Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν δε βγεις φωτογραφια με το Ν80 στο ενα χερι και στο αλλο την αποδειξη αγορας με τ' ονομα σου...δεν προκειται να σε πιστεψει κανεις!!!

Τους εβαλα ολους στο κολπο μα πολλαπλα ΡΜs....χαχαχαχαχαχα...την πατησες moderator!!!!!!:lol:

ελπιζω να μην παρεξηγεις το χιουμορ μου...

στο κατω-κατω γουσταρουμε το χομπι μας και το κανουμε

πιο οργανωμενα ολοι εδω μεσα...δεν ειναι αναγκη να χαλιόμαστε

ενω κανουμε κατι τοσο ευχάριστο...

 

ok, θα βγάλω και μία φωτογραφία με το κινητό να δείχνει το ΙΜΕΙ του, να φαίνεται ότι είναι το ίδιο με αυτό που γράφει η απόδειξη :p :lol:

 

Άσχετο: επειδή κάποιοι γράψατε ότι με το format χάσατε κάποιες από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές του κινητού, σε ποιο format αναφέρεστε; Στην επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με *#7370#;

Να ξέρω, αν ποτέ χρειαστεί... να μην το κάνω :p

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok, θα βγάλω και μία φωτογραφία με το κινητό να δείχνει το ΙΜΕΙ του, να φαίνεται ότι είναι το ίδιο με αυτό που γράφει η απόδειξη :p :lol:

:p

ng78 ευχαριστουμε και για το λινκ με τα "θεματα Ν80" - ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!

Τα κατεβασα ολα!!!;) - τα πιο Must ειναι αυτα με τις ηθοποιους!!!

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά. :D Πρόσεξε πάντως, μην περάσεις πολλά themes στο κινητό. Μόνο τα 4-5 καλύτερα. Εμένα που έκανα το λάθος να περάσω καμιά 30αριά themes :blink: έγινε λίγο... κουβάρι η απεγκατάστασή τους. Δεν τα βγάζει στην Εγκατάσταση εφαρμογών για απομάκρυνση (δοκίμασα να κάνω και restart φυσικά). Το μητρώο προφανώς έγινε άνω κάτω. Επίσης τώρα όταν πάω να περάσω μερικά νέα themes, μου βγάζει κάτι μηνύματα όπως "Σφάλμα ενημέρωσης" και άλλα τέτοια και δεν προχωράει (δεν το κάνει πάντα, αλλά πολύ συχνά). Ευτυχώς δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα στην εγκατάσταση/απεγκατάσταση εφαρμογών, κι έτσι δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, αλλιώς θα πήγαινε για format το κινητό. Σε προηγούμενα Symbian κινητά πάντως είχα εγκαταστήσει/απεγκαταστήσει δεκάδες themes και δεν είχα συναντήσει τέτοιο πρόβλημα. Είτε έτυχε, είτε πρόκειται για νέα "μόδα" στο Symbian 9.1.

 

Edit: Χμμ... νομίζω ότι μόλις διόρθωσα το πρόβλημα με τον "manual" τρόπο: μπήκα στο μητρώο και έσβησα μόνος μου τις καταχωρήσεις :whistle: Αν κάποιος το χρειαστεί, είναι οι φάκελοι sys\install\sisregistry\a00000eb\ και private\10207114\import\*

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Παρακατω θα σας γραψω τα προβληματα που βγαζει σε μενα,με την τελευταια firmware.

 

1 Στο slideshow μου λεει ανεπαρκης μνημη κλειστε αλλες εφαρμογες κ ξανασυνεχιστε.Ενω δεν εχω καμια εφαρμογη ανοιχτη.

2 Στην εκθεση οταν παω να κανω μεγεθυνση πανω απο 50% παλι το ιδιο μηνυμα,με ενεργοποιημενη την επιλογη εκτεταμενης μεγεθυνσης.

3 Οταν παω να σβησω μια εφαρμογη απο την διαχειρηση,μετα δεν τις βλεπει τις υπολοιπες κ πρεπει να κανω restart για να τις δει.

4 Το κλασσικο οτι οταν κανουν πολυ συντομη αναπαντητη δεν τη βγαζει κ πρεπει να πατισω το yes για να την δω.

