Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να ζητησεις να σου δωσουν δωρεαν τη συακευη ου ενισχυει το σημα .Ειχα κι εγωπροβλημα και μου την εδωσαν δωρεαν.

 

https://www.vodafone.gr/business/vodafone-full-sima/

Αν σπασεις το συμβολιαο θα επιστρεψεις τις μεχρι τωρα επιδοτησεις που ειχες.Εχω3 vodafone red με εκπτωση καπου στο 80% .Τελικη τιμη και τα τρια 74 ευρω.

 

Το προβλημα ειναι γενικο στην περιοχη. Πρεπει να εχω 3 τετοια. 1 σπιτι,1 δουλεια και 1 αυτοκινητο. Αν δεν πληρωσω το πεναλντι ξερει κανεις τι επιπτωσεις εχω; Εφοσων εχει γινει τηλεφωνικα το συμβολαιο (18 μηνες) δεν ισχυει αν δεν βαλω υπογραφη και στον χρονο πανω μπορω να το διακοψω;

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι γενικο στην περιοχη. Πρεπει να εχω 3 τετοια. 1 σπιτι,1 δουλεια και 1 αυτοκινητο. Αν δεν πληρωσω το πεναλντι ξερει κανεις τι επιπτωσεις εχω; Εφοσων εχει γινει τηλεφωνικα το συμβολαιο (18 μηνες) δεν ισχυει αν δεν βαλω υπογραφη και στον χρονο πανω μπορω να το διακοψω;

 

Μια χαρα εχει ισχυ η τελεφωνικη ανανεωση.Αν ηξερες το γενικο προβλημα δεν επρεπε να βαλεις vodafone.

 

https://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT.pdf

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εχει ισχυ η τελεφωνικη ανανεωση.Αν ηξερες το γενικο προβλημα δεν επρεπε να βαλεις vodafone.

 

https://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT.pdf

 

Ειπε ομως το τελευταιο διμηνο,οχι εδω και μηνες.

Αρα αν εγινε κατι τωρα τελευταια,ισως να μπορει να σπασει το συμβολαιο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για 600' προς όλους το πιο φθηνό στην Vodafone ποιο είναι;

 

CU με 7€ παιρνεις 300' προς CU και 400' προς ολους.

Βαζεις και ενα Refill στις 15 μερες με 3,5€ και παιρνεις αλλα 400' προς ολους.

Σε συμβολαιο δεν ξερω,σε καρτα θες 15€ το μηνα,αντε 12€ σε καταστημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν μπορώ με κάποιο τρόπο να μπλοκάρω τα data κάθε φορά που ξοδεύω τα δωρεάν του προγράμματος μου;;

Γιατί με χρέωσαν 7€ για επίπλων 200mb και μετά αλλά τόσα μετά το πέρας αυτών των 200!!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν μπορώ με κάποιο τρόπο να μπλοκάρω τα data κάθε φορά που ξοδεύω τα δωρεάν του προγράμματος μου;;

Γιατί με χρέωσαν 7€ για επίπλων 200mb και μετά αλλά τόσα μετά το πέρας αυτών των 200!!!

 

Απλα βαζεις οριο στο κινητο ή ζητας να ερχεται μηνυμα στο 80 και 100% της χρησης σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το μηνυνα έρχεται. Αλλά επειδή έχω και δεύτερη sim που μοιράζω τα data, πολλες φορες δεν μπορείς να το προλάβεις. Αυτή την φορά την πάτησα γιατί είχα βάλει την δεύτερη κάρτα σε 3G stick. Για αυτό λέω εάν υπάρχει τρόπος, ο οποιος μέσω από τις ρυθμίσεις του προγράμματος ούτως ώστε αν γίνει η κατανάλωση να μην πάει αυτόματα σε χρέωση των 200 με την εξωφρενική τιμή των 7€!!!! Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Το μηνυνα έρχεται. Αλλά επειδή έχω και δεύτερη sim που μοιράζω τα data, πολλες φορες δεν μπορείς να το προλάβεις. Αυτή την φορά την πάτησα γιατί είχα βάλει την δεύτερη κάρτα σε 3G stick. Για αυτό λέω εάν υπάρχει τρόπος, ο οποιος μέσω από τις ρυθμίσεις του προγράμματος ούτως ώστε αν γίνει η κατανάλωση να μην πάει αυτόματα σε χρέωση των 200 με την εξωφρενική τιμή των 7€!!!!

 

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση στη Vodafone, από όσο γνωρίζω. Θα πρέπει να βάλεις ο ίδιος όριο, όπως σου είπε ο Νικόλας. Ειδάλλως ρώτησε την εξυπηρέτηση πελατών.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

εχω εδω και πολλα χρονια

το red2 -1.500sms/3000ομιλια/5gb data -και εχει φτασει

το παγιο γυρω στα 60Ε.(δεν τα ξοδευω ολα αυτα) και τελειωνει το πραγραμμα σε 2μηνες.

αξιζει να πω σε καρτα και να εχω κατι παρομοιο??(μονο vodafone).

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

εχω εδω και πολλα χρονια

το red2 -1.500sms/3000ομιλια/5gb data -και εχει φτασει

το παγιο γυρω στα 60Ε.(δεν τα ξοδευω ολα αυτα) και τελειωνει το πραγραμμα σε 2μηνες.

αξιζει να πω σε καρτα και να εχω κατι παρομοιο??(μονο vodafone).

