Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι δεν βλεπω το λογο γιατι να μην ειναι

συμβατο.τωρα για ποιο φτηνο δεν γνωριζω που μπορει να βρεις:O

 

eyxaristo file gia to endiaferon

mallon ayto tha paroume.

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτη η εκδοση που εβαλες ειναι του Ν80-ΙΕ..Δεν αλλαξες το product code?? Δηλαδη πλεον γινεται μετατροπη απο απλο σε ΙΕ χωρις αλλαγη του product code??

Ας το επιβεβαιωσει καποιος γιατι μαλλον μπερδευτηκα..:blink: :O

 

Αυτό που απλά έκανα ήταν να τρέξω το κλασσικό προγραμματάκι της ΝΟΚΙΑ για την αναβάθμιση του firmware του κινητου. Κατέβασε γύρω στα 80MB, το εγκατέστησε, έκανε format και έσβησε τα πάντα και με το που επανεκκίνησε.. voila. Καμία χακεριά ή τίποτα τέτοιο

 

Δεν έκανα restore από παλιό backup γιατί ήθελα να έχω καθαρό νέο configuration.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αυτες τις μερες απεκτησα το n80 ie κ θελω να μαθω τι ακριβως πρεπει να κανω για να βαλω voip στο κινιτο μου.

 

 

σας παρακαλω οποιος μπορει να μου Απαντησει!!!:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Ν80 rocks!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα σημερα να κανω update το Ν80 στη νεα εκδοση firmware μεσω pc και καλωδιου usb. Εκει λοιπον που ολα πηγαιναν καλα, ξαφνικα χανει την συνδεση του το τηλεφωνο με το pc (κατι που μου το κανει συχνα και ισως να φταιει και το καλωδιο usb που εχω), με αποτελεσμα να μην ολοκληρωθει η αναβαθμιση και το τηλεφωνο απο τοτε να παραμενει σβηστο και νεκρο...:(

ΕΡΩΤΗΣΗ: Υπαρχει καποιος τροπος να το επαναφερω?

 

Ξερω οτι απεθυνομαι στους πιο ειδικους!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα σημερα να κανω update το Ν80 στη νεα εκδοση firmware μεσω pc και καλωδιου usb. Εκει λοιπον που ολα πηγαιναν καλα, ξαφνικα χανει την συνδεση του το τηλεφωνο με το pc (κατι που μου το κανει συχνα και ισως να φταιει και το καλωδιο usb που εχω), με αποτελεσμα να μην ολοκληρωθει η αναβαθμιση και το τηλεφωνο απο τοτε να παραμενει σβηστο και νεκρο...:(

ΕΡΩΤΗΣΗ: Υπαρχει καποιος τροπος να το επαναφερω?

 

Ξερω οτι απεθυνομαι στους πιο ειδικους!!!

Πρέπει να το πας στα κεντρικά της Nokia. Δυστυχώς δεν υπάρχει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι να το παλέψεις με γεμάτη μπαταρία και καλό καλώδιο.

Πολλά άτομα το έχουν επαναφέρει έτσι.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είναι να το παλέψεις με γεμάτη μπαταρία και καλό καλώδιο.

Πολλά άτομα το έχουν επαναφέρει έτσι.

 

Αν καταλαβα εννοεις να προσπαθησω παλι να κανω την αναβαθμιση μεσω pc με αλλο βεβαια καλωδιο και υπαρχει πιθανοτητα να επανελθει ετσι το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ.Άλλο καλωδιο και γεμάτη μπαταρία.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

και υπ'όψιν ότι κατά την διάρκεια της αναβάθμισης είναι απολύτως φυσιολογικό να δεις το τηλέφωνό σου να χάνει την σύνδεση και να την ξαναβρίσκει καμιά 5-6 φορές...!!!

απλά δεν το πειράζεις μέχρι να τελειώσει η όλη διαδικασία..

Link to comment
Share on other sites

Kαπλησπέρα παιδιά.Ψάχνω για Bluetooth ακουστικο κι έχω βρεί αυτό.Το πρόβλημά μου είναι αν τελικά το N80IE που έχω υποστηρίζει AD2P ή όχι.Σε κάποια sites διαβάζω πως έχει και σε κάποια άλλα όχι.Έχει δοκιμάσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Kαπλησπέρα παιδιά.Ψάχνω για Bluetooth ακουστικο κι έχω βρεί αυτό.Το πρόβλημά μου είναι αν τελικά το N80IE που έχω υποστηρίζει AD2P ή όχι.Σε κάποια sites διαβάζω πως έχει και σε κάποια άλλα όχι.Έχει δοκιμάσει κάποιος?

 

Το Ν80 υποστηρίζει το προφίλ A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) και αυτό μπορεί κάποιος να το καταλάβει και εμπειρικά.

Δηλαδή, εάν κάποιος έχει βάλει διάφορους ήχους κλήσης σε .mp3 format (εκτός από αυτούς που έχει η συσκευή) και κατά τη λήψη μιας κλήσης ο ήχος αυτός (ας πούμε κάποιο τραγούδι) μεταφέρεται και στο bluetooth handsfree, τότε η συσκευή υποστηρίζει το A2DP.

Επίσης, όταν ακούς μουσική μέσω του bluetooth headset (όχι ραδιόφωνο), τότε επίσης καταλαβαίνει κάποιος ότι υποστηρίζεται το εν λόγω προφίλ.

Από προσωπική λοιπόν εμπειρία, σου λέω ότι υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Το Ν80 υποστηρίζει το προφίλ A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) και αυτό μπορεί κάποιος να το καταλάβει και εμπειρικά.

