Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, "ψαχνομαι" εδω και 2 εβδομαδες για το τι κινητο να παρω... Το W850 εχει πολλα απο τα χαρακτηριστικα που ψαχνω. Μου αρεσει η εμφανιση, η αυτονομια του, μου ειναι χρησιμο το walkman toy αλλα απο φωτογραφικη τι λεει? Εχω ενα Κ750. Σε συγκριση με το Κ750 απο θεμα καμερας και ευκρινιας στην οθονη τι λεει?

Απο οθόνη καλύτερο είναι...Αλλά απο κάμερα ειναι πολύ χειρότερο απο το κ750.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, "ψαχνομαι" εδω και 2 εβδομαδες για το τι κινητο να παρω... Το W850 εχει πολλα απο τα χαρακτηριστικα που ψαχνω. Μου αρεσει η εμφανιση, η αυτονομια του, μου ειναι χρησιμο το walkman toy αλλα απο φωτογραφικη τι λεει? Εχω ενα Κ750. Σε συγκριση με το Κ750 απο θεμα καμερας και ευκρινιας στην οθονη τι λεει?

 

Φίλε η οθόνη δεν συγκρίνεται. Για το λόγο αυτό, οι φωτογραφίες του 850 είναι πολύ καλύτερες στο κινητό. Στο κομπούτερ τώρα, άμα βγάζεις κανονικά πράγματα πχ αυτοκίνητα οι φωτος είναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΕΣ, μόνο η απουσία μακρο δεν υπάρχει, όμως προσωπικά δεν μου έλειψε ως τώρα. Επίσης δεν υπάρχει αυτόματη εστιαση αλλά αμα θες να βγάζεις κανονικά πράγματα δεν θα θολώνει η εικόνα. Μόνο την νύκτα πρέπει να περιμένεις λίγο να εστιάσει.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε η οθόνη δεν συγκρίνεται. Για το λόγο αυτό, οι φωτογραφίες του 850 είναι πολύ καλύτερες στο κινητό. Στο κομπούτερ τώρα, άμα βγάζεις κανονικά πράγματα πχ αυτοκίνητα οι φωτος είναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΕΣ, μόνο η απουσία μακρο δεν υπάρχει, όμως προσωπικά δεν μου έλειψε ως τώρα. Επίσης δεν υπάρχει αυτόματη εστιαση αλλά αμα θες να βγάζεις κανονικά πράγματα δεν θα θολώνει η εικόνα. Μόνο την νύκτα πρέπει να περιμένεις λίγο να εστιάσει.

 

Πιστεύω ότι το 850 έχει καλύτερη οθόνη, αλλά το 750 έχει σαφώς καλύτερη κάμερα.Το autofocus είναι πάντα σημαντικό.

Μπορεί οι φώτο του 850 να μην φαίνονται θολές, αλλά αν τις βάλει δίπλα με αυτές ενός K750 θα σου φανούν θολές;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το 850 έχει καλύτερη οθόνη, αλλά το 750 έχει σαφώς καλύτερη κάμερα.Το autofocus είναι πάντα σημαντικό.

Μπορεί οι φώτο του 850 να μην φαίνονται θολές, αλλά αν τις βάλει δίπλα με αυτές ενός K750 θα σου φανούν θολές;)

 

Έχε χάρη που πήρα εχτές το νέο μου w850 και έκανα αναβαθμιση απο το σπίτι και η 4 γκικα μου δουλευει απροβλημάτιστα και απόψε θα βγώ, και όλα πάνε τζιτζί.:rolleyes: :whistle: :music: :w00t: :up: :yahoo: :superman: :respect:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Έχε χάρη που πήρα εχτές το νέο μου w850 και έκανα αναβαθμιση απο το σπίτι και η 4 γκικα μου δουλευει απροβλημάτιστα και απόψε θα βγώ, και όλα πάνε τζιτζί.:rolleyes: :whistle: :music: :w00t: :up: :yahoo:

 

Και καλά κρασιά!:p Πλακίτσα σου κάνω! :) Κοίτα πάντως πόσο ευτυχισμένο μπορεί να σε κάνει ένα κινητό...:wink:

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Έχε χάρη που πήρα εχτές το νέο μου w850 και έκανα αναβαθμιση απο το σπίτι και η 4 γκικα μου δουλευει απροβλημάτιστα και απόψε θα βγώ, και όλα πάνε τζιτζί

 

Α, οκ τότε:D

τυχερός είμαι:p

 

Το προηγούμενο τι είχε πάθει??:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και καλά κρασιά. Κοίτα πάντως πόσο ευτυχισμένο μπορεί να σε κάνει ένα κινητό...:wink:

 

Όντως αυτό είναι κακό ομως, υπάρχουν και πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή, (που αποτύχαμε:O )

 

Υ.Γ τί σημαίνει η έκφραση και καλά κρασιά

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό είναι κακό ομως, υπάρχουν και πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή, (που αποτύχαμε:O )

 

Υ.Γ τί σημαίνει η έκφραση και καλά κρασιά

 

Οταν είσαι 16 δεν μπορείς να λες ότι έχεις αποτύχει σε κάτι.

