Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γιατι δεν αλλαζεις μια προσοψη με 15ευρω απο ενα νοκια shop?

και 30 να κανει καλα ειναι. δεν εχω ουτε μηνα το n80 και εχει αρχιση να ξεβαφει στις γωνιες:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν εχω χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες.Αν θελει καποιος και ξερει απανταει:

 

Ενω εχω γραμμενο ελληνικοτατα το ονομα ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ στις επαφες μου αν το αναζητησω γραφοντας Π ή ΠΑ δεν μου το βγαζει.Αν κοιταξω μια μια τις επαφες υπαρχει στην θεση του....:mad: :mad:

 

Παω να αντιγρψω τις επαφες μου απο την καρτα μνημης στην sim αντιγραφει καπου 80 επαφες και καπου 30 δεν τις ατιγραφει ...::( :( :( :(

pata to pliktro 7 mexri na emfanistei to aggliko Π to 'P' dld,k na deis poy tha soy emfanisei to onoma panagiwtis k as to exeis ellinika grammeno

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

pata to pliktro 7 mexri na emfanistei to aggliko Π to 'P' dld,k na deis poy tha soy emfanisei to onoma panagiwtis k as to exeis ellinika grammeno

 

 

Ευχαριστω.:) Για τις επαφες κατι ???:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

agapita mou paidia kalimera..... mipos kanenas apo esas antimetopizei to exis problima? tis teleytaies 3 ebdomades akougoumai se tritous otan milao apo to kinito san na milao mesa apo nero.... i foni mou kanei paramorfoseis.... ayto paei kai erxetai genikos apla an exei kaneis idia symptomata , mporeite na mou peite an ftaiei to kinito , i kapoia efarmogi i otidipote allo?
Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφες φιλε μου απ' οτι ξερω η καρτα sim δεν μπορει να αντιγραψει αυτες που εχουν παραπανω απο ενα στοιχειο μεσα σε αυτην (π.χ. αν εχεις αποθηκευμενο και το σταθερο και το κινητο ή καποια σημειωση). Εμενα να φανταστεις απο το 70 περιπου αντιγραφει τις 5 ή 6 μονο.

Τσεκαρε το και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε έκδοση 4?

 

Nokia N80-1 (RM-92)

Hardware generation BB5

OS/software platform Symbian 9.1/S60 3rd

Firmware info

V3.0614.0.1, 31-03-2006

V3.0614.0.3, 11-04-2006

V3.0617.0.6, 03-05-2006

V3.0618.0.2, 20-06-2006

V4.0020.0.1, 25-06-2006

 

http://www.expansys.com.au/forumthread.asp?code=127499&thread=74

Tech Ministry -> http://techministry.gr

TechMinistry: Thessaloniki's Hackerspace

Link to comment
Share on other sites

Καινουρια αναβαθμιση θα βγει???:mad: :worry:

Νομιζω πως η ΝΟΚΙΑ μας εχει αφησει στο ελεος του Θεου...

(μπας και διορθωθει η Εκθεση, να αναβαθμισει μερικα σημεια, να δουμε με την καμερα τι θα γινει... ελπιζω τελικα το FP1 να μπει στο Ν80, τοσα λεφτα δωσαμε)

Τι περιμενει???Να βγουν τα Ν73-93 και να δωσει και σε μας το φως???

Συγγνωμη, ειμαι λιγο ασχετος φαινεται...:sorry: το FP1 τι ειναι???:what:

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Loipon otan kapios vali to neo firmware as mas enimerosi gia to pos pezi to mobile tou.

ego me to V3.0617.0.6, 03-05-2006 otan allaso Theme apo to original pou eixe oles oi actions pou kano me to kinito k kurios to browsing photo/video k internet einai para poly argo. Ekneuristika argo.

 

kai se orismenes periptosis kolaei telios k 3emplokari meta apo ligi wra mono tou [an prota den vgalo tin baterrry ;) ]

 

Auto an mpori kapios as xrisimopoiisi theme me to new firmware k vlepoume.

 

THX in advance.

