Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Θα παρακαλουσα καποιον με την τελευταια εκδοση firmware να κανει post καποιες φωτο να δω κατα ποσο εχει βελτιωθει ο τομεας φωτογραφια. Σκεφτομαι να το παρω και ο μονος λογος που δε το εχω κανει ακομα ειναι οι απογοητευτικες φωτο που τραβαει (πολυ θολουρα-θορυβος). Αν πλησιαζαν εστω και λιγο σε ποιοτητα αυτες του ν70 να παω να το παρω, αλλα τα δειγματα που εχω δει απο τα παιδια ειναι δυστυχως χαλια. Δεν ειπαμε να εχει φακο Carl Zeiss αλλα τουλαχιστον να βγαζει κατι που να φερνει σε φωτογραφια. Κατα τ' αλλα το κινητο ειναι σουπερ και τα οποια bugs κτλπ πιστευω θα ξεπεραστουν με τον καιρο. Ευχαριστω και περιμενω δειγματα

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο από την Μ. Παρασκευή. Ενώ προσέχω πολύ πως ανοίγω και κλείνω το πορτάκι, παρόλα αυτά υπάρχει ένας τζόγος (αριστερά-δεξιά), είτε με κλειστό, είτε με ανοιχτό το καπάκι περίπου όσο το πάχος του οδηγού (το λούκι που υπάρχει στις δύο άκρες. Αυτό το παίξιμο δεν γίνεται πάνω ή κάτω, μόνο αριστερά δεξιά και όταν πατάς τα πλήκτρα υπάρχει ένα μικρό «βύθυσμα» προς τα κάτω. Επίσης κουνιέται το καπάκι της μπαταρίας. Φαντάζομαι ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά... ή είμαι εγώ ο άτυχος;

einai fusiologika se ola ta n80 akribws ta idia pragmata kanei.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου άνοιξε η σελίδα από την εφαρμογή "Υπηρεσίες".

Σ' ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Όλα είναι μια χαρά τώρα. Όλα δουλεύουν από την εφαρμογή υπηρεσίες και τα σημεία πρόσβασης είναι σωστά και όλα μια χαρά. Σ' ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Sto plaisio exoune 2gb mini sd sta 99 euro nomizo,skeftome na tin xtipiso se merikes meres :)

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Hello People

Ειμαι σχετικα νεος κατοχος του Ν80 και αντιμετωπιζω 2 προβληματα. (Εχω την νεοτερη version του leitoyrgikoy meta th sxetikh anabaumish apo Nokia Center)

V 3.0614.0.3 11-04-2006 RM-92

1.Δεν μπορω με την καμμια ομως να συνδεσω κ να συγχρονισω το κινητο με το pc μεσω PC SUITE.

-----

α. Με την 6.7 εκδωση του cd το pc suite βλεπει το κινητο μου αλλα στο παραθυρακι που ειναι για να το επιλεξεις εμφανιζεται μεν, αλλα εμφανιζεται με γκρι χρωμα και οχι με μαυρο με αποτελεσμα να μην μπορεις να το επιλεξεις.

 

β. Με την καιρουρια εκδοση του pc suite ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!

 

Αυτα ειναι τα προβληματα σχετικα με το pc suite

Σαν εξωτερικη συσκευη μεταφορας δεδομενων την βλεπει μια χαρα.

 

2. Το δευτερο προβλημα ειναι οτι Δεν εχω καταφερει με τιποτα να συνδεσω το κινητο μου με το Ασυρματο Router που εχω. Πηγαινω στα διαθεσιμα WLAN αλλα εκει η λιστα ειναι αδεια και δεν μπορω να κανω τιποτα παραπανω. Μπορει καποιος να μου πεις αν του ειναι ευκολο βημα προς βημα το τι πρεπει να κανω? (Φοβαμαι μηπως το κινητο μου ειναι προβληματικο)

Μιας και δεν ξερω και πολλα απο δικτυα.

-----------------------

 

και 2 λογια απο τις εντυπωσεις μου.

ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΙΩΝΕΚΤΗΜΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ. Η ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΤΟΥ! Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΙΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΦΟΡ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ. ΜΕ ΜΙΑ ΝΟΡΜΑΛ ΧΡΗΣΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΕΛΕΙ ΦΟΡΤΙΣΜΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ.

 

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Α Ν Ε Π Ι Τ Ρ Ε Π Τ Ο ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟΣΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ, ΑΡΑ Κ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΚΙΝΗΤΟ. Κ ΡΩΤΑΩ ΕΤΣΙ ΧΥΜΑ ΤΗΝ ΝΟΚΙΑ....

