Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

W850i..... paidia exei faei kolima den mpenei kan sta paixnidia kai stis efarmoges....to eixe ksana pathei meta aop ena mina agoras.. to estila sthn ericsson gia format kai afou mou to stilan.... meta apo 15 meres to ksanakane....To ksana estila kai telika mou stilan alli siskevi...Tora omos meta apo ena xrono mou to ekane ksana kai ayth h siskevi....:no: exoume kanena tropo na kano format monos mou..:slap: giari den leei na to ksana stilo ase pou kanoun 15-20 meres na to ksana stiloun piso. :no: {{{{{{MPOREI NA BOITHISEI KANEIS.....????}}}}}}} georgebmwe30@gmail.com :thankyou:

Επαναφορα αρχικων ρυθμισεων ---> κωδικός ειναι 0000

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει αισθητήρα κίνησης. Δεν ξέρω αν επηρεάζει τα παιχνίδια.

Ξέρει κανείς τι SAR παρουσιάζει το κινητό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι προτεινετε ρε παιδια?? w580 ή s500??

w580ι γιατι εχει ραδιο και γιατι ειναι walkman :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακούστε(διαβάστε) απίστευτο!

Έχω αγοράσει το w850i μου από το e-shop το οποίο τότε το είχε στην καλύτερη τιμή. Σε καμία περίπτωση δεν τους κάνω διαφήμηση. διαβάστε παρακάτω να δείτε...

Καθώς είμαι γενικότερα μάλλον άτυχος όσον αφορά τα ηλεκτρονικά προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν πιο καλυμμένος. Έτσι έχω κουτιά από συσκευές που έχω αγοράσει χρόνια τώρα, αποδείξεις, και όλα τα παρελκόμενα. Ποτέ δεν αγοράζω χωρίς απόδειξη (αν και πολλοί καταστηματάρχες μου το έχουν προτείνει).

Η καλή μου τύχη μου τα έφερε έτσι και το κινητούλι τα έπαιξε. Κάποια επαφή μάλλον δεν πάει καλά οπότε η οθόνη βγάζει τα δικά της, και είναι απίστευτη ταλαιπωρία να εκκινήσει το τηλέφωνο. Τι κάνει ο δικός σας; καθώς είχα ακούσει και καλά λόγια για το σέρβις της SE το πάω μαζί με την απόδειξη μου(τιμολόγιο). Δεν μπορούσαν να το επισκευάσουν εκεί με κάτι μαγκιές που προσπάθησαν οπότε θα το έστελναν στα κεντρικά. Μου λένε περίπου 2 εβδομάδες, κλασικές κλάψες από εμένα καθώς δεν θα είχα συσκευή, αλλά τι να κάνω; Πέρνω 2 εβδομάδες μετά τηλέφωνο και μου λένε το εξής απίστευτο:

Το ΙΜΕΙ της απόδειξης δεν αντιστοιχεί με το ΙΜΕΙ του τηλεφώνου.

Σοκ ο δικός σας. Το κινητό το αγόρασα ο ίδιος, το κουτί του το άνοιξα εγώ σπάζοντας κάτι στρογγυλά άσπρα αυτοκόλλητα και έκτοτε δεν το έχω αφήσει πουθενά. Κοιτάω στον υπολογιστή που το είχα συνδέσει και όντως το ΙΜΕΙ που συνδεόταν δεν αντιστοιχούσε με αυτό της απόδειξης. Κοιτάω το κουτί του τηλεφώνου που μου δώσαν και έχει το ΙΜΕΙ της απόδειξης. Απο το eshop μου είπαν να πάω το τηλέφωνο πίσω στο eshop με την απόδειξη και το κουτί για να δούμε τι θα γίνει. Εγώ αυτό που μπορώ να καταλάβω είναι πως μάλλον το λάθος έγινε από το eshop διαφορετικά από την SE στο εργοστάσιο της. Το δεύτερο μάλλον είναι απίθανο. Εγώ πιθανολογώ πως μάλλον το είχαν βάλει σε βιτρίνα ή κάτι τέτοιο, αλλά όταν το παρέλαβα ήταν τέλεια συσκευασμένο.

ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:

Όσο απίθανο και αν ακούγεται πρέπει να τσεκάρουμε το ΙΜΕΙ της συσκευής με το ΙΜΕΙ του κουτιού και της απόδειξης. Εγώ περιέργως(με ειρωνία στο μέγιστο) δεν το τσέκαρα... τι πήγα και έκανα... Να δω πως θα ξεμπλέξω τώρα... Θα ενημερώσω. Αν έχει κανείς καμία αντίστοιχη περίπτωση μπορείτε να με ενημερώσετε πως το αντιμετωπίσατε.

Καλή σας ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΥΧΕΣ ΣΕ ΛΑΧΕΙΟ.:(

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΑΩ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΕΞΗΣ.