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.:) Για τις επαφες κατι ???:)

εγω απο οτι εχω καταλαβει δεν μου αντιγραφει (και το 3230 οχι μονο το Ν80) τα ονοματα με πανω απο 12 γραμματα που η καρτα μεχρι τοσα δεχεται σε καθε ονομα.και το λεω αυτο γιατι δεν εχω "πολλαπλες επαφες"

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει ήδη αναφερθεί (να διαβάζετε και λίγο παραπίσω, να χρησημοποιείτε και κανα search!) η καινούργια έκδοση (4) δεν έχει απολύτως τίποτα καινούργιο. Είναι αναβάθμιση για ξένη εταιρία κινητής. Για παράδειγμα σαν να έχει η Vodafone μια αναβάθμιση με vodafone screensaver!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφες φιλε μου απ' οτι ξερω η καρτα sim δεν μπορει να αντιγραψει αυτες που εχουν παραπανω απο ενα στοιχειο μεσα σε αυτην (π.χ. αν εχεις αποθηκευμενο και το σταθερο και το κινητο ή καποια σημειωση). Εμενα να φανταστεις απο το 70 περιπου αντιγραφει τις 5 ή 6 μονο.

Τσεκαρε το και πες μας.

 

 

Εκτος απο το ονομα εχω περασει μονο κινητο και σε ορισμενες και σταθερο τηλεφωνο.Τιποτα αλλο.Ευχαριστω.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Αφήσα το βράδυ να φορτίζει το κινητό και το πρωϊ θέματα και εφαρμογές είχαν εξαφανιστεί!!!

 

Το κινητό είχε μόνο τις βασικές του εφαρμογές εγκατεστημένες

 

Πως έφυγαν όλα αυτά και που πήγαν;;;

 

Έχει τύχει σε κανέναν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Αφήσα το βράδυ να φορτίζει το κινητό και το πρωϊ θέματα και εφαρμογές είχαν εξαφανιστεί!!!

 

Το κινητό είχε μόνο τις βασικές του εφαρμογές εγκατεστημένες

 

Πως έφυγαν όλα αυτά και που πήγαν;;;

 

Έχει τύχει σε κανέναν;

moy eixe tyxei palia sto 6680 na sbistooyn ola ksafnika(apo tin karta mnimis),piga k pira mia alli karta k den ksanaeixa problima

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Αφήσα το βράδυ να φορτίζει το κινητό και το πρωϊ θέματα και εφαρμογές είχαν εξαφανιστεί!!!

 

Το κινητό είχε μόνο τις βασικές του εφαρμογές εγκατεστημένες

 

Πως έφυγαν όλα αυτά και που πήγαν;;;

 

Έχει τύχει σε κανέναν;

Κανε format στην καρτουλα και ξαναπερνα τα!!!Αν ξαναεχεις προβλημα πηγαινε στο κοντινο σου ΝΟΚΙΑσοπ να δεις αν εχει προβλημα η συσκευη ή η καρτα μνημης...;) :)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι για το σημα.

πολλες φορες χανεται.Το εχω στην χειροκινητη επιλογη και στο gsm.

Αν βαλω διπλη λειτουργια που γραφει θα βελτιωθει?

εχει αλλη κοστολογηση(γιατι αναβει το σημα τοu gprs στην ενδειξη σηματος)?

:)
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι για το σημα.

πολλες φορες χανεται.Το εχω στην χειροκινητη επιλογη και στο gsm.

Αν βαλω διπλη λειτουργια που γραφει θα βελτιωθει?

εχει αλλη κοστολογηση(γιατι αναβει το σημα τοu gprs στην ενδειξη σηματος)?

Το πρόβλημα με το σήμα σε περιοχές με μέτρια ή κακή κάλυψη είναι γνωστό. Και προσωπικά πιστεύω ότι ωφείλεται στην κακή διαχείρηση του σήματος κάτι το οποίο βελτιόνεται με αναβάθμιση λογισμικού. Οπότε είναι πάρα πολύ πιθανό να διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση, να το πώ καλύτερα είναι απίθανο να μην διορθωθεί.

 

Εάν το βάλεις στη διπλή λειτοργία απλά θα προσπαθεί να συνδεθεί και με 3G δίκτυο. Δοκίμασε να το βάλεις για λίγο στο UMTS και δες αν υπάρχει καλύ κάλυψη εκεί που είσαι. Εάν κινήσε σε πολλές περιοχές καλό θα ήταν να το βάλεις στη Διπλή Λειτουργία. Εάν η 3G κάλυψη δεν είναι καλή στην περιοχή σου βάλε και πάλι μόνο GSM γιατί θα έχει πρόβλημα με την αυτονομία.

