Jump to content

Συζήτηση για τις πανεπιστημιακές καταλήψεις


haris84
 Κοινοποίηση

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?  

189 members have voted

  1. 1. ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?

    • Ναι
      80
    • Οχι
      109


Recommended Posts

το τοπικ αφορα τις πανεπιστημιακες καταληψεις αρα και την παιδεια γενικοτερα

 

Οσο για τον ΟΤΕ,ΔΕΗ κτλπ, προκειται για δημοσιες επιχειρησεις και οχι αγαθα οπως η παιδεια/υγεια. Γι'αυτο πληρωνουμε λογαριασμους εκει και δεν πληρωνουμε (υποτιθεται) για την παιδεια/υγεια.

Και ναι, η παιδεια ειναι το σημαντικοτερο απ'ολα, απο κει ξεκινανε ΟΛΑ. Ειτε μεσω σχολειου ειτε μεσω οικογενειας.

 

Οπως σου απαντησε ο ΤΝ97, το ρευμα, το νερο, οι τηλεπικοινωνιες κτλ. ειναι κοινωνικα αγαθα, πραγμα που φαινεται να αγνοεις.

Οσον αφορα την υγεια, σαφως και υπαρχει ανισοτητα ευκαιριων οσο εχουμε και ιδιωτικο τομεα (βαση της λογικης σου παντα).

Ξερω οτι τα συγκεκριμενα ειναι οφτοπικ αλλα τα εφερα ως παραδειγμα για να δειξω οτι η μαχητικοτητα σου πανω στη "σωστη" προσφορα αγαθων ρυθμιζεται αποκλειστικα απο τα συμφεροντα σου.

 

Αρα, θα ημουν off topic αν αναφερομουν σε αυτα που λες. Παρ'ολα αυτα νοιαζομαι

 

Πως;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως σου απαντησε ο ΤΝ97, το ρευμα, το νερο, οι τηλεπικοινωνιες κτλ. ειναι κοινωνικα αγαθα, πραγμα που φαινεται να αγνοεις.

 

την δικια μου απαντηση δεν την διαβασες μαλλον. Ας το ξαναπω οτι ο ΟΤΕ/ΕΥΔΑΠ ειναι επιχειρησεις, πληρωνουμε λογαριασμους κτλπ. Η παιδεια και η υγεια δεν ειναι επιχειρησεις. Δεν πληρωνουμε λογαριασμους (αντε στην υγεια εμμεσα με τα βιβλιαρια κτλπ)

 

 

Οσον αφορα την υγεια, σαφως και υπαρχει ανισοτητα ευκαιριων οσο εχουμε και ιδιωτικο τομεα (βαση της λογικης σου παντα).

 

δλδ με βαση την κοινη λογικη θεωρεις οτι εχω λαθος? οτι δεν υπαρχει ανισοτητα ευκαιριων στην υγεια?

 

Ξερω οτι τα συγκεκριμενα ειναι οφτοπικ αλλα τα εφερα ως παραδειγμα για να δειξω οτι η μαχητικοτητα σου πανω στη "σωστη" προσφορα αγαθων ρυθμιζεται αποκλειστικα απο τα συμφεροντα σου.

 

αποκλειστικα, οχι. Δεν το βρισκω κακο. Αλλα φυσικα τα συμφεροντα μου παιζουν ρολο. Τα συμφεροντα που λες ειναι τα μελλοντικα επαγγελματικα δικαιωματα μου τα οποια αν δεν τα υπερασπιστω εγω ποιος θα το κανει?

Οσον αφορα την υγεια, δεν ειναι το πρωτιστος θεμα που με νοιαζει. Αλλους θα επρεπε να νοιαζει αλλα κοιμουνται βαθεια και αυτοι.

Και εχω παει και σε πορειες για το ασφαλιστικο και για τους συνταξιουχους. Αρα υπερασπιζομαι και αλλωνων τα συμφεροντα.

Link to comment
Share on other sites

την δικια μου απαντηση δεν την διαβασες μαλλον. Ας το ξαναπω οτι ο ΟΤΕ/ΕΥΔΑΠ ειναι επιχειρησεις, πληρωνουμε λογαριασμους κτλπ. Η παιδεια και η υγεια δεν ειναι επιχειρησεις. Δεν πληρωνουμε λογαριασμους (αντε στην υγεια εμμεσα με τα βιβλιαρια κτλπ)

 

Δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι επιχειρησεις. Αγαθα προσφερουν ομως κι αυτες, μαλιστα ακρως απαραιτητα. Στην περιπτωση του ΟΤΕ παντως η υπαρξη και ιδιωτικου ανταγωνισμου μονο κακο δεν εκανε...

