Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα εκανα και τα δυο ..τιποτα!!!τα ξανα κανω τωρα!

 

Βγαλε και την καρτα μνημης ,μηπως και ...

Αλλιως ,στα κεντρικα ,με ηρεμια,για να βρεις το δικιο σου :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βγαλε και την καρτα μνημης ,μηπως και ...

Αλλιως ,στα κεντρικα ,με ηρεμια,για να βρεις το δικιο σου :O

 

ποση ωρα πρεπει να κραταω τα 4 πληκτρα-πρασινο,αστερακι,3- και το on/off?

οταν το βαζω στην φορτιση αναβει η οθονη και δειχνει το σημα της μπαταριας να ανεβοκατεβαινει αλλα μεχρι εκει.τιποτα αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα πρεπει να κραταω τα 4 πληκτρα-πρασινο,αστερακι,3- και το on/off?

 

Κρατησε τα μεχρι να αναψει με το καλο η συσκευη, και λιγακι ακομα

μεχρι να ζητησει ρυθμιση ημερομηνιας-ωρας.

 

οταν το βαζω στην φορτιση αναβει η οθονη και δειχνει το σημα της μπαταριας να ανεβοκατεβαινει αλλα μεχρι εκει.τιποτα αλλο!!!

 

Παλι καλα ,δεν ειναι εντελως νεκρο .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κρατησε τα μεχρι να αναψει με το καλο η συσκευη, και λιγακι ακομα

μεχρι να ζητησει ρυθμιση ημερομηνιας-ωρας.

 

 

 

Παλι καλα ,δεν ειναι εντελως νεκρο .

 

μπα τιποτα!αντε παλι στο σερβις!και μετα στην αδελφη μου!sony ericsson here i come after 10 years!

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας,τι επαθες???

 

 

edited by nervous:Διαβασε λιγο παραπανω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1605173#post1605173

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1605139#post1605139

 

θελω να πω,τι επαθε το κινητο και θελει να κανει reset?!?!

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά τόσα πολλά προβλήματα με τις αναβαθμίσεις δεν είναι υπερβολή; Εγώ πάντως θα το δώσω το δικό μου έπειτα από την απόκτηση του θεϊκού Mio A701...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω κατι να γελασεις,το ΑΤΟΥ του κινητου(Ν80) ειναι η φωτογραφια,οχι το βιντεο.Ακομα και το 6233 τραβαει καλυτερο βιντεο απο το δικο μας.Οποτε συμβιβασου με την ιδεα.

 

με καλό εώς πολύ καλο φωτισμό το Ν8Ο τραβάει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ βίντεο, σε σκοτάδι ή χαμηλο φωτισμό, κυρίως λόγω μάπα φλας, τραβάει επιεικώς απαράδεκτα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζονται μερικά ΟΧΙ όλα τα εικονίδια στο desktop,από <<ρυθμίσεις τηλ.-κατασταση αναμονής-ενεργή αναμονη>> απενεργοποιούνται όλα, εγώ θέλω μερικά μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχει βάλει το χεράκι της η TIM θα πρέπει να περιμένω την ROM από την ίδια την TIM και όχι nokia ? Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος με συσκευή αγορασμένη από TIM ?

 

Eχει βαλει οντως το χερακι της η ΤΙΜ φιλε. Οταν πηγα στο ΝΟΚΙΑ Καβαλας για αναβαθμιση μου ειπαν δεν υπαρχει νεοτερη αναβαθμιση για Ν80(εχω 3.06)...ΤΙΜ και απλα μου εβαλαν εναν επιταχυντη για τα μηνυματα!

 

Εμεις δηλαδη που εχουμε εκδοση 47.01 δεν μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση ...απο το σπιτι μας αν καταλαβα καλα?

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Μη βιαζεσαι.Αυτο εχει παρει και ο γιος μου και ειναι η δευτερη φορα που παει στο Γερμανο.Για κατι κολληματα εχω ακουσει.Και το πληρωσε με 7 εκατονταδες ευρωπουλα.Για το Μio A-701 εννοω.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγο μπόρεσα να κατεβάσω την καινούργια έκδοση 4.0623.0.42 μέσω FOTA! Δεν την έκανα εγκατάσταση γιατί θέλω πρώτα να κάνω backup. Επέλεξα να κάνω εγκατάσταση αργότερα. Όσες φορές είχα προσπαθήσει έβγαζε σφάλμα ή ότι δεν υπάρχει νεότερη ενημέρωση από την 0.41. Οπότε το σύστημα λειτουργεί. Σπεύσατε...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου βγαλε την ενημέρωση αλλά δεν ήμουν σίγουρος άμα θελει backup ή οχι το ακύρωσα.

Απο τότε όλο μου βγάζει οτι δεν υπάρχουν νεότερες ενημερώσεις.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου βγαλε την ενημέρωση αλλά δεν ήμουν σίγουρος άμα θελει backup ή οχι το ακύρωσα.

Απο τότε όλο μου βγάζει οτι δεν υπάρχουν νεότερες ενημερώσεις.

 

Δηλαδή τι?

