Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες ζητώ βοήθεια ...Αν ξέρει κανείς ας μπεί στον κόπο να μου πεί.

 

Είμαι με εκδοση V.30617.0.6 , κατεβάζω το Software updater, το συνδέω το κινητό, επιλέγω PC Suite , τρεχω το Software updater και μόλις ανοίξει το πάραθυρο του προγραμματος .....σταματάει εκεί.! Μένει στο Starting Appication

 

Έχει συμβεί σε κανένα ? Ξέρει κανείς τί φταίει ? Είμαι σε DSL χωρίς τίποτα άλλο συνδεδεμένο στο laptop.

 

Ευχαριστώ.

 

 

:O

 

 

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα εσπασα το κεφαλι μου δεν καταφερα ομως να το λυσω:( Αυτο συνεβαινε στο σταθερο pc. Δοκιμασα κ στον φορητο κ το αναβαθμισα κανονικα. ο updater ετρεξε χωρις κανενα προβλημα!:) Τελικα αγνωσται αι βουλαι των υπολογιστων!!(ειχα κ στους δυο την ιδια εκδοση pc suite k software updater):ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχω και γω το Ν80 και πρόσφατα το έβαλα την καινούρια αναβάθμιση σε Nokia Shop. επίσης έχω το PC suite το πιο τελευταίο αλλά έχω το εξής πρόβλημα με το backup. Όταν θελήσω να επαναφέρω το αντίγραφο δε μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω αν θέλω να επαναφέρω και τις επαφές και ενώ μου λέει ότι τα επανέφερε όλα, οι επαφές δεν επανέρχονται. τι να κάνω? έτυχε σε κανέναν άλλο αυτό?

 

Παιδια ΜΗΝ χρησιμοποιητε το pc suite για backup! Κατα την αποψη μου ολα λαθος τα κανει. Ο καλυτερος τροπος για backup ειναι η καρτα μνημης! Απο το μενου του κινητου επιλεξτε Ρυθμισεις--Μνημη--Επιλογες--Αντιγραφη μνημης τηλεφωνου. Για επαναφορα του backup ακολουθωντας τα ιδια βηματα στο τελος επιλεγουμε Επαναφορα απο καρτα;)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα δει μια σελίδα που σου έλεγε ανάλογα με το IMEI από πού είναι το κινητό αλλά δεν μπορώ να τη βρω. Αν έχει κάποιος το link και είναι εύκολο ας το γράψει εδώ ή ένα pm.

 

Την μετατροπή σε 07 δεν μπορώ να την κάνω εγώ ?:ninja:

 

 

1. http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

2. Μπορεις ,παιρνοντας το αναλογο ρισκο .

Εγω και καποιοι αλλοι το καταφεραμε .

Για περισσοτερες λεπτομερειες ,στο αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=123597

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΤΟ ACCES POINT MOY (3-COM) KAI TO KINHTO MOY (N80)?? Η ΚΡΥΠΤ/ΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ A.POINT MOY ΕΙΝΑΙ WEP 64 HEX KAI ΤΟΥ ΕΧΩ ΟΡΙΣΕΙ ΕΓΩ ΔΙΕ/ΣΗ IP ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΚΤΥΟ ΜΟΥ. ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ???? THNX Tasos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω και γω το Ν80 και πρόσφατα το έβαλα την καινούρια αναβάθμιση σε Nokia Shop. επίσης έχω το PC suite το πιο τελευταίο αλλά έχω το εξής πρόβλημα με το backup. Όταν θελήσω να επαναφέρω το αντίγραφο δε μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω αν θέλω να επαναφέρω και τις επαφές και ενώ μου λέει ότι τα επανέφερε όλα, οι επαφές δεν επανέρχονται. τι να κάνω? έτυχε σε κανέναν άλλο αυτό?

 

Είχα προειδοποιήσει... :O

Link to comment
Share on other sites

1. http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

2. Μπορεις ,παιρνοντας το αναλογο ρισκο .

Εγω και καποιοι αλλοι το καταφεραμε .

Για περισσοτερες λεπτομερειες ,στο αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=123597

 

Ευχαριστώ πολύ :) !! Μου λέει:

 

IMEI Validity Assessment: Very likely

Primary Market: Europe

 

Περίμενα την nokia τόσο καιρό για να μην μπλέξω με το phoenix. Αν δεν αλλάξει κάτι σύντομα ίσως πάρω το ρίσκο :worry:

y4
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση:

ΓΙα να κανεις το Software update πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το PC Suite??

 

Δεν είναι απαραίτητο...

Ίσα ίσα που όταν τρέχει το update αποσυνδέεται από το PcSuite ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τις φωνητικες εντολες στις επαφες τι γινεται και εξαφανιζονται? Ηλπιζα οτι με την αναβάθμιση θα φτιαχει αλλα τιποτα....

Ξερεις κανεις κανενα κολπο?

Link to comment
Share on other sites

Με τις φωνητικες εντολες στις επαφες τι γινεται και εξαφανιζονται? Ηλπιζα οτι με την αναβάθμιση θα φτιαχει αλλα τιποτα....

Ξερεις κανεις κανενα κολπο?

Καποιο παληκαρι λεει οτι αν κανεις αντιγραφη τις επαφες στην καρτα μνημης και μετα επαναφορα στην μνημη τηλεφωνου,τοτε οι φωνητικες εντολες επανερχονται.

Σε εμενα δουλεψε αυτο το κολπο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση... εχω στην καρτα μνημης εγκατεστημενα θεματα τα οποια δεν τα δειχνει στην διαχειρηση εφαρμογων. Πως μπορω να τα αφαιρεσω απο την καρτα?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση... εχω στην καρτα μνημης εγκατεστημενα θεματα τα οποια δεν τα δειχνει στην διαχειρηση εφαρμογων. Πως μπορω να τα αφαιρεσω απο την καρτα?