 

ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΕ SERVICE SE ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΒΗΣΤΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ IMEI ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ.:cry:

ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ BARCODE.:ninja:

TO XTYΠHΣE ME ENA MHXANΗMA KAI OΛA OK.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.

ΑΥΤΟΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΜΕΝΟ ΚΛΕΜΕΝΟ ΤΟ IMEI.:ninja:

 

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ...:)

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΥΧΕΣ ΣΕ ΛΑΧΕΙΟ.:(

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΑΩ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΕΞΗΣ.

 

ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΕ SERVICE SE ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΒΗΣΤΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ IMEI ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ.:cry:

ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ BARCODE.:ninja:

TO XTYΠHΣE ME ENA MHXANΗMA KAI OΛA OK.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.

ΑΥΤΟΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΜΕΝΟ ΚΛΕΜΕΝΟ ΤΟ IMEI.:ninja:

 

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ...:)

 

Παρακαλω να γραφεις με μικρα ειναι σαν να φωναζεις

 

Το ΙΜΕΙ ειναι στη συσκευη, εχει μυστικο κωδικο και τον εμφανιζει, οχι το κλασικο >*<<*<*, αλλο δεν τον θυμαμαι τωρα.

 

Για τον αλλο φιλο, εγινε λαλακια πανε στο eshop και ζητα να σε βγαλουν νεο τιμολογιο με το σωστο IMEI, η να κανονισοθν αυτοι τα με τη ΣΕ

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακούστε(διαβάστε) απίστευτο!

Έχω αγοράσει το w850i μου από το e-shop το οποίο τότε το είχε στην καλύτερη τιμή. Σε καμία περίπτωση δεν τους κάνω διαφήμηση. διαβάστε παρακάτω να δείτε...

Καθώς είμαι γενικότερα μάλλον άτυχος όσον αφορά τα ηλεκτρονικά προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν πιο καλυμμένος. Έτσι έχω κουτιά από συσκευές που έχω αγοράσει χρόνια τώρα, αποδείξεις, και όλα τα παρελκόμενα. Ποτέ δεν αγοράζω χωρίς απόδειξη (αν και πολλοί καταστηματάρχες μου το έχουν προτείνει).

Η καλή μου τύχη μου τα έφερε έτσι και το κινητούλι τα έπαιξε. Κάποια επαφή μάλλον δεν πάει καλά οπότε η οθόνη βγάζει τα δικά της, και είναι απίστευτη ταλαιπωρία να εκκινήσει το τηλέφωνο. Τι κάνει ο δικός σας; καθώς είχα ακούσει και καλά λόγια για το σέρβις της SE το πάω μαζί με την απόδειξη μου(τιμολόγιο). Δεν μπορούσαν να το επισκευάσουν εκεί με κάτι μαγκιές που προσπάθησαν οπότε θα το έστελναν στα κεντρικά. Μου λένε περίπου 2 εβδομάδες, κλασικές κλάψες από εμένα καθώς δεν θα είχα συσκευή, αλλά τι να κάνω; Πέρνω 2 εβδομάδες μετά τηλέφωνο και μου λένε το εξής απίστευτο:

Το ΙΜΕΙ της απόδειξης δεν αντιστοιχεί με το ΙΜΕΙ του τηλεφώνου.

Σοκ ο δικός σας. Το κινητό το αγόρασα ο ίδιος, το κουτί του το άνοιξα εγώ σπάζοντας κάτι στρογγυλά άσπρα αυτοκόλλητα και έκτοτε δεν το έχω αφήσει πουθενά. Κοιτάω στον υπολογιστή που το είχα συνδέσει και όντως το ΙΜΕΙ που συνδεόταν δεν αντιστοιχούσε με αυτό της απόδειξης. Κοιτάω το κουτί του τηλεφώνου που μου δώσαν και έχει το ΙΜΕΙ της απόδειξης. Απο το eshop μου είπαν να πάω το τηλέφωνο πίσω στο eshop με την απόδειξη και το κουτί για να δούμε τι θα γίνει. Εγώ αυτό που μπορώ να καταλάβω είναι πως μάλλον το λάθος έγινε από το eshop διαφορετικά από την SE στο εργοστάσιο της. Το δεύτερο μάλλον είναι απίθανο. Εγώ πιθανολογώ πως μάλλον το είχαν βάλει σε βιτρίνα ή κάτι τέτοιο, αλλά όταν το παρέλαβα ήταν τέλεια συσκευασμένο.

ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:

Όσο απίθανο και αν ακούγεται πρέπει να τσεκάρουμε το ΙΜΕΙ της συσκευής με το ΙΜΕΙ του κουτιού και της απόδειξης. Εγώ περιέργως(με ειρωνία στο μέγιστο) δεν το τσέκαρα... τι πήγα και έκανα... Να δω πως θα ξεμπλέξω τώρα... Θα ενημερώσω. Αν έχει κανείς καμία αντίστοιχη περίπτωση μπορείτε να με ενημερώσετε πως το αντιμετωπίσατε.

Καλή σας ημέρα.

