Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφού σε ενδιαφέρει τόσο πολύ το θέμα αναπαραγωγής mp3 (music player) καλύτερα να περιμένεις για το N81…:D

 

Παντως για τα λεφτα του ειναι ιδανικη επιλογη πιστευω το Ν80 (αγορα 377 ευρώπουλα). το Ν95 με διπλασια τιμη προσφερει (κατα την γνωμη μου) επιπλεον απλα μεγαλυτερη χωρητικοτητα 8Gb (θεμιτο και αναγκαιο αλλα ως ενα σημειο) και μεγαλυτερη οθονη (οχι ομως ευκρινεστερη)

το GPS που εχει, καταντά αχρηστο αφου ειναι κλειδωμενο (αφορα την ενσωματωμενη κεραια gps και οχι extra bluetouth κεραια) και δεν δεχεται χαρτες ελληνικους (απο ελληνικες εταιριες πλοηγησης που ειναι απειρως πιο αναλυτικοι και ενημερωμενοι).

Τελος 3Megapixels φωτογραφικη ειναι υπεραρκετα για κινητο απλα θα προτιμουσα να εχει και autofocus

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λέω, και ειδικά η οθόνη...:D Ε60 έχω και εγώ και ξέρω:happy:, δεν την αλλάζω με τίποτα. Απλά επειδή ο φίλος στρέφεται περισσότερο προς τη μουσική πλευρά το είπα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παντως για τα λεφτα του ειναι ιδανικη επιλογη πιστευω το Ν80 (αγορα 377 ευρώπουλα). το Ν95 με διπλασια τιμη προσφερει (κατα την γνωμη μου) επιπλεον απλα μεγαλυτερη χωρητικοτητα 8Gb (θεμιτο και αναγκαιο αλλα ως ενα σημειο) και μεγαλυτερη οθονη (οχι ομως ευκρινεστερη)

το GPS που εχει, καταντά αχρηστο αφου ειναι κλειδωμενο (αφορα την ενσωματωμενη κεραια gps και οχι extra bluetouth κεραια) και δεν δεχεται χαρτες ελληνικους (απο ελληνικες εταιριες πλοηγησης που ειναι απειρως πιο αναλυτικοι και ενημερωμενοι).

Τελος 3Megapixels φωτογραφικη ειναι υπεραρκετα για κινητο απλα θα προτιμουσα να εχει και autofocus

 

Pros to paron den yparxoun xartes ths NGI kai Destinator gia S60 opote akuro auto pou les gia to GPS. Akoma k bluetooth GPS na agoraseis tha sumvivasteis me kapoia lush styl Route66 Tom Tom ktl pou den sugkrinontai me Destinator gia Ellada...

Link to comment
Share on other sites

Pros to paron den yparxoun xartes ths NGI kai Destinator gia S60 opote akuro auto pou les gia to GPS. Akoma k bluetooth GPS na agoraseis tha sumvivasteis me kapoia lush styl Route66 Tom Tom ktl pou den sugkrinontai me Destinator gia Ellada...

 

Στην Ελλαδα δεν υπαρχει μονο το Destinator. Γνωριζω κατι παραπανω γι΄αυτο αναφερομαι για κλειδωμενους χαρτες που καθιστουν το Ν95 τουλαχιστον μετριο εως μερικες φορες ανυπαρκτο για σοβαρη πλοηγηση.;)

 

Με εξωτερικο GPS receiver το κλειδωμα παρακαμπτεται αλλα γινεται δυσχρηστο, ερχεται μια η αλλη με αντιστοιχη εφαρμογη σε Ν80 (καλυτερα ισως να συμφερει ενα συστημα πλοηγησης αυτοκινητου, αλλα σε περιοριζει μονο εντος Ι.Χ)

Link to comment
Share on other sites

το GPS που εχει, καταντά αχρηστο αφου ειναι κλειδωμενο (αφορα την ενσωματωμενη κεραια gps και οχι extra bluetouth κεραια) και δεν δεχεται χαρτες ελληνικους (απο ελληνικες εταιριες πλοηγησης που ειναι απειρως πιο αναλυτικοι και ενημερωμενοι).

