Jump to content

Συζήτηση για τις πανεπιστημιακές καταλήψεις


haris84
 Κοινοποίηση

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?  

189 members have voted

  1. 1. ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?

    • Ναι
      80
    • Οχι
      109


Recommended Posts

Συγνωμη αλλα οταν λες φταινε τα πανεοιστημια λογω ελειψης ανταγωνισμου σε ποιον το προσαπτεις στο βιβλιοθηκριο η στους τοιχους;Πως θα ανταγωνιστουν με τα μεσα που εχουν;Δεν χρειαζεται ανταγωνισμος .

Αυτο μας ελειπε να περιμενουμε οφελος και αγαθα αισθηματα απο τον ανταγωνιστη..Δεν εινι λογικα αυτα..

 

Μηπως θυμασαι το χαλι της ελληνικης τηλεορασης πριν την απελευθερωση της αγορας? Μαλλον οχι γιατι εισαι αρκετα νεαρη. Ρωτα καποιον μεγαλυτερο. Δλδ εκει ποιος εφταιγε ο χειρηστης της καμερας? Αμφιβαλεις οτι ο ανταγωνισμος λειτουργησε ευεργετικα σε αυτη τη περιπττωση? Νομιζεις οτι ο ΟΤΕ θα εδινα πανω απο PSTN αν δεν υπηρχε ανταγωνισμος? Ποιος εφταιγε για το χαλι, οι τηλεφωνητριες?

Αρα σαφως και οι βιβλιοθηκαριοι δε φταινε και ουτε ειπα κατι τετοιο. Για εμενα φταιει το συστημα που διαιωνιζει μια απαραδεκτη κατασταση, ενω χρεαιζεται κατι πιο δραστικο οπως ειναι η ιδρυση ιδιωτικων πανεπιστημιων.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορεις να συγκρινεις την τηλεοραση και τον οτε που ειναι επιχειρησεις με τα πανεπιστημια..Μην τρελαθουμε και τελειως τωρα..Ο οτε και η ερτ εχουν κερδος τα πανεπιστημια οχι..Οτι κερδος εχουν ειναι τα κονδυλια απο την κυβερνηση και οτι οργανωση εχουν ειναι αυτη που τους επιτρεπουν να εχουν..ας προσλαβουν τους αντιστοιχους που εχουμε εδω ανεργους να τα οργανωσουν και σου λεω οτι δεν θα χρειαζομαστε ιδιωτικα..Αλλα αν τα οργανωσουν θα χασουν χρηματα τα ιδιωτικα..Οτι ειμαι μεσα στην κατασταση και προπαντως βλεπω τα παντ με ψυχραιμια και οχι με το κλασικο ελληνικο δεν με νοιαζει τι φταιει ας μην υπαρχει οργανωση απο πανω ειστε αχρηστοι ολοιι,ι.Νομιζω με βοηθαει να βλεπω την κατασταση οπως εχει και οχι με κακια του τυπου ας ερθουν τα ιδιωτικα και θα δειτε τι θα παθετε..Ε αν καταστραφουν τελειως που αυτο θα γινει θα το χαρειτε;Γιατι καποιοι θα χαρουν σιγουρα..Πλυν των ιδιωτικων που τα συμφερει σαφως εχουμε την ταση στην Ελλαδα να φωναζουμε για το χαος αλλα αντι να ιργανωσουμε κατι το παραταμε στο ελεις του θεου και βριζουμε..Ε μεταξυ μας εσυ φταις για το χαος που τα βριζεις..
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά αυτό που έγραψε ο THEO_Legend. Αν "ανοίξει" ο ανταγωνισμός, αυτό μπορεί να μην επηρεάσει τη χρηματοδότηση των κρατικών πανεπιστημίων, αλλα θα "αναγκαστούν" οι καθηγητές να βρούν και άλλους συμπληρωματικούς τρόπους χρηματοδότησης. Και το τονίζω, συμπληρωματικούς όχι ΑΝΤΊ της κρατικής χρηματοδότησης.

Να σου πω εγω τι πιστευω, αν αυτα τα ελεγε ενας πολιτικος στην Αγγλια θα τον πιστευα,, αλλα οχι εδω στην Ελλαδα με τιποτα...

Γνωμη μου ειναι οτι με τα ιδιωτικα πανεπιστημια θα υποβιβαστουν τα δημοσια και αυτο θα φανει κυριως στην πραξη οπου οι εταιριες θα προσλαμβανουν ατομα απο τα ιδιωτικα πανεπιστημια...επαναλαμβανω, ΜΗΝ συγκρινεται παρομοιο παραδειγμα στο εξωτερικο,,εδω ειναι Ελλαδα, καμια σχεση.