 

 

Τι εννοείς "ανάβει";

 

1) Αν εννοείς τα δύο διακεκομένα βελάκια τότε απλά σου δείχνει ότι υπάρχει διαθέσημο το GPRS στο δίκτυο εκείνη τη στιγμή στην κεραία που είναι συνδεδεμένη η συσκευή.

 

2) Αν εννοείς τα δύο βελάκια που είναι συνεχόμενα τότε σου δείχνει ότι είσαι συνδεδεμένος μέ κάποια σύνδεση στο WAP/INTERNET ή απλά λαμβάνεις MMS.

 

Τέλος, 3) αν εννοείς τα δύο βελάκια που είναι συνεχόμενα και έντονα με διακεκομένη σκιά τότε παραπάνω από μία συνδέσεις δικτύου είναι ανοιχτές.

 

Εάν συμβαίνει το 2) ή/και το 3) τότε πήγαινε "Συνδεσιμότητα" >> "Διαχ. Συνδ." >> "Ενεργ. συνδ.δεδ." και δες ποιά ή ποιές συνδέσεις είναι ενεργές και εάν θες αποσύνδεσε τες.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι για το σημα.

πολλες φορες χανεται.Το εχω στην χειροκινητη επιλογη και στο gsm.

Αν βαλω διπλη λειτουργια που γραφει θα βελτιωθει?

εχει αλλη κοστολογηση(γιατι αναβει το σημα τοu gprs στην ενδειξη σηματος)?

φιλε μου αυτο δυστυχως ειναι ενα προβλημα του N-80 Που απασχολει ολους μας,το χαμηλο του σημα που δυστυχως δεν γινεται τιποτα γι αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ego pali exo paratirisi akrivos to anti8eto me to N80 mou.

 

eixa to k700 SE k se 2 perioxes [mauro li8ari-boula panorama] den epiane me tpt

eno tora einai arketa veltiomeno to sima.

 

Mpori vevea na einai ena tixaio gegonos den eimai 100% sigouros.

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα συνηθως εκει που ειναι φουλ το σημα οταν μιλας πεφτει και 2-3 γραμμες,γενικα ομως αν θυμαμαι καλα ολα τα κινητα με symbian παντα το σημα τους δεν ηταν και τοσο καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα σε κλαμπ νοκια για να τσεκαρουν την μπαταρια που μετα απο 25 μερες μου 24ωρο δεν εχει κρατησει!χτες τα πηρα πλεον γιατι κρατησε με 15 λεπτα ομιλιας απο τις 7 το πρωι εως τις 11 το βραδυ!!αν δεν μετακινουμουν με αμαξι να το φορτιζω εκει στις καλοκαιρινες βραδυνες εξοδους μου δεν θα ειχα κινητο!!!!!600 ευρω!!!!αχρηστα!!!!η μπαταρια μου ειπαν ειναι οκ και θα πρεπει να παω να το τσεκαρουν στα κεντρικα.ολοκληρο ταξιδι αφου 5000000 αθηναιοι πρεπει να πανε στη γλυφαδα για ενα -ρημαδι- σερβις νοκια!!!!τελος παντων θα το παω δευτερα και ετοιμος να κανω αγριο καυγα με τις κλωσσες εκει περα! wish me good luck που λενε και στις ταινιες!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα συνηθως εκει που ειναι φουλ το σημα οταν μιλας πεφτει και 2-3 γραμμες,γενικα ομως αν θυμαμαι καλα ολα τα κινητα με symbian παντα το σημα τους δεν ηταν και τοσο καλο.

 

Kαι εχει και μεγαλο SAR. Οχι ολα τα symbian. Κατι 6600 και 7650 εχουν γραψει ιστορια με το σημα τους.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το σημα οντως δεν ειναι καλο αλλα εχω παρατηρησει πως ακομα και με καμμια παυλα μπορεις και μιλας και αναρωτιεμαι μηπως το προβλημα ειναι στην ενδειξη και οχι στην ουσια.Τελοσπαντων οτι και να ειναι ελπιζω με την αναβαθμιση να βελτιωθει.

Μια απορια που εχω.Σε καποιες περιπτωσεις που προσπαθω να συνδεθω με wi-fi κατα τη προσπαθεια να μπω σε ιστοσελιδα μου βγαζει <μη αποκριση πυλης>ενω το laptop συνδεεται κανονικα.Ξερετε μηπως γιατι γινεται αυτο?Καποια ρυθμιση?

