Jump to content

[MOTO] Suzuki FX 125: Βελτιώσεις,εμπειρίες κ.α


multidanze
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 520
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την προπορεια ο μαστορας μου στην cdi που ειχα στο glx μου την εκανε σε λεπτο 2 γραναζακια πειραξε απο οτι θυμαμαι μεσα στην κεφαλη .
Link to comment
Share on other sites

ο μαστορας μου την ξερει και μου την εχει κανει στο μηχανακι. το θεμα ειναι οτι θελω να τη μαθω εγω.
Link to comment
Share on other sites

καταρχην μην μιλατε για ατομα που δεν γνωριζετε,το οτι εχει dinamik φτιαγμενο μπραβο του,να το χει να το χαιρεται,οποιος εχει φτιαγμενο αμαξι η μηχανακι βαζει απαραιτητα κ κοντρες?!?! επισης θεωρω μ@λακι@ μεγαλη να χεις δικο σ μηχανακι κ φτιαγμενο πολυ οπως ισχυριζεσαι και να το δινεις σε κοντρα σε αλλον! ο καθενας τρεχει με τα δικα του @RXiΔι@..
Link to comment
Share on other sites

καταρχην μην μιλατε για ατομα που δεν γνωριζετε,το οτι εχει dinamik φτιαγμενο μπραβο του,να το χει να το χαιρεται,οποιος εχει φτιαγμενο αμαξι η μηχανακι βαζει απαραιτητα κ κοντρες?!?! επισης θεωρω μ@λακι@ μεγαλη να χεις δικο σ μηχανακι κ φτιαγμενο πολυ οπως ισχυριζεσαι και να το δινεις σε κοντρα σε αλλον! ο καθενας τρεχει με τα δικα του @RXiΔι@..

 

σωστος ο παιχτης

Link to comment
Share on other sites

X135SALONICA θα ήθελα να σε παρακαλέσω να εκφράζεσαι πιο κόσμια. Τα @@ δεν βελτιώνουν την κατάσταση.

 

Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

κατσε να το βγαλω εξω θα σου πω αν ειναι να μου κανονισεις κοντρα. οδηγος θα ειναι ο τρουλης σε μενα. αυτος ας βαλει οποιον θελει. μηπως εχεις φοτο απο αυτο το μηχανακι ? αν εχεις ανεβασε την. οσο για τον greedy εχω δει οτι τον κραζουν παντου. οτι εχει φτιαξιμο 5000 ευρω και φοβαται να βαλει στοιχημα 1000 και κατι τετοια. αφου ξερει πολλα παραπανω ας μου απαντησει σαυτο που ζηταω. πως γινεται η προπορεια του εκκεντροφορου αναλυτηκα ? για να ασχολειται περισσοτερο απο μενα αποκλειεται.

 

Έ???? Εγώ φίλε το έχω ξαναπεί ΚΟΝΤΡΕΣ ΜΕ ΛΕΥΤΑ ΔΕΝ ΒΑΖΩ. Έχω δουλειά για να βγάζω λευτά. Δέν θα έχω ανάγκη από κόντρες. Μόνο σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις θα έβαζα και αυτό σε συγκεκριμένα άτομα που μου την δίνουν στα νεύρα! Επίσης τίποτα δέν αποκλείεται...Γιατί έχω και αρκετά χρονάκια παραπάνω από σένα στον χώρο...Όσο για την προπορεία ή την αργοπορεία μπορείς να την καθορίσεις από 2 σημεία...Τα ξέρεις?:rolleyes:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

X135SALONICA θα ήθελα να σε παρακαλέσω να εκφράζεσαι πιο κόσμια. Τα @@ δεν βελτιώνουν την κατάσταση.

 

Ευχαριστώ. :)

 

Βελτιώνουν την υπογεννητικότητα όμως!:lol::lol::lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Ίσως. Όμως, το θέμα μας δεν είναι οι κόντρες. Οπότε παρακαλώ συνεχίστε on topic. Στην επόμενη ολίσθηση τα μηνύματα θα φύγουν πάραυτα. Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έ???? Εγώ φίλε το έχω ξαναπεί ΚΟΝΤΡΕΣ ΜΕ ΛΕΥΤΑ ΔΕΝ ΒΑΖΩ. Έχω δουλειά για να βγάζω λευτά. Δέν θα έχω ανάγκη από κόντρες. Μόνο σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις θα έβαζα και αυτό σε συγκεκριμένα άτομα που μου την δίνουν στα νεύρα! Επίσης τίποτα δέν αποκλείεται...Γιατί έχω και αρκετά χρονάκια παραπάνω από σένα στον χώρο...Όσο για την προπορεία ή την αργοπορεία μπορείς να την καθορίσεις από 2 σημεία...Τα ξέρεις?:rolleyes:

 

