Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις αγορασα ενα w850i vodafone live και παρατηρησα 2 πραγματα τα οποια το user manual γραφει οτι το κινητο πρεπει να τα εχει κα στο μενου δεν υπαρχουν

1) Γραφει οτι μεσα στην Ψυχαγωγια υπαρχει επιλογη TrackID. Στην συσκευη μου δεν υπαρχει αυτη η επιλογη, το trackID εμφανιζεται μονο ως επιλογη μεσα στο ραδιοφωνο

2) Επισης γραφει πως στις ρυθμισεις στην καρτελα γενικες υπαρχει η επιλογη update service, φυσικα ουτε αυτο υπαρχει στο κινητο μου

Σε αλλο κινητο που ειδα στο πλασιο που δεν ηταν branded υπηρχαν αυτες οι επιλογες.

Γνωριζεται κατι για την ελλειψη των επιλογων αυτων?Ειναι δυνατον το user manual που δινει η vodafone μαζι με τη συσκευη να κανει λαθος?Για να δω τις επιλογες τι πρεπει να κανω, να βγαλω το Live?Παρακαλω οποιος ξερει κατι να απαντησει γιατι ολη μερα παλευω και δεν μπορω να βγαλω ακρη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ενδιαφέρων αυτό που λες. Εγώ έχω μια κλασσική sony 4 gb. Άμα είχα μία καρτα πολύ μικρότερη θα καταλάβαινα διαφορά στην μπαταρία? αν ναι, γιατί διαφορά μιλάμε?

 

Επίσης ξέρει κανείς τις αλλαγές της νέας έκδοσης για το κινητό μας?

Αρκετή διαφορά.

Εξαρτάται βέβαια και πόσο κάνεις χρήση των δεδομένων που είναι στην κάρτα μνήμης.(πχ αναπαραγωγή μουσικής, βίντεο κλπ κλπ).

Μπορεί να σου τρώει μέχρι και μισή μέρα αυτονομίας(στην χειρότερη περίπτωση)από εμπειρία μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μολις αγορασα ενα w850i vodafone live και παρατηρησα 2 πραγματα τα οποια το user manual γραφει οτι το κινητο πρεπει να τα εχει κα στο μενου δεν υπαρχουν

1) Γραφει οτι μεσα στην Ψυχαγωγια υπαρχει επιλογη TrackID. Στην συσκευη μου δεν υπαρχει αυτη η επιλογη, το trackID εμφανιζεται μονο ως επιλογη μεσα στο ραδιοφωνο

2) Επισης γραφει πως στις ρυθμισεις στην καρτελα γενικες υπαρχει η επιλογη update service, φυσικα ουτε αυτο υπαρχει στο κινητο μου

Σε αλλο κινητο που ειδα στο πλασιο που δεν ηταν branded υπηρχαν αυτες οι επιλογες.

Γνωριζεται κατι για την ελλειψη των επιλογων αυτων?Ειναι δυνατον το user manual που δινει η vodafone μαζι με τη συσκευη να κανει λαθος?Για να δω τις επιλογες τι πρεπει να κανω, να βγαλω το Live?Παρακαλω οποιος ξερει κατι να απαντησει γιατι ολη μερα παλευω και δεν μπορω να βγαλω ακρη

 

 

Φιλε αμα βγαλεις το brand της Voda θα εισαι μια χαρα. Το κινητο ειναι βανδαλισμενο απο ολες τις αποψεις, ουτε update δεν θα μπορεις να κανεις μεσω της σελιδας της ΣΕ, πρεπει να περιμενεις το update της Βοδα που μπορει να βγει σε μερικα μηνακια.

 

Το user manual της Βοδα ειναι αντιγραφη της ΣΕ, δεν νομιζω να μπαινουν στον κοπο να το ξαναγραφουν απο την αρχη.

 

Δεν θα παραξενευτω αν δεν μπορεις να απενεργοποιησεις κ το 3G, οπως μπορεις να κανεις φυσιολογικοτατα στην νορμαλ εκδοση!!

 

Κ κατι τελευταιο, αν σου πηγαινει αργα μην κατηγορισεις το κινητο αλλα το σοφτγουερ που το εχουν υποβαλει. DEBRAND ειναι η λεξη κλειδι.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρων αυτό που λες. Εγώ έχω μια κλασσική sony 4 gb. Άμα είχα μία καρτα πολύ μικρότερη θα καταλάβαινα διαφορά στην μπαταρία? αν ναι, γιατί διαφορά μιλάμε?