Δηλαδή, εάν κάποιος έχει βάλει διάφορους ήχους κλήσης σε .mp3 format (εκτός από αυτούς που έχει η συσκευή) και κατά τη λήψη μιας κλήσης ο ήχος αυτός (ας πούμε κάποιο τραγούδι) μεταφέρεται και στο bluetooth handsfree, τότε η συσκευή υποστηρίζει το A2DP.

Επίσης, όταν ακούς μουσική μέσω του bluetooth headset (όχι ραδιόφωνο), τότε επίσης καταλαβαίνει κάποιος ότι υποστηρίζεται το εν λόγω προφίλ.

Από προσωπική λοιπόν εμπειρία, σου λέω ότι υποστηρίζει.

 

 

Εχω την εντυπωση οτι το A2DP σημαινει οτι μπορει να παιζει στερεοφωνικα κατω απο bluetooth ακουστικα...

Host

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
γεια σας αυτες τις μερες απεκτησα το n80 ie κ θελω να μαθω τι ακριβως πρεπει να κανω για να βαλω voip στο κινιτο μου.

 

 

σας παρακαλω οποιος μπορει να μου Απαντησει!!!:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

 

κανε αναζητηση τοσο εδω οσο και στο xxxxxxxxxxxxxxx με λεξεις κλειδια τις εξης:

truphone,voipcheap

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και έχω το N73 σκέφτομαι να πάρω το N80 σαν δεύτερο κινητό (να είναι καλά η εταιρία μου που θα μου δωσει εταιρικό!). Μετά από ένα χρόνο που είναι το κινητό στην αγορά αξίζει κανείς να το πάρει? Κυρίως με απασχολεί η αυτονομία της μπαταρίας. Έχει βελτιωθεί τίποτα με τις αναβαθμίσεις? το slide έχει προβλήματα? Συγνώμη εάν επανέρχομαι σε θέματα που ήδη έχουν συζητηθεί αλλά μου είναι δύσκολο να διαβάσω τις 200 σελίδες του forum.
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι το A2DP σημαινει οτι μπορει να παιζει στερεοφωνικα κατω απο bluetooth ακουστικα...

 

...και έχεις απόλυτο δίκιο... το Ν80 δεν υποστηρίζει το προφίλ A2DP... έχει συζητηθεί εδώ πολλές φορές... προφανώς είναι θέμα hardware και όχι λογισμικού... δυστυχώς!!! :mad:

 

Edit: Πάντως, αν έχει κανείς stereo bluetooth, τότε ας δοκιμάσει το blue player, με το οποίο έπαιζα στο Ν70 τα mp3 στερεοφωνικά με το i.Tech (δεν το έχω πια), για να δοκιμάσουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ehei filos moy ena n80 tim branded alla den mporei na kanei anavathmisei se Internet edition,to nokia software updater olo leei pos ehei tin teleftaia anavathmisei,alla eho dei me to n80 poy eho ego eho allo version apo to diko toy,mipos xerei kaneis ti prepei na kanei o filos moy na to kanei IE??
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

ehei filos moy ena n80 tim branded alla den mporei na kanei anavathmisei se Internet edition,to nokia software updater olo leei pos ehei tin teleftaia anavathmisei,alla eho dei me to n80 poy eho ego eho allo version apo to diko toy,mipos xerei kaneis ti prepei na kanei o filos moy na to kanei IE??

 

Τα γνωστα ,θα αλλαξει το product code απο τim σε απλο ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για να πετύχει η αναβάθμιση σε Ν80ie...

 

1. Κατεβάστε την τελευταία έκδοση του PCSuite που περιέχει νέους USB drivers (είχα και εγώ πρόβλημα με την σύνδεση και λύθηκε)

2. Έχετε το κινητό στο ρεύμα... ούτε καν full μπαταρία.

3. Κατεβάστε και εγκαταστήστε την τελευταία έκδοση του NOKIA Software update.

4. Αρχίστε την αναβάθμιση και... υπομονή. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα μεσω pc suite την τελευταια εκδοση λογισμικου για το ν80 μου ολα τελεια εγιναν.επιτελουν γλιτωνουμε τους μαμακες της νοκια!!!ενα προβλημα παρατηρησα παντως.το πληκτρο multimedia οταν το παταγα παρατεταμενα ειχε και αλλο shortcut που το δηλωνες και απο το configure του ειδικου αυτου πληκτρου.τωρα δεν υπαρχει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos το lifeblog απο που μπορω να το κατεβασω. το cd τις νοκια το εχω χασει. εκανα πατατια και το επεγκαταστεισα απο το n80. η nokia το εχει μονο σε αγγλικη version και εγω το θελω στην ελληνικη.....
Link to comment
Share on other sites

...και έχεις απόλυτο δίκιο... το Ν80 δεν υποστηρίζει το προφίλ A2DP... έχει συζητηθεί εδώ πολλές φορές... προφανώς είναι θέμα hardware και όχι λογισμικού... δυστυχώς!!! :mad:

 

Edit: Πάντως, αν έχει κανείς stereo bluetooth, τότε ας δοκιμάσει το blue player, με το οποίο έπαιζα στο Ν70 τα mp3 στερεοφωνικά με το i.Tech (δεν το έχω πια), για να δοκιμάσουν...

 

Εγώ πιστεύω ότι το Ν80 υποστηρίζει το A2DP.

Και σαν απόδειξη αναφέρω ότι οι διαφοτερικοί ήχοι κλήσεις (οποιοσδήποτε ήχος κλήσης πλην των ήδη υπαρχόντνω) αλλά και η μουσική (mp3) μεταφέρονται στο bluetooth headset.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...