Jump to content

Σε ποιο νησί να πάω διακοπές;


haris2121
 Κοινοποίηση

Ποιο νησί προτείνετε;  

197 members have voted

  1. 1. Ποιο νησί προτείνετε;

    • Αμοργός
      11
    • Νάξος
      12
    • Ρόδος
      46
    • Αλλόνησος
      6
    • Ζάκυνθος
      32
    • Κέρκυρα
      28
    • Σαντορίνη
      14
    • Μήλος
      14
    • Χίος
      8
    • Σύρος
      3
    • Μύκονος
      1
    • Ιος
      11
    • Πάρος
      11


Recommended Posts

Εαν ψαχνετε μεσω ιντερνετ λυπαμαι αλλα θα σας πιασουν τον κ..ο.:lol:

Πηγαινεται σε ενα νησακι και θα βρειτε σιγουρα δωματιο και πιο φθηνα απ'οτι μεσω ιντερνετ.

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες!

Φαντάσου όμως να ξεκινήσεις και να μην βρεις τίποτα, τότε τι κάνεις?

Ειδικά αν είναι τις μέρες του 15Αύγουστου.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες!

Φαντάσου όμως να ξεκινήσεις και να μην βρεις τίποτα, τότε τι κάνεις?

Ειδικά αν είναι τις μέρες του 15Αύγουστου.

΄

Δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρεις.

Εγω το κανω αυτο τα τελευταια 3 χρονια και η θεια μου το κανει σχεδον 20 χρονια και ποτε δεν ειχαμε προβλημα.

Απλα θελει ψαξιμο και παζαρια.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Και πέρυσι που είχα πάει Σαντορίνη, πάλι 15Αύγουστο, όταν έπερνα τηλέφωνο για να κλείσω μου λέγανε ότι δεν υπάρχει τίποτα, και όταν φτάσαμε πανικόσ γινόταν στο λιμάνι με ανθρώπους με ταμπελάκια από ενοικιαζόμενα δωμάτια... Και όντως σε πολύ καλύτερες τιμές :rolleyes:

Και εγώ έλεγα φέτος να πάω έτσι αλλά λέω και σε περίπτωση που δεν βρω, τι γίνεται? :confused:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και πέρυσι που είχα πάει Σαντορίνη, πάλι 15Αύγουστο, όταν έπερνα τηλέφωνο για να κλείσω μου λέγανε ότι δεν υπάρχει τίποτα, και όταν φτάσαμε πανικόσ γινόταν στο λιμάνι με ανθρώπους με ταμπελάκια από ενοικιαζόμενα δωμάτια... Και όντως σε πολύ καλύτερες τιμές :rolleyes:

Και εγώ έλεγα φέτος να πάω έτσι αλλά λέω και σε περίπτωση που δεν βρω, τι γίνεται? :confused:

 

Θα βρεις σιγουρα.Εδω πας στα πιο μικρα νησακια και βρισκεις για σκεψου στα μεγαλα τι γινεται.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Φέτος ήδη κλείσαμε για Σαμοθράκη μέσω γνωστού πολύ πολύ φθηνά...

Οπότε για του χρόνου βλέπουμε! Μάλλον κάποια στιγμή θα το διακινδυνεύσω και θα πάω έτσι :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φέτος ήδη κλείσαμε για Σαμοθράκη μέσω γνωστού πολύ πολύ φθηνά...

Οπότε για του χρόνου βλέπουμε! Μάλλον κάποια στιγμή θα το διακινδυνεύσω και θα πάω έτσι :)

 

Καλα θα κανεις.Απλα ειναι ο φοβος που εχουν ολοι οτι αν δε βρω τι κανω.

Οταν ομως σου βγαινει πρωτη φορα μετα το κανεις συνεχεια.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

΄

Δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρεις.

Εγω το κανω αυτο τα τελευταια 3 χρονια και η θεια μου το κανει σχεδον 20 χρονια και ποτε δεν ειχαμε προβλημα.

Απλα θελει ψαξιμο και παζαρια.