Δες την πρωτη πρωτη σελιδα του θεματος για Ν80

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

S60SpotOn (3rd ed.)

 

With this application you can turn the device display backlight always on and you can manually turn on/off the camera light. Now you can use your mobile as a tourch ;-)

 

Enoei to fws ths kameras to flash??? An nai pws to energopoiw wste na travaw vido to brady pio fwteino???

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

S60SpotOn (3rd ed.)

 

With this application you can turn the device display backlight always on and you can manually turn on/off the camera light. Now you can use your mobile as a tourch ;-)

 

Enoei to fws ths kameras to flash??? An nai pws to energopoiw wste na travaw vido to brady pio fwteino???

 

Εννοεί το φλάς, αλλά δεν μπορείς να το χρησιμοποιείς μαζί με την κάμερα. Λέει ότι "η κάμερα χρησιμοποιείται από άλλη εφαρμογή". Βασικά μόνο σα φακός μπορεί να χρησιμοποιηθεί αλλά και πάλι δεν ανάβει το φλάς στη μέγιστη έντασή του. Το ανάβει όσο ανάβει και όταν βγαίνει βίντεο...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχε δίκιο τελικά αυτός που ανέφερε πως αν θελήσεις αντίγραφα ασφαλείας ο καλύτερος τρόπος είναι η κάρτα μνήμης. Αλλά αν θέλεις μετά να επαναφέρεις μόνο τις επαφές δε βολεύει πάντα ο συγχρονισμός με το outlook. Εγώ για παράδειγμα σεδ κάποιες επαφές έχω 2 ή περισσότερα κινητά για τον καθένα. Στο Outlook υποστηρίζει μόνο 1 νούμερο από κάθε είδος. Πριν που είχα το SX1 της Siemens, με το πρόγραμμά του στο PC δεν είχα τα προβλήματα που έχει το πρόγραμμα την Νοκια. Ξέρει κανείς κανένα άλλο πρόγραμμα στο PC για να κρατάει επαφές, όπως το Outlook? Ένας μου είπε κάποια στιγμή να πετάξω το PC και να πάρω Mac όπου τέτοια προβλήματα δεν συμβαίνουν, αλλά το mac δε με βολεύει.
Link to comment
Share on other sites

Καποιο παληκαρι λεει οτι αν κανεις αντιγραφη τις επαφες στην καρτα μνημης και μετα επαναφορα στην μνημη τηλεφωνου,τοτε οι φωνητικες εντολες επανερχονται.

Σε εμενα δουλεψε αυτο το κολπο.

 

Οταν λες επαναφορα στην μνημη τηλεφωνου, εννοεις μια - μια τις επαφες? (Ανοιγμα, αποθηκευση προσ. στοιχειων κλπ σε καθε μια ξεχωριστα?). Το εκανα και τωρα εχουν οι μισες επαφες φων. εντολες.

Αυτο το τηλ. μου εχει σπασει τα νευρα τελικα...:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μας τρελανει αυτο το updater,

Οταν ΔΕΝ ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ, βλεπει την συσκευη μου κανονικα, αλλα φυσικα δεν μπορει να κατεβασει καποιο update.

Οταν ΕΙΜΑΙ συνδεδεμενος στο ιντερνετ ΔΕΝ μπορει να βρει την συσκευη κ μενει στο "detecting your phone".

 

Εχει τυχει σε καποιον αλλον αυτο??

 

Εχω το:

V3.0617.0.6

03-05-2006

RM-92

NOKIA N80 (07)

 

Ενταξει, ολα κομπλε!

Εκανα το Update απο το αλλο PC που εχω router πανω.

Προφανως εκανε conflict με το USB modem που εχω στο πρωτο PC.

Τις επαφες μου τις εκανα backup μονο στην memory card για να αποφυγω τυχον προβληματα με PC Suite κτλ..κ μου τις επανεφερε ολες.

 

V4.0623.0.41

26-7-2006

 

up & running....:)

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το software update, όλα κανονικά!!!

 

V 4.0623.0.41

26-07-2006

RM-92

Nokia N80 (07)

 

Wraia, kai to kaname to update ki emeis...

Ti diafora exei? Eida kati kainouria acrobat reader, alla ti SHMANTIKO mas allazei?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες επαναφορα στην μνημη τηλεφωνου, εννοεις μια - μια τις επαφες? (Ανοιγμα, αποθηκευση προσ. στοιχειων κλπ σε καθε μια ξεχωριστα?). Το εκανα και τωρα εχουν οι μισες επαφες φων. εντολες.

Αυτο το τηλ. μου εχει σπασει τα νευρα τελικα...:dizzy:

Θα πας στις επαφες,επιλογες,επιλογη ολων.

Εστι θα παρεις ολες τις επαφες μονο μιας

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το φλάς, αλλά δεν μπορείς να το χρησιμοποιείς μαζί με την κάμερα. Λέει ότι "η κάμερα χρησιμοποιείται από άλλη εφαρμογή". Βασικά μόνο σα φακός μπορεί να χρησιμοποιηθεί αλλά και πάλι δεν ανάβει το φλάς στη μέγιστη έντασή του. Το ανάβει όσο ανάβει και όταν βγαίνει βίντεο...

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση και πως γινεται αυτο??

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση και πως γινεται αυτο??

 

Αφού εγκαταστήσεις το πρόγραμμα, μπες, πάνε επιλογές και μετά cameralight on! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...