Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πριν λίγες μέρες αγόρασα την συσκευή της NOKIA N80 και πραγματικά έχω μείνει μαγεμένος με τις δυνατότητες της. Της έβαλα και μια κάρτα μνήμης 2 gb και τώρα είναι ακόμα πιο ''δυνατό''.

Πριν την πάρω είχα το 6600 και μπορώ να πω ότι μοιάζουνε αρκετά.

 

Αυτό που με δεν μου άρεσε τόσο (κι ας το έχω μόνο λίγες μέρες στα χέρια μου) είναι η απίστευτα μικρής διάρκειας μπαταρία του. :(

Ο πολιτισμός έκανε τους ανθρώπους πιο τρωτούς, γιατί κάνοντας τους πιο δυνατούς δεν τους έκανε πιο σοφούς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις πριν λίγες μέρες αγόρασα την συσκευή της NOKIA N80 και πραγματικά έχω μείνει μαγεμένος με τις δυνατότητες της. Της έβαλα και μια κάρτα μνήμης 2 gb και τώρα είναι ακόμα πιο ''δυνατό''.

Πριν την πάρω είχα το 6600 και μπορώ να πω ότι μοιάζουνε αρκετά.

 

Αυτό που με δεν μου άρεσε τόσο (κι ας το έχω μόνο λίγες μέρες στα χέρια μου) είναι η απίστευτα μικρής διάρκειας μπαταρία του. :(

 

καλοριζικο!!!!

οντως η μπαταρια του ειναι χαλια 1.5μερα κραταει με μια normal χρηση.

ειδικα τωρα που ειναι και πρωτες μερες και το εχεις θα κραταει μιση μερα απο την χρηση που θα του κανεις.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν φλασαρουμε το κινητο σε Ν80 ΙΕ σβηνονται τα παντα απο μεσα?

Χανονται τα παντα?(Καταλογος,Μηνυματα,Προγραμματα)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο!!!!

οντως η μπαταρια του ειναι χαλια 1.5μερα κραταει με μια normal χρηση.

ειδικα τωρα που ειναι και πρωτες μερες και το εχεις θα κραταει μιση μερα απο την χρηση που θα του κανεις.:p

το τριτο ν80 που εχω τωρα(αφου τα δυο πρωτα μου τα αλλαξε η νοκια)επιτελους

δουλευει καπως νορμαλ αλλα η μπαταρια περιπου κραταει 40 ωρες με μεση χρηση(μιση ωρα τηλ με 20 sms)

Link to comment
Share on other sites

το τριτο ν80 που εχω τωρα(αφου τα δυο πρωτα μου τα αλλαξε η νοκια)επιτελους

δουλευει καπως νορμαλ αλλα η μπαταρια περιπου κραταει 40 ωρες με μεση χρηση(μιση ωρα τηλ με 20 sms)

καλησπερα.απο που το πηρες και στο αλλαξε η nokia;εγω που ρωτησα σε ενα nokia corner,μου ειπανε, οτι επειδη το Πλαισιο κανει παραεισαγωγη,εαν παθει κατι δεν γινεται να μου το φτιαξουν.βεβαιως ουτε συζητηση για ανταλλαγη.το slide πως παει;ειχει τζογο καθολου;

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/25837076/Setup.exe.html

κατεβασε αυτο.λεγεται BB5 reaper.Εχει οδηγιες και λινκς για οτι χρειαζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

τί ειναι το ΒΒ5 repear,? και τι ακριβώς είναι η νέα έκδοση ΙΕ για το Ν80? μπορούμε να κάνουμε αναβάθμηση στα παλιά? μπορεί κάποιος να βοηθήσει? ευχαριστώ πολυ¨)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.απο που το πηρες και στο αλλαξε η nokia;εγω που ρωτησα σε ενα nokia corner,μου ειπανε, οτι επειδη το Πλαισιο κανει παραεισαγωγη,εαν παθει κατι δεν γινεται να μου το φτιαξουν.βεβαιως ουτε συζητηση για ανταλλαγη.το slide πως παει;ειχει τζογο καθολου;
το πηρα απο τιμ με αναβαθμιση μου κραταγε λιγο το πηγα στα κεντρικα και μετα απο τσακωμο το καταλαβανε και μου το αλλαξαν.το επομενο μετα απο δυο μηνες εκλεισε και δεν ξανανοιξε. τους το πηγα και με πηραντηλ οτι πρεπει να παει στο εξωτερικο πριν αλλαχτει.τους λεω οτι το αλλο μου το αλλαξαν επιτοπου αλλα δεν ακουγαν.συμφωνησα μεσα στα νευρα μου αλλα μετα παο 2 μερες ειπα να παρω και να απειλησω με μηνυση τον υπευθυνο.ως δια μαγειας με ξαναπηραν τηλ και μου ειπαν να παω να παρω καινουργιο ν80 .οταν πηγα ο υπευθυνος που τον ειχα απειλησει ειχε παραιτηθει!και μια κλωσσα εκει στα κεντρικα μου λεει το κινητο σας εχει φυγει ηδη για εξωτερικο!της λεω κοριτσι μου αυτη τη στιγμη παιρνω αστυνομια και κανω μηνυση σε ολους σας εχω συννενοηθει με τον υπευθυνο.μου λεει οτι παραιτηθηκε και αυτη δεν ξερει τιποτα!παει μεσα και γυρνωντας μου λεει σε μια ωρα θα παρω το καινουργιο!

