Jump to content

Avatars: Κινητά που δεν υπάρχουν στη λίστα! (ενημέρωση 15/10/20)


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπαμε, πότε είπαμε???

 

Σε κάθε σελίδα υπάρχει και μία αναφορά, προς κάποιον που θέλει το Avatar του «εδώ και τώρα.»

 

Κοίταξε, ο MsK δεν περνάει ένα ένα τα κινητά που ζητάτε (-ούμε), αλλά συγκεντρωτικά. Για να μπει ένα κινητό ως avatar, πρέπει να βρεθεί εικόνα σε κατάλληλη ανάλυση, μέγεθος κλπ., οπότε δεν είναι κάτι το απλό ή γρήγορο.

 

Το αίτημα σου θα ικανοποιηθεί το συντομότερο δυνατό. :)

 

AVATAR GIA TO ETEN X500 τοσο μεγαλος φόρτος ??? αν ηταν ΝΟΚΙΑ ??????

 

...Δεν θα έκανε καμία απολύτως διαφορά. Δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαλτε και την μαύρη ME των Ν73-Ν70 :)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

To hardware σ'αυτά τα κινητά είναι το ίδιο, μην περιμένεις ότι θα μπουν. Το Ν91-8GB μπήκε επειδή έχει αυτή την σημαντική διαφορά στο hardware.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1581884#post1581884

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε σελίδα υπάρχει και μία αναφορά, προς κάποιον που θέλει το Avatar του «εδώ και τώρα.»

 

Καταρχήν, δεν είπε κανένας εδώ και τώρα. Έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που παρουσιάστηκε το ppc κι αρκετός καιρός από τότε που το έχουμε ζητήσει.

 

Δεύτερον, όταν λες "είπαμε" πρέπει να έχει αναφερθεί κάπου για να ξέρουμε ότι το παιδί που κάνει τα avatar έχει κάποιο πρόβλημα. Δε μπορεί να μυρίσουμε τα νύχια μας ότι έχει φόρτο εργασίας. Κι αν υπάρχει πρόβλημα με τον MsK είμαι σίγουρος ότι μπορούνε να βρεθούνε και παραπάνω από ένα άτομα για να φτιάχνουν τα avatar από request. Εγώ προσφέρομαι. Επίσης μπορείτε απλά κι ωραία να βγάλετε specs με τα μεγέθη και να σας στέλνουμε έτοιμα avatars για να τα βάζετε. Εάν κάποιο δεν είναι ωραίο μπορείτε να το λέτε και να φτιάχνουμε κάποιο καινούργιο…

 

Τρίτον:

 

Κοίταξε, ο MsK δεν περνάει ένα ένα τα κινητά που ζητάτε (-ούμε), αλλά συγκεντρωτικά.

 

Τι είναι τα Avatars;

Αν το κινητό σας ή κάποια άλλη συσκευή δεν περιλαμβάνεται στη λίστα με τα Avatars, τότε θα σας παρακαλούσαμε να το αναφέρετε το συντομότερο δυνατό σε αυτό το θέμα, ώστε οι ιθύνοντες του myphone.gr (δηλαδή εγώ) να το προσθέσει. Συνήθως η προσθήκη ενός avatar στη λίστα γίνεται ταυτόχρονα με την παρουσίαση του κινητού στην αγορά. Ωστόσο, κάποιες συσκευές μας ξεφεύγουν... Αν λοιπόν εντοπίσατε κάποιο κινητό που «απουσιάζει» θα σας παρακαλούσαμε να το αναφέρετε άμεσα εδώ με ένα νέο μήνυμα.[

 

Και θυμάμαι συγκεντρωτικά μπήκε και του Artemis...

 

Τέταρτων:

 

Για να μπει ένα κινητό ως avatar, πρέπει να βρεθεί εικόνα σε κατάλληλη ανάλυση, μέγεθος κλπ., οπότε δεν είναι κάτι το απλό ή γρήγορο

Το αίτημα σου θα ικανοποιηθεί το συντομότερο δυνατό. :)

 

Έλεος, υπάρχει και το photoshop. Εδώ υπάρχουν συσκευές για τις οποίες κάνετε δύο avatar, σε διαφορετική οπτική γωνία, σε διαφορετικό χρώμα κλπ. Είναι εύκολο, δε λέμε να φτιαχτεί κάποιο πρόγραμμα ή να σχεδιαστεί κάτι από την αρχή, απλά να μικρύνει μια φωτογραφία.

