Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να μου εξηγησετε τι μπορει να σημαινουν τα :''Μηνύματα SMS","Υπηρεσίες μέσω SMS" και "Λοιπές Υπηρεσίες Φωνής" στο λογαριασμο...Σε καθε λογαριασμο υπαρχουν 1 κληση και διαρκεια 0,1016 0,4065 0,2032 αντιστοιχα....(δεν θυμαμαι αν οι χρεωσεις ειναι ιδιες με τις προηγουμενες φορες,αλλα παντα υπαρχουν κλησεις)
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ξέρει κάποιος να μου πει πόσος ειναι ο όγκος των δεδομένων που κατεβαίνουν αν συνδεθώ μέσω κινιτού στο skype? αν κάνω σύνδεση με πακέτο 100ΜΒ το μήνα,θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο μπορεί να μου φτάνουν και τι χρήση πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

μου εκανε προσφορα η cosmote και εκανα αιτηση φορητοτιτας.Με παιρνουν απο την vodafone και μου κανουν καλητερη προσφορα για να μην φυγω την οποια και δεχτικα.εποικοινονο με την cosmote για να τους πω να ακυρωσουν την αιτηση φορητοτιτας και μου λενε οτι δεν γινετε να την ακυρωσο.ολα αυτα εχουν γινει προφορικα δεν εχω ηπογραψει πουθενα.

τι πρεπει να κανω για να μου ακηρωσουν την αιτηση φορητοτιτας στην cosmote

Link to comment
Share on other sites

Σε ίδια περίπτωση, απλά είπα του κούριερ ότι δεν ισχύει η συμφωνία με την Κοσμοτέ και έληξε η ιστορία.

Δε μπορούν να σε πάνε με το ζόρι στην Κοσμοτέ, μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

μου εκανε προσφορα η cosmote και εκανα αιτηση φορητοτιτας.Με παιρνουν απο την vodafone και μου κανουν καλητερη προσφορα για να μην φυγω την οποια και δεχτικα.εποικοινονο με την cosmote για να τους πω να ακυρωσουν την αιτηση φορητοτιτας και μου λενε οτι δεν γινετε να την ακυρωσο.ολα αυτα εχουν γινει προφορικα δεν εχω ηπογραψει πουθενα.

τι πρεπει να κανω για να μου ακηρωσουν την αιτηση φορητοτιτας στην cosmote

 

Ξαναπάρε για να μιλήσεις με διαφορετικό εκπρόσωπο. Αν σου πουν ξανά τα ίδια, όταν έρθει ο κούριερ απλά πες του ότι δε θα γίνει τελικά η αιτηση φορητότητας και να επιστραφούν τα συμβόλαια στην Κοσμοτέ. ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ

 

 

Καλησπέρα παιδιά!

Ξέρει κάποιος να μου πει πόσος ειναι ο όγκος των δεδομένων που κατεβαίνουν αν συνδεθώ μέσω κινιτού στο skype? αν κάνω σύνδεση με πακέτο 100ΜΒ το μήνα,θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο μπορεί να μου φτάνουν και τι χρήση πρέπει να κάνω?

 

Η VF επιτρέπει υπηρεσίες VOIP είτε στο Mobile internet unlimited είτε σε προγραμμα χρήσης άνω των 70 ευρώ, με ενσωματωμένη χρήση Ίντερνετ(αν δεν κάνω λάθος)

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για μενα που εχω 100 ΜΒ στο unlimited 25 αν χρησιμοποιω στο skype κληση θα χρεωνομαι κατι;

 

Sent from my GT-I5800

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Οσο καταναλωνει απο τα 100mb δε σε χρεωνει κατι. Οταν τελειωσουν τα 100mb εχει χρεωση.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπάρε για να μιλήσεις με διαφορετικό εκπρόσωπο. Αν σου πουν ξανά τα ίδια, όταν έρθει ο κούριερ απλά πες του ότι δε θα γίνει τελικά η αιτηση φορητότητας και να επιστραφούν τα συμβόλαια στην Κοσμοτέ. ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ

