Jump to content

[MOTO] Suzuki FX 125: Βελτιώσεις,εμπειρίες κ.α


multidanze
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στεγνο 104 κιλα.Και 5 κιλα ρεζαρβουαρ + 1 κιλο τα λαδια.Καπου στα 110 κιλα ολο μαζι.Πολυ βαρυ ειναι.

 

καλος ευχαριστώ ρε . απλως θελω να δω ποσα κιλα ειναι τωρα το δικο μου με το μοτερ του dr και με τα ελαφρόματα και ποσο ήταν πριν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 520
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλος ευχαριστώ ρε . απλως θελω να δω ποσα κιλα ειναι τωρα το δικο μου με το μοτερ του dr και με τα ελαφρόματα και ποσο ήταν πριν

 

Θα το ζυγισεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μου ειπαν οτι υπαρχει ψηφιακο κοντερ για το fx!!!ξερει κανεις αν υπαρχει και που?
Link to comment
Share on other sites

μαγκες μολις εφτιαξα το fx μου 67mm με πιστονι wossner θα ειναι της προκοπης η θα καει λαδια?

 

εμας ρωτας? μια δοκιμη θα σε πεισει XD

Link to comment
Share on other sites

λεω ρε παιδι μου.... σε γενικες γραμμες... λεει τιποτα με το wossner? i .....

 

Από τα καλύτερα!:)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

μαγκες μολις εφτιαξα το fx μου 67mm με πιστονι wossner θα ειναι της προκοπης η θα καει λαδια?

 

Γιατι να καει λαδια?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να καει λαδια?

 

Όταν κάνεις επισκευή και αλλάζεις πιστόνι,συνήθως δεν καίει πολύ λαδι????:p

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις επισκευή και αλλάζεις πιστόνι,συνήθως δεν καίει πολύ λαδι????:p

 

οχι ρε φιλε εκτος αν ειναι τοσο ασχετος ο μηχανικος. αν δεις οτι σου καιει αλλαξε τσιμουχακια βαλβιδων και εισαι μια χαρα. τα wossner και τα wiseco ειναι τα δυο καλυτερα που υπαρχουν για FX

Link to comment
Share on other sites

Και αν σου καει λαδι σημαινει οτι περναει λαδι απο το καρτερ στον θαλαμο καυσης.Μπορει και να μην εχουν μπει σωστα τα δαχτυλιδια στο πιστονι ι και πολυ απλα να εχει γινει βλακεια με τον κυλινδρο.
Link to comment
Share on other sites

Και αν σου καει λαδι σημαινει οτι περναει λαδι απο το καρτερ στον θαλαμο καυσης.Μπορει και να μην εχουν μπει σωστα τα δαχτυλιδια στο πιστονι ι και πολυ απλα να εχει γινει βλακεια με τον κυλινδρο.

 

ναι ρε αλλα τοσο μακακας θα ειναι αυτος που θα βαλει τα ελατηρια και θα δεσει το μοτερ???????????? ελεοςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε αλλα τοσο μακακας θα ειναι αυτος που θα βαλει τα ελατηρια και θα δεσει το μοτερ???????????? ελεοςςςςςςςςςς

 

Γιατι ρε παραξενο σου φαινεται?Ξερεις ποσους εχω δει να ερχονται στο συνεργειο και να λενε καπνιζει το μηχανακι μου σαν φουγαρο τι γινεται και τελικα να εχει γινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

στο μονο που εχουμε κολησει τωρα παιδια ειναι στα καπελωτα.... δεν μπορουμε να βρουμε 2.50 πουθενα! α και δισκακια τι προτεινετε για το 67mm?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Σβούρε για πλακά το έγραψα,σιγά μην αλλάξεις πιστόνι και καίει λάδι,αν ήταν έτσι κανείς δεν θΑ άλλαζε:lol:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Σβούρε για πλακά το έγραψα,σιγά μην αλλάξεις πιστόνι και καίει λάδι,αν ήταν έτσι κανείς δεν θΑ άλλαζε:lol:

 

λεω και εγω. κανεις επισκευη για να ΜΗΝ καιει λαδι και μετα καιει πιο πολυ......... ελεοςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...