Jump to content

Σε ποιο νησί να πάω διακοπές;


haris2121
 Κοινοποίηση

Ποιο νησί προτείνετε;  

197 members have voted

  1. 1. Ποιο νησί προτείνετε;

    • Αμοργός
      11
    • Νάξος
      12
    • Ρόδος
      46
    • Αλλόνησος
      6
    • Ζάκυνθος
      32
    • Κέρκυρα
      28
    • Σαντορίνη
      14
    • Μήλος
      14
    • Χίος
      8
    • Σύρος
      3
    • Μύκονος
      1
    • Ιος
      11
    • Πάρος
      11


Recommended Posts

paidia h ios exei polloys aggloys me endiaferei h diaskedash k mallon den tha mporeso na pao zakyntho gi ayto tha protimhso mallon thn io.

 

exei kales thalasses? san nish einai oraio? kalh epilogh?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι στο δίλημμα μεταξύ Πάρου και Ίου. Είχα πάει Πάρο πριν 3 χρόνια και είχα περάσει Α Ψ Ο Γ Α. Μου είχε αρέσει η διασκέδασή της μαζί με το γεγονός ότι είχε πολύ ελληνικό τουρισμό. Από την άλλη έχω ακούσει για την τρελή διασκέδαση της Ίου και ότι γίνονται ακραία πράγματα πχ ναρκωτικά παντού, σεξ στους δρόμους. Δεδομένου ότι δεν μου αρέσουν πράγματα στυλ Φαληράκι Ρόδου κτλ τι θα μου προτείνε κάποιος που έχει πάει και στα 2 νησιά; Αυτή τη στιγμή είμαι στη Ρόδο και έχω βαρεθεί να βλέπει ξένους τουρίστες κομμάτια...:rolleyes: :wacko:

Λοιπόν, Ίος = Μύκονος Ν°2, χωρίς τη γκλαμουριά. Εντάξει, μην υπερβάλλω, δεν είναι το ίδιο αλλά είναι το νησί που πλησιάζει περισσότερο απόλα τάλλα στο στυλ της Μυκόνου. Είναι πάρα πολύ ωραίο νησί η Ίος αλλά αφού λες ότι δεν μπόρείς να βλέπεις τη λετσαρία τότε σίγουρα δεν είναι για σένα. Πολλοί αλητοτουρίστες, «φτιαγμένοι» κήττωνται στους δρόμους τα ξημερώματα... Αν όμως ξέρεις να παίρνεις πάντα από ένα μέρος τα καλά που έχει να σου δώσει και αν έχεις καλή παρέα τότε προχώρα και μη φοβάσαι τίποτα! ;)

Πάντως στους νέους και ελεύθερους προτείνω Μύκονο!!! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην περάσετε καλά! Εγώ πήγα πρόσφατα και πέρασα τ έ λ ε ι α !!! :cool: :rotfl: :wacko: :dizzy: :up:

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στις 28 φευγω, λες τα μεγαλα πνευματα να συναντηθουν?? :lol:

 

Βοηθηστε ρε παιδια 2 μελη :p

 

Επειδη δεν βλεπω φως στο τουνελ ,

ειχα παει πριν 6 χρονια και ειχα μεινει 20

μερες σε ενα χωριο στους Δουκαδες!!ηταν φοβερα.

Φετος θα μεινω σε ενα αλλο χωριο και ηθελα καποια tips.

 

αν θελετε κατι nrg kai billakos ρωτηστε με!

εχω μια φιλη Κερκυραια και μαλλον θα ξερει!

 

 

θα ειμαι εκει 11-20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έκλεισα Μήλο (Αδάμαντα) μετά από 50 τηλέφωνα αναζήτησης δωματίου...για 7 αυγούστου ...μόλις έκλεισα και τα εισητήρια πλοίων [με αυτοκίνητο...και γυρίζω 14...

υπάρχει κάποια πρόταση για αξιοθέατα/παραλίες/μαγαζιά ή ότι άλλο;

Από τους έχοντες εμπειρία παρακαλώ τα φώτα τους..

ευχαριστών και καλές διακοπες σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έκλεισα Μήλο (Αδάμαντα) μετά από 50 τηλέφωνα αναζήτησης δωματίου...για 7 αυγούστου ...μόλις έκλεισα και τα εισητήρια πλοίων [με αυτοκίνητο...και γυρίζω 14...