Έχεις πολύ καιρό ακόμα για να προσπαθήσεις και να πετύχεις οτιδήποτε θελήσεις.:)

 

Καλά κρασιά σημαίνει "τρέχα γύρευε..." ή κάτι τέτοιο:O

 

Γιατί σου αλλάξαν το κινητό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό είναι κακό ομως, υπάρχουν και πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή, (που αποτύχαμε:O )

 

Υ.Γ τί σημαίνει η έκφραση και καλά κρασιά

 

Κάπου μπερδευτήκαμε! Έτσι ενθουσιασμένο που σε είδα στο ποστ σου νόμιζα ότι η σημερινή έξοδος ήταν με καμιά κοπελίτσα και γι' αυτό είσαι τόσο χαρούμενος! Γι' αυτό και σου' κλεισα το μάτι! Το "καλά κρασιά" σημαίνει πάνω κάτω αυτό που σου' πε ο ddr2, σου είπα "και καλά κρασιά" γιατί στο ποστ έλεγες συνεχεια και...και...και...για πράγματα που ήταν ψιλοάσχετα μεταξύ τους!:happy: Για όνομα του Θεού 16 χρονών σκ@τό (:p ) και λες ότι υπάρχουν πράγματα στα οποία απέτυχες;! Κι επειδή ξέρω σε τί αναφέρεσαι, τέτοιες αποτυχίες θα έχεις μπόλικες στη ζωή σου αλλά φυσικά θα έρθουν και οι επιτυχίες και θα τα ξεχάσεις όλα!:) Έτσι είναι, πέφτουμε, χτυπάμε και ξανασηκωνόμαστε ;)

Τέλος εδώ γιατί είμαι τελείως offtopic :ninja:

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

koita to thema me tis anavathmiseis einai oti nai men einai kalo alla polles fores opws kai sthn periptosh sou kati ginete panw sthn anavathmhsh, twra se ena sony ericsson service ... kai tous les oti xafnika den douleyei kai sto ftiaxnoun alliws plhrwneis.....{kai kati allo anse rwtisoun an itheles na tou kaneis anavathmhsh les oti den xereis kan pws ginete oute oti exeis asxolithei}

 

Αρχικά τουλάχιστον προτιμώ να τους πω την αλήθεια, για να ξέρουν τι ακριβώς συνέβη στο κινητό και να μου το κάνουν καλύτερα και κυρίως πιο γρήγορα. Τηλεφώνησα στο Service που πάω (2310500500) και μου είπαν ότι έχει αναμονή επισκευης 3 ώρες, αλλά δεν λειτουργεί τα Σαββατοκύριακα.

Εξάλλου από το Τηλεφωνικό Κέντρο της Sony Ericsson (8011181081) μου είπαν δεν χάνεται η εγγυησή μου.

Τώρα, αν από το Service της Δωδεκανήσου, μου πουν ότι βγήκε εκτός εγγύησης, θα πάρω το τηλέφωνο μου όπως είναι και θα πάω σε άλλο service, όπου εκεί θα αναγκαστώ να πω ψέμματα.

Άσχετο: Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ τι κάνει στα τηλέφωνα και έχει 15 ημέρες αναμονή για να τα φτιάξει; Τα στέλνει πίσω στη Σουηδία (αστειάκι):p

Edit: Έγραψα και τα τηλέφωνα μήπως κάποιος τα χρειαστεί, γιατί εγώ όσες φορές πήγα έμεινα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δυστυχώς άργεί, δεν πειράζει, έχει λίγο φάση αυτή η φάση :p . Πάντως δεν αναφέρομαι σαυτήν που σας είχα πει. Σε πιο παλίες-βαθίες αναφέρομαι, και σε άλλα θέματα.

 

DDR2 το άλλο 850 τοχα πάρει για αναβάμιση και είπα πως έχει προβλημα με τον τζόγο και το άνοιξε ο τύπος στο σερβις, και δεν έκανε καλή δουλεία και που μου το δώσανε δεν δουλευε το μικροφωνο, το πηρα πισω και επιδή δεν μπορούσε να το φτιάξει μου το αλλάξανε. (πρώτη φορά χαιρομαι που δεν μπορουσε να το φτιάξει :p )

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δυστυχώς άργεί, δεν πειράζει, έχει λίγο φάση αυτή η φάση :p . Πάντως δεν αναφέρομαι σαυτήν που σας είχα πει. Σε πιο παλίες-βαθίες αναφέρομαι, και σε άλλα θέματα.

