Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι αληθεια πως η αναβαθμιση γινεται μονο στην alpha copy? και οχι στα νοκια club?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ειναι αληθεια πως η αναβαθμιση γινεται μονο στην alpha copy? και οχι στα νοκια club?

Και βέβαια όχι... Γίνετε και στα Nokia Shops!

 

Αν κατά την αναβάθμιση της συσκευής "κολλήσει" τότε την στέλνουν στην Alpha Copy.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήρα μια κάρτα 2GB από το ebay της Samsung 150X και δεν είνα συμβατή. Συγκεκριμένα δουλεύει τη μια στιγμή κανονικά και την άλλη χάνει τα δεδομένα, κόβει τα αρχεία στη μέση και λέει πως είναι καταστραμένη η βάση δεδομένων. Κάποιες φορές κάνει format και άλλες λέει πως η κάρτα είναι καταστραμένη (το τηλέφωνο αδυνατεί να κάνει forma, ενώ στο mac γλινεται κανονικά). Όσοι έχουν βάλει 2GB κάρτα Sandisk Ultra ας μας πουν αν έχουν παρατηρήσει κάτι. Υπόψιν ότι χρειάζεται σκληρή χρήση της κάρτας... Εγώ έφτιαχνα album και ταξινομούσα φωτογραφίες και video με μεγάλη ταχύτητα και εκεί τα έφτυνε η κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

mia erwthsh-stelnw sms sthn xio kai h anafora mou leei ekremh.otan stelnw genika allou ola ok.stelnw apo mia allh karta[vodafone] sms kai phgainei.kai lew mhpws thelei kamia ruthish to n80 gai tetoia periptwsh an kai den nomizw.kamia apanthsh....thanks:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήρα μια κάρτα 2GB από το ebay της Samsung 150X και δεν είνα συμβατή. Συγκεκριμένα δουλεύει τη μια στιγμή κανονικά και την άλλη χάνει τα δεδομένα, κόβει τα αρχεία στη μέση και λέει πως είναι καταστραμένη η βάση δεδομένων. Κάποιες φορές κάνει format και άλλες λέει πως η κάρτα είναι καταστραμένη (το τηλέφωνο αδυνατεί να κάνει forma, ενώ στο mac γλινεται κανονικά). Όσοι έχουν βάλει 2GB κάρτα Sandisk Ultra ας μας πουν αν έχουν παρατηρήσει κάτι. Υπόψιν ότι χρειάζεται σκληρή χρήση της κάρτας... Εγώ έφτιαχνα album και ταξινομούσα φωτογραφίες και video με μεγάλη ταχύτητα και εκεί τα έφτυνε η κάρτα.
Δοκιμασε να κανεις φορματ την καρτα στο Ν80,και ξαναπροσπαθησε..Εχω μια STARGEM 150X 2GB απο EBAY και ειναι πιλυ καλη,και αρκετα γρηγορη!!!:cool:
Johny
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ απόκτησα το n80 ασημί (αν και το παράγγειλα μαύρο από το vodafone shop, τεσπα). Το έχω τρεις μέρες τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η μπαταρία με βαριά χρήση κρατάει το πολύ 2 μέρες. Δεν μου έκανε κανένα restart. To μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με το headset motorola h500 που σε κάποια στιγμή, παρόλο που ήταν συνδεδεμένο με το n80 λειτουργούσαν μόνο τα κουμπιά του και δεν ερχόταν ο ήχος. Tο πρόβλημα λύθηκε με restart του κινητού. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οι φωνητικές εντολές οι οποίες αναγνωρίζονται σχεδόν 100% από το κινητό, χωρίς καν να χρειάζεται να εγγράψω εγώ από πριν τις λέξεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει και σε άλλα κινητά αυτή η λειτουργία, εγώ πάντως πρώτη φορά την βλέπω και με ενθουσίασε!

