Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε φορά που μου στέλνει ένας φίλος μου email στα ελληνικά από το N80 στο outlook (αγγλικό) εμφανίζονται ερωτηματικά κάτι τέτοιο δηλαδή: Ta??s? ?? se e??a??st? p??? ?a? es??

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να του πω να κάνει για να λυθεί το πρόβλημα.

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω και εγώ το BH800. Με το παλιό filmware (σειρά 3) είχα τέτοια προβλήματα, καθώς επίσης κάθε φορά που ήθελα να μιλήσω έπρεπε να ανεβάσω την ένταση του ακουστικού. Μετά την αναβάθμιση (σειρά 4) έχω απίστευτη ακουστικότητα και επίσης κρατάει και τις ρυθμίσεις της έντασης!
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που μου στέλνει ένας φίλος μου email στα ελληνικά από το N80 στο outlook (αγγλικό) εμφανίζονται ερωτηματικά κάτι τέτοιο δηλαδή: Ta??s? ?? se e??a??st? p??? ?a? es??

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να του πω να κάνει για να λυθεί το πρόβλημα.

Ευχαριστώ!

 

 

Αυτο το πρόβλημα είναι θέμα encoding αλλα δεν νομίζω ότι μπορείς να το λυσεις μεσα απο το Ν80. Ισως εαν χρησιμοποιήσεις μια αλλη εφαρμογη για emails οπως το profimail.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το BH800. Με το παλιό filmware (σειρά 3) είχα τέτοια προβλήματα, καθώς επίσης κάθε φορά που ήθελα να μιλήσω έπρεπε να ανεβάσω την ένταση του ακουστικού. Μετά την αναβάθμιση (σειρά 4) έχω απίστευτη ακουστικότητα και επίσης κρατάει και τις ρυθμίσεις της έντασης!

 

εμένα πάντως ακόμα και με την αναβάθμιση συνεχίζει τα ίδια προβλήματα.. :(

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά η ποιότητα του βίντεο σε σύγκριση με το Ν91 είναι επιεικώς απαράδεκτη!! :rolleyes:

 

Ειδικά στην λήψη σε σκοτεινό περιβάλλον φαίνεται τεράστια η διαφορά!

 

Το Ν91 τραβάει σχεδόν άψογο βίντεο, ενώ σε ίδιες συνθήκες (με χαμηλό φωτισμό) τα βίντεο του N80 παρουσιάζουν μεγάλη παραμόρφωση και εμφάνιση άσπρων γραμμών... :O

 

Φαντάζομαι δεν είμαι ο μοναδικός που έχει αυτό το πρόβλημα...

Συμβαίνει σε όλα τα N80, έτσι?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν είμαι ο μοναδικός που έχει αυτό το πρόβλημα...

Συμβαίνει σε όλα τα N80, έτσι?? :confused:

 

Ναι ετσι συμβαινει,εγω το ειχα συγκρινει με ν70 :X

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ μου χάνει τακτικά το σήμα και όλη μέρα σήμερα ενώ έχει φουλ σήμα σε λειτουργία αναμονής, μόλις δεχτώ κλήση ή πάρω τηλέφωνο, το σήμα πέφτει σε 1-2 γραμμές και ακούγεται χάλια... κάλεσα την vodafone και μου είπαν ότι κάνουν κάτι εργασίες εδώ, αλλά τα άλλα κινητά που έχουμε στο σπίτι δεν παρουσιάζουν ανάλογο πρόβλημα... έχει κάποιος άλλο το ίδιο πρόβλημα;

Έχω το τελευταίο λογισμικό μέσω αναβάθμισης από το σπίτι, το FOTA αρνείται να μου το κάνει με wlan...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pedia poi einai to programa poy mpenoyn sto kinho soy kai soy penoyn ta arxeia meso bluetooth?yparxei?giati ego nomizo oti den yparxei.

an xerei kaneis na moy pei?

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να υπαρχει..... ισως να υπηρχε...αλλα παλια,στο τεξας...!! επισης αν μπορεις,γραφε ελληνικα γιατι δεν πολυκαταλαβαινουμε τι λες....
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ μου χάνει τακτικά το σήμα και όλη μέρα σήμερα ενώ έχει φουλ σήμα σε λειτουργία αναμονής, μόλις δεχτώ κλήση ή πάρω τηλέφωνο, το σήμα πέφτει σε 1-2 γραμμές και ακούγεται χάλια... κάλεσα την vodafone και μου είπαν ότι κάνουν κάτι εργασίες εδώ, αλλά τα άλλα κινητά που έχουμε στο σπίτι δεν παρουσιάζουν ανάλογο πρόβλημα... έχει κάποιος άλλο το ίδιο πρόβλημα;

Έχω το τελευταίο λογισμικό μέσω αναβάθμισης από το σπίτι, το FOTA αρνείται να μου το κάνει με wlan...

