Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γκρι! Μαυρο δε βρηκα πουθενα και ασπρο δε μου ελεγε τιποτα.. :)

 

 

Ρε παιδια, ενα προβληματακι... Ακουω μουσικη κανονικα, βγαινω στην αναμονη παιζω λιγο με τις εικονες κτλ και καποιες φορες σταματαει να βλεπει την καρτα μνημης ωσπου να την βγαλω και να την ξαναβαλω....... Τι στο καλο;

 

 

Μηπως να το γυρισω πισω στο πλαισιο τωρα που προλαβαινω;; Πειτε μου οτι το εκανε και σε εσας και εφτιαξε με κανενα update....

 

 

 

 

Edit: Και ρίξτε μια ματια εδω. Μου πασαραν το λινκ απο αλλο φορουμ, δειχνει πως το κινητο μας παιρνει και 8αρα καρτα.

http://www.mymemory.co.uk/compatible-memory/Mobile_Phones/Sony_Ericsson/Sony_Ericsson_W580i_Memory_Cards

α) το κινητο στο παραπανω λινκ δεν ειναι sony ericsson w850i αλλα w580i!

τωρα το ενα κινητο παιρνει memory stick pro duo και το αλλο m2.

ανομοια πραγματα :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχετε ενα δικιο, ροοοοοοοφλ, σε λαθος θεμα σας πρηζω; :p Καλά δεν παίζομαι, sorry ρε παιδια.

τελικα ποιο κινητο εχεις??? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά, καθόμουν και έγραφα σε άλλο θέμα, ότι ναναι.

 

Δυο θέματα.

 

Α. Το κινητό παίρνει όντως κάρτα 8gb?

http://www.mymemory.co.uk/compatible-memory/Mobile_Phones/Sony_Ericsson/Sony_Ericsson_W580i_Memory_Cards

 

B. Κάποιες φορές σταματά στα καλα καθουμενα να βλέπει την κάρτα μνήμης ωσπου να την βγαλω και να την ξαναβαλω... Και δεν ειναι ευκολο να ανοιξω και το καπακι, καταλαβαινετε.. Λέτε να το γυρίσω στο πλαίσιο να μου δώσουν άλλο; Και δεν εχω και αλλη καρτα να το δοκιμασω, γρρρρρρρρρρρρρρ...!

 

 

Btw, πήρα το γκρι, το συγχρονισα μια χαρα με το πισι και τωρα το φορτιζω για να το ετοιμασω για firmware update :)

Link to comment
Share on other sites

To w580i :lol::w00t::baby::dizzy::tease::secret::chair::dash:

ok! αμα τοτε συνεχιζουμε την κουβεντα μας :worry: Sony Ericsson W580i.παντως αυτο το κινητο δεν ξερω αν :blink: 4gb καρτα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

B. Κάποιες φορές σταματά στα καλα καθουμενα να βλέπει την κάρτα μνήμης ωσπου να την βγαλω και να την ξαναβαλω...

 

Το γύρισα στο πλαίσιο σήμερα και μου έδωσαν πιστωτικό, ελλατωματικό ως φαίνεται.. Δε νομιζω οτι το εμπιστευομαι να παρω το ιδιο τηλεφωνο παλι..:worry::(

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να μου πει κάποιος που έχει αγοράσει αυτές τις μέρες το κινητό,την εβδομάδα παραγωγής?Είναι κάτω από τη μπαταρία,λέει Wxx...Και να μου πει και τν ποιότητα κατασκευής του κινητού...
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου Γολγοθάς με το w580i περιλαμβάνει τα παρακάτω εν συντομία...το αγόρασα λίγο πριν την πρωτοχρονιά και την δεύτερη μέρα γιαπίστωσα πρόβλημα στην κάμερα, η οποία παρουσίαζε διάφορες κάθετες γραμμές. Το έστειλα για service και τελκά μου το αντικαταστήσαν μετά απο 1 περίπου μήνα. Παρέλαβα τη νέα συσκευή την προηγούμενη Τρίτη και διαπίστωσα πως το βίντεο που τραβάγε ήταν αίσχος (τρελό pixel-λιασμα και καμία διαφορά ανάμεσα στην υψηλή και στην χαμηλή αναλυση)..οπότε το ξαναπήγα για service...

 

Το άσχημο της υπόθεσης είναι πως η κλασική χαζογκόμενα που είχαν στην υποδοχή της εταιρίας (εξουσιοδοτημένο service υψηλότερου επιπέδου) οχι μόνο δεν αναγνώρισε το πρόβλημα αλλα μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό. Μάλιστα έβγαλε από την τσάντα της το δικό της w580i και μου το εδείξε λέγοντας μου πως έτσι είναι όλα... :mad::mad:

 

Η ερώτηση μου ρε παίδες είναι η εξής: μόλις ανοιξετε την εφαρμογή της κάμερας και κάνοντας δεξιά το joystick επιλέξετε την λειτουργία βίντεο η εικόνα που φαίνεται είναι πολύ χάλια με χοντροκομμένα pixel....όταν όμως πατήσετε το πλήκτρο της εγγραφής σε βίντεο τότε η εικόνα βελτιώνεται???

