Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντως (που σχεδιαζα να παρω το Ν80 εδω και μηνες) μου φαινεται παραλογη η τιμη (600+ ευρω) για ενα κινητο το οποιο εχει χειροτερη καμερα απο το Ν70 και δεν ειναι συμβατο με καμια εφαρμογη. Αν η τιμη ηταν οσο ειχει ανακοινωσει η νοκια εξαρχης (580) τοτε θα μπορουσα να παραβλεψω την καμερα και να κανω υπομονη μεχρι να βγουν προγραμματα συμβατα με 9.1, αλλα οταν ειναι να δωσεις τοσα πολλα λεφτα, πλεον εχεις απαιτηση να ειναι αυτο που θα παρεις τουλαχιστον καλυτερο απο αυτο που ειχες πριν χωρις κανενα συμβιβασμο. Κριμα, το περιμενα πολυ καλυτερο απο αποψη καμερας.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ego den trellathika me ta photos poy idame edo mesa,tora apo to iphone to ehei enas hristis kai moy esteile photo poy itane arketa kalytera apo ayta edo mesa..mehri stigmis den to perno,ean paei kapoios na to parei avrio/methavrio ktl,mporei na rotisei ean yparhei se mavro hroma?Xero oti apo avrio to Plaisio tha ehei 1 kommati sto kathe katastima(624 euro)
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

 

Vevaia paratirisa oti otan den megenthinis tin eikona(kai tin vlepis sto arxiko mikro megethos pou stin vgazi to pc) den diakrinontai amesos i opoies tholoures fenontai an dis tin foto ligo pio megali. Kati einai kai auto!!

QUOTE]

 

Και αν τις μικρύνεις κιόλας στο 25%, νομίζεις ότι είναι από ψηφιακή:D :p .

Εντάξει παιδιά η κάμερα δεν είναι καλή.Όποιος θέλει καλή κάμερα παίρνει το n90.

Πάντως το κινητό είναι ,αν μή τι άλλο ,πανεμορφο!!!

Φαίνεται σαν να έχει σηκωμένο το φρύδι από τη μεριά που είναι η μπροστινή κάμερα.

Υπεροψία!!!:ninja:

Είναι πολύ όμορφο και η τιμή του είναι αρκετά λογική θα έλεγα, σαν πρώτη τιμή.

Καλορίζικο στους ευτυχείς κατόχους και σε όσους προγραμματίζουν να το πάρουν.:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω? Τα μαυρα εξαντληθηκανε και δεν βρηκατε η θα κυκλοφορησουνε μετα?

 

Απο οτι λεγεται ,τα μαυρα ,θα ερθουν λιγο αργοτερα :)

Τα πρωτα κομματια ερχονται σε ασημι χρωμα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω? Τα μαυρα εξαντληθηκανε και δεν βρηκατε η θα κυκλοφορησουνε μετα?

apo oti xero mallon tha vgei argotera...tha to doume apo avrio kai methavrio exalloy poy tha pane kai alla paidia na doune kai tha rotisoune se diafora katastimata,to mavro pantos einai ola ta lefta

 

http://img488.imageshack.us/img488/3058/12042006060n803mpresized7vl.jpg

photo apo N80 to ekana resize moy to esteile filos apo Brazilia poy to ehei edo kai mia evdomada...

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εάν απαντηθούν τα παραπάνω ερωτήματα που ρώτησαν τα παιδιά πιστεύω πως θα είμαστε ένταξη για μια πλήρη εικόνα.

 

Πάντως θέλω να δω τι "κελεπούρι" έχασα με την αγορά του 6280 μου :p

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω? Τα μαυρα εξαντληθηκανε και δεν βρηκατε η θα κυκλοφορησουνε μετα?

ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ!!! Αργότερα ίσως ναι...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ανοίξεις να μας πεις τι γίνεται με την έκθεση , εξακολουθεί να είναι χάος η το διορθώσανε ???

Όχι δεν το διορθώσανε! Παρ'όλ'αυτά η έκθεση είναι στο πλάι όπως και το τράβηγμα των φωτογραφιών/βίντεο. Το menu της είναι πολύ ευχάριστω κατά τη γνώμη μου... (Όχι κατά τη δικιά σου όπως φαίνετε)

 

 

Να σε ρωτήσω Κώστα ο μηχανισμός slide είναι όπως στα samsung :worry: ???

Δεν ξέρω... Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ sliding της Samsung!

 

 

Τι εννοείς δεν έχεις βάλει μπαταρία της Nokia? Έχεις βάλει κάτι άλλο? Κάτι καλύτερο μήπως?

Με κάλυψε ο mirrorofsorrow αλλά θα το φώρτιζε 4 φορές με την μπαταρία της Nokia και όχι 2... Τουλάχιστον αν κάνει αρκετή χρήση!