και ποια ειναι τα δυο σημεια. εξηγησε μου με πμ πως γινεται αναλυτηκα η προπορεια. προσπαθω να καταλαβω και δεν μπορω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! μολις εγινα κ εγω ενας ευτιχης κατοχος fx! το παιδι που το πηρα μου ειπε οτι ειναι 67,5 wisseko, βεβαια δεν παει σαν το μαμα το παπι, αλλα ετσι κι αλλιως εγω θα το λυσω ολο το μοτερ για service,φλατζες κλπ κλπ. μοτερ αυτοκινητων εχω ανοιξει πολλα, παπιων θα ειναι το πρωτο! πρωτη φορα ασχολουμαι με παπι. μηπως μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να καταλαβω αν ειναι μαμα οι εκκεντροφοροι, (μοιρες,βυθισμα κλπ), και τι καρμπυρατερ φορανε τα μαμα φχ. ενταξει για τον κυλινδρο εχω παχυμετρο :p . επισης τι γραναζια φοραει το μαμα μπροστα/πισω??

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! μολις εγινα κ εγω ενας ευτιχης κατοχος fx! το παιδι που το πηρα μου ειπε οτι ειναι 67,5 wisseko, βεβαια δεν παει σαν το μαμα το παπι, αλλα ετσι κι αλλιως εγω θα το λυσω ολο το μοτερ για service,φλατζες κλπ κλπ. μοτερ αυτοκινητων εχω ανοιξει πολλα, παπιων θα ειναι το πρωτο! πρωτη φορα ασχολουμαι με παπι. μηπως μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να καταλαβω αν ειναι μαμα οι εκκεντροφοροι, (μοιρες,βυθισμα κλπ), και τι καρμπυρατερ φορανε τα μαμα φχ. ενταξει για τον κυλινδρο εχω παχυμετρο :p . επισης τι γραναζια φοραει το μαμα μπροστα/πισω??

ευχαριστω!

 

Καλορίζικο! Ελπίζω να έχει καλό σασί και ίσιο ψαλίδι γιατί πονάνε τα FX σε αυτά τα σημεία! Τώρα αφού έχεις σκοπό να το ανοίξεις πιστεύω θα το καταλάβεις άμα είναι 67.5mm wiseco πρέπει να μοιάζει έτσι http://i108.photobucket.com/albums/n15/greddyrx7/Photo00020.jpg. Για τους εκκεντροφόρους δέν έχω τα χαρακτηριστικά τους δυστηχώς! Μαμά φοράνε ένα Mikuni 26mm με υποπίεση. Γρανάζια νομίζω μαμά φοράει 13-46.

 

Επίσης δώσε προσοχή στα εξής σημεία γιατί εκεί πονάνε τα FX.

 

http://i108.photobucket.com/albums/n15/greddyrx7/20012009010.jpg

http://i108.photobucket.com/albums/n15/greddyrx7/20012009008.jpg

http://i108.photobucket.com/albums/n15/greddyrx7/20012009009.jpg

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τιποτα σε aftermarket για τις ζαντες χωρις παντεντες.Και κατι ακομα υπαρχει κανεις που να εχει το manual?
Link to comment
Share on other sites

ρε gays τι υγρα φρενων μου προτεινετε για το fx ? ποια ειναι καλα ? τα eko που πουλανε στα βενζιναδικα τι λενε ?
Link to comment
Share on other sites

to fx foraei mamisio granazi 15-44

 

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τιποτα σε aftermarket για τις ζαντες χωρις παντεντες.Και κατι ακομα υπαρχει κανεις που να εχει το manual?

 

Μπορείς να βάλεις σαν αυτές που φοράω εδώ πέρα...αλλά δέν στο συνηστώ!

 

http://i108.photobucket.com/albums/n15/greddyrx7/DSC00225.jpg

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

αμα ξερεις.. απο μηχανολογια θα καταλαβεισ.. ο πιο απλος τροπος να δεις τους εκκε ειναι οταν βγαλεις την κεφαλι να τους βαλεις πανω και να τους ανοιξεις. και να δεις το ανοιγμα τον βαλβιδων πιστευω θα καταλαβεις.. τωρα αφου θα το λισεις.. αλλαξε τσιμουχακια βαλβιδων οπωσδιποτε... και στο δεσιμο καινουργια καπελοτα να εχεισ το κεφαλι σ ησιχο.. κ γραναζια φοραει 14-44 και καρμ αυτο π ειπε ο Greddy Μikuni bs 26 υποπιεσης..

 

αα αμα οι εκκε ειναι απο τον Vagia αυτοι απο GSX-r χρειαζονται πολι λεπτα καπελοτα. π δν υπαρχουν στην αγορα,,, και αναγκαστικα με καποιιον τροπο πρεπει να κατεβασεισ..!