 

Εχεις δικιο ακριβως τα ιδια,μου εκανε και ενα restart οταν πατησα αναπαραγωγη βιντεο(το μονο που εχει κανει),ρε παιδια πως αναζητας δικτυα wlan υπαρχει επιλογη για αυτοματο??και κατι αλλο εχετε δοκιμασει τον se explorer εχει δυνατοτητες η αδικος κοπος?

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως αναζητας δικτυα wlan υπαρχει επιλογη για αυτοματο??

 

Εαν πας ρυθμισεις,συνδεση ,ασυρματο δικτυο Lan

εμφανιση διαθεσιμων ναι ,αναζητηση δικτυων. (οριζεις καθε ποτε θα κανει αναζητηση)

Στην συνεχεια πας ,συνδεσιμοτητα ,διαχειριση συνδεσεων,Διαθεσιμα wlan ,βλεπεις τα διαθεσιμα.

 

Τελος ,να προσθεσω οτι υπαρχει και η εφαρμογη HotSpot Finder

http://shop.psiloc.com/en/Application,262201,Hotspot+Finder

η οποια κανει καλη δουλεια.

 

Ο se explorer δυστυχως δεν εχει τις δυνατοτητες που θα θελαμε ,ακομα .(?)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

meta apo 3ebdomades psaksimatos to brhka epitelous.shmera eimai kai egw katoxos tou n80[black],hthela na rwthsw poso fortisei thelei arxh?mou eipane 10wres alhtheuei?kai kati akoma h narkh pws leitourgei?thn ebala se energopoihsh se mia stigmh anabosbhne meta stamathse.:wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

meta apo 3ebdomades psaksimatos to brhka epitelous.shmera eimai kai egw katoxos tou n80[black],hthela na rwthsw poso fortisei thelei arxh?mou eipane 10wres alhtheuei?kai kati akoma h narkh pws leitourgei?thn ebala se energopoihsh se mia stigmh anabosbhne meta stamathse.:wacko:

 

Καταρχην ,Αρη Χρονια σου Πολλα http://www.myphone.gr/forum/images/misc3/birthday_small.gif και καλοριζικο το Ν80. :)

Για τις φορτισεις τα εχουμε πει χιλιαδες φορες .Κανε 3-4 πληρεις φορτισεις εκφορτισεις και θα εισαι οκ .

 

Οσο για την λειτουργια ναρκης ,διαβασε αυτο :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1356809#post1356809

ειναι απο το manual :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ,Αρη Χρονια σου Πολλα http://www.myphone.gr/forum/images/misc3/birthday_small.gif και καλοριζικο το Ν80. :)

Για τις φορτισεις τα εχουμε πει χιλιαδες φορες .Κανε 3-4 πληρεις φορτισεις εκφορτισεις και θα εισαι οκ .

 

Οσο για την λειτουργια ναρκης ,διαβασε αυτο :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1356809#post1356809

ειναι απο το manual :rolleyes:

thanks gia tis euxes sou.ok.tha to kanw etsi tote.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα κ οτι επιθυμεις Τζουτζουκο. (Αρη)

 

ΜΕΓΙΑ το Ν80 ...μετα απο 2 χρονια επιστρεφεις στην ΝΟΚΙΑ κ ελπιζω να μεινεις ευχαριστημενος με αυτη σου την επιλογη.....!

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

kalispera :)

Den mporo na sinde8o me to asirmato sto spiti!Ekso se kafe pou dinei dorean prosbasi wlan mpike kanonikotata!Sto spiti exo kanei tis ri8miseis sosta kai mou bgazei to minima sto kinito "no geteway reply"kamia idea?

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

phga gia update κ μολις το πειρα ειχε στο ημερολογιο περασμενο εορτολογιο κ ολες τις εκπομπες με αυτοκινητα με τις ωρες απο 14 απριλη κ εως τελη μαη+καποιες μερες με ειδοποηση στυλ δωρο στην χ :P

μηπως ειχε πειραξει αυτος το firmware ston uπολογιστη κ περναει αυτοματα κ στα δικα μας?