 

Το ρωτάω γιατί το έχω δει να συμβαίνει σε w580i που υπήρχε για επίδειξει σε ένα απο τα καταστήματα γερμανος και έπαθα πλάκα ( γιατί το δικό μου δεν το κανει αυτο)

Link to comment
Share on other sites

kalispera, prin liges meres agorasa k ego to w580i (gri) kai diapistosa oti exei dio provlimata. to proto einai oti den leitourgei to shake control ..oso kai na to kouniso den allazei to tragoudi sto walkman mode, anarotithika mipos den ipostirizei ayti tin leitourgia alla sto manual anafarei pos yparxei ayti i leitourgia ( i leitourgia metrisis vimaton leitourgei kanonika).

to deytero provlima einai ta led lights sta plagia. Epsaksa sto net kai para polloi exoun to idio provlima: otan orizeis kapio kainourio thema, eno stin arxi ta led lights akolouthoun to xroma tou thematos pou exeis epileksei, meta apoligo pernoun ayto to portokaloprasino xroma kai den allazei me tpt.exo valei to teleytaio firmware..epsaksa gia kapoio patch alla den vrika...exei kaneis paromoio provima k exei vrei lisi?

Link to comment
Share on other sites

kalispera, prin liges meres agorasa k ego to w580i (gri) kai diapistosa oti exei dio provlimata. to proto einai oti den leitourgei to shake control ..oso kai na to kouniso den allazei to tragoudi sto walkman mode, anarotithika mipos den ipostirizei ayti tin leitourgia alla sto manual anafarei pos yparxei ayti i leitourgia ( i leitourgia metrisis vimaton leitourgei kanonika).

to deytero provlima einai ta led lights sta plagia. Epsaksa sto net kai para polloi exoun to idio provlima: otan orizeis kapio kainourio thema, eno stin arxi ta led lights akolouthoun to xroma tou thematos pou exeis epileksei, meta apoligo pernoun ayto to portokaloprasino xroma kai den allazei me tpt.exo valei to teleytaio firmware..epsaksa gia kapoio patch alla den vrika...exei kaneis paromoio provima k exei vrei lisi?

πρόσεξε μη χαλάσει από το κούνημα:p anyway,έχεις πατημενο το πλήκτρο W και το κουνάς...Και με τα leds,εμένα της αδερφής μου το κάνει όταν μπω στο walkman..όταν βγω το χρώμα του θέματος...

Link to comment
Share on other sites

A. Για να λειτουργήσει το shake control πρέπει να κρατάς πατημένο το κουμπί walkman.

Β. Αυτό με τα led και εμένα πορτοκαλοπράσινο είναι, παρότι έχω αλλάξει στο μαύρο theme.

Γ. Ιδια ποιότητα κατα την προεπισκόπηση και μετά την εγγραφή σε υψηλή ποιότητα video.

 

 

 

Το ξαναπήρα απο το πλαίσιο παρά την πρώτη ατυχία, ελπίζω να μην συναντήσω αλλα προβλήματα ρε γμτ, τι στο καλο παθαν στην ericsson?

Link to comment
Share on other sites

A. Για να λειτουργήσει το shake control πρέπει να κρατάς πατημένο το κουμπί walkman.

Β. Αυτό με τα led και εμένα πορτοκαλοπράσινο είναι, παρότι έχω αλλάξει στο μαύρο theme.

Γ. Ιδια ποιότητα κατα την προεπισκόπηση και μετά την εγγραφή σε υψηλή ποιότητα video.

 

 

 

Το ξαναπήρα απο το πλαίσιο παρά την πρώτη ατυχία, ελπίζω να μην συναντήσω αλλα προβλήματα ρε γμτ, τι στο καλο παθαν στην ericsson?

Τιποτα δεν εχουν παθει.απλα εχεις πεσει σε "προβληματικο" κινητο..σε ολες τις εταιριες καποτε βγαινει και ενα "σκαρτο" μοντελο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει σωτηρία; Κρίμα, κυρίως γιατί δεν έχω 260 να τα σκορπάω στον αέρα.. Ας κάναν ανάκληση να τελειώσει η υπόθεση.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω παιδιά ?

το w850 γίνετε gprs?

:rolleyes:

Gps μαλλον θελεις να πεις!! ?? :blink:

 

Δυστηχως Οχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται ένα κινητό να ΓΙΝΕΙ GPRS?

Αν εννοείς αν ΕΧΕΙ GPRS, τότε ναι:D

 

νομιζω το GPRS το εχεις δει απο το "most wanted"!! :lol::lol:

λιγικα μπερδεύτικες, εκτός αν ηθελες κατι αλλο να πεις...:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Χμ...Μάλλον...

 

Ρε παιδιά, που μπορώ να βρω την τελευταία αναβάθμηση?

Κατεβασε'την απο την SE! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια.

 

Θέλω να παίρνω τα email μου στο κινητό μου.

Δοκίμασα από το site της se, από αυτό το link --> http://www.sonyericsson.com/cws/support/products/e-mail/w850i?cc=gr&lc=el

 

Έχω Q αν βοηθάει.

 

Το έκανα, δημιουργήθηκε ο λογαριασμός, αλλά δεν μπόρεσα να στείλω, ούτε να πάρω.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκάρια η αναφορά στα μηνύματα πως μπαίνει?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκάρια η αναφορά στα μηνύματα πως μπαίνει?

Μηνυματα-->Ρυθμισεις-->SMS-->Αναφορά παράδοσης-->Ενεργό.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...