Τελος 3Megapixels φωτογραφικη ειναι υπεραρκετα για κινητο απλα θα προτιμουσα να εχει και autofocus

 

Δεν είναι άχρηστο το GPS του Ν95. Εξαιρετικά χρήσιμο είναι.

Παράλληλα, η απουσία της αυτόματης εστίασης είναι ιδιαιτέρως αισθητή στις φωτογραφίες που τραβάει το Ν80. Επίσης, η συσκευή υστερεί στην ένταση αναπαραγωγής ήχου, όπως αναφέρθηκε και προηγουμένως.

Link to comment
Share on other sites

skeftomai na to paro pistevo aksizei poio polu apo to 3250 nomizo kai poio kainourgio to 3250 pali einai fovero sti mousiki para polu dinato kai eksoterika dn me xalaei me xalaei i analisi othonis kaito sistima p girnaei apo kato pezei ligaki..episis to n80 maresei i mousiki meso akoustika..apo to eksoteriko ixeio p akousa einai polu xamilo..einai to internet edition poli omorfo..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εχθες ανοιξα το κινητο μου (Ν80)για να το καθαρισω απο μεσα αλλα και να διορθώσω τα διαφορα τριξήματα που απέκτησε απο κατα καιρούς πεσήματα. Ολα μια χαρα, το ξεβίδωσα μεχρι εκει που δεν είχε τιποτα αλλο να βγει, το συναμρμολόγησα προσεχτικά αλλα πλεον οταν κλεινω το slide τέρμα, μοθ παραμορφωνει τα γραφικά της οθόνης και όταν εχω εισερχόμενη κλήση απλα παιζει το ringtone χωρίς να δείχνει τιποτα η οθόνη. Αυτο δεν συμβαινει ομως οταν κλεισω το slide κατα το ήμησι του, στο σημειο που κλειδώνει το πληκτρολογιο. Τοτε ολα ειναι μια χαρα. Το πρόβλημα δημιουργεται οταν το κλεισω τέρμα. Παιζει κατι με τους μαγνητες; μήπως κολλαει η καλωδιοταινια; δεν μπορω να το καταλαβω. Το έκανα και hard format αλλα το προβλημα παρέμεινε.
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

για σας εχω ενα Ν80 παιδια εχω προβλημα με τα μηνυματα οταν εχω κλειστο το κινητο και μου στελνουν μηνυματα και ανοιξω μετα απο μια ωρα το τηλεφονω μου ερχωνται τα μηνυματα και λεει οτι εκεινη την ωρα που το ανοιγω οτι τα εστειλαν και δεν μπορω να καταλαβο τη ωρα μου στελνουν μηνυματα
Link to comment
Share on other sites

για σας εχω ενα Ν80 παιδια εχω προβλημα με τα μηνυματα οταν εχω κλειστο το κινητο και μου στελνουν μηνυματα και ανοιξω μετα απο μια ωρα το τηλεφονω μου ερχωνται τα μηνυματα και λεει οτι εκεινη την ωρα που το ανοιγω οτι τα εστειλαν και δεν μπορω να καταλαβο τη ωρα μου στελνουν μηνυματα

 

Βαλε και καμμια τελεια ,δυσκολευτηκα να σε καταλαβω :rolleyes:

Δυστυχως ετσι συμβαινει ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και καμμια τελεια ,δυσκολευτηκα να σε καταλαβω :rolleyes:

Δυστυχως ετσι συμβαινει ..

 

αυτο το προβλημα ρε παιδια εχει αναφερθεί στην νοκια.....???

 

θα τρελάνουν κοσμο με αυτες τις βλακείες ....

 

πραγματικα ξερω παρα πολυ κοσμο(και εμενα) που εχει "χαοθει" με το αυτο το προβλημα με τα sms....

 

δεν περιμενα οτι θα συνέβαινε και στο ν80...

 

απαραδεκτο...τοσο δυσκολο ειναι πια να το λυσουν....???:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα ρε παιδια εχει αναφερθεί στην νοκια.....???

θα τρελάνουν κοσμο με αυτες τις βλακείες ....

πραγματικα ξερω παρα πολυ κοσμο(και εμενα) που εχει "χαοθει" με το αυτο το προβλημα με τα sms....

δεν περιμενα οτι θα συνέβαινε και στο ν80...