 

Υγ.: Και για όσους είναι από Γιάννενα έχει δωρεάν wifi στο καφέ Μακρής στο μώλο!!! Θα βοηθούσε και όσοι είναι από άλλες πόλεις να μας πουν σημεία με δωρεάν πρόσβαση στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους το Ν80.Μέσα στο μενού υπάρχει βρε παιδιά το (Επεξεργασία βίντεο);Τη σκηνοθεσία τη βλέπω την επεξεργασία οχι.Αν δεν ειναι κόπος ας μου πει κάποιος.Καλές εντυπώσεις και πολλή όμορφη συσκευή σε σχέση με το 6630 που ειχα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ριξτε μια ματια εκει στο μηνυμα 169 και πειτε μου αν εχετε κι αλλοι αυτα τα προβληματα με μενα...και αν υπαρχει λυση....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1363701#post1363701

 

να μην το κανω κοπυ παστ εδω γιατι ειναι καπως....:worry:μεγαλο...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια ποιος μπορει να μου πει ποια ειναι η τελευταια firmware για το κινητο θαυμα που εχουμε στα χερια μας?
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ριξτε μια ματια εκει στο μηνυμα 169 και πειτε μου αν εχετε κι αλλοι αυτα τα προβληματα με μενα...και αν υπαρχει λυση....

http://www.myphone.gr/forum/showthre...01#post1363701

 

να μην το κανω κοπυ παστ εδω γιατι ειναι καπως....μεγαλο...

--------------------

 

 

ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΧΑΛΚΙΔΑ

 

 

Πανω κατω και εγω τα ιδια προβληματα με εσενα αντιμετωπιζα στισ δυο πρωτεσ μερες απο την αγορα του.Συν το οτι η καμερα VGA ετρωγε πολυ συχνα φρικες.Το πηγα πισω λοιπον στο fnac του mall μου το αλλαξαν με νεα συσκευη και απο τοτε μεχρι τωρα κανενα απολυτως προβλημα.Να μην ξεχναμε ομως οτι με την επομενη firmware το κινητο θα ξαναγενηθει.

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ριξτε μια ματια εκει στο μηνυμα 169 και πειτε μου αν εχετε κι αλλοι αυτα τα προβληματα με μενα...και αν υπαρχει λυση....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1363701#post1363701

 

να μην το κανω κοπυ παστ εδω γιατι ειναι καπως....:worry:μεγαλο...

 

Δημήτρη, ήμουν κι εγώ έτοιμος να το πάρω αλλά διαβάζοντας όλο το thread και σε μια παρόρμηση πήρα το qtek s200. Και μπορώ να σου πω ότι δεν το περίμενα αλλά με έχει κατ-ενθουσίασει (με εφαρμογές: destinator pn, call_sms_blocker και ότι τραβάει η ψυχή σου). Για το p990i υποψιάζομαι ότι η SE το καθυστερεί επειδή φαίνεται πως η nokia έχει σε στενό μαρκάρισμα την πλατφόρμα symbian και σκέφτονται μήπως έχει αρχίσει κ συνδέεται σαν brand name, οπότε δεν ξέρω αν κ πότε θα βγεί. Άλλωστε η SE έχει ρίξει το βάρος στα walkman-phones και τελευταία ότι δηλώσεις γίνονται από στελέχη (κ διαφημίσεις) αφορούν την διείσδυσή της σε αυτή την αγορά.

 

Φυσικά είναι θέμα χρόνου να λυθούν τα όποια προβλήματα του n80, και να γίνει το αστέρι που όλοι περιμένουν. Άλλωστε φάνηκε πως η έκδοση OS v9.1 δεν ήταν 100% έτοιμη κ η Nokia επέλεξε να την εμφανίσει σε μια δυνατή συσκευή ώστε να "απαλύνει" την αρνητική εικόνα που ίσως δημιουργούσε (περισσότερο με την έλλειψη προγραμμάτων). Μπορείς να κοιτάξεις και το n71 που από ότι διαβάζω έχει καλύτερη κάμερα (αν κ λιγότερα MPs), δεν έχει wifi, αλλά είναι κ 200€ φθηνότερο, κι έτσι δεν βγαίνεις από την κατηγορία smart-phones.

 

fz6 - 4 ever ;)

Link to comment
Share on other sites

1.mporw na blepw posa sms kai mms exw steilei? 2.fakelous mporw na kanw mesa sto eikones/video?ma nhn einai ola mazi. 3.exw thn version v3.0614.03/11-4-2006/rm-92.einai h teleutaia?h bghke kainouria??thnaks!!:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.mporw na blepw posa sms kai mms exw steilei? 2.fakelous mporw na kanw mesa sto eikones/video?ma nhn einai ola mazi. 3.exw thn version v3.0614.03/11-4-2006/rm-92.einai h teleutaia?h bghke kainouria??thnaks!!:confused:

 

ναι αρη.μεσα απο το μητρωο.