Σχετικα με το eshop εχω διαβασει πολλες ιστοριες με τα κινητα της τηλεφωνα...και ειδικα για sony ericsson!

αντιστοιχο περιστατικο μου εχει ξανασυμβει...επισης πολλοι εχουν αγορασει κινητο τηλεφωνο και τους ηρθε το τηλεφωνο χωρις Ελληνικα.

τηλεφωνο στην γραμματεια καταναλωτη...και τους "εχεις στο χερι" :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που τους καταγγέλεις, στη γραμματεία, τί γινεται?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό αποσύρθηκε και από την wind. Κρίμα γιατί τώρα πρέπει να περιμένω το w580i.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό αποσύρθηκε και από την wind. Κρίμα γιατί τώρα πρέπει να περιμένω το w580i.

Αγορασε'το απο κανενα αλλο κατστημα.επισης ψαξει για stock...ολο και καποιο καταστημα θα εχει κανενα κομματι :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχετε κολησει ολοι με το LED, ειναι δυνατον μια τετοια εταιρια να κανει κατι χωρις να το ψαξει εις βαθος? Και το αλλο δεν θυμαστε παλια με τα κινητα οταν βγενατε εξω το μεσημερι δεν βλεπατε την τυφλα σας στην οθονη, ενω την νυχτα με λιγο φωτισμο τα βλεπεις ολα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις σιγουρα πως βαζουμε flash themes στο w850 CID52, εχω ξοδεψει 30ε με το davinciteam αλλα δεν μπορεσα να κανω τιποτα, αν ξερει καποιος ...
Link to comment
Share on other sites

re paidia exo mia terastia aporia..oson afora ton hxo paizei dinata ta tragoydia?????thelo na ime sto dromo kai na akoygete dinata o ixos ine dinati i entash?dioti ine walkman to w850

 

ενα πραγμα θα σε πω ακουγετε παρα πολυ δυνατα και με καλο μπασο για ηχειο κινητο, αλλα ολα τα λεφτα ο ηχος απο τα ακουστικα, εχει και 1γιγα καρτα στο πακετο

 

και ειναι σε καλη τιμη σε καποια μαγαζια, κατω απο τα 300 και μεταχειρισμενο 180.

εχει walkman 2.0, ειναι ποιοτικο και παιζει 4αρα καρτα msduopro η οποια ειναι φτηνοτερη απο τις Μ2 που δεν εχει ακομα 4αρα.

Εχει τον ιδιο ογκο περιπου με το κ810 και 119γρ.

Η καμερα ειναι 2μπ χωρις αφ αλλα καλη για απλη 2μπ

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Paidia to agorasa,inai telio,kani ta panta,boliko,omorfo,komso,megali othoni,poles litourgies pou tha sas ksafniasoun eyxarista!to k800 mprosta tou inai ena tipota!!!

Ε οχι και τιποτα..ισως ειναι 2 "κλικ" καλυτερο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

maga feanot83 me kalipses ayto leo na agoraso sta magazia kanei 330eyro kai sta magazia stin athina me agoropolisies kinhton to exo brei 240 eyro ti les na kano 330 eyro arketa paizei na to bro kato apo 240eyro metaxirismeno alla oxi apo aggelia apo magazi kalitera me metaxirismena ine egyimeno oti tha douleyei kserei kaneis an mporo na to bro pio ftino athina meno
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εδωσα ενα Ν73 απο το οποιο ειχα κανει backup τις επαφες στην καρτα (αρχεια vcard αν δεν κανω λαθος καθε επαφη) και δε μπορω να τις μεταφερω στο Κ850. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!! προσπαθησα να τις κανω επικολληση στο outlok2003 αλλα παει να τις κανει επικοληση μια μια και τις βγαζει με αλαμπουρνεζικα γραμματα . Βοηθηστε παρακαλω............... ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εδωσα ενα Ν73 απο το οποιο ειχα κανει backup τις επαφες στην καρτα (αρχεια vcard αν δεν κανω λαθος καθε επαφη) και δε μπορω να τις μεταφερω στο Κ850. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!! προσπαθησα να τις κανω επικολληση στο outlok2003 αλλα παει να τις κανει επικοληση μια μια και τις βγαζει με αλαμπουρνεζικα γραμματα . Βοηθηστε παρακαλω............... ευχαριστω!

w850i θελεις να πεις! :lol:

κατεβασε το myphonexplorer και το μπακαπ θα γινει παιχνιδακι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουπςς λαθος ναι w850, θα το κατεβασω και θα δω . (εννειται οτι τις επαφες τις εχω στον υπολογιτη μεσα σε φακελο μια-μια, σιγουρα θα μπορεσωνα τις παω στο τηλεφωνο, εαν ναι εχει φακελο για αποστολη?? γιατι μεσω outlook δε μπορω γιατι δε τις αναγνωριζει με σωστους χαρακτηρες..

 

 

OKKKKK!!! TNKS ALL OKKKK!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...