 

ΤΙ ΝΑ ...... Η ΜΠΑΤΑΡΙΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΗΡΙΟ? ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? ΓΙΓΑΝΤΑΣ ΜΕ ΠΗΛΙΝΑ ΠΟΔΙΑ? ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΟ. ΤΟ ΕΧΩ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΟΛΛΑΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΟΛΟ Κ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. Κ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΓΧΟΣ, Κ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ, ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ. ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ!!

 

ΟΠΟΙΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ 28 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΖΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.

 

ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΤΟΥ, ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ GADGET.

 

αυτα προς το παρον... το μεγαλο αγχος ειναι η ποιοτητα του slide μηχανισμου το οποιο μονο ο Χρονος θα μας πει τι συμβαινει. Μεχρι στιγμης ολα καλα (αν) και Χαλαρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα παρακαλουσα καποιον με την τελευταια εκδοση firmware να κανει post καποιες φωτο να δω κατα ποσο εχει βελτιωθει ο τομεας φωτογραφια.

 

Φιλε μου καλησπερα . Η 1η αναβαθμιση που βγηκε ειναι minor,οποτε ο τομεας:φωτογραφια παραμενει ιδιος . Αναμενεται major αναβαθμιση που λογικα

περιμενουμε και βελτιωσεις στην φωτογραφια .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα . Η 1η αναβαθμιση που βγηκε ειναι minor,οποτε ο τομεας:φωτογραφια παραμενει ιδιος . Αναμενεται major αναβαθμιση που λογικα

περιμενουμε και βελτιωσεις στην φωτογραφια .

nervous ξερεις ποτε θα βγει η αναβαθμιση εφ'ολης της υλης και αν θα περιεχει την σπιτικη αναβαθμιση???

Ψαχνω στο νετ, ρωταω γνωστους αλλα τπτ!!!

Λογικα θα πρεπει να βγει μεσα στο μηνα...

 

---Ασχετο---

Το ειδες το ανανεωμενο 770???

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

nervous ξερεις ποτε θα βγει η αναβαθμιση εφ'ολης της υλης και αν θα περιεχει την σπιτικη αναβαθμιση???

Ψαχνω στο νετ, ρωταω γνωστους αλλα τπτ!!!

Λογικα θα πρεπει να βγει μεσα στο μηνα...

 

---Ασχετο---

Το ειδες το ανανεωμενο 770???

 

Απο οσο ρωτησα ,λογικα μεσα στο μηνα την περιμενουν (1-2 εβδομαδες )

Οσο για την "σπιτικη αναβαθμιση" ,κανεις δεν γνωριζει .:(

 

(το ειδα το 770 ,βασικα ,software upgrade βγηκε το οποιο ενσωματωνει νεα πραγματα )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν μπορω με την καμμια ομως να συνδεσω κ να συγχρονισω το κινητο με το pc μεσω PC SUITE.

-----

α. Με την 6.7 εκδωση του cd το pc suite βλεπει το κινητο μου αλλα στο παραθυρακι που ειναι για να το επιλεξεις εμφανιζεται μεν, αλλα εμφανιζεται με γκρι χρωμα και οχι με μαυρο με αποτελεσμα να μην μπορεις να το επιλεξεις.

 

β. Με την καιρουρια εκδοση του pc suite ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!

 

Αυτα ειναι τα προβληματα σχετικα με το pc suite

Σαν εξωτερικη συσκευη μεταφορας δεδομενων την βλεπει μια χαρα.

 

2. Το δευτερο προβλημα ειναι οτι Δεν εχω καταφερει με τιποτα να συνδεσω το κινητο μου με το Ασυρματο Router που εχω. Πηγαινω στα διαθεσιμα WLAN αλλα εκει η λιστα ειναι αδεια και δεν μπορω να κανω τιποτα παραπανω. Μπορει καποιος να μου πεις αν του ειναι ευκολο βημα προς βημα το τι πρεπει να κανω? (Φοβαμαι μηπως το κινητο μου ειναι προβληματικο)

Μιας και δεν ξερω και πολλα απο δικτυα.