 

Επίσης ξέρει κανείς τις αλλαγές της νέας έκδοσης για το κινητό μας?

 

 

 

Κοιτα αυτες οι καρτες ειναι ημιαγωγιμα υλικα που γουσταρουν να καταβροχθιζουν ηλεκτρονια. Οσο πιο πολλα γιγα τοσο πιο πολλα τα ηλεκτρονια που τρωγοντε. (Στα απλα ελληνικα!:lol: ) Συν το γεγονος οτι οταν κανεις restart το κινητο θα κανει καποια ωρα να την διαβασει ολη.

Επισης κ η ταχυτητα ειναι πολυ σημαντικη, ειναι σαν τα αμαξια, οσο πιο γρηγορο τοσο πιο πολυ καει βενζινη.

 

Υπαρχουν καρτες χαμηλης καταναλωσης που ειναι πολυ προτιμωτερες.

 

 

 

Aλλαγες: Γρηγοροτερο μενου, νεα σκιν για το walkman, preview στα βιντεο thumbnails, μικροτερες παυσεις στα τραγουδια, δεν μειωνετε ο ηχος του τραγουδιου οταν ανεβασεις τον ηχο (παλιοτερα βαρουσε το μπασο κρυβοντας το τραγουδι)

Αυτα αποτι ειδα προς το παρον!

Link to comment
Share on other sites

μολις αγορασα ενα w850i vodafone live και παρατηρησα 2 πραγματα τα οποια το user manual γραφει οτι το κινητο πρεπει να τα εχει κα στο μενου δεν υπαρχουν

1) Γραφει οτι μεσα στην Ψυχαγωγια υπαρχει επιλογη TrackID. Στην συσκευη μου δεν υπαρχει αυτη η επιλογη, το trackID εμφανιζεται μονο ως επιλογη μεσα στο ραδιοφωνο

2) Επισης γραφει πως στις ρυθμισεις στην καρτελα γενικες υπαρχει η επιλογη update service, φυσικα ουτε αυτο υπαρχει στο κινητο μου

Σε αλλο κινητο που ειδα στο πλασιο που δεν ηταν branded υπηρχαν αυτες οι επιλογες.

Γνωριζεται κατι για την ελλειψη των επιλογων αυτων?Ειναι δυνατον το user manual που δινει η vodafone μαζι με τη συσκευη να κανει λαθος?Για να δω τις επιλογες τι πρεπει να κανω, να βγαλω το Live?Παρακαλω οποιος ξερει κατι να απαντησει γιατι ολη μερα παλευω και δεν μπορω να βγαλω ακρη

 

Παρότι συνδρομητής της vodafone, θεωρώ ότι δεν πρέπει κανείς να πάρει κινιτό V Live. Εκτός του ότι χαλάνε τα μενού των συσκευών, τώρα έχουν κάνει βλακεία και με τα java. Κατέβασα στο sharp 770 που έχω σαν δεύτερο δύο παιχνίδια με τοποθετημένη την sim με τον αριθμό του καρτοκινητού (vodafone) και μετά έβαλα την sim της εταιρικής σύνδεσης (πάλι vodafone) η οποία δεν έχει wap και τα παιχνίδια δεν παίζουν μα αυτή την κάρτα!!! Πήρα τηλέφωνο την vodafone και μου είπαν ότι το έκαναν ώστε αν πουλήσω την συσκευή να μην πάνε και τα παιχνίδια μαζί. Είναι απαράδεκτοι!!! Σε λίγο θα μεταφέρω και τα δύο καρτοκινητά μου στην ΤΙΜ που βλέπω να βελτιώνεται πολύ. όσο για το 850, αν δείτε στο Πλαίσιο, το πηραγμένο από την vodafone είναι ποιό ακριβό από το νορμάλ! Μήπως πρέπει με κάποιο τρόπο να τους πούμε πως δεν είμαστε χαζοί; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρκετή διαφορά.

 

Κοιτα αυτες οι καρτες ειναι ημιαγωγιμα υλικα που γουσταρουν να καταβροχθιζουν ................ειδα προς το παρον!

