρω κανονικά. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει; Έχετε προσπαθήσει να το κάνετε ποτέ; Πήρα αυτούς στη SAMSUNG και ο καθένας μου λέει τα δικά του: να το στείλετε με αγγλικούς χαρακτήρες ή πρέπει να πηγαίνουν και αν όχι να το επισκευάσετε κτλ. Δοκιμάστε σας παρακαλώ και απαντήστε μου

 

ΔΗΜΗΤΡΑ

 

Έτσι όπως τα λες, μάλλον η συσκευή υποδοχής φταίει και όχι το κινητό σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια ιστορία που μου φαίνεται λίγο παράξενη παιδιά μήπως κανείς με βοηθήσει γιατί θα τρελαθώ...Εχω επιχειρήσει να ανταλλάξω με ΒΤ κάποια αρχεία (εικόνες, ΜΡ3, κτλ, άσχετο αυτό) με κάποιους φίλους μου. Συγκεκριμένα με 5 άτομα που είχαν οι δύο Sony, οι δύο Νόκια και ένας είχε Siemens...Γιατί να με πάρει, το κινητό μου το D900 όλα το αναγνωρίζουν με το όνομα....ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ?????

Είναι δυνατόν το D900 να λέγεται ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ???? Το τηλέφωνο το πήρα σφραγισμένο από ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ, ανάνοιγο, πως να το πω...δε μπορώ να καταλάβω...Σήμερα λοιπόν είπα να δοκιμάσω και κάτι άλλο...εγκατέστησα το λογισμικό ενός ΒΤ στικ που πήρα με 15 ευρώ σε ένα φορητό που έχω και είπα να κάνω τη σύνδεση...Μαντέψτε...ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ πάλι....προς θεού ξέρει κανείς τι είναι αυτό και πως αλλάζει????

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια ιστορία που μου φαίνεται λίγο παράξενη παιδιά μήπως κανείς με βοηθήσει γιατί θα τρελαθώ...Εχω επιχειρήσει να ανταλλάξω με ΒΤ κάποια αρχεία (εικόνες, ΜΡ3, κτλ, άσχετο αυτό) με κάποιους φίλους μου. Συγκεκριμένα με 5 άτομα που είχαν οι δύο Sony, οι δύο Νόκια και ένας είχε Siemens...Γιατί να με πάρει, το κινητό μου το D900 όλα το αναγνωρίζουν με το όνομα....ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ?????

Είναι δυνατόν το D900 να λέγεται ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ???? Το τηλέφωνο το πήρα σφραγισμένο από ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ, ανάνοιγο, πως να το πω...δε μπορώ να καταλάβω...Σήμερα λοιπόν είπα να δοκιμάσω και κάτι άλλο...εγκατέστησα το λογισμικό ενός ΒΤ στικ που πήρα με 15 ευρώ σε ένα φορητό που έχω και είπα να κάνω τη σύνδεση...Μαντέψτε...ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ πάλι....προς θεού ξέρει κανείς τι είναι αυτό και πως αλλάζει????

Το αρχικό όνομα στο bluetooth είναι SGH-D900.προφανώς κάποιος το άλλαξε.αλλάζει από την τέταρτη επιλογή στο menu του bluetooth

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Το αρχικό όνομα στο bluetooth είναι SGH-D900.προφανώς κάποιος το άλλαξε.αλλάζει από την τέταρτη επιλογή στο menu του bluetooth

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ αλλά σφραγισμένο ήταν το τηλέφωνο και ΕΓΩ ΔΕΝ το άλλαξα ο άμοιρος αφού δε με λένε ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ....Μήπως πρέπει να πάω να τους το πω στο μαγαζί ή να το αφήσω...?

Link to comment
Share on other sites

μήπως το έκανες εσύ από λάθος φίλε ΜΣΠ?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

μερικες ερωτησουλες ακομα...

1)πως μπορω να βγαλω τον ηχο απο τα πληκτρα???δεν μπορω να το βρω πουθενα

2)προφιλ εχει το κινητο???αν ναι απο που τα αλλαζω???

3)εστειλα με ΒΤ τις επαφες μου απο το 810 αλλα δεν τις βρισκω πουθενα γιατι???

4)το GPRS μπορω να το βγαλω??αν ναι πως??τι αλλο κολπακι μπορω να κανω για να αυξησω την αυτονομια??

5)αλλα θεματα παιρνει και αν ναι πως???τα εικονιδια αλλαζουνε με καποιο τροπο??

6)σε μια επαφη μεχρι ποσα τηλ.μπορω να βαλω???

 

το πηρε η αδερφη μου το κινητο και το ζηλεψα και θελω να το παρω και εγω.παρεπιπτοντως το πηραμε απο κυπρο και μεσα ειχε και το καλωδιο φια την τηλεοραση και HANDS-FREE.μονο μνημη δεν ειχε..!

ευχαριστω πολυ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πληροφορίες για το κινητό Samsung SGH-D900.

Σκοπεύω να το αγοράσω και θα ήθελα να ξέρω κάποια πράγματα.

Θα ήθελα να ξέρω τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ αλλά σφραγισμένο ήταν το τηλέφωνο και ΕΓΩ ΔΕΝ το άλλαξα ο άμοιρος αφού δε με λένε ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ....

 

μήπως το έκανες εσύ από λάθος φίλε ΜΣΠ?

 

Πριν μερικές μέρες πήγα να στείλω σε μια φίλη ενα wallpaper που της άρεσε... Εμεργοποιεί το bluetooth, κάνω αναζήτηση εγώ... και το μοναδικό τηλέφωνο που βρήκα απαντούσε στο όνομα... "ΠΟΥΤ@Ν@" :lol: :lol: :lol:

Της το είχε αλλάξει ο γκόμενος χωρίς να το ξέρει! Φυσικά τον πήρε τηλέφωνο και τα άκουσε κανονικά! :lol: :lol:

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Για τα πληκτρα σε κατασταση αναμονης απλως πατας το πληκτρο της μειωσης εντασης πεντε φορες.Προφιλ δεν εχει το κινητο ουτε θεματα παιρνει.το gprs το βγαζεις απο κρυφο μενου(θα δεις σε προηγουμενες σελιδες πως) αλλα καθε φορα που θα απενεργοποιεις το κινητο σου αυτο θα ξαναμπαινει μονο του.Για την αυτονομια μπορεις να πας στις ρυθμισεις φωτισμου και να ενεργοποιησεις την επιλογη τα πληκτρα να φωτιζονται συγκεκριμενες ωρες της ημερας

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...