 

δηλαδη....χωρις απειλες δεν αλλαζει κινητο γρηγορα!πρεπει να παει εξωτερικο να παρει εγκριση απο την μαμα νοκια!αν ειναι δυνατον!και τα τρια ν80 μετα απο λιγο αποκτουν τζογο στο slide.εγω δεν θα ξαναπαρω κινητο με κινουμενα μερη,τελος!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια ερώτηση:

Ποιο bluetooth προτίνετε; Μιλαώ για συσκευή της NOKIA

Ο πολιτισμός έκανε τους ανθρώπους πιο τρωτούς, γιατί κάνοντας τους πιο δυνατούς δεν τους έκανε πιο σοφούς.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια ερώτηση:

Ποιο bluetooth προτίνετε; Μιλαώ για συσκευή της NOKIA

 

αναλογα παντα με τα λεφτα που θελεις να δωσεις σου προτεινω το http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=20287&category=485 το ειχα και ειχα μεινει ικανοποιημενος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σε ρωτησω,τελικα το αγορασες;σε ρωταω διοτι με ενδιαφερει και μενα αυτο το τηλεφωνο,αλλα διαβασα στην κριτικη του myphone,οτι δεν ξερουμε με την χρηση πως δουλευει η κινηση του πληκτρολογιου.ξερεις κατι εσυ;μου φαινεται οτι η αναλυση ειναι καλη.εαν εχεις κατι να μου πεις,σε παρακαλω γραψε μου.

Eχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μεγάλο πρόβλημα με το Ν80 μου.

Κατ'αρχάς δεν συγχρονίζεται με το Outlook με τίποτα. Βγάζει μια αναφορά προειδοποίησης οτι το pc sync εντόπισε σφάλμα...

Μετά δεν κάνει αντίγραφα ασφαλείας με το nokia content copier που να χτυπιέμαι ( αν βάλω να κάνει back up και την κάρτα μνήμης μου λέει πως δεν υφίσταται κάρτα μνήμης...καλό ε? )...

Στη συνέχεια προσπαθώ να περάσω μερικά themes και αναφέρει πως ''δεν υπάρχει αρκετή διαθέσιμη μνήμη" ενώ έχω στη μνήμη τηλεφώνου 35 mb και 50mb στην κάρτα.

Είχα φορτώσει κάποια themes όταν το πήρα ( πριν κανα 2 εβδομάδες ) κανονικά και με τον νόμο, δεν είχα κάνει όμως ούτε συγχρονισμό με το outlook αλλά ούτε αντίγραφα ασφαλείας.Μετά έκανα αναβάθμιση απο NSU την τελευταία έκδοση και προφανώς έπειτα απο την αναβάθμιση παρουσιάστηκαν όλα αυτά..μετά την αναβάθμιση έκανα format στο pc για άλλο λόγο και τα φόρτωσα όλα κανονικα pc suite, drivers κτλ.

Κάτι διάβασα σε άλλες σελίδες για Νοκια pc suite cleaner.

Τι να κάνω παιδιά ??? Τα'χω παίξει !

Αναμένω οδηγίες από τα τζιμάνια του Μyphone...Please !!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. . .

Link to comment
Share on other sites

περασα την καινουργια αναβαθμιση v4.0632.0.38,αυτη λεγεται N80 internet editιon μπορω να πω οτι το κινητο παει σφαιρα καποιες επανεκκινησεις που εκανε σταματησαν εχει πολυ καλυτερο βιντεο φωτο εβγαλε και ενα εξτρα φακελο για το ιντερνετ και γενικα ειναι απαιχτο.
Link to comment
Share on other sites

περασα την καινουργια αναβαθμιση v4.0632.0.38,αυτη λεγεται N80 internet editιon μπορω να πω οτι το κινητο παει σφαιρα καποιες επανεκκινησεις που εκανε σταματησαν εχει πολυ καλυτερο βιντεο φωτο εβγαλε και ενα εξτρα φακελο για το ιντερνετ και γενικα ειναι απαιχτο.

 

Εχασες τα δεδομενα σου απο το τηλεφωνο μετα την αναβαθμιση η δε σβηνεται τιποτα? Με ποιο προγραμμα το εκανες? Μεσω του USB Καλωδιου γινεται?

Link to comment
Share on other sites

περασα την καινουργια αναβαθμιση v4.0632.0.38,αυτη λεγεται N80 internet editιon μπορω να πω οτι το κινητο παει σφαιρα καποιες επανεκκινησεις που εκανε σταματησαν εχει πολυ καλυτερο βιντεο φωτο εβγαλε και ενα εξτρα φακελο για το ιντερνετ και γενικα ειναι απαιχτο.