 

Τέλος, να σου πω την αλήθεια δε μιλάμε και για το Κυπριακό, ζούμε και χωρίς avatar. Μη λες όμως και "είπαμε" και μας τη λες κι από πάνω. Γράψε απλά κι ωραία ότι το παιδί δεν προλαβαίνει κι ότι μόλις τα καταφέρει θα το φτιάξει...:)

 

Φιλικά…

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, δεν είπε κανένας εδώ και τώρα. Έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που παρουσιάστηκε το ppc κι αρκετός καιρός από τότε που το έχουμε ζητήσει.

 

Δύο εβδομάδες είναι πολύς καιρός; Δεν νομίζω... :wink:

 

Δεύτερον, όταν λες "είπαμε" πρέπει να έχει αναφερθεί κάπου για να ξέρουμε ότι το παιδί που κάνει τα avatar έχει κάποιο πρόβλημα. Δε μπορεί να μυρίσουμε τα νύχια μας ότι έχει φόρτο εργασίας. Κι αν υπάρχει πρόβλημα με τον MsK είμαι σίγουρος ότι μπορούνε να βρεθούνε και παραπάνω από ένα άτομα για να φτιάχνουν τα avatar από request. Εγώ προσφέρομαι. Επίσης μπορείτε απλά κι ωραία να βγάλετε specs με τα μεγέθη και να σας στέλνουμε έτοιμα avatars για να τα βάζετε. Εάν κάποιο δεν είναι ωραίο μπορείτε να το λέτε και να φτιάχνουμε κάποιο καινούργιο…

 

Καλώς ή κακώς, με αυτόν τον τρόπο γίνεται η δουλειά. Μπορεί πράγματι να μην το αναφέρει κάπου ρητά, αλλά νομίζω πως είναι αυτονόητο πως δεν μπορεί να ζητάει κάποιος ένα avatar και δύο ώρες μετά να έχει ανέβει.

 

Έλεος, υπάρχει και το photoshop. Εδώ υπάρχουν συσκευές για τις οποίες κάνετε δύο avatar, σε διαφορετική οπτική γωνία, σε διαφορετικό χρώμα κλπ. Είναι εύκολο, δε λέμε να φτιαχτεί κάποιο πρόγραμμα ή να σχεδιαστεί κάτι από την αρχή, απλά να μικρύνει μια φωτογραφία.

 

Δεν υπάρχει κινητό τηλέφωνο ή pda με δύο avatar. Όσα μοιάζουν έχουν μπει γιατί υπάρχει σημαντική διαφορά στο hardware.

 

Τέλος, να σου πω την αλήθεια δε μιλάμε και για το Κυπριακό, ζούμε και χωρίς avatar. Μη λες όμως και "είπαμε" και μας τη λες κι από πάνω. Γράψε απλά κι ωραία ότι το παιδί δεν προλαβαίνει κι ότι μόλις τα καταφέρει θα το φτιάξει...:)

 

Πράγματι, δεν μιλάμε για το Κυπριακό, αλλά η υπόθεση ξεκίνησε με το δικό σου «άντε ρε παιδιά», στο οποίο απάντησα εγώ.

 

Εν πάση περιπτώσει, όπως αγαπάς: « το παιδί δεν προλαβαίνει κι ότι μόλις τα καταφέρει θα το φτιάξει.»

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δύο εβδομάδες είναι πολύς καιρός; Δεν νομίζω... :wink:

Δηλαδή πόσος καιρός πρέπει να περάσει για να πεις ότι έχει περάσει αρκετός καιρός?? Σιγά τη δυσκολία στη δημιουργία ενός avatar 30x80. Ούτε ιστοσελίδα ολόκληρη να ήταν.

 

Καλώς ή κακώς, με αυτόν τον τρόπο γίνεται η δουλειά. Μπορεί πράγματι να μην το αναφέρει κάπου ρητά, αλλά νομίζω πως είναι αυτονόητο πως δεν μπορεί να ζητάει κάποιος ένα avatar και δύο ώρες μετά να έχει ανέβει.

 

Ποιος είπε για δύο ώρες μετά? Δε νομίζω ότι έχει κάποιος τέτοια απαίτηση. Εδώ έχουν περάσει δύο εβδομάδες και πρέπει να ζητήσουμε και συγνώμη. Επίσης το να λες "έτσι γίνεται η δουλειά και δεν αλλάζει" δεν είναι κι ότι πιο ωραίο. Προσφέρθηκα για κάτι με όλη την καλή διάθεση, πρότεινα και μία λύση σε ένα προβληματάκι που από ότι φαίνεται υπάρχει, και έλαβα απάντηση δημόσιου φορέα...