 

 

Eίχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με ΤΙΜ!

Μόλις καλούσε κάποιος, το σήμα εξαφανιζόταν στο Ν80.

Δοκίμασα και με Cosmote, έμενε μόλις μία γραμμή το σήμα.

Άλλες φορές όταν το άνοιγα, έκανε μερικά λεπτά να βρει το σήμα.

Επίσης ξαφνικά μου έχανε το σήμα για πολλές ώρες και μετά ξαναερχόταν μόνο του.

Δεν ήταν πρόβλημα της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας, αλλά του Ν80.

Έτσι προκειμένου να το στείλω στη Nokia και να το στείλει γερμανία, όπως κάνουν για όλα τα s60 και θα έμενα τουλάχιστον για ένα μήνα χωρίς συσκευή, αποφάσισα και το πούλησα.

Τώρα αναμένω το νέο Ν95, ποιος ξέρεις ίσως αυτό να βγει χωρίς πρόβλημα. Εν αναμονή...

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά η ποιότητα του βίντεο σε σύγκριση με το Ν91 είναι επιεικώς απαράδεκτη!! :rolleyes:

 

Ειδικά στην λήψη σε σκοτεινό περιβάλλον φαίνεται τεράστια η διαφορά!

 

Το Ν91 τραβάει σχεδόν άψογο βίντεο, ενώ σε ίδιες συνθήκες (με χαμηλό φωτισμό) τα βίντεο του N80 παρουσιάζουν μεγάλη παραμόρφωση και εμφάνιση άσπρων γραμμών... :O

 

Φαντάζομαι δεν είμαι ο μοναδικός που έχει αυτό το πρόβλημα...

Συμβαίνει σε όλα τα N80, έτσι?? :confused:

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα σε νυχτερινή λήψη video ή φωτογραφία με το Ν80. Εμφάνιζε γραμμές, δυστυχώς.

Τώρα πια το πούλησα, γιατί είχα πρόβλημα και με το σήμα.

 

Παντως η δικη μου Sandisk 2 gb δεν δουλευει με τιποτε.Την "βλεπει" στιγμιαια το τηλεφωνο αλλα οταν πατας τις επιλογες σου γραφει οτι δεν υπαρχει καρτα μνημης και αυτο ειναι.Καμια λυση?

 

 

Εγώ είχα στο Ν80 μου την miniSD της SanDisk 2GB και δούλευε άψογα!

Πρόβλημα με την κάρτα μνήμης δεν είχα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Eίχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με ΤΙΜ!

Μόλις καλούσε κάποιος, το σήμα εξαφανιζόταν στο Ν80.

Δοκίμασα και με Cosmote, έμενε μόλις μία γραμμή το σήμα.

Άλλες φορές όταν το άνοιγα, έκανε μερικά λεπτά να βρει το σήμα.

Επίσης ξαφνικά μου έχανε το σήμα για πολλές ώρες και μετά ξαναερχόταν μόνο του.

Δεν ήταν πρόβλημα της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας, αλλά του Ν80.

Έτσι προκειμένου να το στείλω στη Nokia και να το στείλει γερμανία, όπως κάνουν για όλα τα s60 και θα έμενα τουλάχιστον για ένα μήνα χωρίς συσκευή, αποφάσισα και το πούλησα.

Τώρα αναμένω το νέο Ν95, ποιος ξέρεις ίσως αυτό να βγει χωρίς πρόβλημα. Εν αναμονή...

 

Ευχαριστώ... χρειάζομαι άλλη μια επιβεβαίωση για να το αποχωριστώ, είχε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;;; :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pedia poi einai to programa poy mpenoyn sto kinho soy kai soy penoyn ta arxeia meso bluetooth?yparxei?giati ego nomizo oti den yparxei.

an xerei kaneis na moy pei?

 

Βεβαίως και υπάρχει. Επίσης υπάρχει και το άλλο που μπαίνουν στο μυαλό σου και σου κλέβουν όλη τη μνήμη. Και το πιο προχωρημένο ακόμη που σου καίνε όλα τα εγκεφαλικά κύτταρα από απόσταση. Αλλά αυτό το τελευταίο γίνεται και χωρίς πρόγραμμα. Αρκεί η παρακολούθηση μίας μόνο εκπομπής του Ευαγγελάτου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν το N80. Έχω το 6680 και πριν δύο μέρες πήγα στο γερμανό και ρώτησα για το Ν80 μου είπε οτι δεν αξίζει να το πάρω γιατί στις εφαρμογές του και γενικά σαν κινητό είναι πολύ αργό. εσείς τι προτείνετε να το πάρω;
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν το N80. Έχω το 6680 και πριν δύο μέρες πήγα στο γερμανό και ρώτησα για το Ν80 μου είπε οτι δεν αξίζει να το πάρω γιατί στις εφαρμογές του και γενικά σαν κινητό είναι πολύ αργό. εσείς τι προτείνετε να το πάρω;

 

Αυτος που στο ειπε ειναι ασχετος...