 

δλδ με βαση την κοινη λογικη θεωρεις οτι εχω λαθος? οτι δεν υπαρχει ανισοτητα ευκαιριων στην υγεια?

 

Ειναι προτιμοτερο η υπαρξη μονο ενος δεδομενου (δωρεαν) χαμηλου επιπεδου υγειας ή η συνυπαρξη του με ιδιωτικα (προφανως υψηλοτερου επιπεδου) και ελευθερια επιλογης;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελει ιδιαιτερο μυαλο για το ποια ειναι η διαφορα μεταξυ της παιδειας και της περιθαλψης η οτιδηοοτε αλλο αναφερθηκε..Αν καποιος θελει να πληρωσει για να νοσηλευτει σε νοσοκομειο υπερλουξ με τους καλυτερους γιατρους κτλ εχει καθε δικαιωμα..Αυτο δεν μπορουμε να το στερησουμε απο κανεναν..Η παιδεια ειναι κατι διαφορετικο και η πολιτεια ειναι υοεχρεωμενη να δινει ενα αξιοσεβαστο και το ιδιο επιπεδο παιδειας σε ολα τα παιδια ειτε ανηκουν στους εχοντες ειτε στους μη εχοντες,

,Γιατι αλλιως εμποδιζονται οι ισες επαγγελματικες ευκαιριες και οι δυνατοτηες για οικονομικη και κοινωνικη ανελιξη..Και αν ερθουν ολα αυτα μετα ερχεται και η καλυτερη περιθαλψη και ολα αυτα ..Μεσω μιας σωστης και ισης παιδειας ανοιγεις τον δρομο σε ενα παιδι απο φτωχη οικογενεια πχ να αποκτησει υλικα αγαθα και να αποκτησει και την καλυτερη περιθαλψη οπως αναφερατε για παραδειγμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι επιχειρησεις. Αγαθα προσφερουν ομως κι αυτες, μαλιστα ακρως απαραιτητα. Στην περιπτωση του ΟΤΕ παντως η υπαρξη και ιδιωτικου ανταγωνισμου μονο κακο δεν εκανε...

 

αγαθα προσφερουν ναι και καλα κανουν. Αλλο αγαθο το 3G και αλλο η παιδεια ομως

 

 

Ειναι προτιμοτερο η υπαρξη μονο ενος δεδομενου (δωρεαν) χαμηλου επιπεδου υγειας ή η συνυπαρξη του με ιδιωτικα (προφανως υψηλοτερου επιπεδου) και ελευθερια επιλογης;

 

ελευθερια επιλογης για αυτους που εχουν λεφτα? Για τους υπολοιπους δεν βλεπω καποια επιλογη. Εχω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Το δικαίωμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης μέσω των ασφαλιστικών εισφορών σε μηνιαία βάση δεν είναι αγαθό όπως παρουσιάζετε την παιδεία. Ή τουλάχιστον δεν έχει την ίδια καθημερινή επίπτωση στο πορτοφόλι... Όταν πληρώνεις ΙΚΑ κάθε μήνα, προπληρώνεις σε μηνιαίες δόσεις το βασικό επίπεδο περίθαλψης σε κρατικά νοσοκομεία σε περίπτωση που το χρειαστείς. Και άλλα πολλά βέβαια παρέχονται αλλά δεν είναι εδώ ο χώρος να αναφερθούν.

 

Τις εισφορές όμως τις πληρώνεις υποχρεωτικά εδώ και κάποιες δεκαετίες, ως μέρος μιας κοινωνικής πολιτικής η οποία σου επιβάλλει να "προσέχεις για να έχεις". Αυτά σε θέμα αρχής και μόνο, στην πράξη υπάρχουν σοβαρότατα προβλήματα. Αλλά η υγεία είναι μόνο κατ' όνομα αγαθό. Πρακτικά την πληρώνουμε κάθε μέρα που εργαζόμαστε. Το αν κάποιος έχει τη δυνατότητα να πληρώνει παραπάνω για να αξιώνει ανώτερης ποιότητας υπηρεσίες περίθαλψης απλά αποδεικνύει ότι η υγεία έχει τίμημα, άρα δεν είναι ελεύθερο αγαθό.