ευχαριστω!!:)

 

Καλησπέρα,

 

Η καρτοκινητή είναι πράγματι μια συμφέρουσα επιλογή. Πάντα υπό συγκεκριμένες συνθήκες. Συνήθως για βασική, νορμάλ, χρήση.

 

Γράφεις πως δεν τα ξοδεύεις όλα αυτά. Πες μας όμως πόσα περίπου ξοδεύεις, ειδάλλως δεν είναι σίγουρο πως η κάρτα θα σε συμφέρει.

 

Πάντως τις παροχές που σου δίνει το συμβόλαιό σου, δεν μπορείς να τις έχεις στην καρτοκινητή με φθηνό κόστος... θα χρειαστεί και εκεί να βάλεις σχετικά βαθιά το χέρι στην τσέπη.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

απο τα 3.000--1500

απο τα 1500sms -- 5sms

και τα 5gb-- 4gb.:O

 

Εδώ είναι όλα τα πακέτα του CU: https://www.vodafonecu.gr/paketa/#Voice-section

 

Εδώ όλα τα bonus ανανεώσεις: https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/bonus-ananeosis-500mb/

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-shake/

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-pare-na-heis/

 

Να τονίσω πως με την ενεργοποίηση του ιδίου πακέτου πριν τη λήξη του ενεργού, όλες οι παροχές μεταφέρονται. (Δεν θυμάμαι για τα sms).

 

Τέλος θα λαμβάνεις αρκετές αποκλειστικές προσφορές. Π.χ 2Gb για 30 ημέρες, με χρέωση 2€. Κτλπ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και τα sms μεταφέρονται.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε!

 

Την πάτησα πρωτη φορά.... έληξε το συμβόλαιο μου 1/9 και δ το ειχα υπόψη με αποτέλεσμα να μου έρθει σήμερα διπλάσιος λογαριασμός αφού βγήκε η εκπτωςη του 50%.

Με έπαιρναν πάντα τηλ για ανανέωση τωρα δεν έχω μιλήσει με κανέναν. Δε θα πρέπε να με είχαν καλέσει?

 

Έχει τύχει σε κανέναν, αν παρω αυριο τηλ λέτε να μου επιστρέψουν το ποσό εφόσον ανανεώσω ή να τα κλάψω τα €

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε!

 

Την πάτησα πρωτη φορά.... έληξε το συμβόλαιο μου 1/9 και δ το ειχα υπόψη με αποτέλεσμα να μου έρθει σήμερα διπλάσιος λογαριασμός αφού βγήκε η εκπτωςη του 50%.

Με έπαιρναν πάντα τηλ για ανανέωση τωρα δεν έχω μιλήσει με κανέναν. Δε θα πρέπε να με είχαν καλέσει?

 

Έχει τύχει σε κανέναν, αν παρω αυριο τηλ λέτε να μου επιστρέψουν το ποσό εφόσον ανανεώσω ή να τα κλάψω τα €

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν καλούν πάντα. Οπότε αν το αφήσεις, θα συνεχίσεις να χρεώνεσαι παραπάνω. Δεν νομίζω πως θα σου επιστρέψουν το ποσό.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα δεν με είχαν καλέσει. Αλλά έλεγχα τακτικά το my account οπότε ήξερα πότε θα ανοίξει η ανανέωση. Παρολα αυτά δεν χάνεις τίποτα όταν ανανεώσεις να τους το πεις και να το προσπαθήσεις να στο επιστρέψουν.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ολ αυτά χρονια με έπαιρναν τηλ γι αυτο δεν το ειχα καθόλου στο νου μου και την πάτησα.

 

Θα ενημερώσω αν τυχον παίξει επιστροφή του 50%.....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ολ αυτά χρονια με έπαιρναν τηλ γι αυτο δεν το ειχα καθόλου στο νου μου και την πάτησα.

 

Θα ενημερώσω αν τυχον παίξει επιστροφή του 50%.....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλησπέρα

 

εαν μιλήσεις με την/τον προσωπικό σου σύμβουλο πολύ πιθανά- σχεδόν σιγουρα - και ανανεώσεςι το συμβόλαιο και ζητήσεις να σου πιστωθεί , θα στα πιστώσουν!

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

εαν μιλήσεις με την/τον προσωπικό σου σύμβουλο πολύ πιθανά- σχεδόν σιγουρα - και ανανεώσεςι το συμβόλαιο και ζητήσεις να σου πιστωθεί , θα στα πιστώσουν!

 

Συμφωνώ, στην σύζυγο τα πιστωσανε.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό ισχύει για συμβόλαια και για καρτοκινητά;

 

EDIT: ΟΚ, το βρήκα στους όρους:

3. Η προσφορά ισχύει για Ιδιώτες συνδρομητές Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος...

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για να ενημερώσω πως μετά απο επικοινωνία με το τμημα συμβούλων μου είπαν πως το ποσο μπορεί να πιστωθεί.

 

Τελικά ομως όπως ήρθαν τα πραγματα λέω να βάλω το Vodafone University αφού κάνω μεταπτυχιακό και δε χρησιμοποιώ ολα τα sms και τα λεπτά του red 1

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε πρόγραμμα red 2 μου ζητάνε από 35€ που πλήρωνα να πάω στα 45 €. Είναι λογικό; να κάνω αίτηση σε άλλο δίκτυο για αντιπρόταση ή δεν θα γίνει κάτι;

Ακούω γνώμες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...