Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν η "λειτουργεία νάρκης" είναι ενεργοποιημένη μετά από κάποια λεπτά σβήνει η οθόνη εντελώς και δε φαίνετε τίποτα... Παρ'ολ'αυτά για να μπορούμε να ξέρουμε αν το τηλέφωνο είναι σε λειτουργεία εκεί που υπάρχει ο αισθητήρας φωτός αναβοσβήνει ένα μπλε φοτάκι!!! (Μου θυμίζει κάτι παλιά Ericsson αυτό!):happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρώτησα και εγώ κάτι νωρίτερα και δεν απαντήθηκε. Δεν πειράζει ξαναρωτάω, ποια ειναι η μέγιστη ανάλυση βιντεο? Ειναι 640χ480 οπως το 6280 ? ή 352χ288 ?

Περισσότερες εικόνες και video! Το βίντεο και οι εικόνες είναι στη μέγιστη ανάλυση και με το focus απείραχτο από εμένα... (Ίσως γι'αυτό να μην φαίνονται καλά μερικές!)

 

http://www.exchangingcenter.com/n80/17042006004.jpg

http://www.exchangingcenter.com/n80/17042006006.jpg

http://www.exchangingcenter.com/n80/17042006007.jpg

http://www.exchangingcenter.com/n80/18042006001.mp4

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μας πεις αν το σκοπευτρο (σε φωτο και βιντεο) ειναι fullscreen (σαν του 6280) και αν γραφει απο το ραδιο οπως το θρυλικο NGAGE???
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα για το βιντεο:

 

Video: MPEG4 Video 352x288

Audio: AAC 16000Hz mono 48Kbps

 

ισως φταιει ο φωτισμος που δε φαινεται καλα, γιατι βραδυ δε βγαινουν καλα γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει σε πλήρης οθόνη αλλά η εικόνα καταλαμβάνει σχεδόν όλη την οθόνη και αφήνει ελάχιστα περιθώρεια ίσα-ίσα για να βλέπεις τις επιλογές/ρυθμίσεις της κάμερας.;)

 

Δεν κάνει εγγραφή ράδιο!:worry:

 

 

Ο ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ iPod!!!!!!!:w00t: :hypno:

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα για το βιντεο:

 

Video: MPEG4 Video 352x288

Audio: AAC 16000Hz mono 48Kbps

 

ισως φταιει ο φωτισμος που δε φαινεται καλα, γιατι βραδυ δε βγαινουν καλα γενικα.

Ναι... Στο δωμάτιο που είμαι τώρα είναι σκοτινά...

Link to comment
Share on other sites

Δες και κάτι άλλο που συζητούσαμε προηγουμένως και μάλλον το προσπέρασες.

 

Μπές απο την έκθεση στις εικόνες, απέλεξε μερικές και πάτα επιλογές. Πες μου την ακριή λίστα που σου βγάζει. Γιατί εκεί λογικά πρέπει να υπάρχουν πολύ περισσότερες ρυθμίσεις απο αυτές που διαθέτει το 3250.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο που ποσταρες τωρα ειναι με night mode on???
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παζει να βγει καποιο προγραμμα που να γραφει απο radio; το N80 μπορει μελλοντικα να αξιοποιησει μια τετοια δυνατοτητα;

 

οι photos δεν ειναι και τοσο καλες. ισως θελει να παιξεις με τις ρυθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

Δες και κάτι άλλο που συζητούσαμε προηγουμένως και μάλλον το προσπέρασες.

 

Μπές απο την έκθεση στις εικόνες, απέλεξε μερικές και πάτα επιλογές. Πες μου την ακριή λίστα που σου βγάζει. Γιατί εκεί λογικά πρέπει να υπάρχουν πολύ περισσότερες ρυθμίσεις απο αυτές που διαθέτει το 3250.

Αυτό θα το δούμε αύριο... ;)

 

 

Οι φωτο που ποσταρες τωρα ειναι με night mode on???

Όχι... Αυτό δεν το δοκίμασα... Πάντως αύριο θα το κάνω σίγουρα!!!

 

 

 

παζει να βγει καποιο προγραμμα που να γραφει απο radio; το N80 μπορει μελλοντικα να αξιοποιησει μια τετοια δυνατοτητα;

Γιατί όχι?? :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο θα ηταν τελειο, αλλα δυστυχως μονο το N-gage γραφει απο ραδιο απεριοριστα.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

oraios o kostas,fovera ta screenshots kai genika olo to iliko,pantos ean ypirhan kai efarmoges gia to N80 tha to eperna kai ego avrio proi proi,mehri tote arazo me to N70!!Smartphone horis efarmoges den einai smartphone gia emena
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

σωστα. παντως ποσο πιο δυνατα πηγε ο ηχος!! εδω οι φιλοι μου με εκραζαν οταν το ειχα στο full τον ηχο με το N70 :p

 

παντως το μαυρο χρωμα μαμαει!! μπορει να το παρω το καλοκαιρι..