 

nai nai kala ta les kai egw ta eidia ekana me tin parea moy kai ta teleftea xronia to ekana kai me tin kopela moy ospoy prin 1 xrono pigame mylo!!!xima klasika kaliteres times kai pazaria mesa ... ase poy den brikame tipote pesame stin paralia ayta einai to proi ta kataferame..boleftikame kapoy.;)

kala me tin parea moy-soy den exo problima alla ean eisai me kopela e tote erxete griniaaaaaa kai sta elega na klisoyme mpla mpla mpla ayta barieme..e kai apo tote kanoyme 3exoristes diakopes:D

 

p/s me ta xronia katalaba oti den a3izi na kanis diakopes sta nisakia soy erxete sxedon to eidio apo to na pas se 1 e3otiki xora..mipos argisa na to katalabo;)

Τα μεγαλα μετωπα που πεθαινουν και τα μεγαλα ματια που ομορφα κλεινουν...!"...και θα πεθανω μια βραδια σαν ολες τις βραδιες ,χωρις να σχισω τη θολη γραμμη των οριζοντων..."
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό φοβήθηκα μήπως δε βρω και για αυτό έκλεισα στην Ύδρα μέσω Ίντερνετ. Αλλά 35 ευρώ μονόκλινο σε ξενοδοχείο δε νομίζω ότι είναι και άσχημα. Τι λέτε όσοι έχετε εμπειρία από το νησί;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό φοβήθηκα μήπως δε βρω και για αυτό έκλεισα στην Ύδρα μέσω Ίντερνετ. Αλλά 35 ευρώ μονόκλινο σε ξενοδοχείο δε νομίζω ότι είναι και άσχημα. Τι λέτε όσοι έχετε εμπειρία από το νησί;

 

Ειναι καλη τιμη για Υδρα.

Για φαντασου ομως να ησουν εκει και να παζαρευες λιγο.

Θα στο αφηνε 30.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό φοβήθηκα μήπως δε βρω και για αυτό έκλεισα στην Ύδρα μέσω Ίντερνετ. Αλλά 35 ευρώ μονόκλινο σε ξενοδοχείο δε νομίζω ότι είναι και άσχημα. Τι λέτε όσοι έχετε εμπειρία από το νησί;

 

basika se ayta ta kontina nisakia pas xima klasika mexri kai 4 wres apo athina pas xalara xima pantos gia ellada i timi einai sxetika kali..

Τα μεγαλα μετωπα που πεθαινουν και τα μεγαλα ματια που ομορφα κλεινουν...!"...και θα πεθανω μια βραδια σαν ολες τις βραδιες ,χωρις να σχισω τη θολη γραμμη των οριζοντων..."
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλη τιμη για Υδρα.

Για φαντασου ομως να ησουν εκει και να παζαρευες λιγο.

Θα στο αφηνε 30.

Ίσως να έχει δίκαιο, αλλά το φοβήθηκα μήπως και δε βρω. Έχει και λίγα καταλύμματα η Ύδρα και το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είχε μόνο ένα μονόκλινο (οι υπόλοιποι της παρέας είχαν κλείσει ήδη).

Αλήθεια πώς είναι η ζωή (ειδικά το βράδυ εκεί);

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει δίκαιο, αλλά το φοβήθηκα μήπως και δε βρω. Έχει και λίγα καταλύμματα η Ύδρα και το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είχε μόνο ένα μονόκλινο (οι υπόλοιποι της παρέας είχαν κλείσει ήδη).

Αλήθεια πώς είναι η ζωή (ειδικά το βράδυ εκεί);

 

Απο ζωη μη περιμενεις Μυκονο και Ροδο.

Ειναι πολυ πιο ησυχα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει δίκαιο, αλλά το φοβήθηκα μήπως και δε βρω. Έχει και λίγα καταλύμματα η Ύδρα και το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είχε μόνο ένα μονόκλινο (οι υπόλοιποι της παρέας είχαν κλείσει ήδη).

Αλήθεια πώς είναι η ζωή (ειδικά το βράδυ εκεί);

 

Μια χαρά είναι η τιμή. Ειδικά Ύδρα, είναι λίγο τσιμπημένα γενικότερα, καθώς δεν υπάρχουν και πολλά δωμάτια. Απο ζωή μια χαρά είναι, απλά μην φανταστείς τρελά πράγματα. Ειδικά Σ-Κ έχει πολύ κόσμο.Έχει πάντως 2 σουπερ μπαρακια πάνω από τη θάλασσα! Άλλα όπως προαναφέρθηκε δεν είναι και Mykonos!:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

paidia telika skeftomai na pao zakyntho. ti lete tha rthoyn oi aggloi fetos???

 

yparxei periptosh na vro xenodoxeio h einai ola kleismena? exei kales paralies sthn zakyntho? me endiaferei h diaskedash pano ap ola san 17xronos

Link to comment
Share on other sites

H Zάκυνθος είναι το νησί μου οπότε έπεσες σε ειδικό..

