Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα γιατι μου ζητα προδιανεμημένο κλειδι?

Γιατί το ασύρματο δίκτυο σου είναι κλειδωμένο με κωδικό ασφαλίας (προδιανεμημένο κλειδί).

 

Δες το ή όρισε ένα νέο μέσα από το μενού του router σου!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καί αρχεία πως θα τα δω από καί προς το τηλέφωνο; Από το δίκτυο εννοώ δεν τα έχω καταφέρει.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

den dulevi ute afto an ke ekana update opos lei sto site pu mu ipes

 

Αρχικό Μήνυμα από nervous

Χρονια Πολλα

ΔΕΝ υπαρχει οπως το ξεραμε.

Υπαρχουν ομως καποιες εφαρμογες με τις οποιες μπορεις

να δεις καποιες πληροφοριες για το δικτυο ,πχ PhoNetInfo

http://www.patrickfrei.ch/phonetinfo/

 

 

Το κατεβασα και εγω αλλα δεν λειτουργη: μου γραφει η εκτελεση του αρχειου ειναι αδυνατη για λογου ασφαλειας.

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα μπαίνω και εγώ στο club σας ,του Ν80 internet edition. Έχω μια απορία . Έχω σύνδεση cosmote . Πρίν είχα το Ν70 που είμουν τόσο ευχαριστημένος που το άλλαξα μόνο για wlan δίκτυο του Ν80. Στο Ν70 είχα πολύ καλό σχετικά σήμα στο χώρο του γραφείου μου με το Ν80 με τα βίας να έχω μία γραμμή σήμα .Τι γίνεται το Ν80 δεν έχει καλό σήμα ή μήπως θέλει αναβάθμισει ;

Το ν80 δεν εχει ιδιατερα καλο πομποδέκτη,σε πολλά σημεία που τα αλλα κινητα εχουν σήμα αυτο μπορει και να μην έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το ν80 δεν εχει ιδιατερα καλο πομποδέκτη,σε πολλά σημεία που τα αλλα κινητα εχουν σήμα αυτο μπορει και να μην έχει.

Δεν είναι και τόσο θέμα καλού/κακού πομποδέκτη.

 

Έχει ρυθμιστεί να έχει χαμηλότερη ένταση σε σχέση και άλλα παρόμοια κινητά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

 

Το κατεβασα και εγω αλλα δεν λειτουργη: μου γραφει η εκτελεση του αρχειου ειναι αδυνατη για λογου ασφαλειας.

 

Πηγαινε στο μενου Διαχειριση εφαρμογων

,επιλογες ,ρυθμισεις : Εγκατασταση λογισμικου->ΟΛΑ

και Ελεγχος πιστοπ.συνδ. ->ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καληπερα. εχω να σας κανω μια σχετικα απλη ερωτηση. μετα απο ενα απο τα κλασσικα κολληματα του Ν80, το πηγα στην alpha copy για επισκευη. μετα απο 35 μερες και αποστολη στο εξωτερικο, αποφανθηκαν οτι το κινητο μου δεν επισκευαζεται και οτι η εταιρεια θα μου το αντικαταστησει με ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ. την μεγαλη παρασκευη το παρελαβα σχετικα ικανοποιημενος, καθως αν και καθυστερησαν παρα πολυ τελικα μου το αντικατεστησαν. την ιδια μερα ομως καθως δοκιμαζα εναν απο τους πολλους και γνωστους κωδικους που υπαρχουν στο forum και συγκεκριμενα τον *#92702689# μου εβγαλε οτι το κινητο εχει μιλησει συνολικα 27ωρες!! δηλαδη καθε τι αλλο απο καινουριο ειναι! σχεδιαζω να τους επισκεφθω απο κοντα αυριο και να λυσω με δυναμικο τροπο το προβλημα! ειναι οντως υποχρεωμενη η εταιρεια να μου το αντικαταστησει με καινουριο ομως?

παντως προφορικα τουλαχιστον αυτο μου ειπαν. ευχαριστω για το χρονο σας και περιμενω την απαντηση σας.

Βασιλης Κ.