 

 

Ευχαριστώ...πολύ (και για τις αλλαγές. Πολύ ενδιαφέρων αυτό που λες που έκρυβε την φωνή γιατί τοχα παρατηρήσει και ήταν σπαστικό) :cry: :cry:

:)Τι να κάνουμε δεν θα τα θέλουμε όλα δικά μας. δυστυχώς αυτός είναι και ο λόγος που το αγορασα εξαρχής αλλιώς θα έπαιρνα το N73. η Μπαταρία μου πάει μιαμιση μέρα. Άμα πήγαινε 2 δεν θα με απασχολούσε. Ένα mp3 player όσο ΄πάει? Επιδή παλιά που είχα cd player με κανονική χρήση μου πηγαινε καμιά βδομάδα. Το ίδιο ισχύει κι γιαυτά? Επίσης άμα υπάρχει μια ομοιομορφία στην κάρτα ασπούμε mp3 και βίντεο μόνο και όλα τα άλλα μπιχλιμπίδια στη μνήμη του κινητού παίΖει (αντιληπτό) ρόλο?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να μου πεις που ειναι το επισημο θεμα συγκεκριμενα,θα με διευκολυνες πολυ.

με τον μηχανισμο του? τα παει καλα?

και κατι αλλο σε παρακαλω πες μου οταν ανοιγεις το κινητο σου σου λεει ανοιγμα συσκευης και walkman ή λειτουργεια σε πτηση?

συγκεκριμενα θελω πλοηγηση στο μενου κινητου με απενεργοποιημενα τα ραδιοκυματα,ωστε να μπορω ας πουμε να παιζω παιχνιδια με απενερ. τα ραδιοκ.

 

Αρκετά καλός σε συγκρίση με άλλα παρόμοια, Το κινητό εχει εξελιγμένο μενού απενεργοποιημένο απο τους πομπούς με τα παλιά μοντέλα. Μπορείς να κάνεις ότι θέλεις εχτός ράδιο bluetooth και κλήσεις. Αλλά για να μεταπηδησεις στο κανονικό μενού πρέπει να κλίσεις το κινητό. Η συνέχεια στο λινκ που έδωσε ο φίλος

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...πολύ (και για τις αλλαγές. Πολύ ενδιαφέρων αυτό που λες που έκρυβε την φωνή γιατί τοχα παρατηρήσει και ήταν σπαστικό) :cry: :cry:

:)Τι να κάνουμε δεν θα τα θέλουμε όλα δικά μας. δυστυχώς αυτός είναι και ο λόγος που το αγορασα εξαρχής αλλιώς θα έπαιρνα το N73. η Μπαταρία μου πάει μιαμιση μέρα. Άμα πήγαινε 2 δεν θα με απασχολούσε. Ένα mp3 player όσο ΄πάει? Επιδή παλιά που είχα cd player με κανονική χρήση μου πηγαινε καμιά βδομάδα. Το ίδιο ισχύει κι γιαυτά? Επίσης άμα υπάρχει μια ομοιομορφία στην κάρτα ασπούμε mp3 και βίντεο μόνο και όλα τα άλλα μπιχλιμπίδια στη μνήμη του κινητού παίΖει (αντιληπτό) ρόλο?

 

 

Υποθετω οτι οσο πιο πολλα γραμμενα μεσα τοσο πιο αργα παει, επισης εχω βασιμες υποψιες οτι με τα πολλα γραψε σβησε ισως καποια στιγμη να πρεπει να φορμαρουμε τις καρτες(για λογους ταχυτητας). Τσεκαρε το κινητο για 2-3 μερες χωρις καθολου καρτα κ ποσταρε τα αποτελεσματα, να δουμε αν εχεις διαφορες με την 4αρα γιγα! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανεις που να αναλαμβανει ξεκλειδωματα κ debrand στην Ελλαδα? Η ΣΕ αναλαμβανει ξεκλειδωμα? Τηλεφωνα εχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι οσο πιο πολλα γραμμενα μεσα τοσο πιο αργα παει, επισης εχω βασιμες υποψιες οτι με τα πολλα γραψε σβησε ισως καποια στιγμη να πρεπει να φορμαρουμε τις καρτες(για λογους ταχυτητας). Τσεκαρε το κινητο για 2-3 μερες χωρις καθολου καρτα κ ποσταρε τα αποτελεσματα, να δουμε αν εχεις διαφορες με την 4αρα γιγα! :cool:

 

ok την δευτέρα που θα το πάρω. Δυσκολη υπόθεση πάντως να κρατήσεις backub για 3 γκικα αρχεια θέλεις ενα σαββατοκυρίακο.