Επισης ,λογικα θα το ξερετε, οτι ειμαστε απο τις χωρες που ξοδευουν τα λιγοτερα χρηματα απο τον προυπολογισμο για την παιδεια(δεν θυμαμαι νουμερα)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν μπορουμε να απαιτουμε την αντιστοιχη εικονα με 3 ατομα που δουλευουν στην γραμματεια και αλλα τοσα στην βιβλιοθηκη..

 

 

Και αυτο ακριβως ειναι το προβλημα στα δημοσια οτι υπαρχουν μονο 2 ατομα στη γραμματεια και αλλα 2 στην βινλιοθηκη και τους ρωτας τι θα γινει με ταδε θεμα..Και δσου απαντουν δεν ξερω,,Και στην τελικη πως να ξερουν οι ανθρωποι..Δεν γινεται να ειμαστε τελειως ανοργανωτοι και μετα να ζηταμε τα ρεστα...

 

 

Sth Grammateia einai 3 atoma kai ta 2 kathontai. Gia afto ftaiei to kratos kai h elleiphs xrhmatodothsh?

 

An tous dwsoun perissotera xrhmata tha einai 5 kai tha kathontai. O koumparos tou prutanh, h ksaderfh tou thurwrou kai h gunaika aftounou pou diaxeirizetai to estiatorio.

 

Den lunontai ola me to na petas perissotera xrhmata. Xreiazontai kai ta xrhmata, alla prepei na sfiksoun kai ta zwnaria ...

Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα της απαξίωσης των κρατικών πανεπιστημίων σαφώς και έχει την αφετηρία του στο κράτος, αλλά μην ξεχνούμε ότι κράτος είμαστε όλοι μαζί και ο καθένας ξεχωριστά.

Επίσης, οι κινητοποιήσεις που λαμβάνουν χώρα από πέρισυ με αφορμή την αναθεώρηση του άρθρου 16 κατ' εμέ πάνε στον βρόντο γιατί αυτοί που έχουν τον κύριο λόγο για την διεξαγωγή των κινητοποιήσεων είναι εξίσου υπεύθυνοι.

Και πώς να μην είναι υπεύθυνοι εφόσον συμπλέουν με τους καθηγητές οι οποίοι πλουτίζουν με τα χρήματα από τα διάφορα προγράμματα.

Μιλούν για την είσοδο των εταιριών στα πανεπιστήμια, ξεχνούν όμως ότι οι εταιρίες είναι ήδη στα πανεπιστήμια, όταν ο κάθε καθηγητής εκμεταλλεύεται τη θέση του για να εισπράξει ζεστά αφορολόγητα χρήματα για την πάρτη του, ενώ η σχολή στην οποία έχει την έδρα του στερείται ακόμα και του βασικού εξοπλισμού.

Και για να μην μιλούν οι φοιτητοπατέρες, πιστεύω ότι έχει ο καθένας το δικαίωμα να μιλάει ακόμα και για "χαρτζιλίκωμα" των επικεφαλής των παρατάξεων προκειμένου να δρουν όλοι ανενόχλητοι και ουσιαστικά να δουλεύει στην εντέλεια αυτό το σύστημα. ;)

 

Μέχρι να δω ως αίτημα για τις κινητοποιήσεις την αξιολόγηση των καθηγητών και των σχολών και τον ουσιαστικό οικονομικό έλεγχο στα ερευνητικά προγράμματα, η όλη κατάσταση με δικαιώνει. :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σου ειπε οτι χρειαζονται περισσοτερα ατομα στην γραματεια;

 

Esy

 

Και αυτο ακριβως ειναι το προβλημα στα δημοσια οτι υπαρχουν μονο 2 ατομα στη γραμματεια και αλλα 2 στην βινλιοθηκη

 

Apo th meria mou sumfwnw oti to provlhma den einai ta atoma sth grammateia. To provlhma einai omws oti DEN mporeis na dwseis perissotera xrhmata an den uparksei kai swsth aksiologhsh. Thn opoia ta panepisthmia (kai oi foithtes) thn arnountai.