υπάρχει κάποια πρόταση για αξιοθέατα/παραλίες/μαγαζιά ή ότι άλλο;

Από τους έχοντες εμπειρία παρακαλώ τα φώτα τους..

ευχαριστών και καλές διακοπες σε όλους!

 

 

Οι παραλίες είναι σχεδόν όλες φοβερές! Επιβάλλεται να πας σε Τσιγράδο, Σαρακήνικο. Μην παραλείψεις επίσης Προβατά, Αχιβαδολίμνη και Παπαφράγκα. (σε αυτές πρόλαβα να πάω) :p

 

Για φαγητό προτείνω την "Αρχοντούλα" στην Πλάκα. :)

 

 

ΥΓ. Προφανώς κάποιος που είναι από εκεί ή τα έχει πιο φρέσκα στο μυαλό του θα σου πει κι άλλες πληροφορίες. ;)

ΥΓ2. Καλά να περάσεις!:)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει δίκαιο, αλλά το φοβήθηκα μήπως και δε βρω. Έχει και λίγα καταλύμματα η Ύδρα και το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είχε μόνο ένα μονόκλινο (οι υπόλοιποι της παρέας είχαν κλείσει ήδη).

Αλήθεια πώς είναι η ζωή (ειδικά το βράδυ εκεί);

 

Επειδή είναι η καταγωγή μου από 'κει... είναι πολύ ήσυχα. Δεν έχει αυτοκίνητα, είναι ηρεμία απόλυτη. Αν πας με κοπέλα :p :p , μπορώ να σε καθοδηγήσω ώστε να χτυπήσεις hot spots! Είναι τσιμπημένο νησί γιατί από τουρισμό 2004-2005 πατώσαμε...αλλά η Ύδρα δεν είναι Μύκονος. Είναι από τα λίγα νησιά που έχουν εντελώς ξεχωριστή νοοτροπία. Δυστυχώς κατάλαβα την ομορφιά της 2 χρόνια που λείπω τώρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι η καταγωγή μου από 'κει... είναι πολύ ήσυχα. Δεν έχει αυτοκίνητα, είναι ηρεμία απόλυτη. Αν πας με κοπέλα :p :p , μπορώ να σε καθοδηγήσω ώστε να χτυπήσεις hot spots! Είναι τσιμπημένο νησί γιατί από τουρισμό 2004-2005 πατώσαμε...αλλά η Ύδρα δεν είναι Μύκονος. Είναι από τα λίγα νησιά που έχουν εντελώς ξεχωριστή νοοτροπία. Δυστυχώς κατάλαβα την ομορφιά της 2 χρόνια που λείπω τώρα... ;)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Έχω πάει δύο φορές αυθημερόν από την Ερμιόνη και ξέρω περίπου πως είναι. Όταν λες τσιμπημένο νησί τι ακριβώς εννοείς; Αναφέρεσαι στις τιμές; Πράγματι είναι πολύ όμορφο νησί και πολύ μου άρεσε για αυτό αποφάσισα φέτος τις διακοπές μου να τις κάνω εκεί.

Βασικά, ημερήσια που να πάω θα την βρω την άκρη. Αυτό που θα ήθελα να σε ρωτήσω είναι πού να πάω το βράδυ και τι μου προτείνεις.

Αλήθεια, πού είσαι και λείπεις 2 χρόνια από το νησί;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Άρτα. Ναι είναι λίγο τσιμπημένο το νησί στις τιμές, αλλά είναι αρχόντισσα και δεν την επισκιάζει καμία Μύκονος. Αν θες μπορείς να μου στείλεις pm. Υπάρχουν μέρη στα οποία μπορείς να χαλαρώσεις είτε μόνος είτε με σύντροφο... :p Για ότι θέλεις (μαγαζιά, εστιατόρια, κλπ. εδώ είμαι ! ;) ) Μη διστάσεις... Καλές διακοπές... είναι ήσυχα και δεν έχει συνωστισμό αυτήν την περίοδο.. το 15αύγουστο θα γίνεται χαμός... :cool:

 

Συγγνώμη για τον ενικό. Μόλις πρόσεξα ότι είστε πολύ μεγαλύτερος μου.