 

Υ.Γ ο Κάάιζα ίσως?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανεις που να αναλαμβανει ξεκλειδωματα κ debrand στην Ελλαδα? Η ΣΕ αναλαμβανει ξεκλειδωμα? Τηλεφωνα εχουμε?

 

:blink: :worry: εδω :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς να με βοηθήσει?4 φορές έχω ρωτήσει ο καημένος...

 

Από τότε που πήρα το κινητό μου, όταν μου κάνουν αναπάντητες, ή με παίρνουν τηλέφωνο, οι κλήσεις ΔΕΝ αποθηκεύονται στις "Κλήσεις".Αν μου κάνει κάποιος αναπάντητη, το κινητό θα με πάει στις "Συντομεύσεις" όπου είναι πρώτο το BlueTooth, και δε θα έχει τίποτα στα "Νέα Συμβάν", με αποτέλεσμα να μη ξέρω ποιός με πήρε!

Link to comment
Share on other sites

Δε το γραφει στο μανουαλ

Το δινει η Βονταφον

 

28 μερες δινει Doa που σημαινει πληρη αντικατασταση. Ομως εχει και ορους. Μη νομιζεις οτι θα στο αλλαξουν με γελοιες δικαιολογιες. Πρεπει να διαπιστωθει οντως προβλημα. Γιατι αλλιως αν ζητησεις αλλαγη για καμια αηδια, παλι και το αλλο τα ιδια προβληματα θα εχει

 

Εμενα τελικα για τα προβληματα που τους ανεφερα ενεκριναν την αντικατασταση της συσκευης και περιμενω ποτε θα το φερει το καταστημα της Vodafone.Το μονο που κλαιω ειναι τα 25 ευρουλια που εσταξα για να βγαλω το VL απο το κινητο και τωρα το καινουργιο που θαρθει παλι σε VL θα ειναι.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς να με βοηθήσει?4 φορές έχω ρωτήσει ο καημένος...

 

Από τότε που πήρα το κινητό μου, όταν μου κάνουν αναπάντητες, ή με παίρνουν τηλέφωνο, οι κλήσεις ΔΕΝ αποθηκεύονται στις "Κλήσεις".Αν μου κάνει κάποιος αναπάντητη, το κινητό θα με πάει στις "Συντομεύσεις" όπου είναι πρώτο το BlueTooth, και δε θα έχει τίποτα στα "Νέα Συμβάν", με αποτέλεσμα να μη ξέρω ποιός με πήρε!

 

Φίλε μου, πήγαινε σε κάποιο σέρβις καλύτερα.

Ποιός να σου απαντήσει για αυτό το πράγμα??

Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει κανονικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τελικα για τα προβληματα που τους ανεφερα ενεκριναν την αντικατασταση της συσκευης και περιμενω ποτε θα το φερει το καταστημα της Vodafone.Το μονο που κλαιω ειναι τα 25 ευρουλια που εσταξα για να βγαλω το VL απο το κινητο και τωρα το καινουργιο που θαρθει παλι σε VL θα ειναι.

 

 

Τι προβλήματα τους ανέφερες?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, πήγαινε σε κάποιο σέρβις καλύτερα.

Ποιός να σου απαντήσει για αυτό το πράγμα??

Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει κανονικά.