Link to comment
Share on other sites

Αξιολογηση για πιο πραγμα παιδι μου..Αλλος φταιει τα ριχνεις στο θυμα παντα..οι φοιτητες και τα πανεπιστημια ταλαιπωρουνται αλλα φταινε αυτα..Ε δεν παμε καλα..Δεν μπορουν να προσλαβουν κοσμο να τα οργανωσουν;Δεν ειπα να μοιρασουν λεφτα στο πανεπιστημιο..Οργσνωση σου λεω αξιολογηση μου απαντας..Δεν γινεται ολοι να ειναι αχρηστοι υπαρχουν πολυ καλα ατομα που τρεχουν και δεν φτανουν κι τους βριζουμε κιολας απο πανω..Και οταν ελεγα 2 ατομα στην γρα,ματεια δεν ενοουσα να μαζεψουν 10 γραμματεις.Ατομα να τους οργανωσουν ,προτζεκτ χρειαζονται..
Link to comment
Share on other sites

Στο φινάλε η μεθόδευση για τα ιδιωτικά πανεπιστήμια ήταν ήδη καθοδόν εδώ και πολλά χρόνια, από τη στιγμή που είμαστε κράτος-μέλος της Ε.Ε.. Θα έπρεπε να είμαστε ήδη πανέτοιμοι ώστε όταν έρθουν τα ιδιωτικά να κλείσουν πριν ανοίξουν λόγω της επάρκειας των κρατικών. Και τα κρατικά μόνο επαρκή δεν είναι. Και γι' αυτό είμαστε υπεύθυνοι όλοι μας, όχι μόνο οι εκάστοτε κρατούντες. Αφού το φοιτητικό κίνημα επέτρεψε να παρειφσρήσουν τα κόμματα στα εκπαιδευτικά ιδρύματα, είμαστε όλοι άξιοι της μοίρας μας.

Ο κατ' επάγγελμα συνδικαλισμός, ο οποίος αποσκοπεί σε βουλευτοποιήσεις και υπουργοποιήσεις έχει γνωστά αποτελέσματα. Τα βλέπουμε όλοι καθημερινά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πανο τι σχεση εχει παιδι μου αυτο που λες με τα κομματα στο οτι δεν υοαρχει οργανωση και ολοι τρεχουν και δεν φτανουν..Μου λες;
Link to comment
Share on other sites

Έχει σχέση και μάλιστα πολύ μεγάλη. Από τη στιγμή που το μόνο μέλημα των παρατάξεων ήταν να μαζέψουν ψηφοφόρους για τα κόμματά τους και όχι να βελτιώσουν πραγματικά το πανεπιστήμιο, ερχόμενοι σε σύγκρουση με όλους όσους ευθύνονται για την απαξίωσή του, ήταν δεδομένο ότι η κατάσταση θα χειρετέρευε ολοένα και περισσότερο.

 

Από τη στιγμή που τους πιο πολλούς από αυτούς τους νοιάζει να επαναλάβουν τα ξύλινα συνθήματα του χώρου από τον οποίο προέρχονται (όποιος και να είναι αυτός) και όχι να αγωνιστούν για την πρόοδο του πανεπιστημίου, σκ@τ@ αγωνιστές είναι.

Και για την πτώση της ποιότητας εκπαίδευσης έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης οι διδάσκοντες. Τα πανεπιστήμια μπορεί να μην έχουν κονδύλια, έχετε σκεφτεί όμως τι μισθούς παίρνουν οι καθηγητές, χώρια τα μαύρα χρήματα από διάφορα προγράμματα???

 

Αυτά γιατί δεν τα ακούσαμε ποτέ ως μία από τις συνιστώσες της σήψης της 3βάθμιας εκπαίδευσης???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αξιολογηση για πιο πραγμα παιδι μου..Αλλος φταιει τα ριχνεις στο θυμα παντα..οι φοιτητες και τα πανεπιστημια ταλαιπωρουνται αλλα φταινε αυτα..Ε δεν παμε καλα..Δεν μπορουν να προσλαβουν κοσμο να τα οργανωσουν;Δεν ειπα να μοιρασουν λεφτα στο πανεπιστημιο..Οργσνωση σου λεω αξιολογηση μου απαντας..Δεν γινεται ολοι να ειναι αχρηστοι υπαρχουν πολυ καλα ατομα που τρεχουν και δεν φτανουν κι τους βριζουμε κιολας απο πανω..Και οταν ελεγα 2 ατομα στην γρα,ματεια δεν ενοουσα να μαζεψουν 10 γραμματεις.Ατομα να τους οργανωσουν ,προτζεκτ χρειαζονται..

 

 

Oi aploi foithtes mporei na einai ta thumata ths upotheshs, oi foithtopateres omws kai to kathigitiko katesthmeno einai stous thutes.

 

Dhladh poios ftaiei gia tin anorganwsia. Aftodioikoumena den einai ta panepistimia? De mporei gia ola na tous ftaiei h eleipsi xrimatwn.

