Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gia sas k xronia polla!!!!

 

eida oti bgike kainouria anabathmisi oxi omws sto nokia update borei kapoios na mou eksigisei giati??

kapou diavasa gia tim exei kamia sxesi me tin tim????

kseroume mipws pote tha bgei sto nokia update???giati alliws ligo diskolw to blepw gia na to kanw update.

as mas pei kapoios an exei kaliteri autonomia!!!!!

 

k kati allo as mou protinei kapoios ena gps dekti k pou borw na to brw gia to n80 mou exw to tom-tom egatestimenw me xarti easten-europe!!!!

 

auta ta liga!!!!!euxaristw paidia!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια σας παρακαλω μπορειτε να μου πειτε σε ποια σελιδα γραφει για την αναβαθμιση του ν80 σε ΙΕ γιατι δεν τη βρισκω? :mad:

Βελτιωνει τιποτα αυτη η ενεργεια η ειναι ασκοπη περα απο το browsing?

Θα μπορς να το επαναφερω σε απλο αργοτερα αν θελω??

Και κυριως χανω την εγγυηση?? :worry:

Ευχαριστω εκ των προτερων...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μία ώρα περίπου δεν μου αναβοσβήνει το μπλέ λαμπάκι κάτω από την αναγραφή του μοντέλου. Πότε μπαίνει σε λειτουργία ;

 

Άκυρο ξαναμπήκε σε λειτουργία.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την αναβάθμιση μέσω NSU. Έχω την αίσθηση πως το κινητό έχει γίνει παντού πιο γρήγορο. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κανέναν άλλο να μη μπορεί να μπει στις Ρυθμίσεις (περιαγωγή, δίκτυο κλπ), να πατάει δλδ πάνω στο εικονίδιο, να αλλάζει η οθόνη σα να ετοιμάζεται να ανοίξει του μενού, και μετά από λίγο να τον επαναφέρει μέσα στο φάκελο Εργαλεία.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αλλαξα product code με το NSS και εβαλα την 4.0707.0.7 μεχρι τωρα ολα καλα και βλεπω γενικη βελιωση του κινητου!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την αναβάθμιση μέσω NSU. Έχω την αίσθηση πως το κινητό έχει γίνει παντού πιο γρήγορο. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κανέναν άλλο να μη μπορεί να μπει στις Ρυθμίσεις (περιαγωγή, δίκτυο κλπ), να πατάει δλδ πάνω στο εικονίδιο, να αλλάζει η οθόνη σα να ετοιμάζεται να ανοίξει του μενού, και μετά από λίγο να τον επαναφέρει μέσα στο φάκελο Εργαλεία.

Έχει συμβεί σε φίλο μου αλλά με την εφαρμογή "Υπηρεσίες".

 

Κάνε επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων. Αν δεν μπορείς να μπεις στο μενού κάνε το παρακάτω:

 

Την ώρα που είναι απενεργοποιημένη η συσκευή πάτα [Πράσινο κουμπί κλήσης, * και 3] και ενεργοποίησε την κρατόντας τα πατημένα μέχρι να ζητηθεί PIN. Όλα τα δεδομένα (από τη μνήμη τηλεφώνου) θα διαγραφούν, όμως πιθανότατα θα χαθεί και το πρόβλημα που παρουσιάζεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ το NSS για να αναβαθμήσω το Ν80.Θα υπάρξει διαφορά ή τσάμπα θα τα διαγράψω όλα.Μέσω USB ΓΊΝΕΤΑΙ??