Μπορει στο Ν80 να μπει καρτα wi-fi?Εχει νοημα?Το ρωταω μηπως ετσι εχει καλυτερη αποδοση

 

Υ.Γ.το θεμα θηκης το ελυσα με μια crystal που πηρα απ το e-bay.Η συγκεκριμενη δενει αψογα στο κινητο,ειναι πολυ διακριτικη και δεν το κανει ογκωδες

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο review στην πρώτη σελίδα του θέματος...

 

Review

 

Υπάρχει στο N80 προεγκατεστημένο πρόγραμμα εντοπισμού θέσης μέσω GPS;

 

Απάντηση: Ναι, ωστόσο είναι κρυμμένο για άγνωστο λόγο. Για να το ενεργοποιήσετε θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή Best Taskman. Στις ρυθμίσεις της προαναφερθείσας εφαρμογής θα βρείτε την επιλογή για εμφάνιση «κρυμμένων προγραμμάτων».

 

 

δηλαδή τι κάνει αυτό και σε τί χρισιμεύει?? και πώς ακριβώς το βλέπω αυτο απο το Taskam ..

κάτι ακόμα... αν κάνω φορματ θα χαθουν και τα μηνύματα και όλα ? και αν είναι έτσι πώς μήπως μπορώ να τα σώσω στον υπολογιστή μου μέσω του lifeblog και μετα να ξαναμεταφέρω τον υπολογιστή μου??

όσο αφορά τώρα την κάρτα μνήμης , έχω σβήσει σχεδόν τα παντα.. εχουν μεέινει μονο οι εφαρμογές που έχο εγκαταστήσει .. αλλα δέν νομίζω ότι αυτές είναι 41 μβ που λεει .. μήπως ξέρει τι φταίει ?? μήπως να έκανα ένα φορματ και τις "δοκιμασμένες" εφαρμογές να τις εκανα εγκατάσταση στην κάρτα του τηλεφώνου ??

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

Ego pali exo paratirisi akrivos to anti8eto me to N80 mou.

 

eixa to k700 SE k se 2 perioxes [mauro li8ari-boula panorama] den epiane me tpt

eno tora einai arketa veltiomeno to sima.

 

Mpori vevea na einai ena tixaio gegonos den eimai 100% sigouros.

 

epeidi ego meno sti boula kai sygekrimena sto panorama exo paratirisei oti polles fores akougomai me parapoiimeni foni se aytous pou tilefono opos eipa kai se proigoumeno post kai exo tin entyposi oti ofeiletai stin kaki lipsi.... tora an ayto exei na kanei me to sima den xero....

 

πηγα σημερα σε κλαμπ νοκια για να τσεκαρουν την μπαταρια που μετα απο 25 μερες μου 24ωρο δεν εχει κρατησει!χτες τα πηρα πλεον γιατι κρατησε με 15 λεπτα ομιλιας απο τις 7 το πρωι εως τις 11 το βραδυ!!αν δεν μετακινουμουν με αμαξι να το φορτιζω εκει στις καλοκαιρινες βραδυνες εξοδους μου δεν θα ειχα κινητο!!!!!600 ευρω!!!!αχρηστα!!!!η μπαταρια μου ειπαν ειναι οκ και θα πρεπει να παω να το τσεκαρουν στα κεντρικα.ολοκληρο ταξιδι αφου 5000000 αθηναιοι πρεπει να πανε στη γλυφαδα για ενα -ρημαδι- σερβις νοκια!!!!τελος παντων θα το παω δευτερα και ετοιμος να κανω αγριο καυγα με τις κλωσσες εκει περα! wish me good luck που λενε και στις ταινιες!

 

ego pali meno dipla sto nokia service tis glyfadas alal den pisteyo oti mporoun na kanoun kati oson afora tin pataria... pantos xosou esy kai prixe tous an mi ti allona mathoume ti trexei....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, συγχωρέστε με αν είναι λίγο άσχετη με το thread. Είμαι και εγώ κάτοχος n80 εδώ και κανα 2 μήνες και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος ( το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είναι χαλαρό σαν συσκευή και φοβάμαι πως θα διαλυθεί σύντομα). Σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με αυτό το mio που διαφημίζει ο Γερμανός και έχει και gps. Θα ήθελα να ρωτήσς αν το σκέφτεται κανένας άλλος και αν αξίζει να το αντικαταστήσω ή θα κανω βλακεία? . Σας ευχαριστώ όλους.

 

υ.γ Πραγματικά αυτό το thread έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και μου έχει λύσει οποιαδήποτε απορία είχα. Μπράβο σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...