 

Υπάρχει μήπως κανένα update που πρέπει να κάνω?Χθες δοκίμασα να κάνω ένα που μου πρότεινε ένας φίλος από εδώ, έκανα ότι έλεγε: Έβγαλα τη SIM, έβαλα φορτισμένη μπαταρία, έκλεισα το τηλέφωνο.Μου λέει οτι πρέπει να είναι κλειστό το τηλέφωνο, αλλά μόλις το συνδέσεις στη USB ανοίγει αυτόματα!Τι να κάνω εκεί. Τα έκανα λοιπόν όλα και ήμουν έτοιμος, αλλά δεν υπήρχε κουμπί "Next" για να πατήσω, και έτσι το έκλεισα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κανένα update που πρέπει να κάνω?Χθες δοκίμασα να κάνω ένα που μου πρότεινε ένας φίλος από εδώ, έκανα ότι έλεγε: Έβγαλα τη SIM, έβαλα φορτισμένη μπαταρία, έκλεισα το τηλέφωνο.Μου λέει οτι πρέπει να είναι κλειστό το τηλέφωνο, αλλά μόλις το συνδέσεις στη USB ανοίγει αυτόματα!Τι να κάνω εκεί. Τα έκανα λοιπόν όλα και ήμουν έτοιμος, αλλά δεν υπήρχε κουμπί "Next" για να πατήσω, και έτσι το έκλεισα...

 

Λοιπόν, το κόλπο είναι (γιατί έτσι όπως είναι οι οδηγίες δεν το καταλαβαίνεις) την ώρα που κουμπώνεις το καλώδιο usb να έχεις πατημένο το "c"

Και να μην το αφήσεις ούτε αφού βάλεις το καλώδιο.

Θα το κρατάς πατημένο μέχρι να σου βγάλει μήνυμα στην οθόνη του pc που να λέει "παρακαλώ μην αγγίζετε το τηλέφωνο".

Πρέπει να έχεις μπόλικη μπαταρία στο κινητό.

Το κινητό δεν θα ανοίξει μόνο του κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης.

Όλη η ιστορία θα κρατήσει κάμποση ώρα(15 λεπτά,ίσως και πιο πολύ, ανάλογα με την σύνδεσή σου.)

Ξαναπροσπάθησε και πες μου.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:blink: :worry: εδω :!:

 

 

Δεν βρηκα ινφο στην σελιδα του αλλα τους εστειλα εμαιλ. Ελπιζω να απαντησουν, ευχαριστω για το σιτε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το κόλπο είναι (γιατί έτσι όπως είναι οι οδηγίες δεν το καταλαβαίνεις) την ώρα που κουμπώνεις το καλώδιο usb να έχεις πατημένο το "c"

Και να μην το αφήσεις ούτε αφού βάλεις το καλώδιο.

Θα το κρατάς πατημένο μέχρι να σου βγάλει μήνυμα στην οθόνη του pc που να λέει "παρακαλώ μην αγγίζετε το τηλέφωνο".

Πρέπει να έχεις μπόλικη μπαταρία στο κινητό.

Το κινητό δεν θα ανοίξει μόνο του κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης.

Όλη η ιστορία θα κρατήσει κάμποση ώρα(15 λεπτά,ίσως και πιο πολύ, ανάλογα με την σύνδεσή σου.)

Ξαναπροσπάθησε και πες μου.:)

 

Θα προσπαθήσω και θα σου πω...Ευχαριστώ πάντως:)

Link to comment
Share on other sites

ειδα τελικα το ασπρο σε ενα vodafone shop.ενα αισχος πραγματικα σε αυτο το χρωμα,πολυ ψευτικο φαινεται κατα την γνωμη μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου είχα πει να πας και να τους αλλάξεις τα φώτα στο service. Στο αναβλάθμισαν, το αναβάθμισες και μόνος σου. πήγαινε και πεστους το και υπενθύμισέ τους και πόσα έδωσες. και αν σου πουν να το αφήσεις μέσα πεστους οτι το ξανα άφησες και θα το αφήσεις αν δεσμευτούν οτι θα φτιαχτέι το πρόβλημα αλλιώς να στο αλλάξουν. Αμα στο φτιάξουν τα κατάφερες αν οχι ..... :rolleyes: 99% θα στο αλλάξουν. Ειδικά αν τους αναφέρεις απο πριν και κανένα άλλο εικονικό πρόβλημα:whistle:
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

πορεί. κάνε δεν χάνεις τίποτα. Αφού ήδη η αναβάθμιση τα έσβησε όλ. Γιατι δεν θες να πας στο σερβις?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα δεν μου ειπες αν εχεις προβλημα με τον μηχανισμο...

κατι σαν λαμπακι στο πανω μερος,τι ειναι?

τα προβληματα του λογισμικου λυνονται σιγουρα με την αναβαθμιση?

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...