Αν κατάλαβα καλά ζητάς αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909

AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Eγώ με το που πήρα το Ν80ΙΕ πέρασα το τελευταίο firmware.Προσπαθώ να συνδεθώ στο wifi,αλλά χωρίς τύχη.Βρίσκει την σύνδεση,έχω κάνει και τις ρυθμίσεις,αλλά ο browser δε λειτουργεί.Ούτε κι ο opera που πέρασα..έχει άλλος το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Aν κάνω την αναβάθμιση μεσω του Nokia Software Updater θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?Τα δεδομένα της κάρτας θα διαγραφούν όπως παιχνίδια, θέματα και εφαρμογές.Εχω την έκδοση 4.0623.0.42.Θα αλλάξει κάτι στο κινητό, όπως θα πηγαίνει ποιο γρήγορα στα παιχνίδια και αλλού.Αξίζει να το κάνω ή τσάμπα.
Link to comment
Share on other sites

Aν κάνω την αναβάθμιση μεσω του Nokia Software Updater θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?Τα δεδομένα της κάρτας θα διαγραφούν όπως παιχνίδια, θέματα και εφαρμογές.Εχω την έκδοση 4.0623.0.42.Θα αλλάξει κάτι στο κινητό, όπως θα πηγαίνει ποιο γρήγορα στα παιχνίδια και αλλού.Αξίζει να το κάνω ή τσάμπα.

 

Δε θα αλλάξει τίποτα αν κάνεις ένα buck up στο pc suite της nokia και επιλέγοντας απο τις ρυθμίσεις να κρατήσει αρχεία και απο μνήμη τηλεφώνου αλλά και από την κάρτα μνήμης ;) δεν ειμαι βέβαια σίγουρος αν χρειάζεται γιατί δε ξέρω αν η αλλάγη λογισμικου κάνει format και στην κάρτα.. :O

AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους, μηπως μπορει να μου πει κανεις τα βηματα για να κανω το n80 μου ΙΕ?

Γινεται μεσω NSU?

Αν χρειαστει τριτο προγραμμα θα χασω την εγγυηση?

 

ευχαριστω.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλη usb..

 

Τα Links στην απάντηση εδώ δε λειτουργούν.Μπορεί κάποιος να τ'ανεβάσει?Δεν καταλαβαίνω τί πρόβλημα υπάρχει στην σύνδεση wifi,αλλά διαβάζω κι άλλους να έχουν πρόβλημα με το 9108 που έχω.Είδομεν..

Link to comment
Share on other sites

Eγώ με το που πήρα το Ν80ΙΕ πέρασα το τελευταίο firmware.Προσπαθώ να συνδεθώ στο wifi,αλλά χωρίς τύχη.Βρίσκει την σύνδεση,έχω κάνει και τις ρυθμίσεις,αλλά ο browser δε λειτουργεί.Ούτε κι ο opera που πέρασα..έχει άλλος το πρόβλημα?

 

 

Το ιδιο προβλημα ειχα για 10-15 μερες ....Δεν μπορουσα να συνδεθω με WLAN

μεσω ενος router USR9108 (κατα τα αλλα φοβερο εργαλειο!) ....Tελικα εβαλα ενα 3com router που ειχα , και συνδεθηκα με την πρωτη ...Συνεπως αν εχεις κανει σωστα ολες τις ρυθμισιες πιθανων να φταιει ο router..οποτε δοκιμασε σε καποιον αλλον τυχον φιλου σου η σε καποιο free lan

((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ την έκδοση 4.0707.0.7 που να περιέχει και ελληνικά?Γιατί αυτή που εγκατέστησα δεν τα έχει...εκτός κι αν υπάρχει άλλος τρόπος να τα προσθέσω..Ευχαριστώ!
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω νεοαποκτηθήσα το Ν80 θα ήθελα να ρωτήσω εάν κουνιούνται τα δύο μέρη που αποτελούν το τηλέφωνο (οθόνη και πληκτρολόγιο) .Εμένα κουνιούνται όχι πολύ .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Nai κουνιούνται και σε μένα και είναι πολύ σπαστικό για ένα τετοιο κινητό.