 

 

 

 

Η VF επιτρέπει υπηρεσίες VOIP είτε στο Mobile internet unlimited είτε σε προγραμμα χρήσης άνω των 70 ευρώ, με ενσωματωμένη χρήση Ίντερνετ(αν δεν κάνω λάθος)

 

Ανω των 40 (παγιο φωνης + παγιο ιντερνετ)

Link to comment
Share on other sites

μου εκανε προσφορα η cosmote και εκανα αιτηση φορητοτιτας.Με παιρνουν απο την vodafone και μου κανουν καλητερη προσφορα για να μην φυγω την οποια και δεχτικα.εποικοινονο με την cosmote για να τους πω να ακυρωσουν την αιτηση φορητοτιτας και μου λενε οτι δεν γινετε να την ακυρωσο.ολα αυτα εχουν γινει προφορικα δεν εχω ηπογραψει πουθενα.

τι πρεπει να κανω για να μου ακηρωσουν την αιτηση φορητοτιτας στην cosmote

 

Σε ανάλογη περίπτωση μου είχαν ζητήσει σε φαξ τη φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας για να ακυρωθεί η φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ανάλογη περίπτωση απλά τους γράφεις στα παλαιότερα των υποδημάτων σου και δεν υπογραφεις το συμβόλαιο όταν έρθει.Σιγά μην τρέχουμε να βρούμε φαξ :p
Link to comment
Share on other sites

Είχε βγει ανακοίνωση επί εποχής παλαιών Unlimited στην ιστοσελίδα τους. Λογικά θα είναι στις ανακοινώσεις του '10
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,η φάση για να ολοκληρωθεί το συμβόλαιο που θα κάνω,τώρα είναι να μου έρθει με τον κούριερ το συμβόλαιο να υπογράψω.Αυτό που θέλω να ρωτήσω,ΠΩΣ θα ξέρω ότι είναι το σωστό συμβόλαιο που έχω κανονίσει να κάνω;Για να μην υπογράψω κάτι που δεν έχω συμφωνήσει.Θα το λέει μέσα στον φάκελο; Θα το διαβάσω εκεί μπροστά στον άνθρωπο επιτόπου πριν υπογράψω ;

Ευχαριστώ.

Κανονίσαμε για την Παρασκευή αυτή..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,η φάση για να ολοκληρωθεί το συμβόλαιο που θα κάνω,τώρα είναι να μου έρθει με τον κούριερ το συμβόλαιο να υπογράψω.Αυτό που θέλω να ρωτήσω,ΠΩΣ θα ξέρω ότι είναι το σωστό συμβόλαιο που έχω κανονίσει να κάνω;Για να μην υπογράψω κάτι που δεν έχω συμφωνήσει.Θα το λέει μέσα στον φάκελο; Θα το διαβάσω εκεί μπροστά στον άνθρωπο επιτόπου πριν υπογράψω ;

Ευχαριστώ.

Κανονίσαμε για την Παρασκευή αυτή..

 

θα διαβασεις αυτο που υπογραφεις τα λεει ολα μεσα.. αν πηγαινες σε καταστημα πως θα ησουν τοσο σιγουρος; το ιδιο πραγμα ειναι και τα ιδια χαρτια..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σε ανάλογη περίπτωση απλά τους γράφεις στα παλαιότερα των υποδημάτων σου και δεν υπογραφεις το συμβόλαιο όταν έρθει.Σιγά μην τρέχουμε να βρούμε φαξ :p

 

Δεν είναι έτσι, γιατί θα κολήσει το θέμα της επιδότησης..

