Jump to content

Νέος Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας (ΚΟΚ,κλήσεις αστυνομίας)


MIB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χθές μεσημέρι μου πήρανε τις πινακίδες και την άδεια γιατί οδηγούσα ένα σμαρτ και είμασταν 3 άτομα.Μου είπανε σε 20 μέρες να πάω στην τροχαία να τα πάρω, επειδή όμως είναι αδύνατον να μην οδηγώ τόσες μέρες, αν με σταματήσουν έτσι τι επιπτώσεις έχει?

To καλύτερο θα είναι να εμπλακείς σε ατύχημα! Εκεί να δεις γλέντια!:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 851
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλυτερα να μην φτασει σε αυτο το σημειο..γιατι θα ¨"μπλεξει" αγρια..μην κυνηγαμε την τυχη μας..γιατι δεν ξερουμε τι γινεται παραπερα :ninja:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω σπάσει το πόδι μου αρχές ιουλίου και είμαι σε φάση φυσικοθεραπείες κάθε μέρα οπότε δεν γίνεται να λύψω ούτε μια μέρα, πρέπει να πηγαίνω κάθε μέρα, άμα κάνω να πάω 20 μέρες τέλειωσε το πόδι μου..τουλάχιστον παει αυτόφωρο ο οδηγός μόνο ή και ο συνοδηγός? να ξέρω αν θα έχω και παρέα....
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε νοίκιασε κανένα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα και εσυ απο την αλλη δεν μπορεις να ρωτας τα προφανη...

Σου πηραν την αδεια και τις πινακιδες και μπανεις σε ενα φορουμ να ρωτησεις αν θα μπορεις να οδηγεις και με ποιες επιπτωσεις!?!?!?

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν μπορεις να οδηγησεις, γιατι διαφορετικα δεν θα ειχε νοημα η αφαιρεση πινακιδων και αδειας...

 

Το καλυτερο που ακουσα ηταν η ενοικιαση καποιου αλλου αυτοκινητου για οσο καιρο δεν θα μπορεις να εχεις το δικο σου! Ετσι οι επιπτωσεις που θα εχεις θα ειναι μονο οικονομικες...

Link to comment
Share on other sites

Οι πινακίδες επιστρέφονται από σήμερα λόγω εκλογών....φυσικά το πρόστιμο το καταβάλεις. Οπότε λύθηκε το πρόβλημα. Πάντως φίλε Cavaradossi σκέψου τι θα συνέβαινε αν κάποιος λ@λ@κ@ς περνούσε π.χ. με κόκκινο, σας χτυπούσε, άνοιγε ο αερόσακος και έκανε τους φίλους σου κιμά...
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Οι πινακίδες επιστρέφονται από σήμερα λόγω εκλογών....φυσικά το πρόστιμο το καταβάλεις. Οπότε λύθηκε το πρόβλημα. Πάντως φίλε Cavaradossi σκέψου τι θα συνέβαινε αν κάποιος λ@λ@κ@ς περνούσε π.χ. με κόκκινο, σας χτυπούσε, άνοιγε ο αερόσακος και έκανε τους φίλους σου κιμά...

 

Αυτό είναι ό,τι καλύτερο έχει συμβεί ever!!;E

Έτσι πήρα πριν 5 μέρες δίπλωμα, πινακίδες και άδεια στις 3 βδομάδες, αντί στους 3 μήνες που έπρεπε κανονικά..

Φοβερό timing..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Moλις τις πηρα, μου τις κρατησαν μονο 2 μερες αντι για 20 !!

 

 

edit -- RAVER το ξέρω είπα εγώ πως ήμουν ο μοναδικός τυχερός?Με πήραν τηλ απο τροχαία και μου το πανε και μαζί με μένα σε αλλους 100, χαμός γινότανε..;)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Moλις τις πηρα, μου τις κρατησαν μονο 2 μερες αντι για 20 !!

Δεν εισαι ο μοναδικος.κανανε εκπτωσεις λογω εκλογων!! :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πριν λίγες μέρες δυστυχώς έχασα το δίπλωμα μου . Σήμερα είναι αναγκαίο να πάω σε μια δουλειά και χρειάζομαι οπωσδήποτε το αμάξι. Αν με πιάσουνε το πρόστιμο πόσο περίπου είναι? αν τους πεις ότι το έχασες απλά, πιάνει να φας μόνο πρόστιμο ή αναγκαστικά πας αυτόφορο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πριν λίγες μέρες δυστυχώς έχασα το δίπλωμα μου . Σήμερα είναι αναγκαίο να πάω σε μια δουλειά και χρειάζομαι οπωσδήποτε το αμάξι. Αν με πιάσουνε το πρόστιμο πόσο περίπου είναι? αν τους πεις ότι το έχασες απλά, πιάνει να φας μόνο πρόστιμο ή αναγκαστικά πας αυτόφορο;

 

 

Βασικά παίζεις με τη φωτιά.