 

DDR2 το άλλο 850 τοχα πάρει για αναβάμιση και είπα πως έχει προβλημα με τον τζόγο και το άνοιξε ο τύπος στο σερβις, και δεν έκανε καλή δουλεία και που μου το δώσανε δεν δουλευε το μικροφωνο, το πηρα πισω και επιδή δεν μπορούσε να το φτιάξει μου το αλλάξανε. (πρώτη φορά χαιρομαι που δεν μπορουσε να το φτιάξει :p )

 

Α, δεν είναι ότι δεν μπορούσε να το φτιάξει, αλλά είναι πολιτική της se στα νέα μοντέλα της να μην κάνει μερική επισκευή, αλλά να τα αντικαθιστά με καινούρια.

Άντε, με γειά!!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν είναι ότι δεν μπορούσε να το φτιάξει, αλλά είναι πολιτική της se στα νέα μοντέλα της να μην κάνει μερική επισκευή, αλλά να τα αντικαθιστά με καινούρια.

Άντε, με γειά!!:)

 

Ευχαριστώ, μου βγήκε καλύτερο παντως αυτό το μοντέλο. Και πριν και μετά την αναβάθμιση η οθόνη δεν έχει κανένα παιξιμο. Ειναι πολύ σταθερό

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως να κάνω αναβάθμιση λογισμικού στο w850.Επίσης μπορώ να βγάλω μόνος μου το vodalive live λογισμικό που έχει?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως να κάνω αναβάθμιση λογισμικού στο w850.Επίσης μπορώ να βγάλω μόνος μου το vodalive live λογισμικό που έχει?

 

Εγω το εβγαλα σε καταστημα της SE αλλα βγαζοντας το VL δεν σημαινει οτι

θα μπορεις να κανεις και αναβαθμισεις που ισχυουν για Debrand κινητα.

Παντα θα περιμενεις να βγαινει η αναβαθμιση της Vodafone.Απο την ιστοσελιδα της SE κατεβασε το SEUS και μεσω αυτου θα κανεις τις μελλοντικες αναβαθμισεις .

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εβγαλα σε καταστημα της SE αλλα βγαζοντας το VL δεν σημαινει οτι

θα μπορεις να κανεις και αναβαθμισεις που ισχυουν για Debrand κινητα.

Παντα θα περιμενεις να βγαινει η αναβαθμιση της Vodafone.Απο την ιστοσελιδα της SE κατεβασε το SEUS και μεσω αυτου θα κανεις τις μελλοντικες αναβαθμισεις .

Επισημο service της SE δεν νομιζω να το εκανε αυτο,ουτε 1 στις 100 δεν υπαρχει περιπτωση να εκανε τετοιο πραγμα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ε΄πιασε ηλεκτροπληξία μολις σύνδεσα το κιητο μου με το usb! ειχε φορτιστει το κινητο με ρευμα άλλά μόνο στις υπερυθρες και το σίδερο πίσω απο το slide:confused:
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εβγαλα σε καταστημα της SE αλλα βγαζοντας το VL δεν σημαινει οτι

θα μπορεις να κανεις και αναβαθμισεις που ισχυουν για Debrand κινητα.

Παντα θα περιμενεις να βγαινει η αναβαθμιση της Vodafone.Απο την ιστοσελιδα της SE κατεβασε το SEUS και μεσω αυτου θα κανεις τις μελλοντικες αναβαθμισεις .

 

Φιλε δεν ξερω αν ισχυει αυτο που ειπε ο Raver αλλα αν κανεις debrand κανεις κανονικα αναβαθμιση απο ΣΕ κ δεν περιμενεις καμια βονταφον. Αν εσυ δεν μπορεις σημαινει οτι ειναι branded ακομα το λογισμικο σου. :O οποτε παμε στα λογια του Raver.

 

 

@ AngeloDion κ εμενα με εχει χτυπησει αρκετες φορες στο κουμπι της καμερας ομως. Οποτε γενικα το συνδεω με μπλε δοντι για να μην εχουμε τπτ καμμενες πλακετες. Καλωδιο μονο για αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξερω αν ισχυει αυτο που ειπε ο Raver αλλα αν κανεις debrand κανεις κανονικα αναβαθμιση απο ΣΕ κ δεν περιμενεις καμια βονταφον. Αν εσυ δεν μπορεις σημαινει οτι ειναι branded ακομα το λογισμικο σου. :O οποτε παμε στα λογια του Raver.