Ναι φίλε Giogio. Πες μας αναλυτικά τις αλλαγές που παρατήρησες...

Λες ότι διορθώθηκε το βίντεο. Πάλι στο σκοτάδι είναι τόσο χάλια;:confused:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

περασα την καινουργια αναβαθμιση v4.0632.0.38,αυτη λεγεται N80 internet editιon μπορω να πω οτι το κινητο παει σφαιρα καποιες επανεκκινησεις που εκανε σταματησαν εχει πολυ καλυτερο βιντεο φωτο εβγαλε και ενα εξτρα φακελο για το ιντερνετ και γενικα ειναι απαιχτο.

 

 

Alakse tipota ston hxo otan akous mp3 me ta akoustika pou den paei arketa dynata??

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα αναβάθμιση σε ΙΕ και τώρα κάνω restore το backup μου. Για να δούμε τι λέει...

 

 

Odgies gia mas pws tha to kanoume ginetai?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Εχασες τα δεδομενα σου απο το τηλεφωνο μετα την αναβαθμιση η δε σβηνεται τιποτα? Με ποιο προγραμμα το εκανες? Μεσω του USB Καλωδιου γινεται?
φιλε μου δεν εχασα απολυτως τιποτα μονο την καρτα μνημης εβγαλα την sim την αφησα επανω ουτε ενα τηλεφωνο δεν σβηστηκε μετα εβαλα την καρτα μνημης και εγκατεστησα τα προγραμματα που ειχα πριν, την εκανα σε νοκια club.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν εχασα απολυτως τιποτα μονο την καρτα μνημης εβγαλα την sim την αφησα επανω ουτε ενα τηλεφωνο δεν σβηστηκε μετα εβαλα την καρτα μνημης και εγκατεστησα τα προγραμματα που ειχα πριν, την εκανα σε νοκια club.

 

Την έκανες επίσημα σε Nokia Club, ή είχες κανένα φίλο;

Δηλαδή αν εγώ πάω και ζητήσω την αναβάθμιση αυτή θα μου την κάνουν, ή θα μου πουν δεν υπάρχει/δεν ταιριάζει για το κινητο;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε Giogio. Πες μας αναλυτικά τις αλλαγές που παρατήρησες...

Λες ότι διορθώθηκε το βίντεο. Πάλι στο σκοτάδι είναι τόσο χάλια;:confused:

απο οτι ειδα ανοιγει πιο γρηγορα μπαινει πιο γρηγορα στο μενου εχει μια εξτρα δυνατοτητα στην φωτογραφια στις ρυθμισεις, το βιντεο το βραδυ ειναι παρα πολυ καλυτερο σε σχεση με πριν απλα δεν κανει τοσες πολλες γραμμες που εκανε πριν ο ηχος παραμενει δυνατος και καθαρος δεν κανει επανεκκινηση οταν βλεπεις καποια αποθηκευμενα βιντεο οπως εκανε πριν, απλα πλησιαζει πολυ το μενου πχ του 6630 που παει σφαιρα, δηλ δεν κολλαει οπως πριν. γενικα πιστευω πως αξιζει

 

Alakse tipota ston hxo otan akous mp3 me ta akoustika pou den paei arketa dynata??
δυστυχως δεν το δοκιμασα αυτο γιατι δεν ακουω απο τα ακουστικα καθολου:( :(

 

Την έκανες επίσημα σε Nokia Club, ή είχες κανένα φίλο;

Δηλαδή αν εγώ πάω και ζητήσω την αναβάθμιση αυτή θα μου την κάνουν, ή θα μου πουν δεν υπάρχει/δεν ταιριάζει για το κινητο;

ναι σε νοκια club την εκανα αλλα εδω ειναι ολο το ζουμι παιζει να σου πουν αυτα που αναφερεις πιο πανω γιατι μερικα ν80 πηγαινουν και κανουν αναβαθμισεις στο γερμανο με αποτελεσμα να βαζουν αυτην την εκδοση internet edition αλλα να μην εχει ελληνικα γιατι μονο τα club την εχουν σε ελληνικα η αλλιως αν εχεις το poenix και την περασεις μονο σου που εχει επιλογη για ελληνικα και καποια αλλα που περασανε αυτη την αναβαθμιση σε γερμανους κτλ δυστυχως κολλησανε και δεν ξανααναψανε ποτε.και κατι αλλο δεν ειναι καποια συνεχεια αυτη η αναβαθμιση της προηγουμενης απλα συμπληρωσανε το internet edition και φτιαξανε καποια προβληματα που ειχε πριν.
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια επιτυχημένη αναβάθμιση σε IE μέσω Phoenix. . .Οι πρώτες εντυπώσεις είναι η καλύτερη ταχύτητα στο ιντερνετ και η καλύτερη συνδεσιμότητα σε Wlan...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...