Link to comment
Share on other sites

Oi aploi foithtes mporei na einai ta thumata ths upotheshs, oi foithtopateres omws kai to kathigitiko katesthmeno einai stous thutes.

 

Ακριβώς αυτό θέλω να πω. Είναι δυνατόν να βγουν ποτέ δημόσια και να αλληλοκατηγορηθούν οι συνεργοί σε ένα έγκλημα???? Φυσικά όχι. :wink:

 

Γι' αυτό δεν ακούμε ποτέ τους φοιτητοπατέρες να κατηγορούν τους καθηγητές και το αντίστροφο.

Δε νομίζω θέλει γνώσεις πυρηνικής φυσικής για να καταλάβει κανείς κάτι τέτοιο. :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μας δεν ειναι τα πολιτικα σας ζητηματα με τις πολιτικες οργανωσεις και ολα τα συναφη,πρυτανεις,κτλ ..Και αν ειναι ετσι να την παμε τελειως την συζητηση σε πολιτικο επιπεδο..Φοιτητοπατερες ,πολιτικη κτλ δεν μας αφορα καθολου και δεν εχει σχεση με το θεμα..Κατα τα αλλα εχετε ξεφυγει..Το προβλημ ειναι να οργανωσουν τα πανεπιστημια δεν θελω να μου το ξαναπατε πολιτικα..Μπορειτε;
Link to comment
Share on other sites

Oχι ρε παιδια. Το προβλημα ειναι τα λεφτα! Η κακη μεχρι τωρα διαχειρηση, η κατασπαταληση πορων, η μη αξιολογηση καθηγητων, οι αιωνιοι φοιτητες, η δωρεαν διανομη φαγητου σε εξωπανεπιστημιακους κτλ δεν ειναι προβληματα. Και προς θεου για ολα αυτα δεν φταινε καθολου οι ΔΥ καθηγητες και οι φοιτητοπατερες. Η χρηματοδοτηση των πανεπιστημιων πρεπει να φτασει στο 15% του ΑΕΠ και αν δεν δουμε και τοτε αποτελεσματα, ανεβαινουμε σρο 20%.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μας δεν ειναι τα πολιτικα σας ζητηματα με τις πολιτικες οργανωσεις και ολα τα συναφη,πρυτανεις,κτλ ..Και αν ειναι ετσι να την παμε τελειως την συζητηση σε πολιτικο επιπεδο..Φοιτητοπατερες ,πολιτικη κτλ δεν μας αφορα καθολου και δεν εχει σχεση με το θεμα..Κατα τα αλλα εχετε ξεφυγει..Το προβλημ ειναι να οργανωσουν τα πανεπιστημια δεν θελω να μου το ξαναπατε πολιτικα..Μπορειτε;

Μα αν αφαιρέσεις τις φοιτητικές παρατάξεις και τους καθηγητές, δε μένει κάποιος άλλος, μόνο οι διοικητικοί υπάλληλοι και οι φοιτητές. Μου λες ότι αυτοί φταίνε? Δε μπορεί να φταίνε μόνο οι εκάστοτε κυβερνήσεις.

 

Edit:

Δεν υποστήριξα εγώ προσωπικά κάποια παράταξη έναντι κάποιας άλλης.

Όλες ανεξαιρέτως έχουν την ευθύνη τους.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε οχι πολιτικα το θεμα μας δεν ειναι οι πολιτικες παραταξεις και η λειτουργια τους στα πανεπιστημια.Η ελλειψη οργανωσης φταιει..Δεν υπαρχει κοσμος να συντονιζει..Μετα ας ειναι ο καθενας οτι θελει και οπου θελει δεν μας αφορα..Παντως ξεκιναμε να μιλαμε για τα πανεπιστημια και καταληγει πολιτικη η συζητηση ..
Link to comment
Share on other sites

Χριστινουλα, ξαναδιαβασα ολα τα ποστ και ειλικρινα δεν μπορεσα να καταλαβω τι θελεις να πεις. Απο ο,τι καταλαβα το βασικο σου επιχειρημα ειναι οτι χρειαζεται και αλλη χρηματοδοτηση. (Αν και Στο τελευταιο ποστ σου ομως λες τελικα οτι φταιει η ελλειψη οργανωσης).. Δεν μας ειπες ομως:

a) που πρεπει να πανε αυτα τα λεφτα για να διορθωθει η κατασταση?

β) πως θα ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα κατασπαληθουν και αυτα οπως τα προηγουμενα?