 

 

@ AngeloDion κ εμενα με εχει χτυπησει αρκετες φορες στο κουμπι της καμερας ομως. Οποτε γενικα το συνδεω με μπλε δοντι για να μην εχουμε τπτ καμμενες πλακετες. Καλωδιο μονο για αναβαθμισεις.

 

Γιατί υπάρχει κίνδυνος να καεί κάτι?:blink:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά τουλάχιστον προτιμώ να τους πω την αλήθεια, για να ξέρουν τι ακριβώς συνέβη στο κινητό και να μου το κάνουν καλύτερα και κυρίως πιο γρήγορα. Τηλεφώνησα στο Service που πάω (2310500500) και μου είπαν ότι έχει αναμονή επισκευης 3 ώρες, αλλά δεν λειτουργεί τα Σαββατοκύριακα.

Εξάλλου από το Τηλεφωνικό Κέντρο της Sony Ericsson (8011181081) μου είπαν δεν χάνεται η εγγυησή μου.

Τώρα, αν από το Service της Δωδεκανήσου, μου πουν ότι βγήκε εκτός εγγύησης, θα πάρω το τηλέφωνο μου όπως είναι και θα πάω σε άλλο service, όπου εκεί θα αναγκαστώ να πω ψέμματα.

Άσχετο: Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ τι κάνει στα τηλέφωνα και έχει 15 ημέρες αναμονή για να τα φτιάξει; Τα στέλνει πίσω στη Σουηδία (αστειάκι):p

Edit: Έγραψα και τα τηλέφωνα μήπως κάποιος τα χρειαστεί, γιατί εγώ όσες φορές πήγα έμεινα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.

 

Όλα εντάξει με το κινητό μου. Το πήγα σήμερα στη 1 και μισή περίπου και μέχρι τις 3 μου το είχαν φτιάξει. Η εγγύηση ίσχυε τελικά. Πολύ ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Με ε΄πιασε ηλεκτροπληξία μολις σύνδεσα το κιητο μου με το usb! ειχε φορτιστει το κινητο με ρευμα άλλά μόνο στις υπερυθρες και το σίδερο πίσω απο το slide:confused:

 

 

Ε, εντάξει, καμιά φορά συμβαίνει.

Κανονικά δεν θα έπρεπε ,αλλά ένα κινητό μου, που το είχε κάνει κάνα 2 φορές(ένα samsung παλιότερα), δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα, οπότε θεωρώ ότι δεν τρέχει τίποτα.Πάντως κανονικά πρέπει να είναι διαρροή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει κίνδυνος να καεί κάτι?:blink:

 

Ρισκαρεις? Οντως τρεχουν ηλεκτρονια στο σασι του κινητου (το νιωσαμε ολοι:lol: ) θεωρητικά δεν πρεπει να υπαρχει προβλημα μιας κ παλι θεωρητικα ειναι μονωμενα (τα τηλεφωνα) απο το εξωτερικο περιβαλλον.

 

Αλλα ρισκαρεις?? :cry: Αφου υπαρχει το μπλε δοντι κανω την δουλεια μου μια χαρα, μονο για μεταφορα mp3 βαζω καλωδιο για μεγαλυτερες ταχυτητες.

Link to comment
Share on other sites

Επισημο service της SE δεν νομιζω να το εκανε αυτο,ουτε 1 στις 100 δεν υπαρχει περιπτωση να εκανε τετοιο πραγμα.:)

 

Μην βιαζεστε να βγαλετε ατυχη συμπερασματα.Το εστειλα σε service της SE στις Σερρες.Μου αφαιρεσε με 25 Euro το Vl και επειδη το κινητο (από την αρχη) ειχε προβληματα με την φορτιση (την εβλεπε σαν usb συνδεση)και τρεμουλο στην οθονη το επεστρεψα στο καταστημα της Vodafone που το

αγορασα πριν περασουν 28 ημερολογιακες ημερες και μου το αντικατεστησαν

με αλλο παρολο που δεν υπηρχε το VL ακριβως γιατι εγινε σε service της SE.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το νέο μου κινητό, δεν υπάρχει ουτε ένα bug, ακομα και bugs που είχε η νεα αναβαθιση στο παλιό μου κινητό, τώρα δεν τα εχει. εκτός ενός!!!!!!!:cry: Κάνει restart, συνήθως οταν κάνω περιηγηση σε μουσικά αρχεία. Και αυτό καθημερινά. Τί φταίει, το τηλέφωνο? η αναβάθμιση, η 4 γκικα κάρτα που μπήκε στο πλυντήριο? Κάποιο κόλπο με restart και τέτοια υπάρχει?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε την 4αρα, βγαλτην κ βαλε μερικα τραγουδια στην μνημη δες αν σου κανει προβλημα ακολουθωντας τα ιδια μονοπατια. Ερωτηση, ποσο σου κραταει η μπαταρια.?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...