Jump to content

[MOTO] Suzuki FX 125: Βελτιώσεις,εμπειρίες κ.α


multidanze
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 520
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia pio einai kalutero to fx h to z?

 

file opws to parei kaveis! gia emena einai to fx logou antoxis kai to theorw pio poiotiko! to Z exei poli dinami kai para poli mpam! alla pio grigoro ginete to fx gt mpainei kai 650cc moter panw alla ksefeugoume ekei!

Link to comment
Share on other sites

file opws to parei kaveis! gia emena einai to fx logou antoxis kai to theorw pio poiotiko! to Z exei poli dinami kai para poli mpam! alla pio grigoro ginete to fx gt mpainei kai 650cc moter panw alla ksefeugoume ekei!
Και στο Ζ μπαινει μοτερ WR 250 και πεταει.καλητερω ειναι το Ζ.και απο ομορφια και απο γκαζια και απο ποιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Και στο Ζ μπαινει μοτερ WR 250 και πεταει.καλητερω ειναι το Ζ.και απο ομορφια και απο γκαζια και απο ποιοτητα.

 

otan einai mamisia kai ta 2 ennow

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα fx με μοτερ dr-350. ειναι φτιαγμενο 84mm wossner{80mm ειναι μαμα},εχει χειτονιο αμερικης, χειροποιητο στροφαλο 76mm,χειροποιητο εκκεντροφορο με αμυγδαλα gsx-r,ελατηρια white-power, βαλβιδες τιτανιου φτιαγμενες σε τορνο,χειροποιητη καμπανα και δισκοι,καρμπυρατερ fcr 41mm,ροικη εξελιξη,χειροποιητη εισαγωγη,φτιαγμενο και ελαφρομενο βολαν και εξατμιση dragon με χειροποίητο λαιμο. ακομα εχει νιτρομπουκαλα nos στηλη υγρου τυπου. εχει βγαλει στον τροχο 44.8 αλογα χωρις το νιτρο. το μηχανακι παει στα 400 μετρα 190 πραγματικα χμ{με gps} χωρις το νιτρο. το εχει φτιαξει ο τρουλης
Link to comment
Share on other sites

Διαφημιση... :whistle::down: :!: Αν ειναι να γραφει ο καθενας για το τι φοραει το μηχανακι του..μονο οι admin θα μεινουν..
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα fx με μοτερ dr-350. ειναι φτιαγμενο 84mm wossner{80mm ειναι μαμα},εχει χειτονιο αμερικης, χειροποιητο στροφαλο 76mm,χειροποιητο εκκεντροφορο με αμυγδαλα gsx-r,ελατηρια white-power, βαλβιδες τιτανιου φτιαγμενες σε τορνο,χειροποιητη καμπανα και δισκοι,καρμπυρατερ fcr 41mm,ροικη εξελιξη,χειροποιητη εισαγωγη,φτιαγμενο και ελαφρομενο βολαν και εξατμιση dragon με χειροποίητο λαιμο. ακομα εχει νιτρομπουκαλα nos στηλη υγρου τυπου. εχει βγαλει στον τροχο 44.8 αλογα χωρις το νιτρο. το μηχανακι παει στα 400 μετρα 190 πραγματικα χμ{με gps} χωρις το νιτρο. το εχει φτιαξει ο τρουλης

 

 

 

Κοιτα,θα πας στο bikepics και θα ανοιξεις λογαριασμο και θα το βαλεις εκει.Προσεχε μονο να βαλεις υψηλη αναλυση

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην εγω βλεπω ενα μαγαζι, εναν κυλινδρο και ενα πιστονι απο vagias race tech (ενας γνωστος τραβιξε τι φωτο) και ενα σκετο μοτερ... το ψεμα παει συννεφο...........
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ζητησει την δυναμομετρηση εδω και 1 μηνα και παλι...Και κλειστο μοτερ δεν μου λεει τιποτα εμενα.Και ετσι οπως τα λεει ο φιλος μας στροφαλο θα εχει καπου στα 50+ αλογα.
Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas eimai katoxos enos suzuki fx kai thelw na mathw kati sxetika me to sasi tous. AKousa oti bgazoun provlima stis sigkoliseis alithevei? iparxei periptosi na spasei mia kollisi kai na prepei na ginei xana gazi ??? kai an nai ti provlimata dimiourgountai meta???