π.φαληρου νοκια

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα κ οτι επιθυμεις Τζουτζουκο. (Αρη)

 

ΜΕΓΙΑ το Ν80 ...μετα απο 2 χρονια επιστρεφεις στην ΝΟΚΙΑ κ ελπιζω να μεινεις ευχαριστημενος με αυτη σου την επιλογη.....!

thanks file kolabrou[kosta].elpizw na ekana kalh epilogh pou gurisa pali sthn nokia!!:p .h seira sou twra.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

phga gia update κ μολις το πειρα ειχε στο ημερολογιο περασμενο εορτολογιο κ ολες τις εκπομπες με αυτοκινητα με τις ωρες απο 14 απριλη κ εως τελη μαη+καποιες μερες με ειδοποηση στυλ δωρο στην χ :P

μηπως ειχε πειραξει αυτος το firmware ston uπολογιστη κ περναει αυτοματα κ στα δικα μας?

π.φαληρου νοκια

Μήπως τα είχες ήδη μέσα;

Γιατί στο Symbian OS 9.1 (το οποίο έχει και το Ν80) μετά από αναβάθμιση δεν χάνονται τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

mia erwthsh to kalwdio usb h ta akoustika pws ta afaireitai apo thn suskeuh?den elege mesa stis odhgies.to piezeis pros ta katw,pros ta panw h to trabas?:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mia erwthsh to kalwdio usb h ta akoustika pws ta afaireitai apo thn suskeuh?den elege mesa stis odhgies.to piezeis pros ta katw,pros ta panw h to trabas?:confused:

 

Δεν το τραβάς κάθετα. Τα γυρίζεις ελαφρά προς τα πάνω ή προς τα κάτω και ξεκουμπώνουν. ;)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

ta gurizeis ennoeis...to kanw panw-katw kai bgainei e?:)

 

Ναι, ή προς τα πάνω ή προς τα κάτω, όχι και προς τις δύο κατευθύνσεις.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Simera to proi aniksa to kinito kai siniditopiisa pos exase to 8ema pou tou eixa balei kai eixai to klasiko 8ema pou exei otan perneis to kinito,piga sta 8emata kai to ksanaebala!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Simera to proi aniksa to kinito kai siniditopiisa pos exase to 8ema pou tou eixa balei kai eixai to klasiko 8ema pou exei otan perneis to kinito,piga sta 8emata kai to ksanaebala!

 

Μου το έχει κάνει κι εμένα μια φορά.

 

Μήπως είχες εγκαταστήσει το θέμα στην κάρτα μνήμης; Όταν βρεις κάποιο theme που σου αρέσει και θα το χρησιμοποιήσεις μόνιμα, καλύτερα να το περάσεις στη μνήμη της συσκευής. Αλλιώς αν μπει στην κάρτα μνήμης και κάποια στιγμή τη βγάλεις ή αν για οποιοδήποτε λόγο το κινητό σταματήσει έστω και στιγμιαία να τη διαβάζει (τυχαίνει καμιά φορά, έστω και σπάνια), ξαναφορτώνει το default theme.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Sti mnimi tou kinitou to eixa,genika stin karta exo mono media files kai tipote allo,ola ta ipolipa einai sti mnimi tou kinitou!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Sti mnimi tou kinitou to eixa,genika stin karta exo mono media files kai tipote allo,ola ta ipolipa einai sti mnimi tou kinitou!

 

Μάλλον θα έτυχε τότε. Στο N91 έχω ακούσει ότι γίνεται συχνά αυτό :ninja: να χάνει το theme που έχεις περάσει και να ξαναφορτώνει το default, αλλά στο N80 μάλλον γίνεται σπάνια.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Φωτος απο σπιτι,PaintBall,Ιστορικο Ακροπολης...

http://rapidshare.de/files/20343573/PhotoPack.zip.html

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo emena, shmera to proi - proi egina kai egw katoxos enos ashmi N80 !! alla....... to aniksa ola kalws... to bazw gia forthsh .. teliwnei h forthsh .. bazw karta sim kai paw na kanw thn proth klhsh ... kolaei to kinito tou bgazw thn mpataria thn ksanabazw kai apo ekeinh thn wra den ksana-anikse !!!!!:mad: :( :mad: :( , exw bgalei poles fores thn mpataria mipos kai kati ginei .. alla tipota .. oute fortizei .. dokimasa kai allh mpataria kai pali tipota... ti lete na symbenei ??? na perimenw thn deytera kai epitstrofh ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...