Jump to content

[MOTO] Suzuki FX 125: Βελτιώσεις,εμπειρίες κ.α


multidanze
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλό φαίνεται. Γιατί τόσο μεγάλη σε μήκος η εισαγωγή του καρμπιρατέρ? Αυτό μπροστά δοχείο αναθυμιάσεων είναι?

 

δεν χορουσε το καρμπυρατερ αλλιως. το δοχειο ειναι αναθυμιασεων αλλα σε εμενα μπαινει μεσα το λαδι. γιατι το dr παιρνει μεσα στο σκελετο το λαδι. το μηχανακι ειναι υπερβολικα δυνατο . βαζω τεταρτη και ανοιγω για να φυγει και σπινιαρει. αν δεν το κανεις βολτα δεν μπορω να στο εξηγησω. θα δεις σε λιγο το βιντεο απλος πιανει πολυ χωρο και αργει να ανεβει.

 

ρε συς ενω ανεβηκε κανονικα το βιντεο δεν το βρισκω. πειτε μου κανεις το e-mail του να του το στειλω να το ανεβασει.

 

εδωσα το βιντεο να το στειλει ο αδερφος μου . τωρα δεν ξερω τι εκανε. αλλα αργει πολυ να ανεβει. πανω απο 3 ωρες ενω δεν ειναι ουτε ενα λεπτό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 520
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδωσα το βιντεο να το στειλει ο αδερφος μου . τωρα δεν ξερω τι εκανε. αλλα αργει πολυ να ανεβει. πανω απο 3 ωρες ενω δεν ειναι ουτε ενα λεπτό

 

Ανεβασε στο youtube και πες μας το ονομα του βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τιποτα απο αυτα. απο χθες το απογευμα το στελνει μεχρι και τωρα και ακομα δεν εχει σταλει. το ανεβασα στο youtube και ενω λεει συγχαρητιρια succesful και κατι τετοια παταω να το βρω και δεν το βρησκω. ο αδερφος μου ειπε οτι θα το συμπιεσει για να ανεβει αμεσως. αλλιως αν δεν κανουμε δουλεια θα το τραβιξω απο το δικο μου κινητο και ας μην φαινεται καλα. το βιντεο παντος θα το δειτε
Link to comment
Share on other sites

οριστε το βιντεο. το θεμα ειναι οτι δεν ακουγεται καλα ο ηχος.

 

 

μπροστα απο την καμερα περναω δηπλωμενος με τεταρτη αν προσεξατε και ολες η μπαντες ειναι με ανοιγμα του γκαζιου. αλλα το στρωνω και δεν το πολυ ανοιγω. εχω κανει μεχρι τωρα 250 χμ. οταν κανω 1000 θα ανεβασω ενα καλο βιντεο με καλες μπαντες και καλο ηχο.

Link to comment
Share on other sites

οριστε το βιντεο. το θεμα ειναι οτι δεν ακουγεται καλα ο ηχος.

 

 

μπροστα απο την καμερα περναω δηπλωμενος με τεταρτη αν προσεξατε και ολες η μπαντες ειναι με ανοιγμα του γκαζιου. αλλα το στρωνω και δεν το πολυ ανοιγω. εχω κανει μεχρι τωρα 250 χμ. οταν κανω 1000 θα ανεβασω ενα καλο βιντεο με καλες μπαντες και καλο ηχο.

 

Οι δυσπιστοι θα πιστεψουν τωρα!:p Πριονι το FX!! Αλλα πρεπει να βαλεις και ολα τα υπολοιπα (ψαλιδι - μπουκαλες - ζαντες με χοντρα λαστιχα και ΦΡΕΝΑ) οπως εχεις αναφερει.Συνεχισε την καλη δουλεια:cool:

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

nice boy!:) μαλλον το ηχειο της καμερας δεν ακουγετε καλα οταν το ανοιγεις,σωστα?

 

 

με πισω φαρδια ζαντα θα δειξει πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

Οι δυσπιστοι θα πιστεψουν τωρα!:p Πριονι το FX!! Αλλα πρεπει να βαλεις και ολα τα υπολοιπα (ψαλιδι - μπουκαλες - ζαντες με χοντρα λαστιχα και ΦΡΕΝΑ) οπως εχεις αναφερει.Συνεχισε την καλη δουλεια:cool:

 

ευχαριστω φιλε. να εισαι καλα. δες και καποιες φοτο απο τα αλλα πραγματα. απλως περιμενω το πιρουνι απο την kymco για να τα παω ολα στον τορνο και μετα βαψιμο και τα βαζω πανω. αλλα εδωσα πολλα λεφτα και θελει και καμποσα ακομα.

τωρα φοβαμαι να το ανοιξω μολις το στρωσω θα ανεβασω ενα καλο βιντεο. το αλλο δεν λεει και πολλα. αμα ακουσεις το στρωφαρησμα θα καταλαβεις.