 

Δεν υπάρχει κινητό τηλέφωνο ή pda με δύο avatar. Όσα μοιάζουν έχουν μπει γιατί υπάρχει σημαντική διαφορά στο hardware.

 

Καλό είναι επειδή έχεις και μια παραπάνω θέση στο myphone να είσαι σίγουρος για αυτά που λες. Στο jasjar πέρσι αρχικά βγάλατε ένα avatar επίπεδο όπως τα άλλα και μετά από λίγο καιρό βγάλατε κι ένα όπου ήταν ανοιχτό.

 

Πράγματι, δεν μιλάμε για το Κυπριακό, αλλά η υπόθεση ξεκίνησε με το δικό σου «άντε ρε παιδιά», στο οποίο απάντησα εγώ.

 

Απάντησες με τρόπο που έδειχνε ότι μας έχεις πει ότι έχει φόρτο εργασίας ο admin κι εμείς οι πρίχτες τον ζαλίζουμε. Κάπου εκεί ξεκίνησε όλοι η υπόθεση.

 

Τέλος το off-topic, εάν θέλεις κάτι ακόμα απάντησε μου εδώ, αλλά εγώ άλλο post για αυτό το θέμα δεν κάνω...

 

Ελπίζω κάποια στιγμή να μπει επιτέλους το avatar του x500, και να μην κάνουμε request πάλι μετά από κάνα μήνα. Επίσης δε νομίζω ότι είναι και πολύ δύσκολο να βγάλετε specs για τα avatar, να στέλνει ο καθένας το κινητό που θέλει και δεν υπάρχει, και μετά εάν κρίνεται ότι είναι ωραίο να το ανεβάζετε...

Link to comment
Share on other sites

Den uparxei sti lista to Nokia N70 3G Music Edition

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1658094#post1658094

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει το NOKIA N73 Music Edition

 

Μπορει το Hardware να ειναι το ιδιο αλλα εδω προκειται

για ειδικη εκδοση με το αναλογο μοναδικο χρωμα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το hardware είναι το ίδιο, δεν μπορεί να μπει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν ομως να μπει κι αυτο λογω του οτι ειναι ξεχωριστο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει πολλές φορές, δεν χρειάζεται να λέμε τα ίδια και τα ίδια: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1363877#post1363877

Μπορείτε να προσθέσετε ένα κινητό που υπάρχει ήδη... σε άλλο χρώμα;

 

Αν το κάνουμε για ένα κινητό θα πρέπει να το κάνουμε και για όλα τα άλλα. Υπάρχουν >500 κινητά στη λίστα. Οπότε, όχι!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει πολλές φορές, δεν χρειάζεται να λέμε τα ίδια και τα ίδια: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1363877#post1363877

 

οποτε Ok:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σίγουρα θα εχει αναφερθει ξανά.λείπει το avatar του Ν73 ΜΕ

 

Πράγματι έχει αναφερθεί, μόλις έξι posts πιο πάνω. Δυστυχώς δεν μπορεί να μπει avatar του συγκεκριμένου κινητού τηλεφώνου, καθώς δεν το hardware δεν διαφοροποιείται από αυτό της «κανονικής» συσκευής.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ προσθέστε το avatar του Palm Treo 680.

 

Εν τω μεταξύ παρατήρησα και κάτι: Ενώ υπάρχουν αρκετοί φίλοι που χρησιμοποιούν το avatar PalmOne Treo 650 (κι εγώ μέσα σ' αυτούς), το συγκεκριμένο avatar δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμο στη λίστα με τα avatars, ώστε να μπορεί να επιλεγεί από τυχών νέους ενδιαφερόμενους. :!: Γιατί;

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμουσα το 7390 το Nokia να ειναι στο καφε χρωμα σαν avatar παρα σε ροζ,μιας και το καφε ειναι και για τα 2 φυλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλούσα αν είναι δυνατό να προσθέσετε στη λίστα των avantar και το Nokia N73 Music Edition...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1666792#post1666792 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμουσα το 7390 το Nokia να ειναι στο καφε χρωμα σαν avatar παρα σε ροζ,μιας και το καφε ειναι και για τα 2 φυλα.

Εχεις δικιο.. τωρα αντρας και να εχει ροζ κινητο στο αβαταρ ..δεν ειναι και τοσο ωραιο :)

 

Ενω για μια κοπελα το καφε με μαυρο δεν ειναι κακο.

 

Ας γινει μια αλλαγη..μην μπουν και τα 2 .

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...