καταγραφεται καθε κινηση του κινητου(απο κληση μεχρι και mms) και μπορεις να το προγραμματισεις να σου κραταει τα στοιχεια αυτα μεχρι 30 μερες οπως στα περισσοτερα νοκια αλλωστε ;)

 

Δημήτρη, ήμουν κι εγώ έτοιμος να το πάρω αλλά διαβάζοντας όλο το thread και σε μια παρόρμηση πήρα το qtek s200. Και μπορώ να σου πω ότι δεν το περίμενα αλλά με έχει κατ-ενθουσίασει (με εφαρμογές: destinator pn, call_sms_blocker και ότι τραβάει η ψυχή σου). Για το p990i υποψιάζομαι ότι η SE το καθυστερεί επειδή φαίνεται πως η nokia έχει σε στενό μαρκάρισμα την πλατφόρμα symbian και σκέφτονται μήπως έχει αρχίσει κ συνδέεται σαν brand name, οπότε δεν ξέρω αν κ πότε θα βγεί. Άλλωστε η SE έχει ρίξει το βάρος στα walkman-phones και τελευταία ότι δηλώσεις γίνονται από στελέχη (κ διαφημίσεις) αφορούν την διείσδυσή της σε αυτή την αγορά.

 

Φυσικά είναι θέμα χρόνου να λυθούν τα όποια προβλήματα του n80, και να γίνει το αστέρι που όλοι περιμένουν. Άλλωστε φάνηκε πως η έκδοση OS v9.1 δεν ήταν 100% έτοιμη κ η Nokia επέλεξε να την εμφανίσει σε μια δυνατή συσκευή ώστε να "απαλύνει" την αρνητική εικόνα που ίσως δημιουργούσε (περισσότερο με την έλλειψη προγραμμάτων). Μπορείς να κοιτάξεις και το n71 που από ότι διαβάζω έχει καλύτερη κάμερα (αν κ λιγότερα MPs), δεν έχει wifi, αλλά είναι κ 200€ φθηνότερο, κι έτσι δεν βγαίνεις από την κατηγορία smart-phones.

 

fz6 - 4 ever ;)

 

οποτε το κραταω και ελπιζω σε καποια αναβαθμιση να λυθουν ολα αυτα τα bugs που με ταλαιπωρουν αυτες τις λιγες μερες που το εχω στα χερια μου :(

 

 

fz6????

 

http://www.fazerclub.gr τοτε και τα λεμε και απο κει !!!!

απο που εισαι?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Με γειά μου, με γειά μου!! Το πήρα κι εγώ σε ασημί, αλλά το έχω ακόμη στο φορτιστή και το κοιτάω...
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

ναι αρη.μεσα απο το μητρωο.

καταγραφεται καθε κινηση του κινητου(απο κληση μεχρι και mms) και μπορεις να το προγραμματισεις να σου κραταει τα στοιχεια αυτα μεχρι 30 μερες οπως στα περισσοτερα νοκια αλλωστε ;)

ok,to brhka.thanks!!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.mporw na blepw posa sms kai mms exw steilei? 2.fakelous mporw na kanw mesa sto eikones/video?ma nhn einai ola mazi. 3.exw thn version v3.0614.03/11-4-2006/rm-92.einai h teleutaia?h bghke kainouria??thnaks!!:confused:

1) Κοιτα στο Log!!(ας περιμενουμε και το SmsCounter το οποιο ειναι αναλυτικοτατο)

2) Φτιαχνεις Αλμπουμς στην Εκθεση και μπαινεις στο σχετικο τοπικ!!!