Link to comment
Share on other sites

sorry pou mou pire toso kairo na mpo sto forum alla simera mpika kai eida ta post gia ton ixo tis kameras... paidia emena mou symbainei to exis meta tin egatastasi tis 38.... thymaste pou yparxoun 4 ixoi kameras? e loipon emena paizoun oi 3 protes mono !!! i tetarti i den yparxei i einai athorybi!!! kat epektasi exo athorybi kamera (mono gia foto etsi? sto video akougetai opos panta) parolo pou einai oloi oi ixoi energopoiimenoi (pliktron, eidopoiisis) ... fobamai na balo tin nea ekdosi min mou fygei to athorybo!!!

 

ps ... gia to flash bazo mayri aytokolliti taiinia pano apo to flash :O crude but it works for me....

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς τη νέα έκδοση 4.0707.0.7 για το Ν80 χωρίς να αντιμετωπίσει κάποιο θέμα;

Έχω πετύχει διάφορα προβλήματα που είχε κόσμος με το NSU...

 

ΥΓ Όσοι το κάνατε, μετά χρειάστηκε κλασσικά να ξαναπεράσετε τα πάντα από εφαρμογές, java παιχνίδια κλπ.;

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

2-3 εφαρμογές χρειάστηκε να περάσω μόνο

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου backup ενώ έδειξει ότι ολοκληρώθηκε κανονικά , επανέφερε σχετικά λίγα πράγματα μετά την τελευταία αναβάθμιση...τα ξαναπέρασα όλα από την αρχή και κατά τ'άλλα όλα δουλεύουν ρολόι τώρα..:)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω επαθα το ιδιο ακριβως πραγμα. Τα προγραμματα θελουνε ξανα ολα install. Μερικα δεν ενφανιζονται καν οπως πχ το Route 66 και θελουνε εκ νεου εγκατασταση
Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου backup ενώ έδειξει ότι ολοκληρώθηκε κανονικά , επανέφερε σχετικά λίγα πράγματα μετά την τελευταία αναβάθμιση...τα ξαναπέρασα όλα από την αρχή και κατά τ'άλλα όλα δουλεύουν ρολόι τώρα..:)

 

Και εγω επαθα το ιδιο ακριβως πραγμα. Τα προγραμματα θελουνε ξανα ολα install. Μερικα δεν ενφανιζονται καν οπως πχ το Route 66 και θελουνε εκ νεου εγκατασταση

 

Πριν την αναβάθμιση, το firmware που είχατε ήταν N80 ή N80 Internet Edition; Ρωτάω γιατί παρόμοιο πρόβλημα με το backup αντιμετώπισα κι εγώ όταν το είχα αναβαθμίσει για πρώτη φορά από απλό σε i.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου η επαναφορα backup ειναι μιση δουλεια ..απο το 6600 ακομα οταν εκανα update ξαναπερνουσα τα παντα 1,1 και ποτε δεν ειχα προβλημα.καθαρο install ειναι το καλυτερο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση, το firmware που είχατε ήταν N80 ή N80 Internet Edition; Ρωτάω γιατί παρόμοιο πρόβλημα με το backup αντιμετώπισα κι εγώ όταν το είχα αναβαθμίσει για πρώτη φορά από απλό σε i.

 

είχα product code της ΤΙΜ και λογισμικό το 0.42...το NSU δεν μου έβγαζε το τελευταίο μέχρι τότε 0.38, λόγω ΤΙΜ product code...

άλλαξα λοιπόν πριν κανά μήνα το p.c σε αντίστοιχο ενός απλού ελληνικού Ν80 και βρήκε και εγκατέστησε εύκολα το 0.38...σχεδόν όλα γύρισαν τότε με το backup, αν και τελικά τα έκανα όλα clean install, λόγω κάποιων θεμάτων που είχαν διπλές καταχωρήσεις και ''τα πήρα''.. :p :O

τώρα(προχτές), με p.c πια κανονικού Ν80 και με το 0.38, ναι μεν βρήκε και έβαλε την 0.707 αλλά τα περισσότερα δεν γύρισαν ποτέ...φαντάσου μετά το restore δεν επανήλθε ούτε η διάταξη των φακέλων..πχ ενώ είχα τα tools στην μέση του μενού, ήρθαν τα πάνω κάτω και βγήκαν στο τέλος..:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο μενου Διαχειριση εφαρμογων

,επιλογες ,ρυθμισεις : Εγκατασταση λογισμικου->ΟΛΑ

και Ελεγχος πιστοπ.συνδ. ->ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

 

 

Tιποτα το ιδιο προβλημα!!

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Μάλλον με προβληματίσατε και θα περιμένω να βγει σε FOTA η αναβάθμιση όπου -θεωρητικά- δε θα χρειαστεί να ξαναπεραστεί τπτ...