Link to comment
Share on other sites

oraios o kostas,fovera ta screenshots kai genika olo to iliko,pantos ean ypirhan kai efarmoges gia to N80 tha to eperna kai ego avrio proi proi,mehri tote arazo me to N70!!Smartphone horis efarmoges den einai smartphone gia emena

 

Και εγω θα συμφωνησω με τον john74 να πληρωσω ενα καρο λεφτα και να μην εχω (προς το παρον) εφαρμογες δεν μπορω να το φανταστω.

Ας ξεκινησουν να εμφανιζονται οι εφαρμογες και βλεπουμε και πολυ πιθανοτατα να πεσει και η τιμη, επομενως καερδισμενος πιστευω θα βγει οποιος αναμηνει στο ακουστικο του:D :D ...

 

Αναμενουμε ομως και στοιχεια για την διαρκεια της μπαταριας.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα συμφωνησω με τον john74 να πληρωσω ενα καρο λεφτα και να μην εχω (προς το παρον) εφαρμογες δεν μπορω να το φανταστω.

Ας ξεκινησουν να εμφανιζονται οι εφαρμογες και βλεπουμε και πολυ πιθανοτατα να πεσει και η τιμη, επομενως καερδισμενος πιστευω θα βγει οποιος αναμηνει στο ακουστικο του:D :D ...

 

Αναμενουμε ομως και στοιχεια για την διαρκεια της μπαταριας.

 

 

δικιο εχουν τα παιδια. Θεωρω οτι ειναι καλο να περιμενουμε λιγο και δεν θα βγουμε ζημιωμενοι... :rolleyes:

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

δικιο εχουν τα παιδια. Θεωρω οτι ειναι καλο να περιμενουμε λιγο και δεν θα βγουμε ζημιωμενοι... :rolleyes:

 

Να βγούν εφαρμογές να πέσει και η τιμή!

 

Τα screenshots φοβερά. Η οθόνη πρέπει να ειναι φανταστική. Οι φωτό, και οι καινούργιες που είδα από τον kostas_pav, δυστυχώς απαράδεκτες

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν΄ηταν αυτό το χάλι οι photos δεν υπήρχε περίπτωση να μην το έπερνα εδω και τώρα! Αλλά μολις είδα τις φωτογραφίες και το βίντεο, τώρα πια είμαισίγουρος ότι θα περιμένω όσο χρειαστεί για ένα άλλο smartphone,

σε όλους τους τομείς!!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Να βγούν εφαρμογές να πέσει και η τιμή!

 

Τα screenshots φοβερά. Η οθόνη πρέπει να ειναι φανταστική. Οι φωτό, και οι καινούργιες που είδα από τον kostas_pav, δυστυχώς απαράδεκτες

 

Ισως οι φωτογραφιες να ειναι καλυτερες απο αφτεσ που ειδαμε γιατι ο κωστας ειπε οτι δεν εκανε ρυθμισεις χτες (night mode για τισ σκοτεινες, macro mode)

 

Αν δεν΄ηταν αυτό το χάλι οι photos δεν υπήρχε περίπτωση να μην το έπερνα εδω και τώρα! Αλλά μολις είδα τις φωτογραφίες και το βίντεο, τώρα πια είμαισίγουρος ότι θα περιμένω όσο χρειαστεί για ένα άλλο smartphone,

σε όλους τους τομείς!!

 

Αφτο που περιγραφεις σιγουρα (πιστευω) ειναι ο αντικαταστατης του N80 που η Nokia σιγα σιγα θα ανακοινωση και τα επομενα Ν-Series κινιτα της

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελά να μαθω με ΑΥΤΗ την μπαταρια τελικα?? Τι γινεται ?? Με την χρηση που του κάνεις αυτες τις μερες (ποσα αμπερ ειναι) που υποτιθεται οτι ειναι μεγαλυτερη, ποσο διαρκει??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν΄ηταν αυτό το χάλι οι photos δεν υπήρχε περίπτωση να μην το έπερνα εδω και τώρα! Αλλά μολις είδα τις φωτογραφίες και το βίντεο, τώρα πια είμαισίγουρος ότι θα περιμένω όσο χρειαστεί για ένα άλλο smartphone,

σε όλους τους τομείς!!