γ) συμφωνεις η διαφωνεις οτι μερος του προβληματος ειναι η ταξη των βολεμενων καθηγητων και φοιτητων που ζουν σε βαρος του συστηματος?

δ) Εγω σου εδωσα παραδειγματα απο αλλες χωρες τα οποιοα αφησες ασχολιαστα. εσυ που βασιζιεις την αποψη σου οτι το προβλημα ειναι προβλημα χρηματοδοτησης?

 

Αν μπορεις απαντησε σε αυτα γιατι η συζητηση αποπροσανατολιζεται

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

εγω ως τωρα ηξερα οτι οι παραταξεις ''συντονιζουν'' ενα πανεπιστημιο...ευθυνονται για πολλα προβληματα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται επιπλεον χρηματοδοτηση που θα παει στο εξυχρονισμο και σε εξοπλισμο..Να υπαρξει κοσμος που να οργανωνει και να μιμηθουμε καποιο συστημα οπως του εξωτερικου..Βρειτε ενα προτυπο ξενο πανεπιστημιο και αντιγραψτε το..

 

..

 

Εννοεις καταργηση του ασυλου, των φοιτητικων παραταξεων και των αποκλειστικων συγγραματων, την αξιολογηση των πανεπιστημιων και των καθηγητων, την καταργηση των αιωνιων φοιτητων, την συνδεση του πανεπιστημιου με την αγορα, την εισαγωγη διδακτρων κλπ;

 

Το 1/10 να επιχειρηθει να περασει, θα γινει επανασταση. Το καλυτερο συστημα ειναι η στασιμοτητα και το τελμα.

Link to comment
Share on other sites

Να υπαρξει κοσμος που να οργανωνει και να μιμηθουμε καποιο συστημα οπως του εξωτερικου..Βρειτε ενα προτυπο ξενο πανεπιστημιο και αντιγραψτε το..

 

νομιζω με το νεο νομο αυτο παει να γινει... Εσυ εχεις καποιο συγκεκριμενο ιδρυμα στο μυαλο σου?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση εγω μιας και μου δημιουργηθηκε η απορια...οι καθηγητες των ΑΕΙ καλυπτονται απο τη 'μονιμοτητα του δημοσιου'? Γινεται να απολυθουν δλδ?
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση εγω μιας και μου δημιουργηθηκε η απορια...οι καθηγητες των ΑΕΙ καλυπτονται απο τη 'μονιμοτητα του δημοσιου'? Γινεται να απολυθουν δλδ?

Είναι κανονικοί δημόσιοι υπάλληλοι, με μισθό και σύνταξη από το δημόσιο.

Επιπλέον απολαβάνουν και του προνομίου της μονιμότητας.

Δηλαδή ό,τι μακακία και λαμογιά κάνουν, μένουν ατιμώρητοι, όπως όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι. :wink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανονικοί δημόσιοι υπάλληλοι, με μισθό και σύνταξη από το δημόσιο.

Επιπλέον απολαβάνουν και του προνομίου της μονιμότητας.

Δηλαδή ό,τι μακακία και λαμογιά κάνουν, μένουν ατιμώρητοι, όπως όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι. :wink:

 

Δεν ισχύει για όλες τι βαθμίδες αυτό. Οι λέκτορες για παράδειγμα δεν είναι μόνιμοι και δε θυμάμαι τι ισχύει με τους επίκουρους. Αναπληρωτής και πάνω είναι μόνιμος σίγουρα.

 

αρα η αξιολογηση πως ακριβως θα λειτουργησει?

 

Γιατί μονο οι μη-μόνιμοι αξιολογούνται; Στον ευρύτερο δημόσιο τομέα δεν (πρέπει να) υπάρχει αξιολόγηση;

 

Αλλα για να απαντήσω και στην ερώτηση σου, μια λύση είναι με ταυτόχρονη άρση της μονιμότητας.

Link to comment
Share on other sites

 

Αλλα για να απαντήσω και στην ερώτηση σου, μια λύση είναι με ταυτόχρονη άρση της μονιμότητας.

 

ωραια...για λογους δημοκρατιας ομως θα πρεπει να αρθει η μονιμοτητα και στους υπολοιπους τομεις του δημοσιου, σωστα? ε-ε-ρχονται απεργιες!!! :lol:

 

για πες μου καποια αλλη λυση

 

εγω οπως σου χα πει, στη σχολη μου ειχα συμπληρωσει στο πρωτο ετος ερωτηματολογιο σχετικα με την αποδοση του καθηγητη...εκεινο το ερωτηματολογιο τι ρολο υπαρξης ειχε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...