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

είχα product code της ΤΙΜ και λογισμικό το 0.42...το NSU δεν μου έβγαζε το τελευταίο μέχρι τότε 0.38, λόγω ΤΙΜ product code...

....

Έχω και εγώ με product code της tim και ακόμα δεν μου βγάζει το update σε IE. Είμαι στον πειρασμό να το αλλάξω και εγώ το pc. Νομίζεις πως είναι καλή ιδέα ? Θα χάσω κάτι από τις ρυθμίσεις της tim και τέλος πιο pc του έβαλες να βάλω το ίδιο αν είναι γιατί η tim δεν βλέπω να κάνει καμία κίνηση. Ευχαριστώ

y4
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω skype ή MSN στο N80 μου??? Πως??

 

δες εδω φιλε εχει διαφορα.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx :)

και οτι αλλο θελεις για εφαρμογες ρωτα εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα κι εγώ το κινητό στην έκδοση 4.0707.0.7 από την πιο πρόσφατη 4.0632.0.38 που είχα μέχρι χτες το βράδυ.

 

Μετά από εξαντλητική δοκιμή, βλέπω πολύ καλύτερη σταθερότητα και διαχείριση μνήμης ή είναι ιδέα μου; Με την προηγούμενη έκδοση κυριολεκτικά δεν υπήρχε multitasking. Ήμουν έτοιμος να πετάξω το κινητό απ' το παράθυρο, γιατί ανοίγοντας 2 προγράμματα ταυτόχρονα, εξαντλούνταν η RAM και έκλεινε ένα από τα δύο ή ακόμη και τα δύο μαζί μερικές φορές.

 

Π.χ. browser και MP3 player δεν υπήρχε περίπτωση να λειτουργήσουν ταυτόχρονα. Όταν άνοιγα το ένα, έκλεινε το άλλο είτε αμέσως, είτε μετά από μισό λεπτό το πολύ (αν είναι δυνατόν δηλαδή, μέχρι και σε φτηνιάρικα Sony Ericsson των 150 ευρώ χωρίς ανοικτό λειτουργικό και multitasking, μπορείς ταυτόχρονα να ακούς μουσική και να σερφάρεις στο Internet). Τώρα μου φαίνεται απίστευτο ότι έχω ανοικτό τον MP3 player, web browser, Gmail mobile, Advanced Call Manager, ένα παιχνίδι paused, ενώ παράλληλα κάνω κλήσεις και στέλνω μηνύματα και ανταποκρίνονται όλα μια χαρά. Είναι η πρώτη έκδοση λογισμικού που περνάω στο N80 και επιτρέπει να γίνεται κάτι τέτοιο, κάτι που μου είχε λείψει (το να έχω δηλαδή ανοικτές ένα σωρό εφαρμογές ταυτόχρονα) από εποχής που είχα το Nokia 3230 και το 6600.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

(Paidia epeidh den diathetw polu xrono gia psaksimo mporei kapoios na mou dwsei odhgies h kapoia selida tou forum pou na perigrafei pws na metatrepsw to N80 se IE kai na perasw to neotero firmware? Euxaristw!)

 

Entaksei akuro. To vrika

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα ένα Ν80,αλλά ομολογώ οτι με δυσκόλεψαν τα κουμπιά 1-3.Στην έκδοση ΙΕ έχει διορθωθεί τίποτα ή είναι ίδια κι απαράλλαχτα?

 

edit:Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω..το wifi μπορεί ν'απενεργοποιηθεί?

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ με product code της tim και ακόμα δεν μου βγάζει το update σε IE. Είμαι στον πειρασμό να το αλλάξω και εγώ το pc. Νομίζεις πως είναι καλή ιδέα ? Θα χάσω κάτι από τις ρυθμίσεις της tim και τέλος πιο pc του έβαλες να βάλω το ίδιο αν είναι γιατί η tim δεν βλέπω να κάνει καμία κίνηση. Ευχαριστώ

 

βασικά θα χάσεις μόνο το startup animation της ΤΙΜ...:O

νομίζω αξίζει τον κόπο να το κάνεις...

τα p.c των ελληνικών Ν80 είναι τα :

0526974 GREECE, CYPRUS Smooth Stainless

0527481 GREECE, CYPRUS Pearl Black :)

 

good luck..;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...