 

εχασα απο το νοκια μου το μαξιλαράκι των ακουστικών είναι τα ακουστικα των 3.2mm ....... θέλω να μου πείτε που μπορώ να βρώ ανταλακτικό η συσκευασία δεν είχε μέσα

 

η νοκια πουλάει τα ακουστικα αυτά χωρίς το ανταπτοράκι ή ανταλακτικά μαξιλαρακια (μου αρέσουν πολύ) και αν ναι πόσο κάνει

 

http://i.expansys.com/i/b/b142852.jpg

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

εχασα απο το νοκια μου το μαξιλαράκι των ακουστικών είναι τα ακουστικα των 3.2mm ....... θέλω να μου πείτε που μπορώ να βρώ ανταλακτικό η συσκευασία δεν είχε μέσα

 

Νομίζω εάν πας σ'ενα κατάστημα που πουλάει ανταλακτικά ηλεκτρονικών εξαρτημάτων θα βρεις.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω βρηκα οτι η τελευταια εκδοση εχει πολλα bugs. Καταρχην απενεργοποιησα το 3G αλλα μετα απο κλεισιμο και ανοιγμα επανηλθε, ασε που οταν κανω κληση απο τον καταλογο φαινεται στο τελος του αριθμο ο κερσορας!!!

Host

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναβαθμίζοντας το κινητό στην τελευταία έκδοση 4.0707.0.7 αντιμετωπίζω προβλήματα. Το μενού του κινητού έγινε πιο αργό και επίσης καθυστερεί στην αναζήτηση σήματος. Αν βρεθώ εκτός δικτύου καθυστρεί να ανακτήσει το σήμα κάτι που είχε βελτιωθεί στην προηγούμενη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

πιθανον απο οσα λενε και στα γνωστα forums το καινουργιο firmware (που εχω) να εινα πατατα,και για αυτο το λογο η nokia να μην ανακοινωσε επισημα βελτιωσεις/αλλαγες,αναμενουμε το νεο release..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω βρηκα οτι η τελευταια εκδοση εχει πολλα bugs. Καταρχην απενεργοποιησα το 3G αλλα μετα απο κλεισιμο και ανοιγμα επανηλθε, ασε που οταν κανω κληση απο τον καταλογο φαινεται στο τελος του αριθμο ο κερσορας!!!

 

Δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα.Μήπως να ξαναπερνούσες το Firmware?

 

Εγώ αναβαθμίζοντας το κινητό στην τελευταία έκδοση 4.0707.0.7 αντιμετωπίζω προβλήματα. Το μενού του κινητού έγινε πιο αργό και επίσης καθυστερεί στην αναζήτηση σήματος. Αν βρεθώ εκτός δικτύου καθυστρεί να ανακτήσει το σήμα κάτι που είχε βελτιωθεί στην προηγούμενη έκδοση.

 

Όπως είπα την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό έκανα την αναβάθμιση.Το μενού είναι λογικό για symbian.Για το σήμα αυτό που παρατήρησα στη δουλεία μου που δεν πιάνει καλά είναι οτι ενώ με άλλα κινητά είχα κάποιες γραμμές με το Ν80 δεν είχα καμία.Παρ'ολα αυτά οι κλήσεις γίνονται χωρίς παρεμβολές..:) .Φυσικά αυτό οφείλεται στην συσκευή μας όπως έχει γραφτεί και παλιότερα.ίσως γι'αυτό ν'αργεί να βρεί σ'εσένα σήμα..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες,

 

Είχα παρατηρήσει οτι και στο n90 και στο n80 (δεν ξέρω και σε ποια άλλα της σειράς Ν), ΔΕΝ μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους για τα αρχεία σου (εικόνες, βίντεο κλπ), έχει μόνο αυτή τη κυλιόμενη έκθεση.

Επειδή ενδιαφέρομαι για το n95 ξέρει κανείς εάν στο N95 έχει διορθωθεί αυτή η περίεργη κατ εμέ ιδιομορφία?

 

Επειδή δεν γνωρίζω πολλά απο Nokia, δεν ξέρω εαν υπάρχει άλλο κόλπο με τους φακέλους στα N Series, οπότε όποιος ξέρει ας με βοηθήσει.

 

Εάν δε δημιουργεί φακέλους, θα είναι ο μοναδικός λόγος για τον οποίο δεν θα αγοράσω το Ν95.

 

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...