λοιπόν παραλίες σούπερ..Ειδικά Βασιλικό...Και με ζωη τρομερη, beach bar και τέτοια..

Αγγλους πάντα έχουν αλλά πάνε στο Λαγανά οπότε μπορείς να το αποφύγεις..

Αργάσι έχει νυχτερινή ζωή με Ελληνές και Λαγανά με ξένους..

Δωμάτιο δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα..Πάντως θέλεις μεταφορικό μέσο..

http://img419.imageshack.us/img419/6291/hewill26yy.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν θες νυχτερινη ζωη και γενικοτερα ξεσαλωμα μαλλον πρεπει να πας στην Ιο:X .
Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινω τρια νησια:

1.Κεφαλονια

2.Κερκυρα

3.Ζακυνθος

 

--οχι δεν υποστηριζω Επτανησα:p--

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα παω Κερκυρα για δευτερη φορα μετα απο χρονια!:D

κανενας Κερκυραιος?????τι ξερετε για το χωριο Σπαρτιλα??(εκει θα μεινουμε)

 

NRG: Kαι εσυ Κερκυρα???

 

που ειναι οι Κερκυραιοι να μας δωσουν τα φωτα τους ????οεοοοοο??

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινω τρια νησια:

1.Κεφαλονια

2.Κερκυρα

3.Ζακυνθος

 

--οχι δεν υποστηριζω Επτανησα:p--

 

Και καλα κανεις.:lol:

Τα πιο ομορφα νησια.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η τιμή. Ειδικά Ύδρα, είναι λίγο τσιμπημένα γενικότερα, καθώς δεν υπάρχουν και πολλά δωμάτια. Απο ζωή μια χαρά είναι, απλά μην φανταστείς τρελά πράγματα. Ειδικά Σ-Κ έχει πολύ κόσμο.Έχει πάντως 2 σουπερ μπαρακια πάνω από τη θάλασσα! Άλλα όπως προαναφέρθηκε δεν είναι και Mykonos!:)

Ήταν το μοναδικό που βρήκα με 35, όλα τα άλλα 40 και πάνω.

Αν θυμάσαι, μπορείς να μου πεις τα ονόματα από αυτά τα δύο μπαράκια;

Το ένα μήπως είναι το The Lions προς τα κει που είναι το άγαλμα του Μιαούλη και τα κανόνια;

Πάντως, ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.

Θα είμαι και δεκαπενταύγουστο, οπότε, λογικά, θα έχει πολύ κόσμο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Θα παω Κερκυρα για δευτερη φορα μετα απο χρονια!:D

κανενας Κερκυραιος?????τι ξερετε για το χωριο Σπαρτιλα??(εκει θα μεινουμε)

 

NRG: Kαι εσυ Κερκυρα???

 

που ειναι οι Κερκυραιοι να μας δωσουν τα φωτα τους ????οεοοοοο??

 

Ναι, στις 28 φευγω, λες τα μεγαλα πνευματα να συναντηθουν?? :lol:

 

Βοηθηστε ρε παιδια 2 μελη :p

Link to comment
Share on other sites

βαλτε και μενα για κερκυρα!

γυρω στις 5-6/8 θα ειμαι κι εγω εκει για 2η φορα μετα απο 3 χρονια!!

καβε σου ρχομαιιιιιιιιιιιιιι!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

An thes kati enallaktiko phgaine anatoliko aigaio.Protinw ikaria,samothr

Με πίστη όλα γίνονται. Ακόμα και θεοί.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο δίλημμα μεταξύ Πάρου και Ίου. Είχα πάει Πάρο πριν 3 χρόνια και είχα περάσει Α Ψ Ο Γ Α. Μου είχε αρέσει η διασκέδασή της μαζί με το γεγονός ότι είχε πολύ ελληνικό τουρισμό. Από την άλλη έχω ακούσει για την τρελή διασκέδαση της Ίου και ότι γίνονται ακραία πράγματα πχ ναρκωτικά παντού, σεξ στους δρόμους. Δεδομένου ότι δεν μου αρέσουν πράγματα στυλ Φαληράκι Ρόδου κτλ τι θα μου προτείνε κάποιος που έχει πάει και στα 2 νησιά; Αυτή τη στιγμή είμαι στη Ρόδο και έχω βαρεθεί να βλέπει ξένους τουρίστες κομμάτια...:rolleyes: :wacko:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/gspyrou/20910/245274/0/a4.jpg Audi A4 Power. Vorsprung durch Technik.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...