Link to comment
Share on other sites

αμα ξερεις.. απο μηχανολογια θα καταλαβεισ.. ο πιο απλος τροπος να δεις τους εκκε ειναι οταν βγαλεις την κεφαλι να τους βαλεις πανω και να τους ανοιξεις. και να δεις το ανοιγμα τον βαλβιδων πιστευω θα καταλαβεις.. τωρα αφου θα το λισεις.. αλλαξε τσιμουχακια βαλβιδων οπωσδιποτε... και στο δεσιμο καινουργια καπελοτα να εχεισ το κεφαλι σ ησιχο.. κ γραναζια φοραει 14-44 και καρμ αυτο π ειπε ο Greddy Μikuni bs 26 υποπιεσης..

 

αα αμα οι εκκε ειναι απο τον Vagia αυτοι απο GSX-r χρειαζονται πολι λεπτα καπελοτα. π δν υπαρχουν στην αγορα,,, και αναγκαστικα με καποιιον τροπο πρεπει να κατεβασεισ..!

 

 

Το παιδι δεν θελει να δει τους εκκεντροφορους,θελει να μαθει τι βυθισμα εχουν και πως θα καταλαβει αν ειναι μαμα.

 

Τι εννοεις πρεπει να κατεβασει????:OΝα φερει απο το εξωτερικο εννοεις???

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

αμα ξερεις.. απο μηχανολογια θα καταλαβεισ.. ο πιο απλος τροπος να δεις τους εκκε ειναι οταν βγαλεις την κεφαλι να τους βαλεις πανω και να τους ανοιξεις. και να δεις το ανοιγμα τον βαλβιδων πιστευω θα καταλαβεις.. τωρα αφου θα το λισεις.. αλλαξε τσιμουχακια βαλβιδων οπωσδιποτε... και στο δεσιμο καινουργια καπελοτα να εχεισ το κεφαλι σ ησιχο.. κ γραναζια φοραει 14-44 και καρμ αυτο π ειπε ο Greddy Μikuni bs 26 υποπιεσης..

 

αα αμα οι εκκε ειναι απο τον Vagia αυτοι απο GSX-r χρειαζονται πολι λεπτα καπελοτα. π δν υπαρχουν στην αγορα,,, και αναγκαστικα με καποιιον τροπο πρεπει να κατεβασεισ..!

 

1) Δεν καταλαβα λεξη σε οτι ανεφερες για τους εκκεντροφορους,μαλλον δν καταλαβες τι ρωτησα

 

2) Τσιμουχακια δεν αλλαζω, εκτως οτι ειναι οκ δν καιει λαδι κλπ...δεν εχω κ εξωλκεα βαλβιδων. κ δν θελω να μπλεξω.

 

3) τι διαολο ειναι τα καπελοτα????!!!! τα ωστηρια εννοειτε??!! αν ναι, ειναι κομπλε τα καθαρισα κιολας

 

4) ποσο κοστιζει περιπου ρεκτιφιε 67,5 η 68μμ και πιστονι ςισεκο σφυριλατο. (να του παω εγω τον κυλινδρο ετοιμο)

Link to comment
Share on other sites

Το 3 είναι το καπελότο.

 

http://www.moto.gr/forums/attachment.php?postid=916951

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Το 3 είναι το καπελότο.

 

http://www.moto.gr/forums/attachment.php?postid=916951

 

Α μπραβο τωρα συνενοουμαστε!! τα ωστηρια λεμε!!! τα συγκεκριμενα π δειχνεις ειναι υδραυλικα (αυτορυθμιζομενα)... εγω εχω μεινει με την ωρολογια του αυτοκινητου, και μου λεγαν καπελοτα κ λεω τι διαολο ειναι αυτο??!! κ μ λεγαν α καλα εισαι ασχετος?! lol

Link to comment
Share on other sites

Α μπραβο τωρα συνενοουμαστε!! τα ωστηρια λεμε!!! τα συγκεκριμενα π δειχνεις ειναι υδραυλικα (αυτορυθμιζομενα)... εγω εχω μεινει με την ωρολογια του αυτοκινητου, και μου λεγαν καπελοτα κ λεω τι διαολο ειναι αυτο??!! κ μ λεγαν α καλα εισαι ασχετος?! lol

 

Αυτό με τα αυτορυθμιζόμενα δέν παίζει, Πολύ το πιστεύουν αλλά στην πραγματικότητα δέν ησχήει!. Αυτό που κάνεις ουσιαστικά είναι να βάζεις μεγαλύτερο καπελότο όταν χρειάζεται για να καλύψεις την φθορά.;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας καμια αλλη εξατμηση για το FX? (οχι Dragon(εχω ιδη Dragon αλλα την βαρεθηκα :D)..,motosport.protech) και τετοιες π@π@ριες! καμια ''σοβαρη'' εξατμηση οπως μια Lazer ι καμια αλλη π.χ αν ξερετε απο που μπορω να παραγγειλω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...