Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλω αν καποιος το δοκιμασει ας μας ενημερωσει γιατι ειναι πραγματικα βολικο να το κανω update στο σπιτι μου απτο να τρεχω σε nokia shop!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα (είμαι στη δουλειά), απλά είδα ότι ανανεώθηκε η λίστα και είπα να ενημερώσω. Αν προλάβω θα το δοκιμάσω αργά το βράδυ :)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω αν καποιος το δοκιμασει ας μας ενημερωσει γιατι ειναι πραγματικα βολικο να το κανω update στο σπιτι μου απτο να τρεχω σε nokia shop!

 

Μαλλον δεν διαβαζεις ολα τα μηνυματα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1574955#post1574955 :rolleyes:

Η διαδικασια ειναι πανευκολη . :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω φακελο μεσα στο μενου Δικα Μου ;

 

edited by nervous Η υπογραφη σου ειναι εκτος οριων τσεκαρε αυτο

http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=new_faq_item#faq_new_faq_item_signature_edit

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το προγραμμα αυτό αλλά απλά είναι η τελευταια εκδοση 4.0623.0.41. Είναι πολύ απλό το προγραμμα αλλα εμενα στο δευτερο βήμα με σταματαει και λεει:" Your phone software is already uo to date. If you want you can reinstall it." Και μετά έχει απο κάτω 2 επιλογες. reinstall την οποία δεν μπορώ να κάνω κλίκ, και cancel. αν θελω δηλαδή να το ξαναεγκαταστησω το λειτουργικό στο κινητο δεν μπορώ????:confused:
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Περιέχει και την ελληνική έκδοση;

 

Αν εννοείς την αναβάθμιση, φυσικά και έχει και την ελληνική γλώσσα! ;)

 

Η διαδικασία είναι πανεύκολη, αρκεί πριν να έχεις κάνει backup τα δεδομένα σου για να μην τα χάσεις.

 

(Βέβαια εγώ είχα κάνει αντίγραφα ασφαλείας, αλλά όταν το ξαναπέρασα ούτε μηνύματα μου πέρασε ούτε ρυθμίσεις... :( δεν ξέρω γιατί...)

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα την αναβαθμιση! Πολυ απλα και ευκολα ολα! Απλα ακολουθησα τις οδηγιες. Το firmware δε φαινεται να εχει καποιο bug.:rolleyes:

Εχω το Ν80 απο το Μαιο χωρις καποια αναβαθμιση και τωρα φαινεται αρκετα καλυτερο.

Προς το παρον δε μου βγαζει κανενα μηνυμα για ανεπαρκη μνημη οσο και να το ζορισα.

Βεβαια δεν αντεξα και την εκανα τη μ*λ*κ** μου!!Εκανα buck up απο το pc suite και στην επαναφορα μου βγαζει οτι δεν εγινε πληρης επαναφορα!!

Οντος δεν επανεφερε σχεδον τιποτα:cry: :cry:

 

Παντως η διαδικασια πολυ ευκολη και γρηγορη..

 

ΧΑΧΑ clarco τωρα ειδα το ποστ σου!!! τα ιδια κι εγω!! Αρα προσοχη παιδια δεν ειναι τυχαιο...

Link to comment
Share on other sites

Οντος δεν επανεφερε σχεδον τιποτα:cry: :cry:

 

Απ'ότι παρατήρησα επανέφερε μόνο τους σελιδοδείκτες... :p

 

Ενώ το PcSuite μου έγραψε ότι έγινε επιτυχής η επαναφορά! :confused:

Ε... είναι πρόστυχο και ανόητο! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δε μπορω να καταλαβω τι εφταιξε.Η ατυχια σε μενα ειναι οτι πριν την αναβαθμιση για καποιο αγνωστο λογο δε μπορουσα να κρατησω αντιγραφο της μνημης του τηλεφωνου στην καρτα μνημης( απο τις ρυθμισεις).

Ισως ετσι να γινεται κανονικη επαναφορα..

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δε μπορω να καταλαβω τι εφταιξε.Η ατυχια σε μενα ειναι οτι πριν την αναβαθμιση για καποιο αγνωστο λογο δε μπορουσα να κρατησω αντιγραφο της μνημης του τηλεφωνου στην καρτα μνημης( απο τις ρυθμισεις).

Ισως ετσι να γινεται κανονικη επαναφορα..