 

Βέβαια εμμέσως και η παιδεία είναι αγαθό, το οποίο επίσης έχει διαβαθμίσεις και επίπεδα βάσει οικονομικών δυνατοτήτων, αλλά σε αυτή τη χώρα μάθαμε στο δωρεάν, τουλάχιστον κατ' όνομα, οπότε νομίζουμε ότι η παιδεία μας προσφέρεται ωσάν μάννα εξ ουρανού. Ουδέν μακρύτερα της αλήθειας βέβαια. Και ενώ πληρώνουμε όλοι μας, και μάλιστα όσο πιο εύποροι τόσο περισσότερο για αυτή τη δωρεάν παιδεία, έχουμε την εντύπωση ότι είναι δωρεάν. Ωραία τα χουν καταφέρει μερικοί μερικοί. Έχουν κάνει ένα λαό να μην αναγνωρίζει τί πληρώνει και πού. Δηλαδή ο ΟΣΚ (Οργανισμός Σχολικών Κτιρίων) από πού βγάζει λεφτά ρε παιδιά; Από λοτταρίες; Ή από τον κρατικό κορβανά; Το ερώτημα δεν είναι αν η παιδεία είναι δωρεάν ή όχι. Είναι γιατί δεν έχει κανείς δικαίωμα να πει "όχι, δεν θέλω τη δημόσια παιδεία, οπότε δεν πληρώνω το δικό μου ποστοστό σ' συτή, θα πάω στην ιδιωτική". Το οποίο ταυτίζεται με το "δε βλέπω ΝΕΤ, άρα γιατί πληρώνω στη ΔΕΗ κρατική τηλεόραση;". ( Οι ιδεολόγοι βέβαια θα αντιτείνουν την ελευθερία έκφρασης μιας δημόσιας τηλεόρασης ανεξάρτητης από τη διαφήμιση, αλλά πότε ήταν ανεξάρτητη η δημόσια τηλεόραση για να γίνει τώρα; ) Το ερώτημα λοιπόν είναι ερώτημα ελευθερίας επιλογής. Αν εγώ θέλω να στείλω τα παιδιά μου σε ιδιωτικής πρωτοβουλίας χώρους εκπαίδευσης, δεν θα πρεπε να μπορώ να επιλέξω να μην πληρώνω για τη δημόσια εκπαίδευση, αφού δε θα τη χρησιμοποιήσω; Αυτά όμως τα ερωτήματα είναι πολύ πιο δύσκολα από τα ερωτήματα περί ιδιωτικών πανεπιστημίων, οπότε θάβονται πριν καν ακουστούν.

 

Διότι και στην ασφάλιση το ίδιο ισχύει. Έχουμε αμφιβόλου ποιότητας υπηρεσίες υγείας, χωρίς να μπορούμε να επιλέξουμε να μην τις λαμβάνουμε.

Δημόσια Ασφάλιση: αμφίβολη ποιότητα, αγκυλώσεις, ψευδαίσθηση ισότητας, "σκοτεινή" χρηματοδότηση. Δημόσια Παιδεία: αμφίβολη ποιότητα, αγκυλώσεις, ψευδαίσθηση ισότητας, "σκοτεινή" χρηματοδότηση. Σκοτεινή = δεν πήρες ποτέ απόδειξη παροχής υπηρεσιών, ούε εγγύηση καλής εκτέλεσης εργασιών.

 

Πείτε μου τώρα γιατί ακριβώς να μην θέλω πελατειακές σχέσεις με κάθε φορέα αγαθού και να μην θέλω εξάρτηση από το κράτος, αλλά πλήρη ελευθερία επιλογής ιδιωτικού καθεστώτος αν εγώ το επιθυμώ; Γιατί εγώ έτσι καταλαβαίνω την ισότητα. Ή μάλλον έτσι καταλαβαίνω την ελευθερία, που ομολογουμένως είναι ανώτερο αγαθό.

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Το δικαίωμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης μέσω των ασφαλιστικών εισφορών σε μηνιαία βάση δεν είναι αγαθό όπως παρουσιάζετε την παιδεία. Ή τουλάχιστον δεν έχει την ίδια καθημερινή επίπτωση στο πορτοφόλι...