3) Η τελευταια ειναι!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ απόκτησα το n80 ασημί (αν και το παράγγειλα μαύρο από το vodafone shop, τεσπα). Το έχω τρεις μέρες τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η μπαταρία με βαριά χρήση κρατάει το πολύ 2 μέρες. Δεν μου έκανε κανένα restart. To μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με το headset motorola h500 που σε κάποια στιγμή, παρόλο που ήταν συνδεδεμένο με το n80 λειτουργούσαν μόνο τα κουμπιά του και δεν ερχόταν ο ήχος. Tο πρόβλημα λύθηκε με restart του κινητού. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οι φωνητικές εντολές οι οποίες αναγνωρίζονται σχεδόν 100% από το κινητό, χωρίς καν να χρειάζεται να εγγράψω εγώ από πριν τις λέξεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει και σε άλλα κινητά αυτή η λειτουργία, εγώ πάντως πρώτη φορά την βλέπω και με ενθουσίασε!

 

Υγ.: Και για όσους είναι από Γιάννενα έχει δωρεάν wifi στο καφέ Μακρής στο μώλο!!! Θα βοηθούσε και όσοι είναι από άλλες πόλεις να μας πουν σημεία με δωρεάν πρόσβαση στο internet.

 

 

Τι εγινε τελικα κυκλοφορει στα vodafone???Στο site πλεον δεν το εχουν στα κινητα του μελλοντος αλλα και πουθενα!!Αντε βαρεθηκα να το περιμενω και να κουω συνεχως για τα ποσα προβληματα εχει!!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσυχεις ουτε στην Αθηνα υπαρχει πουθενα. Πηρα παλι τηλ στην Κοσμοτε σημερα και μου ειπανε ε φεραμε αλλα εξαντληθηκανε. Απορω ποσα φερανε? 3-4?
Link to comment
Share on other sites

εκει στην πατρα ολα ειναι στο κεντρο μαζεμενα..γιατι δεν ριχνεις μια ματια εκει?εκτος κ αν εχεις παει..τοτε πασο..:giveup:
Link to comment
Share on other sites

και εγώ επειδή τα πήρα με κοσμοτέ πήγα στη νοκια και το πήρα προχθές αν και πιστεύω ότι κατι παίζει για να μας αναγκάσουν να το πάρουμε εμάς τους πωρωμένους σαν συσκευή και να τα σκάσουμε. Αν είναι έτσι έπεσα κι εγώ θύμα του (αναγνωρισμένου όμως από εμένα) ψώνιου μου με τα gadgets. :rolleyes:

α δεν μπορώ να μπω με τίποτα στο mobile tv της κοσμοτε ενω έχω full 3g σήμα και όλες τις ρυθμίσεις. μπαίνω wap πατάω sto mobile tv και με ξαναβγάζει στο μενού

anybody????:(

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και είδα το περιβόητο κινητό Ν80 στη Fnac στο Μαρούσι και ομολογώ ότι με ξένισε το υπερβολικό πάχος της συσκευής (26 mm), κάτι που χαλάει την όλη εικόνα της. Πραγματικά, μου φάνηκε σαν "κουτί" και για το ΄λόγο αυτό δεν το αγόρασα.Παράλληλα, διαβάζω και τα μύρια όσα προβλήματα που παρουσιάζει και αναρωτιέμαι βρε παδιά, αν σας έχει πιάσει μαζικό αμόκ για το κινητό αυτό! Μην κάνετε έτσι! Πόσοι από σας το έχουν δει από κοντά; Να έχετε υπόψη σας ότι στα διαφημιστικά το παρουσιάζουν σαν εντελώς slim (υπάρχει βλέπετε και η τεχνική στη φωτογράφηση με όλα τα σχετικά εφέ, κάτι σαν τις χοντρές, που τις βγάζουν αδύνατες), κάτι που δεν είναι αληθινό. Τελικά, μακάρι το Ν73 να είχε Wi-Fi, θα το αγόραζ με κλειστά μάτια. Αλλά, δυστυχώς, είναι αυτό που έγραψε κάποιος φίλος, ότι η Νοκια ποτέ δεν παρουσιάζει ανταγωνιστικά μοντέλα της με ίδια χαρακτηριστικά. Ας περιμένουμε λοιπόν, όσοι δεν βιαζόμαστε για κανένα χρόνο, μια και οι άλλες εταιρίες δεν μπορούν να ακολουθήσουν την Νοκια και έχουν μείνει πολύ πισω, μέχρι να βγει κάτι σαν το Ν73 με Wi-Fi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...