 

Ε, όχι! Ακριβώς το ίδιο έγινε και σε μένα... :blink:

 

Μου έγραφε ότι είναι πλήρης η μνήμη (και καλά... 650ΜΒ έχει ελεύθερα :shifty: ) και ότι έπρεπε να κλέισω κάποιες εφαρμογές (οπότε μάλλον εννοούσε τη προσωρινή μνήμη... :O )

 

 

Πάντως το καλυτερο είναι να έχεις συγχρονήσει τις επαφές σου με το Outlook για να μην τις χάσεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου έγραφε ότι είναι πλήρης η μνήμη (και καλά... 650ΜΒ έχει ελεύθερα :shifty: ) και ότι έπρεπε να κλέισω κάποιες εφαρμογές (οπότε μάλλον εννοούσε τη προσωρινή μνήμη... :O )

 

 

Πάντως το καλυτερο είναι να έχεις συγχρονήσει τις επαφές σου με το Outlook για να μην τις χάσεις! ;)

 

 

Και σε μενα αυτο ακριβως εγραφε.:mad: Ευτυχως ειχα τις επαφες στο outlook

ισως να ειναι bug του νεου firmware..

Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι από την ταχύτητα πλοήγησης στο μενού? Εγώ πάντως έτσι κι έτσι
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση.Το κακό είναι ότι παρόλο που είχα κρατήσει backup με το contacts transfer, δεν μπορεί να μου επαναφέρει τις επαφές. Βρήκα και πληροφορίες για το νέο firmware, τι αλλαγές επιφέρει -> http://www.symbian-freak.com/quides/firmware/logs/n80_new_firmware.htm
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση.Το κακό είναι ότι παρόλο που είχα κρατήσει backup με το contacts transfer, δεν μπορεί να μου επαναφέρει τις επαφές.

 

Επαναλαμβανόμενη σύμπτωση πάυει νάναι σύμπτωση... :shifty:

 

Επομένως ΠΡΟΣΟΧΗ σε όσους κάνουν backup με σκοπό την αναβάθμιση!

Σώστε οπωσδήποτε τις επαφές σας στο Outlook (αν δεν θέλετε να τις χάσετε... :O )

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρόσεξα πάντως με πρώτη ματιά είναι ότι μου έβρισκε το ασύρματο δίκτυο, ενώ ήταν απενεργοποιημένο.Ακόμα, τώρα μπορεί να δεχθεί σαν ήχο κλήσης και βίντεο υποθέτω, γιατί μου τα βγάζει στην λίστα να τα επιλέξω.Δεν θυμάμαι να μπορούσα πριν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω κρατησα backup τις επαφες μου στη memory card...πιστευω να ειναι οκ κ να τις κανω restore απο εκει.

 

Θα το δοκιμασω σημερα το update να δω.

Link to comment
Share on other sites

telika i mpataria poso krataei giati akouo pola kai diafora me oxi poly xrisi poso sas krataei esas?

tha ithela na to paro alla mou lene oti krataei mia mera mono i mpataria einai ontos alithia i eine provlimatiko to kinito, to sigekrimeno!

Link to comment
Share on other sites

telika i mpataria poso krataei giati akouo pola kai diafora me oxi poly xrisi poso sas krataei esas?

tha ithela na to paro alla mou lene oti krataei mia mera mono i mpataria einai ontos alithia i eine provlimatiko to kinito, to sigekrimeno!

 

1 με 2 μερες κραταει εξαρταται την χρηση.η μπαταρια που εχει ειναι μικρη.εμενα κρατουσε 2μερες αλλα το βραδυ το εκλεινα.:)ειναι 860mah.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις τελείωσα την αναβάθμιση και το restore από PC Suite και ευτυχώς όλα καλά. Ψάχνω τώρα να δω αν δεν δουλεύει καμία εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Ειδα ενα Ν80 απο την ΤΙΜ που πανω στο αλουμινενιο κομματι εχει χαραγμενες λεξεις (ΤΙΜ ,umts).

Ξερει κανεις που ή πως μπορουμε και εμεις να χαραξουμε πανω στο αλουμινιο για να κανουμε το κινητακι μας μοναδικο???

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?

Εχετε παρατηρησει απωλεια σηματος καθολου? Εχω την εντυπωση οτι το χανει πολυ ευκολα το σημα.

 

Αλλη ερωτηση: τι file extensions υποστηριζει για ringtones κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?

Εχετε παρατηρησει απωλεια σηματος καθολου? Εχω την εντυπωση οτι το χανει πολυ ευκολα το σημα.

 

Αλλη ερωτηση: τι file extensions υποστηριζει για ringtones κτλ?

ΝΑΙ,εχουμε παρατητησει δηστυχως,και το δικο μου ολο σκαμπανεβασματα κανει στην ενδειξη σηματος.

Εμενα και η μπαταρια οποτε το θυματε δειχνει σωστη ενδειξη,αν κλεισω το κινητο και το ανοιξω,συνηθως πεφτει και 2 γραμμες πιο κατω.

Αν εχεις την τελευταια εκδοση λογισμικου για ηχο κλησεις παιζει aac,mp3,mp4,mid,3gp μπορει να παιζει και αλλα δεν ξερω

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...