 

Eimai neos odigos kai thelw na einai ola teleia panw sto mixanaki giafto rotaw

 

Πρόβλημα βγάζουν μόνο στη συγκόληση της βάσης του κεντρικου στάντ αυτό να προσέχεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω αυτο το μοτερ χρειαστηκε ενισχυσεις και στις τρεις βασεις του μοτερ και σε ολες τις κολησεις
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα fx και μου εμφανίζει πρόβλημα όταν το γκαζώνω και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Είμαι στον περιφερειακό, έχω 4η με τέρμα το γκάζι, κάπου στα 110 χιλιόμετρα(ορισμένες φορές ανεβάζω 5η για λίγο), και μετά κλείνω το γκάζι γιατί πλησιάζω στα φανάρια. Όσο έχω ανοιγμένο το γκάζι τέρμα ή λίγο λιγότερο ο κινητήρας δουλεύει μια χαρά, όταν ελλαττώσω αρκετά τις στροφές μετά σβήνει. Μετά κάθομαι και σπρώχνω τη μανιβέλα για μερικά λεπτά μέχρι να πάρει τελικά μπρος. Όταν πάρει μπρος αρχικά δουλεύει για λίγα δευτερόλεπτα σε πολύ χαμηλές στροφές, ακόμα και αν ανοίξω το γκάζι. Όταν ανεβούν κανονικά οι στροφές και όλα είναι επιτέλους μιά χαρά, ανοίγω το γκάζι αρκετά και ακούγεται η εξάτμιση να σκάει μερικές φορές. Παλιότερα ήθελε να το αφήσω κανά μισάωρο τουλάχιστον μέχρι να ξαναπάρει μπρος, οπότε και το πήγα στο συνεργείο. Μου καθαρίσαν το καρμπυρατέρ, γιατί είχε πιάσει σκουπιδάκι. Από τότε ξανακάνει το ίδιο πρόβλημα, αλλά όπως είπα και πιο πριν, παίρνει μπρος μετά από μερικά λεπτά προσπάθειας, και όχι σε μισή ή μία ώρα. Δεν μπορώ να καταλάβω τί συμβαίνει ακριβώς. Υποθέτω πως φταίει κάτι με την τροφοδοσία, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τί ακριβώς. Υπάρχει κόφτης στο suzuki fx? Αν ναι, υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτός? Αν και δεν το νομίζω, υπάρχει περίπτωση να φταίει το μπουζί?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα fx και μου εμφανίζει πρόβλημα όταν το γκαζώνω και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Είμαι στον περιφερειακό, έχω 4η με τέρμα το γκάζι, κάπου στα 110 χιλιόμετρα(ορισμένες φορές ανεβάζω 5η για λίγο), και μετά κλείνω το γκάζι γιατί πλησιάζω στα φανάρια. Όσο έχω ανοιγμένο το γκάζι τέρμα ή λίγο λιγότερο ο κινητήρας δουλεύει μια χαρά, όταν ελλαττώσω αρκετά τις στροφές μετά σβήνει. Μετά κάθομαι και σπρώχνω τη μανιβέλα για μερικά λεπτά μέχρι να πάρει τελικά μπρος. Όταν πάρει μπρος αρχικά δουλεύει για λίγα δευτερόλεπτα σε πολύ χαμηλές στροφές, ακόμα και αν ανοίξω το γκάζι. Όταν ανεβούν κανονικά οι στροφές και όλα είναι επιτέλους μιά χαρά, ανοίγω το γκάζι αρκετά και ακούγεται η εξάτμιση να σκάει μερικές φορές. Παλιότερα ήθελε να το αφήσω κανά μισάωρο τουλάχιστον μέχρι να ξαναπάρει μπρος, οπότε και το πήγα στο συνεργείο. Μου καθαρίσαν το καρμπυρατέρ, γιατί είχε πιάσει σκουπιδάκι. Από τότε ξανακάνει το ίδιο πρόβλημα, αλλά όπως είπα και πιο πριν, παίρνει μπρος μετά από μερικά λεπτά προσπάθειας, και όχι σε μισή ή μία ώρα. Δεν μπορώ να καταλάβω τί συμβαίνει ακριβώς. Υποθέτω πως φταίει κάτι με την τροφοδοσία, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τί ακριβώς. Υπάρχει κόφτης στο suzuki fx? Αν ναι, υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτός? Αν και δεν το νομίζω, υπάρχει περίπτωση να φταίει το μπουζί?

 

Άμα είσαι από Θεσσαλονίκη στείλε μου PM να σου πώ που να το πάς να το κάνεις.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Σπουδάζω Θεσσαλονίκη, αλλά το παπί το έχω προς το παρόν στον Βόλο, και δε νομίζω να το ανεβάσω σύντομα Θεσ/νίκη. thanx πάντως
Link to comment
Share on other sites

Σπουδάζω Θεσσαλονίκη, αλλά το παπί το έχω προς το παρόν στον Βόλο, και δε νομίζω να το ανεβάσω σύντομα Θεσ/νίκη. thanx πάντως

 

to mpouzi file to exeis elenksei??????

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ελέγξει. Μπορεί να φταίει αυτό? Μόλις κατέβω Βόλο θα το ρίξω μια ματιά.

 

allios rikse ena rithmisma stis valvides mipos den krataei simpiesi eno einai zesto logo sistolis-diastolis!!!!!! mallon giayto otan krionei pernei mprosta!!!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω ειχα παρομοιο προβλημα. αλλαξε ενα μπουζι και ρυθμισμα βαλβιδων γιατι καποια βαλβιδα εχει κλεισει. οταν σου σβηνει φυσα το ντεποζιτο να κατεβει βενζινη. αν παρει, τοτε αυτο ειναι το προβλημα.:):)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...