 

Για να καταλανω...ουσιαστικα διαφωνεις με το συστημα των φορων? Γιατι το κρατος για να σου παρεχει αυτα που σου παρεχει χρειαζεται λεφτα τα οποια εισπρατει μεσω φορων. Αυτο ειναι ενα συστημα το οποιο εχουμε αποδεκτει ολοι μας. Το θεωρεις λαθος αυτο το συστημα? Γιατι θεωρητικα θαρρω πως ειναι σωστο. Πρακτικα βεβαια, τα λεφτα μας τα κλεβουν και λιγα επιτρεφονται πισω. Τοσα χρονια η χρηματοδοτηση μειωνεται. Οι φοροι μας μειωθηκαν ομως?

 

Επισης, θα επρεπε να εννοειται οτι εφοσον πληρωνεις θα επρεπε να εχεις αναλογης ποιοτητας αντιμετωπισης. Γιατι να εχεις πελατειακες σχεσεις με επιχειρηματιες και οχι με το κρατος? Γιατι να ειμαστε βλακες και να αποδεχομαστε μια τραγικη κατασταση στην οποια μας εχουν ρημαξει στους φορους και μας προσφερουν ταλαιπωρια και κακη ποιοτητα.

 

Τελευταιο παραδειγμα ειναι το εθνικο κτηματολογιο. Κατι που εννοειται οτι επρεπε να ειχε γινει πολυυυ καιρο πριν και ΔΩΡΕΑΝ και το κανουν τωρα και το παρουσιαζουν λες και βρηκαν το holy grail.

 

Για να καταλαβω δλδ, αναφερεσαι στην κοροιδια του κρατους που μας προσφερει οτι να ναι υπηρεσιες? Και ως λυση βλεπεις τα ιδιωτικα? Απο που και ως που ο ιδιωτης θα σκεφτει προς οφελος μας? Εφοσον ειμαστε λαος-θυμα οποιος και να μας παρεχει υπηρεσιες θα μας τα παιρνει. Ας κοιταξουμε να απαιτησουμε καποια πραγματα που σε αλλες χωρες εννοουνται οτι πρεπει να τα εχουμε και μετα βλεπουμε για αλλα.

 

Μου ρθε τωρα στο μυαλο ο ελεγχος των καθηγητων στη διορθωση γραπτων. Μα ειναι δυνατον να πρεπει να βαλουμε απο πανω τους μπαμπουλα για να κανουν το αυτονοητο. Το αυτονοητο που ειναι να αφιερωσουν οσο χρονο χρειαζεται για να διορθωσουν ενα γραπτο μαθητη και να μην του χαντακωνουν το μελλον? Γιατι οσο οι καταληψεις χαντακωνουν το μελλον των φοιτητων αλλο τοσο και οι καθηγητες το κανουν χειροτερα κιολας με την αδιαφορια τους. Ειναι δυνατον να βαζουμε μπαμπουλες για το αυτονοητο?

 

Πείτε μου τώρα γιατί ακριβώς να μην θέλω πελατειακές σχέσεις με κάθε φορέα αγαθού και να μην θέλω εξάρτηση από το κράτος, αλλά πλήρη ελευθερία επιλογής ιδιωτικού καθεστώτος αν εγώ το επιθυμώ; Γιατί εγώ έτσι καταλαβαίνω την ισότητα. Ή μάλλον έτσι καταλαβαίνω την ελευθερία, που ομολογουμένως είναι ανώτερο αγαθό.

 

Γιατι η κοινωνια μας εχει διαβαθμισεις καλως η κακως. Υπαρχουν οι οικονομικα ευποροι και οι οχι. Ελευθερια θα εχουν οι οικονομικα ευποροι, αυτοι που δεν εχουν λεφτα για αλλη μια φορα θα παρουν το σκαρτο προιον. Φυσικα βεβαια για τους ευπορους αντιστοιχα ειναι εξαναγκασμος το σκαρτο προιον αλλα αφου υπαρχουν τροποι να βελτιωθει το σκαρτο προιον γιατι να μην το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

ελευθερια επιλογης για αυτους που εχουν λεφτα? Για τους υπολοιπους δεν βλεπω καποια επιλογη. Εχω λαθος?

 

Οχι...

Ομως σε αυτη την περιπτωση η ελευθερια επιλογης καταργειται και για τους ευπορους και για τους φτωχους.

Αρα, dead angel, φωναζεις για μια υποχρεωτικη ισοτητα απεναντι στο προβληματικο "αγαθο". Ειναι κακο, αλλα δε γινεται να μη δεχεσαι την κοινη παραδοχη οτι εφοσον δεν εχει αλλαξει εδω και δεκαετιες η ποιοτητα του, θα αλλαξει συντομα.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αλλαξει εδω και δεκατιες για καποιο λογο. Πολιτικος ο λογος. Ακομα και οι περιβοητοι φοιτητοπατερες και οι καθηγητες-αισχος εχουν τοποθετηθει απο καποιες κυβερνησεις εκει που ειναι τωρα και κανουν αυτα που κανουν.