 

http://imageshack.gr/view.php?file=eh871mkcg2000n76ybjp.jpg

http://imageshack.gr/view.php?file=7v3aftpdfoxnf1f7qphs.jpg

http://imageshack.gr/view.php?file=i9hz4o5f5812277215fd.jpg

http://imageshack.gr/view.php?file=khr2uhewqxouwntbko66.jpg

http://imageshack.gr/view.php?file=r6zcd90zai3mbh2o7had.jpg

Link to comment
Share on other sites

οριστε το βιντεο. το θεμα ειναι οτι δεν ακουγεται καλα ο ηχος.

 

 

μπροστα απο την καμερα περναω δηπλωμενος με τεταρτη αν προσεξατε και ολες η μπαντες ειναι με ανοιγμα του γκαζιου. αλλα το στρωνω και δεν το πολυ ανοιγω. εχω κανει μεχρι τωρα 250 χμ. οταν κανω 1000 θα ανεβασω ενα καλο βιντεο με καλες μπαντες και καλο ηχο.

 

ωραιος!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Περιποιημενο το fxακι.Μπραβο.Και τις παντες του με 4η κανει.

Μια ερωτηση μονο.Αυτο το μηχανακι εχει 44.8 αλογα τροχο και βγαινει με 190 πραγματικα χιλιομετρα στο 400αρι?

Link to comment
Share on other sites

Περιποιημενο το fxακι.Μπραβο.Και τις παντες του με 4η κανει.

Μια ερωτηση μονο.Αυτο το μηχανακι εχει 44.8 αλογα τροχο και βγαινει με 190 πραγματικα χιλιομετρα στο 400αρι?

 

ναι ρε συ. σου λεω ειναι πιστολι. παρα πολυ δυναμη. με σλικ λαστιχο παλι σκαβει. γιαυτο σημερα αλλαξα λαστιχο. θελω να φτιαχω τα ψαλιδια στον τορνο για να δω αμα σκαβει με τα χοντρα λαστιχα. αμα σκαβει και ετσι θα βαλω χοντρο λαστιχο σλικ να δω

Link to comment
Share on other sites

Καλούτσικο φαίνεται. Το παλιό μοτέρ σου τι το έκανες?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ. σου λεω ειναι πιστολι. παρα πολυ δυναμη. με σλικ λαστιχο παλι σκαβει. γιαυτο σημερα αλλαξα λαστιχο. θελω να φτιαχω τα ψαλιδια στον τορνο για να δω αμα σκαβει με τα χοντρα λαστιχα. αμα σκαβει και ετσι θα βαλω χοντρο λαστιχο σλικ να δω

 

Απλα δεν του φαινεται στο βιντεο.

Στρωστο πρωτα και μετα ρυθμισε το και βγαλε αλλο βιντεο να κατεβαινει 400αρι το μηχανακι.

Link to comment
Share on other sites

τι καλουτσικο ρε greedy . σου λεω αμα το δεις στο δρομο θα πεξει παλαμακια το μυαλο σου. ετσι ελεγα και εγω αλλα μολις το εκανα βολτα αλλαξα γνωμη. πραγματικα πρεπει να το δεις. αλλα πρεπει να το στρωσω τωρα. ενα z 56μμ 32 αλογα μου εχει πει να ανοιηουμε με 500 ευρω. τι λετε ? απλα πρεπει να βρω κατι για να μην σκαβει.. σημερα εβαλα καινουριο λαστιχο γιατι εχθες ανοιξα πεμπτη σε ενα που δεν με πιστευε και παραλιγο να με σκοτωσει. διπλωσε τερμα.
Link to comment
Share on other sites

ΦΙλε το fx σκαβει,,,,πολυ καλο:D

 

Ο F33L που εξαφανιστηκε;;:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

τι καλουτσικο ρε greedy . σου λεω αμα το δεις στο δρομο θα πεξει παλαμακια το μυαλο σου. ετσι ελεγα και εγω αλλα μολις το εκανα βολτα αλλαξα γνωμη. πραγματικα πρεπει να το δεις. αλλα πρεπει να το στρωσω τωρα. ενα z 56μμ 32 αλογα μου εχει πει να ανοιηουμε με 500 ευρω. τι λετε ? απλα πρεπει να βρω κατι για να μην σκαβει.. σημερα εβαλα καινουριο λαστιχο γιατι εχθες ανοιξα πεμπτη σε ενα που δεν με πιστευε και παραλιγο να με σκοτωσει. διπλωσε τερμα.

 

Ε εντάξει δέν τρελάθηκα κιόλας από όσο φαίνεται! Άμα δέν έχεις μιχανάκι δίπλα σου δεν καταλαβαίνεις εύκολα. Τέσπα ξαναρωτάω. Το παλιό μοτέρ σου τι το έκανες?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει δέν τρελάθηκα κιόλας από όσο φαίνεται! Άμα δέν έχεις μιχανάκι δίπλα σου δεν καταλαβαίνεις εύκολα. Τέσπα ξαναρωτάω. Το παλιό μοτέρ σου τι το έκανες?

 

δεν τρελενεσε ? καλα . τεσπα το εχω το παλιο μοτερ. γιατι ρωτας?