Link to comment
Share on other sites

Ελατε στη Μεσσηνια με καλες τιμες, δαντελωτες κι ομορφες παραλιες ιδιως στο Κυπαρισσιακο και Μεσσηνιακο Κολπο και φθηνη διαμονη ιδιως στην Δυτικη πλευρα του Νομου.
Link to comment
Share on other sites

Από σκιάθο κανείς παιδιά;; Τι λέει, έχει ζωή;;; Μαγαζιά κλαμπ και τέτοια ή μόνο η φυσική ομορφιά;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ελατε στη Μεσσηνια με καλες τιμες, δαντελωτες κι ομορφες παραλιες ιδιως στο Κυπαρισσιακο και Μεσσηνιακο Κολπο και φθηνη διαμονη ιδιως στην Δυτικη πλευρα του Νομου.

 

 

Από αύριο θα'μαι Καρδαμύλη!

Καλά μπάνια σ'όλους!!!

 

;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο θα'μαι Καρδαμύλη!

Καλά μπάνια σ'όλους!!!

 

;) ;) ;)

 

 

Προτείνω να επισκεφτείς το Καταφύγιο [10 χλμ μετά την Καρδαμύλη] και το Πολυλίμνιο [15 χλμ πριν την Πύλο] . Είναι από τα καλύτερα μέρη που έχω επισκεφτεί στην Ελλάδα... Και βέβεια καφέ Αμάν, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Για Σαμοθράκη έχει να προτείνει κανείς τίποτα?

Σε ποιες θάλασσες να πάμε? Για φαγητό?

Από ότι έμαθα έχει πολλά μελτέμια τώρα! Ελπίζω όταν θα πάω να μην είναι έτσι και να απολαύσουμε τα μπάνια μας :D

 

Επίσης, στο γυρισμό θα μείνω μια μέρα Αλεξανδρούπολη. Κάποιο ξενοδοχείο? Θυμάμαι που είχε ρωτήσει και κάποιος άλλος :rolleyes:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φευγω για σπετσες!θα μεινουμε κοντα στη νυχτερινη διασκεδαση,οχι εκει με τις ωραιες παραλιες...

εχει καποιος να προτεινει σε ποιο μπαρακι να παμε?κοντα στο παλιο λιμανακι ποια παραλια αξιζει?

ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites

φευγω για σπετσες!θα μεινουμε κοντα στη νυχτερινη διασκεδαση,οχι εκει με τις ωραιες παραλιες...

εχει καποιος να προτεινει σε ποιο μπαρακι να παμε?κοντα στο παλιο λιμανακι ποια παραλια αξιζει?

ευχαριστω εκ των προτερων:)

 

Στο καινουργιο λιμανι εχει ενα μπαρακι,δε θυμαμαι το ονομα του.

Το παλικαρι φτιαχνει τα καλυτερα κοκτειλ,θα τρελαθεις.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Mιας και εδω μιλαμε για διακοπες .μηπως μπορειτε να μου πειτε καποιες ξενες κυριως ιστοσελιδες που πετυχενουν καλυτερες τιμες για διακοπες και ξενοδοχεια αποτι τα δικα μας πρακτορεια?
http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω achilea:)

cartsiou,περυσι ημουν στην ιο,δεν υπαρχει λογος να φοβασαι,ουτε νομιζω τιθεται θεμα συγκρισης μεταξυ φαληρακιου,μαλλιων κλπ με την ιο(δεν εχω παει σε φαληρακι κ μαλλια,εχω δει ομως εικονες σε τηλεοραση).βλεπεις στο δρομο ξενους συνεχως με ενα μπουκαλι μπυρας,αρκετοι απο αυτους ειναι κ ''καμακια'',αλλα οχι σε βαθμο που να σε κανει να ανησυχεις για το αν θα πας.μεταξυ παρου κ ιου παντως,θα σου προτεινα την παρο...αδυναμιες ειναι αυτες:cool:

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω achilea:)

cartsiou,περυσι ημουν στην ιο,δεν υπαρχει λογος να φοβασαι,ουτε νομιζω τιθεται θεμα συγκρισης μεταξυ φαληρακιου,μαλλιων κλπ με την ιο(δεν εχω παει σε φαληρακι κ μαλλια,εχω δει ομως εικονες σε τηλεοραση).βλεπεις στο δρομο ξενους συνεχως με ενα μπουκαλι μπυρας,αρκετοι απο αυτους ειναι κ ''καμακια'',αλλα οχι σε βαθμο που να σε κανει να ανησυχεις για το αν θα πας.μεταξυ παρου κ ιου παντως,θα σου προτεινα την παρο...αδυναμιες ειναι αυτες:cool:

 

Συγνωμη παντως που δε θυμαμαι ονομα.

Βαζω στοιχημα ομως οτι ευκολα θα το βρεις.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...