Αν σε σταματήσουν μπάτσοι, μπορείς να ισχυριστείς ότι το ξέχασες.Τότε ή θα φας κλήση (με μικρό πρόστιμο) και θα σε αφήσουν ελεύθερο ή αν το ψάξουν θα μπλέξεις τόσο άσχημα που δε θα το πιστεύεις.

Επίσης, πες ότι μπλέκεσαι σε κανένα τροχαίο..Εκεί την έχεις βάψει στάνταρ..

Οπότε καλύτερα πάρε ΤΑΞΙ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σωστός φίλε, να σαι καλά. Σίγουρα τελικά θα πάρω ταξί, γιατί δυστυχώς μαζί με το δίπλωμα είχα και την ταυτότητα, και δυστυχώς θα μπλέξω περισσότερο, στην καλύτερη περίπτωση να με σταματήσουν. Thnks:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν είναι δυνατόν να ποστάρονται αυτά περί: μου πήραν το δίπλωμα και εγώ θα ξαναοδηγήσω!!! κ.λ.π.

Τι να τα κάνω τα μέτρα της τροχαίας από τη στιγμή που η νοοτροπία μας δεν λέει να αλλάξει?

Πρέπει επιτέλους να καταλάβουμε ότι το κράνος / η ζώνη κ.λ.π δεν προφυλλάσουν κανέναν άλλο παρά μόνον εμάς.

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Ειναι βεβαια να τον ξαναπιασει η τροχαια αυτον που οδηγει ενω του εχουν παρει το διπλωμα και να του κοψει τον κwλο!!

Και μετα ξερεις τι κλαψα και κακο εχουμε να διαβασουμε εδω περα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To prostimo an dn exeis epanw sto mixanaki pinakides poso ine kserei kaneis ?

Εμενα παντως που με γραψανε για "πλαστη" πινακιδα το προστιμο ητανε 20 euro.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως που με γραψανε για "πλαστη" πινακιδα το προστιμο ητανε 20 euro.

 

Θες να πεις ότι κυκλοφορούσες με πινακίδα που έχει άλλα στοιχεία από αυτά που αναφέρει η άδεια κυκλοφορίας?

Γιατί αν συνέβει αυτό, όχι απλά δεν παίζει να πλήρωσες μόνο 20€, αλλά μάλλον για φυλακή έπρεπε να τρέχεις..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι κυκλοφορούσες με πινακίδα που έχει άλλα στοιχεία από αυτά που αναφέρει η άδεια κυκλοφορίας?

Γιατί αν συνέβει αυτό, όχι απλά δεν παίζει να πλήρωσες μόνο 20€, αλλά μάλλον για φυλακή έπρεπε να τρέχεις..

Καμια σχεση.με γραψανε με πινακιδα οι οποια δεν ητανε του υπουργειου..αλλα την ειχα φτιαξει μονος μου..μικροτερου μεγεθους.τα στοιχεια ηταν σωστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Re pedia sto "dikastirio" p tros gia diploma plironeis tpt i apla dixneis to diploma ke feugeis ?

αν το εχεις "βγαλει" το δειχνεις και τελειωνεις!.οχι δεν πληρωνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Re pedia sto "dikastirio" p tros gia diploma plironeis tpt i apla dixneis to diploma ke feugeis ?

 

Για ποιο δικαστήριο λες??

Γιατί από όσο ξέρω με τον νέο ΚΟΚ το καταργήσανε το πταισματοδικείο, όπου μπορούσες να πας και να ζητήσεις να εξεταστεί η περίπτωσή σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμένα μου σφύριξε ένα 200€ η Καισαριανή απόψε...:blink:

 

Έστριψα αριστερά προς Παγκράτι από Βασσιλής Σοφίας στην Πινακοθήκη και με είδαν...

 

Ξέρω ότι δεν επιτρέπεται αλλά πριν 3 χρόνια μπορούσες...από το να κάνεις τον κύκλο της Ριζάρη...Ουφ...

 

Παραβίαση Ρυθμιστικής Πινακίδας Ρ27 το ονοματάκι της...:O

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια να κανω μια ερωτηση? Ακουσα οτι απο 1-1-08 απαγορευτικαν οι παλαιου τυπου κοτσαδοροι και πρεπει να τους αλλαξω με αποσπομενους για να μην φαω κανα "καπελο"... Ξερει κανεις τιποτα για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...