 

Εγώ θέλω όσοι το πάρουν να το ευχαριστηθούν.

 

Νομίζω όμως ότι το μεγάλο ζόρι της νόκια ήταν να σταθεροποιήσει το 9άρι symbian όπως και τις καινούργιες τεχνολογίες στο hardware, αλλά συγχρόνως να μην καθυστερήσει και σε ημερομηνία κυκλοφορίας για να προλάβει τον ανταγωνισμό (βλέπε P990 που πάει απ'ότι λένε για μάιο-ιούνιο). Οπότε παρουσίασε τώρα το N80 κάνοντας κάποιους συμβιβασμούς.

 

Λογικό είναι τώρα να έχει τον χρόνο να δουλέψει για βελτιώσεις και γιατί όχι και αναβαθμίσεις στο hardware οπότε δεν νομίζω να αργήσει η ώρα που θα ανακοινωθεί το βελτιωμένο μοντέλο ( ίσως N80i ) με βελτιωμένη κάμερα, με gps ίσως κλπ. και με ότι θα πάρει σαν feedback από τα παράπονα ή και τις επιθυμίες των πελατών της.

 

Εξάλου όταν θα βγαίνει το i θα υπάρχουν και αρκετές εφαρμογές.

Πιστεύω ότι όσοι έχουν ήδη smartphone θα περιμένουν το επόμενο μοντέλο (όπως και εγώ) ενώ από αυτούς που δεν έχουν, αρκετοί θα πάνε για το N80.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις ακομα (ευχαριστω πολυ που απαντησες στις προηγουμενες Κωστα)

 

1) Εχει Χρονομετρο?

2) Αντιστροφη μετρηση?

3) Πορτοφολι-Wallet?

4) Επιστημονικη Αριθμομηχανη?

5) SmsCounter-SmsTimer?

6) Βαλαν οι αθεοφοβοι πανω απο 1 ξυπνητηρι?

7) Στα προφιλ εκτος απο flight mode εχει και musical profile(κατι τετοιο λεγανε)

8) Στις κλησεις εκτος απο την ημερομηνια και την ωρα της κλησης, γραφει και την διαρκεια της?

9) Εψαξες στο ραδιοφωνο να δεις αν εχει εγγραφη?

10) Musical Editor κατεει?

 

Οταν πρωτοεμφανιστηκε το κινητο ελεγαν οτι αυτα θα τα ενσωματωνει (απο επισημους της εταιρειας παρακαλω και ειχε βγει και ανακοινωση στο Symbian-Freak!!!)

Να δουμε ποσα αλθευουν!!??(ή θα κυνηγαμε παλι εφαρμογες-μαγισσες για αυτα τα απλα πραματα -τουλαχιστον τα πρωτα 8- που τα εχουν μεχρι και κινητα των 200€ με κλειστο λειτουργικο):!: :X

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

τα θεματα που παιζανε στα αλλα series 60 παιζουν?

τα java games παιζουν?

 

Εχει ειπωθεί ότι ΚΑΝΕΝΑ θεμα από τα ήδη υπάρχοντα (ακόμα και αυτά του Ν70) δεν παίζουν. Μόνο καινούργια (για s60 3rd Edition) θα δουλεύουν στο Ν80 και στα επόμενα κινητά της ΝΟΚΙΑ ....:shifty: :shifty:

 

Οσον αφορά τις java εφαρμογές και παιχνίδια, μέχρι στιγμής δεν έχει εκφραστεί κάποιο ιδιαίτερο παράπονο, οι περισσότερες δουλεύουν. Αλλά τόσα λεφτά για java και μόνο... δε λέει :happy: :happy:

 

Κι εγώ με τη σειρά μου, επειδή είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος με το Ν70, και από μέγεθος (πιστεύω ότι θέλει λίγο χρόνο ακόμη η ΝΟΚΙΑ για να ενσωματώσει τις καινοτομίες του Ν80 σε πιο slim μέγεθος) και από ήχο και φωτό και - κυρίως - από εφαρμογές και παιχνίδια και NGAGE (κρίσμο κι αυτό το τελευταίο :D ).... θα περιμένω αρκετά για να πάρω νέο symbian και να το ευχαριστηθώ από την ΗΜΕΡΑ Νο. 1.

 

Μεταξύ μας η τιμή του Ν80 (κοντά 700 ευρώ) είναι θα έλεγα αρκετά χτυπημένη έως υπερεκτιμημένη.... :ninja: :ninja:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...