Αυτος ο λογος λοιπον δεν εχει αλλαξει εδω και χρονια αρα λογικο ειναι να μην βελτιωνονται τα πανεπιστημια. Εγω συμπληρωνω σε αυτο οτι εφοσον ο λογος που ευθυνεται γι'αυτα δεν αλλαζει τοτε και τα ιδιωτικα δεν θα ξεφυγουν απο αυτο το 'ρευμα'. Θα παρασυρθουν και αυτα και θα γινουν μια μηχανη παραγωγης πτυχιων αναγνωρισμενων στη Ευρωπη με μηδενικη ομως ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Aν το συστημα αυτο παραγει ανικανους πτηχειουχους θα αποτυχει πολυ γρηγορα, η διαφορα τους θα φανει, και δε θα εχεις να φοβηθεις κατι. Μην εισαι ομως απολυτως λες και ξερεις το αποτελεσμα εκ των προτερων.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ο τίτλος του thread αφορά τις πανεπιστημιακές καταλήψεις, τι γίνεται αυτή τη στιγμή?

Σε τι ποσοστό υπάρχουν καταλήψεις στα ΑΕΙ? Οι εξεταστικές περίοδοι διεξάγονται κανονικά? :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καταληψεις δν πρεπει να υπαρχουν. Εξεταστικες εχουν οι περισσοτερες σχολες τωρα. Εμεις αρχιζουμε απο Δευτερα
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία παίδες και καλά αποτελέσματα. Μακάρι να λέγαμε μόνο τέτοια εδώ και όχι να μαλλιοτραβιόμαστε αν πρέπει ή δεν πρέπει να μένουν ανοιχτά τα αμφιθέατρα.

 

Και καλό καλοκαίρι :)

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι εννοείται. Καλή επιτυχία σε όλους και καλό καλοκαίρι. Από το φθινόπωρο βλέπουμε σχετικά με καταλήψεις, αγώνες κλπ. "Τα μπάνια του λαού" γαρ... :wink:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

Σου πίνουν το μοχίτο .... σου κλέβουν τη ξαπλώστρα ... είναι οι μαϊντανοί της Μυκόνου !!!! :angry: ... :kill:

 

:offtopic:

 

Btw το είπα ότι είναι οφ τόπικ οπότε μη με :shoot:

 

:thanks: :rotfl:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς άλλος την φήμη ότι από Σεπτέμβρη ξεκινούν καταλήψεις?(νόμος - πλαίσιο)

 

Γιατί δεν ψήνομαι να χάσω εξεταστική...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς άλλος την φήμη ότι από Σεπτέμβρη ξεκινούν καταλήψεις?(νόμος - πλαίσιο)

 

Γιατί δεν ψήνομαι να χάσω εξεταστική...

 

Μη μου λες τέτοια! Δύο μείνανε! :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εσείς κοιτάξτε να διαβάσετε και να στε έτοιμοι και μην ανησυχείτε: και οι συνδικαλιστές θέλουν τη "σκούπα" του Σεπτέμβρη για να περάσουν τα "τραινάκια" τους ... Οι διπλές του Σεπτέμβρη για τελειόφοιτους είναι λουκούμι.
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν μας λέει κάτι καινούργιο η έρευνα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπόμνημα του ΤΕΕ στα Κόμματα και τους βουλευτές για τα Κέντρα Ελευθέρων Σπουδών

http://www.esos.gr/idiotika_cat/kentra_el_spoudon/ypomnima-21-7-2008.htm

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς άλλος την φήμη ότι από Σεπτέμβρη ξεκινούν καταλήψεις?(νόμος - πλαίσιο)

 

Γιατί δεν ψήνομαι να χάσω εξεταστική...

 

Εγώ το άκουσα αυτή τη βδομάδα από πολλά διαφορετικά άτομα σε Θεσσαλονίκη, Κρήτη και Πάτρα. Αφού όπως πάντα, περνάνε τα νομοσχέδια μέσα στο καλοκαίρι, φυσικά και θα υπάρξει αντίδραση το Σεπτέμβρη (καλώς ή κακώς).

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...