Link to comment
Share on other sites

δεν τρελενεσε ? καλα . τεσπα το εχω το παλιο μοτερ. γιατι ρωτας?

 

Τι θα το κάνεις θα το πουλήσεις? Μαμά είναι? Έχεις τίποτα aftermarket?

 

Καλό?

 

http://i108.photobucket.com/albums/n15/greddyrx7/SNC00048.jpg

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

τι καλουτσικο ρε greedy . σου λεω αμα το δεις στο δρομο θα πεξει παλαμακια το μυαλο σου. ετσι ελεγα και εγω αλλα μολις το εκανα βολτα αλλαξα γνωμη. πραγματικα πρεπει να το δεις. αλλα πρεπει να το στρωσω τωρα. ενα z 56μμ 32 αλογα μου εχει πει να ανοιηουμε με 500 ευρω. τι λετε ? απλα πρεπει να βρω κατι για να μην σκαβει.. σημερα εβαλα καινουριο λαστιχο γιατι εχθες ανοιξα πεμπτη σε ενα που δεν με πιστευε και παραλιγο να με σκοτωσει. διπλωσε τερμα.

 

Φιλε καλυτερα να κανεις λιγο υπομονη μεχρι να βαλεις τα πραγματα που μου δειξες πιο πανω γιατι με παπισιο λαστιχο δεν κανεις με την καμια δουλεια...τοση δυναμη παει χαμενη;)Και παλι συγχαρητηρια το FXακι εχει κλεψει καρδιες στο βιντεο:)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλυτερα να κανεις λιγο υπομονη μεχρι να βαλεις τα πραγματα που μου δειξες πιο πανω γιατι με παπισιο λαστιχο δεν κανεις με την καμια δουλεια...τοση δυναμη παει χαμενη;)Και παλι συγχαρητηρια το FXακι εχει κλεψει καρδιες στο βιντεο:)

 

ευχαριστω πολυ και παλι ρε φιλε. μετα τα χριστουγεννα ετοιμαζω μια μετατροπη η οποια δεν εχει ξαναγινει. ηδη κανονιζω με μαστορες. ενα σου λεω. τιμονι και ο μισος σκελετος αλουμινιο αεροπορικου τυπου και σλικ λαστιχο απο crf . τα αλλα τα κραταω μυστικο. κανε υπομονη λιγο καιρο. κιμενεται να βγει πανω απο 50 αλογα στον τροχο χωρις το νιτρο. το fx μου ετσι ? οχι αλλο μηχανακι.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙλε το fx σκαβει,,,,πολυ καλο:D

 

Ο F33L που εξαφανιστηκε;;:ninja:

 

ο F33L εδω ειναι, αλλα ειναι διακοπες σε νησι και δεν μπαινει καθε μερα ιντερνετ

και οπως ειπα δεν αμφεβαλα για το παπι μιας εγω εχω FX φτιαγμενο + εχω ξαναδει μοτερ Dr επανω

Αλλα αμφεβαλα οσον αφορα για την περιοχη + τα καλαμια κτλπ προσθετα που ελεγε..

 

Πλεον η περιοχη επαληθευτηκε 100% μιας κ ξερω που ειναι (αλλα οπως ειπα πλεον δεν μενω κρητη μιας σπουδαζω αλλου)

Χαρακτηριστικα μπορω να του πω οτι εκει που εκανε τα μπαντιλικια η ασφαλτος χωριζει στην μεση (μιση καλη και μιση κακη σαν να εχει τρεξει)

 

Οσον αφορα το παπι δουλευει πολυ καλα αποσο καταλαβενω απο τον ηχο (μιας και διακοπτεται) ΑΛΛΑ τοση δυναμη με αυτα τα λαστιχα δεν μπορει να την βγαλει κατω (το εαν ειναι 44 η οχι δεν μπορουμε προφανως να το κρινουμε)

Συνεπως 400αρι ακομα τρομερο δεν θα κανει ωσπου να του φορεσει αλλες ζαντες που λεει..

αυτα.. περιμενουμε κ βλεπουμε λοιπον.. θα με κανει να ξανακατεβασω και γω το FX λοιπον κατω για **** (δεν λεω την λεξη διωτι οι μοντς παραμονευουν)

αν και ειμαι μακρια και ειναι ταλαιπορια πλεον.. (θεσσαλονικη)

anyway i want to see it finished..

 

υ.γ αμεσως μετα την στροφη απο την μερια του βενζιναδικου ειναι οι μπατσοι :P

ειρωνια??

Link to comment
Share on other sites

Mραο φιλε Σβουρε πολυ ωραιο το μηχανακι.

Θα κατεβεις σε κανα αγωνα dragster στο Τυμπακι ετσι για βολτα???

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mραο φιλε Σβουρε πολυ ωραιο το μηχανακι.

Θα κατεβεις σε κανα αγωνα dragster στο Τυμπακι ετσι για βολτα???

 

δεν ξερω ακομα για τι χρηση θα το κανω. τυμπακι δεν εχω πως να το κατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...