απαραδεκτο...τοσο δυσκολο ειναι πια να το λυσουν....???:rolleyes:

Δυστιχώς συμβένει -αν όχι σε όλα- στα περισσότερα S60 3rd Edition.

Το παρατ’ηρησα και στο E60 μου...:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου ανοιξα και εγω το Ν80 και μου την εδωσε το ολο συστημα (πλαστικα κτλ..). Λεω να αγορασω ολα τα πλαστικα και να το 'ντυσω' να γινει σαν καινουργιο το κινητακι. Ειδα μερικες προσφορες για ολα τα κομματια του στο ebay. Εχει κατι να μου προτεινει καποιος για αγορα; (Εννοειται η ΝΟΚΙΑ δεν δινει ολα τα κομματια παρα μονο την μπροστα προσοψη και το καπακι της μπαταριας για 20ευρω).
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Δυστιχώς συμβένει -αν όχι σε όλα- στα περισσότερα S60 3rd Edition.

Το παρατ’ηρησα και στο E60 μου...:(

 

στο ν73 πριν την τελευταια αναβαθμιση δεν γινοταν....

απο οτι καταλαβα τωρα εχει γινει σε ολα τα S60 3rd Edition η τουλάχιστον σε οσους βαλανε τα τελευταια update......

 

απαραδεκτο.....

αυτο ειναι προβλημα μεγαλο και θα επρεπε ηδη να το εχουν λυσει......

Link to comment
Share on other sites

(Εννοειται η ΝΟΚΙΑ δεν δινει ολα τα κομματια παρα μονο την μπροστα προσοψη και το καπακι της μπαταριας για 20ευρω).

 

και τα 2 γνησια με 20€?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άχρηστο το GPS του Ν95. Εξαιρετικά χρήσιμο είναι.

Παράλληλα, η απουσία της αυτόματης εστίασης είναι ιδιαιτέρως αισθητή στις φωτογραφίες που τραβάει το Ν80. Επίσης, η συσκευή υστερεί στην ένταση αναπαραγωγής ήχου, όπως αναφέρθηκε και προηγουμένως.

 

Οταν λεω αχρηστο εννοω για μια σοβαρη και ακριβη πλοηγηση (ακομη και εντος της Αθηνας, για επαρχια δεν συζητω οι χαρτες του ειναι απλα ανυπαρκτοι, εχουν μονο βασικους δρομους)

 

Ναι συμφωνω, ειδικα σε περιπτωσεις χαμηλου φωτισμου, η αυτοματη εστιαση χρειαζεται (αρκει να δουλευει σωστα)

Link to comment
Share on other sites

το wlan κάπως μπορώ να το απενεργοποιήσω ?

 

αμα ειναι στην κεντρικη οθονη

πατας απενεργ.σαρωσης.

αλλιως συνδεσιμ/οδηγος wlan...και απο εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα το wifi search στο desktop t n80...xafnika to xasa κ δεν βρισκω πως μπορω να το επαναφερω...anyone?

2)exei βγει προγραμμα για επικοινωνια pc-n80 me wifi sharing αρχειων?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει στην παρακατω φωτο τι ακριβως θελει να πει ο ποιητης?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/586453

16εκατμ. χρωματα? πολλα δεν τα βγαζει? στο μοτορολα που εχω τα 256κ τα δειχνει στο spmark 64κ!

Link to comment
Share on other sites

aporia..mporo na mpo sto internet meso kinitou xrisimopoiontas to logariasmo p xo sto pc?

Δες αυτό τον οδηγό.

 

ειχα το wifi search στο desktop t n80...xafnika to xasa κ δεν βρισκω πως μπορω να το επαναφερω...anyone?

2)exei βγει προγραμμα για επικοινωνια pc-n80 me wifi sharing αρχειων?

Κατέβασε αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

16εκατμ. χρωματα? πολλα δεν τα βγαζει? στο μοτορολα που εχω τα 256κ τα δειχνει στο spmark 64κ!

 

Το Ν80 έχει οθόνη 256.000 χρωμάτων. Μήπως η παραπάνω εφαρμογή δε λειτουργεί σωστά; Δοκίμασε το NSysInfo. Το θεωρώ πιο αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...