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν το N80. Έχω το 6680 και πριν δύο μέρες πήγα στο γερμανό και ρώτησα για το Ν80 μου είπε οτι δεν αξίζει να το πάρω γιατί στις εφαρμογές του και γενικά σαν κινητό είναι πολύ αργό. εσείς τι προτείνετε να το πάρω;

 

σαν κινητο δεν μπορω να πω οτι ειναι και πολυ γρηγορο αλλα αξιζει.αμα το σκεφτεσαι σοβαρα και δεν το βιαζεσαι περιμενε το ν95:p :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... χρειάζομαι άλλη μια επιβεβαίωση για να το αποχωριστώ, είχε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;;; :O

+1...

Link to comment
Share on other sites

σαν κινητο δεν μπορω να πω οτι ειναι και πολυ γρηγορο αλλα αξιζει.αμα το σκεφτεσαι σοβαρα και δεν το βιαζεσαι περιμενε το ν95:p :p

 

Συμφωνώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Μια ερωτηση: τελικα υπαρχει οντως GPS receiver στο Ν80 το οποιο ειναι hidden? Αν ναι, πως μπορω να το βρω κ να το ενεργοποιησω?

 

PS:Εχω ηδη εγκατεστημενο το Best Task manager.

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Μια ερωτηση: τελικα υπαρχει οντως GPS receiver στο Ν80 το οποιο ειναι hidden? Αν ναι, πως μπορω να το βρω κ να το ενεργοποιησω?

 

PS:Εχω ηδη εγκατεστημενο το Best Task manager.

 

thanks

 

Δεν υπαρχει κρυμμενο κατι τετοιο ,διοτι ειναι θεμα h a r d w a r e .

Υπαρχει μονο μια εφαρμογη τυπου navigator ,το location

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

+1...

 

Από σήμερα το κινητό μου επανήλθε στον κανονικό του ρυθμό!!!

Σήμα φουλ, μιλάω δεν μιλάω!!!:shifty:

Λέτε να είχαν δίκιο από vodafone που μου ανέφεραν ότι κάνουν εργασίες; Βέβαια εγώ έμαθα ότι παράλληλα είχαν απλώσει και την ομπρέλα λόγω ασκήσεων... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα για δευτερη φορε και αφησα τον ν80 μου στα κεντρικα στην βουλιαγμενης γιατι εκλεισε μια μερα και δεν ξανανοιξε!!(αν θυμαστε το ειχα αφησει παλι γιατι ειχε αναμονη 18 ωρες και μου το αλλαξαν!)τωρα πηγα πλεον αποφασισμενος...εχει φυγει ο κουλουμπης που ηταν υπευθυνος του μαγαζιου και τωρα ειναι ο καραγιαννης.ειπα λοιπον οτι αν οταν το παραλαβω δεν εχουν σφυξει το πορτακι,δεν το φτιαξουν να ..αναβει και δεν του κανουν την τελευταια αναβαθμιση και φυσικα δεν μου το δωσουν γρατζουνισμενο (οπως πηγαν να μου δωσουν την αλλα φορα) επιτοπου παιρνω αστυνομια και κανω μηνυση στον καραγιαννη.δεν υπαρχει περιπτωση να μην την κανω αν δεν μου φτιαξουν τα αυτονοητα!μιλαμε για πολυ μ....α..κες!!!
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το κινητό μου επανήλθε στον κανονικό του ρυθμό!!!

Σήμα φουλ, μιλάω δεν μιλάω!!!:shifty:

Λέτε να είχαν δίκιο από vodafone που μου ανέφεραν ότι κάνουν εργασίες; Βέβαια εγώ έμαθα ότι παράλληλα είχαν απλώσει και την ομπρέλα λόγω ασκήσεων... :lol:

 

 

Έτσι έκανε και μένα το Ν80 με ΤΙΜ και μετά από λίγες μέρες πάλι τα ίδια! Έχουν πρόβλημα και μάλιστα στο hardware.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έκανε και μένα το Ν80 με ΤΙΜ και μετά από λίγες μέρες πάλι τα ίδια! Έχουν πρόβλημα και μάλιστα στο hardware.

 

Ok, θα αναμένω την επόμενη (φτου-φτου) φορά... :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς να παίζει προεπιλεγμένο βιντεάκι όταν σε καλούν? κάτι απο τις επαφές ήταν αλλα δεν θυμάμαι και τώρα δεν μπορώ να το βρώ....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...