Κάθε φορα που θα γίνεται update μέσω FOTA θα πρέπει να ξαναβάζουμε (άντε πάλι) όλα τα αρχεία,εφαρμογές,θέματα,ρυθμίσεις κλπ. :blink: :confused: ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ξέρω γι αυτο και δεν επιχείρησα την αναβάθμιση.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι?

Κάθε φορα που θα γίνεται update μέσω FOTA θα πρέπει να ξαναβάζουμε (άντε πάλι) όλα τα αρχεία,εφαρμογές,θέματα,ρυθμίσεις κλπ. :blink: :confused: ??

"Ξαναβάζουμε".... εννοούμε "εγκατάσταση" ή restore απο το PCSuite? :blink:

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

"Ξαναβάζουμε".... εννοούμε "εγκατάσταση" ή restore απο το PCSuite? :blink:

 

Κανονικα μετα απο restore απο καρτα ειναι ολα οκ .

Παρατηρησα ομως οτι με το Ν80 καποιες εφαρμογες ηθελαν εγκατασταση παλι :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα ομως οτι με το Ν80 καποιες εφαρμογες ηθελαν εγκατασταση παλι :(

 

Ακριβώς! :confused:

 

Και αν δεν τις έχεις πια (λέμε τώρα...), τι κάνεις? :blink:

 

Αν δεν τις εγκαταστήσεις μετά, σου βγάζει μετά απο κάθε restart ότι προσπαθεί να εγκταστήσει τις εφαρμογές (τις οποίες φυσικά δεν βρίσκει), και δεν μπορείς να τις διαγράψεις (όχι όλες) ούτε από τη διαχείρηση εφαρμογών (στην οποία τις αναγράφει ως "μη εγκατεστημένες").

Έτσι ο μόνος τρόπος να λυθεί το πρόβλημα είναι να τις εγκαταστήσεις ξανά από το PC Suite :O

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τις εγκαταστήσεις μετά, σου βγάζει μετά απο κάθε restart ότι προσπαθεί να εγκταστήσει τις εφαρμογές (τις οποίες φυσικά δεν βρίσκει), και δεν μπορείς να τις διαγράψεις (όχι όλες) ούτε από τη διαχείρηση εφαρμογών (στην οποία τις αναγράφει ως "μη εγκατεστημένες").

Έτσι ο μόνος τρόπος να λυθεί το πρόβλημα είναι να τις εγκαταστήσεις ξανά από το PC Suite :O

 

Αλλος τροπος να βρεις τον αναλογο φακελο της εφαρμογης και να τον σβησεις απο την καρτα :)

(συνηθιζω να κανω εγκατασταση τις εφαρμογες στην καρτα παντα)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αλλος τροπος να βρεις τον αναλογο φακελο της εφαρμογης και να τον σβησεις απο την καρτα :)

(συνηθιζω να κανω εγκατασταση τις εφαρμογες στην καρτα παντα)

 

Σωστό και αυτό. ;) Αν ξέρεις που βρίσκονται... (Αυτό είναι και ερώτηση μαζί :p )

Και γω στην κάρτα τα εγκαταστώ, εκτός από κάποια που τρέχουν μερικές φορές στο backround όπως πχ. το Shozu ;)

 

PS. Άσχετο, αλλά στο Taskman δεν μπορείς να κάνεις kill ένα process?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό. ;) Αν ξέρεις που βρίσκονται... (Αυτό είναι και ερώτηση μαζί :p )

Και γω στην κάρτα τα εγκαταστώ, εκτός από κάποια που τρέχουν μερικές φορές στο backround όπως πχ. το Shozu ;)

 

 

Οταν κανεις restart την συσκευη ,απο οτι εχω δει ,οταν προσπαθει να

κανει εγκατασταση την συγκεκριμενη εφαρμογη, την εμφανιζει με ενα

συγκεκριμενο ονομα ,καποιο_νουμερο.sis . Βρισκεις τα παντα μεσα στην σε

οτι αφορα την συγκεκριμενη εφαρμογη ,και τα σβηνεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα κ εγκατεστησα χωρις προβλημα την 4.0623.0.42 μεσω FOTA.(δεν ειδα να εχει αναφερει κανεις update μεσω FOTA).Αφου κρατησα αντιγραφο της μνημης τηλεφωνου στην καρτα το εγκατεστησα.Η διαδικασια ηταν διαφορετικη απο τον Software updater καθως το κινητο εκανε restart και ειχε μια μπαρα που εβλεπα την προοδο. 4λεπτα εκανε..Ιδου ομως το εξης περιεργο.Δεν χρειαστηκε να κανω επαναφορα του αντιγραφου απο την καρτα καθως δεν ειχε χαθει τιποτα! :ninja: ολες οι επαφες οι εφαρμογες τα μηνυματα ο,τι ειχα στο ημερολογιο ηταν εκει!!πως γινετε να μην χαθηκε τιποτα?εφοσον διαβαζω για πρβληματα εφαρμογων μετα απο update πιο πανω:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα να βρώ update ούτε με το κινητό ούτε με το πρόγραμμα της ΝΟΚΙΑ!Στο κινητό λέει canceled by server και στον Η/Υ ότι είναι ενημερωμένο...αλλά έγω την 0.41 οχι 0,42 :S
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...