 

 

Η πρώτη με τις κουρτίνες φαίνεται καλά αν την δεις σε 1024x768 ανάλυση οθόνης. Η δεύτερη όμως είναι χάλια. Εχω δει από 2ΜΡ πολύ πολύ καλυτερες φωτό.

 

Από ότι έχω παρατηρήσει μου φαίνεται ότι έχει πρόβλημα στα μακρινά θέματα. Οτι καλο έχω δεί μέχρι τώρα είναι θέματα σε απόσταση μέχρι 3 μέτρα.

 

Και από forum του εξωτερικού προτιμούν να βγάζουν κοντινά θέματα ;) :whistle: , όπως π.χ. τα πόνυ. Μάλλον φταίει ότι δεν έχει autofocus. Να δούμε αν μπορεί να βελτιωθεί με firmware.

 

Περιμένω και εγώ να ακούσω από οσους το πήραν εντυπώσεις

Δυστυχώς, φταίω και εγώ που δεν ρύθμιζα σωστά το macro mode... Δηλαδή την fixed focus ρύθμιση!

 

 

 

Καποιες ερωτησεις που πιστευω ολοι θελουν να μαθουν

 

1) Ποσο γρηγορη ειναι η συσκευη(σε σχεση με το 6630? + Επεξεργαστης αν φαινεται καπου?)?

2) Μνημη συσκευης???

3) Η μουσικη απο τα ακουστικα ακουγεται οπως στα 6270-80???

4) Σπιτικη ανβαθμιση-ισχυει??? (ψαξε στα Device-Connection Manager)

5) H εκθεση ειναι γρηγορη, ευκολη και πληρης???

6) Η φωτεινοτητα της οθονης???

7) Το ηχειο ειναι καθαρο και δυνατο???

8) Μηπως στα μηνυματα ενσωματωσανε επιτελους smilies???

9) Ο μηχανισμος ειπες καλος, η ποιοτητα κατασκευης γενικα της συσκευης???

10) Οταν περασουν 5-6 μερες πες μας τι γινεται και με την αυτονομια!!!

  1. Ο χρονισμός του επεξεργαστή δεν φαίνετε πουθενά. Ναι... Μπορώ να πω ότι είναι λίγο πιο γρήγορο από το 6630... Μάλλον και από το N70... (Κατά τη γνώμη μου πάντα...)
  2. 47MB μνήμη τηλεφώνου free (αλλά έχει ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές)
  3. Δεν μπορώ να το συγκρίνω... Μπορώ να πω όμως ότι ακούγετε καλύτερα από το Nokia N70!
  4. Όχι ακόμα... Τουλάχιστον δεν εντόπισα κάτι τέτοιο... Ίσως στο επόμενο firmware!
  5. Αρκετά γρήγορη και εύχρηστη κατά τη γνώμη μου! Είναι σαν τις ψηφιακές στο πλάϊ!
  6. Την ρυθμίζεις εσύ! Αν το βάλει τέρμα νομίζει ότι είναι ζωντανεί!!!!!! Βέβαια όμως αυτή η ζωντάνια μειώνει τη διάρκια αναμονής/ομιλίας.
  7. Καθαρότατο και πολύ δυνατό.
  8. Δεν το δοκίμασα ακόμα... (Δεν νομίζω όμως)
  9. Η ποιότητα δείχνει στιβαρότητα! Όμως... το πάνω μέρος της συσκευής χαμηλά και όταν δεν έχει συρθεί κουνιέτε λίγο... Αυτό όμως εμένα δεν με ενοχλεί... Άλλους ίσως τους ενοχλήσει.
  10. Δεν είναι καλή... Βέβαια δεν έχει στρώσει και η μπαταρία!

Mirror

δοκιμασε και τις μουσικες δυνατοτες(mp3 radio ηχειακι) και πες εντυπωσεις.Ξερεις εσυ

Εγώ δεν σου κάνω????

Τα δοκίμασα και είναι άριστα! Μάλλιστα το ράδιο στο τελευταίο επίπεδο είναι πιο δυνατό από αυτό του N70!!!:D

Link to comment
Share on other sites

μεγεια σου Κωστα, αυριο τα υπολοιπα :D

 

αυριο θα εχετε πολλα σχολια....

Δεν θα έρθεις από κοντά να το δείς??
θα ερθω βεβαια :p
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα μερικές παρατηρήσεις από εμένα!:happy:

 

Η συσκευή είναι πολύ καλή! Δεν μπόρεσα με τίποτα να συνδεθώ στο WAP ή στο WiFi... Δεν ξέρω γιατί... Ίσως κάνω κάτι λάθος!

 

Τα υλικά του είναι σαν πολυτελείας! Η οθόνη δίνει την αίσθηση ότι είσαι μέσα. Η γραφή των μηνυμάτων είναι πολύ ευχάριστη. Έχει επιτέλους δυνατότητα λειτουργείας ΜΟΝΟ UMTS!