 

Σε γρήγορη απάντηση για το 1 μπορώ να σου πω ότι με το πρόγραμμα του cd ούτε εμένα μου συνδέθηκε, αλλά μετά την αναβάθμιση του pc suite συνδέθηκε κανονικά. Έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή "pc suite" από το Ν80; Για το WLAN κανονικά πρέπει να βρει το δίκτυο αν πας από τις ρυθμίσεις και κάνεις αναζήτηση. Αν δεν βρίσκει τίποτε πιθανώς πρέπει να πειράξεις τις ρυθμίσεις του router για να είναι ορατό απ' όλους. Εμένα μου δούλεψε κανονικά με το us robotics που έχω.

 

 

Και κάποια δικά μου προβλήματα:

 

1. Ενώ σε ελληνικά sites μπαίνει κανονικά (myphone.gr, sportfm.gr) στη σελίδα athinorama.gr μου βγάζει κινέζικους χαρακτήρες. Υπάρχει καμία επιλογή για αλλαγή encoding που δεν τη βλέπω εγώ; Καμία άλλη λύση;

 

2. Ψάχνω να βρω τρόπο να έχω ενεργό desctop αλλά να μην μου εμφανίζει την πρώτη εκκρεμότητα του ημερολογίου. Κατά κανόνα το ημερολόγιό μου έχει δικαστήρια και θα φρικάρω αν τα βλέπω 24 ώρες την ημέρα.

 

3. Δεν βρίσκω τρόπο να περάσω τα μηνύματά μου από το 6600. Μου πέρασε κανονικά τηλέφωνα, ημερολόγιο και έκθεση αλλά τα μηνύματα με τίποτε και δεν βρίσκω τρόπο για συγχρονισμό από το pc suite. Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

peite mou tin diadikasia gia na balo foto apo to kinito mou sto myphone gia na tis deite.

eyxaristw giati kserw oti tha apantisete

http://rapidshare.de/

Ανεβασε εδω σε ζιπ τα αρχεια και οταν τελειωσει το ανεβασμα αντεγραψε το λινκ κατω-κατω και επικολληση εδω!!!;) :)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

sorry den iksera.

pws sas fanikan?

Καλα δεν εγινε και τιποτα. Η φωτο με το macro mode ειναι αρκετα καλη οπως και η φωτο που ειναι εξω. Αντιθετα οι αλλες δυο εχουν αρκετες θολουρες. Η μια βεβαια (αυτη με τη μποτα μες στη μεση) εχει κοντρα φωτισμο κατι που βοηθαει στην δημιουργια θολουρας. Ολες οι φωτο παντως αποτελουν τυπικο δειγμα Ν80, καλες σε εξωτερικο περιβαλλον λογω καλου φωτισμου αλλα θολες σε εσωτερικους χωρους.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανενα τελευτεο νεο για την μπαταρια απο τριτο κατασκευαστη υπαρχει προβλημα με την εγγιυση κανει ζειμια στο κινητο. Την εχει παρει κανεις να μας πει εντιποσεις:confused: :confused: :confused:
Link to comment
Share on other sites

pws ths blepete??:( den katebainoun

 

 

πατας εκει που λεει free κατω δεξια, μετα θα περιμενεις 18 δευτερολεπτα, και στο κενο που θα σου βγαλει στην καινουρια σελιδα πληκτρολογεις τον κωδικο που σου δινει κ μετα download

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Η Nokia δεν έχει ανακοινώσει μέχρι στιμής κάποια μπατατρία μεγαλύτερης χωρητικότητας που να είναι συμβατή με το Ν80. Ο Κώστας λοιπόν πήρε μία 1700mAh τρίτου κατασκευαστή για να την χρησιμοποιήσει στο N80.

 

Γνώμη μου είναι να αποφεύγονται τέτοιες κινήσεις γιατί ποτέ δενξέρεις τι μπορέι να σου συμβεί. Αν πχ συμβεί οτιδήποτε στην συσκευή που να οφείλεται σε δυσλειτουργία της μπαταρίας, χάνεις εγγύηση, χάνεις τα πάντα. Προτιμώ λοιπόν να φορτίζω 2 φορές την μέρα το κινητό μου (αν έπαιρνα βέβαια το Ν80) παρά να ζω με το άγχος οτι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο.

 

 

Τωρα γι΄αυτο ρωτησα μηπως καποιος εχει καποιο νεο... εεεε??? κανεις????

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς το simplecenter από το cd ? Βέβαια σου δίνει σελίδα να το κατεβάσεις. Ξέρει κανείς τι κάνει? Κάτι για το WLan είναι..

 

 

Επίσης ψάξτε αυτό : mobyexplorer νομίζω είναι κάτι σαν ftp client και το εγκατέστησα στο Ν80, αλλά δε ξέρω παρακάτω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...