Η κάμερα κατά τη γνώμη μου είναι πάρα πολύ καλή... Δυστηχώς δεν πρόλαβα πολλά γιατί τελείωσε η μπαταρία!:lol:

 

μεγεια σου Κωστα, αυριο τα υπολοιπα :D

 

αυριο θα εχετε πολλα σχολια....

Δεν θα έρθεις από κοντά να το δείς?? Να φανταστώ ότι πρέπει να πάρω το φορτιστή μαζί??? :p

 

ΕΝΤΑΞΕΙ!!! Θα φέρω και το φορτιστή!

Link to comment
Share on other sites

kaloriziko Kosta....telika to pires me 618 euro??

na soy po ehei programma gia GPS apo ti mana toy??diladi bluetooth gps des ayto.. http://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=98713&page=2

kai genika ayta poy ehei sto topic ekei,etsi einai to menu toy N80?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN80-1/3.0 (3.0611.0.8) Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Α―ΓΔ΅ Ί±Ή *½± post ±ΐΜ ΔΏ N80 ³Ή± ½± ΄ΏΝΌ΅ Δ± ΓΔΏΉΗ΅―± ΔΏΕ! Η΅Ή ΐΏ»Ν Ί±»Μ ΐ»Ώ·³Ώ ΐ¬½ΔΙΒ!

 

EDIT: Από το PC! Όπως βλέπετε παραπάνω τα ελληνικά δεν τα δείχνει... Οπότε greeklish!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN80-1/3.0 (3.0611.0.8) Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

�Α―ΓΔ΅ Ί±Ή *½± post ±ΐΜ ΔΏ N80 ³Ή± ½± ΄ΏΝΌ΅ Δ± ΓΔΏΉΗ΅―± ΔΏΕ! �Η΅Ή ΐΏ»Ν Ί±»Μ ΐ»Ώ·³Ώ ΐ¬½ΔΙΒ!

 

EDIT: Από το PC! Όπως βλέπετε παραπάνω τα ελληνικά δεν τα δείχνει... Οπότε greeklish!

:lol: Κωστα, δεν βγαινουν σωστα τα γραμματα :p

 

edit: με προλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα και κατι ακομα που νομίζω δεν εχει απαντηθει ακομα. Ποια ειναι η μέγιστη ανάλυση βιντεο? Ειναι 640χ480 οπως το 6280 ? ή 352χ288 ?

 

Ακομα να αλαξεις την παντόφλα που εχεις για avatar με το καταπληκτικό N80 ? :p

Link to comment
Share on other sites

kaloriziko Kosta....telika to pires me 618 euro??

na soy po ehei programma gia GPS apo ti mana toy??diladi bluetooth gps des ayto.. http://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=98713&page=2

kai genika ayta poy ehei sto topic ekei,etsi einai to menu toy N80?

625euro το πήρα... Δεν βρίσκω GPS μέσα...

 

 

 

[Τώρα που με βρίκατε ρωτήστε με γιατί σε λίγο θα πάω για ύπνο!]

Link to comment
Share on other sites

...

Μόλις το ανοίξεις να μας πεις τι γίνεται με την έκθεση , εξακολουθεί να είναι χάος η το διορθώσανε ???

Όχι δεν το διορθώσανε! Παρ'όλ'αυτά η έκθεση είναι στο πλάι όπως και το τράβηγμα των φωτογραφιών/βίντεο. Το menu της είναι πολύ ευχάριστω κατά τη γνώμη μου... (Όχι κατά τη δικιά σου όπως φαίνετε)

Εννοείς ότι βλέπεις ακόμη χύμα Ο,ΤΙ αρχείο εικόνας υπάρχει ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ στη "μνήμη";;;; :shock:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

απλά και λυτά για να μην κάνουν 15 ερωτήσεις...

-ποιότητα ηχείου

-ποιότητα ακουστικών

-ταχύτητα bluetooth

-ποιότητα πληκτρολογίου

-ποιότητα κατασκευής

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

απλά και λυτά για να μην κάνουν 15 ερωτήσεις...

-ποιότητα ηχείου

-ποιότητα ακουστικών

-ταχύτητα bluetooth

-ποιότητα πληκτρολογίου

-ποιότητα κατασκευής

Απαντήθηκαν ήδη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Αυτό εννοώ!
:(

Αν το κατάλαβα καλά βέβαια, μου είπαν ότι υπάρχει επιλογή να "βλέπει" μόνο το Images folder.

Θα μπορούσες να το ελέγξεις κάποια στιγμή αν θέλεις;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

:(

Αν το κατάλαβα καλά βέβαια, μου είπαν ότι υπάρχει επιλογή να "βλέπει" μόνο το Images folder.

Θα μπορούσες να το ελέγξεις κάποια στιγμή αν θέλεις;

Όχι, δεν γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και εγώ κάτι νωρίτερα και δεν απαντήθηκε. Δεν πειράζει ξαναρωτάω, ποια ειναι η μέγιστη ανάλυση βιντεο? Ειναι 640χ480 οπως το 6280 ? ή 352χ288 ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...