Πχ η μάνα μου είχε επιδότηση cosmote περίπου 100 ευρώ... κάναμε το γνωστό με τη φορητότητα στη vodafone. Μας ανέβασαν όντως την επιδότηση από cosmote και ακυρώσαμε την επιδότηση στη vodafone. Μετά από λίγες μέρες πάω σε ένα κατάστημα cosmote να πάρω την επιδότηση και μου λένε ότι δεν γίνεται (έχειι κλειδώσει.. κάτι τέτοιο) επικοινωνώ με το cc και μου λένε ότι κάτι έχει κολλήσει από τη μεριά της vodafone όπου μου είπαν για να ακυρωθεί πρέπει να στείλω με φαξ τη φωτοτυπία της ταυτότητας. (ίσως γιατί κατάλαβαν το κόλπο και ήθελαν να μας κάνουν πιο δύσκολο πλέον το γνωστό κόλπο? Δεν ξέρω).. Αλλά αν δεν στέλναμε το φαξ δεν μπορούσαμε να χρησιμοποιούσαμε την επιδότηση...Οπότε ήταν κάτι που έπρεπε να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι παρανομο, νομιζω, απο την αποψη οτι οταν κανεις αιτηση φορητοτητας πρεπει η παλια σου εταιρεια να δωσει το οκ για να ξεκινησουν οι διαδικασιες στην καινουργια, αφου εχει το δικαιωμα η πρωτη να σου κανει προσφορα για να σε κρατησει πελατη με βαση το νομο. Οποτε δεν μπορει να "κλειδωσε" η προσφορα στην cosmote λογω αιτηματος φορητοτητας απο την στιγμη που δεχτηκες την προσφορα της cote για να μην φυγεις... Μαλλον καπου μπλεξανε τα μπουτια τους μου φαινεται....

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

θα διαβασεις αυτο που υπογραφεις τα λεει ολα μεσα.. αν πηγαινες σε καταστημα πως θα ησουν τοσο σιγουρος; το ιδιο πραγμα ειναι και τα ιδια χαρτια..

 

Ρώτησα γιατί ΔΕΝ ξέρω πως γίνεται,γιατί πρώτη φορά το κάνω μέσω κούριερ..

Γιαυτό ρώτησα να με διαφωτίσετε ..Αν είναι τα ίδια χαρτιά ή όχι.

Οκ θα τα διαβάσω προσεκτικά .

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να ενεργοποιησω το vodafone passport. Χρεωνεται αυτη η υπηρεσια η οχι;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να ενεργοποιησω το vodafone passport. Χρεωνεται αυτη η υπηρεσια η οχι;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

σε ποια χωρα θα πας; και τι προγραμμα εχεις; εισαι συμβολαιο ή καρτοκινητο; μονο εαν σκοπευεις να μιλας πολυ συμφερει. αλλιως μακρυα..

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να ενεργοποιησω το vodafone passport. Χρεωνεται αυτη η υπηρεσια η οχι;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Είναι εντελώς δωρεάν. Στις καινούριες συνδέσεις νομίζω είναι προενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι το είχατε πει και νωρίτερα... Στο my account στην ανανέωση του συμβολαίου μου δεν μου εμφανίζει πια το unlimited 15, αλλά ξεκιινάει από το unlimited 20 και πάνω.. Φαίνεται ότι καταργείται για νέες συνδέσεις το 15άρι τελικά... Το ίδιο συμβαίνει και σε εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απλή ερώτηση... Θελω προγραμμα συμβολαίου με Ίντερνετ τουλάχιστον 1,5 gb το μήνα, αλλα το πάγιο μου δεν θελω να ξεπερνά τα 40 ευρώ . Υπάρχει κάποια λύση για μένα? έστω και σε άλλη εταιρία?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.!

Ειμαι συνδρομητής δευτερο χρόνο τώρα, συμβολαίου στο unlimited 50, και σε broadband συμβόλαιο 1GB/μήνα και έχω έκπτωση αντι επιδότησης.

 

Κάνω νέα σύνδεση broadband μεσω του vodafone.gr στο οποιο αναφέρει οτι για κάθε νέα σύνδεση 50% στο πάγιο για 6 μήνες.

Ερχεται ο λογαριασμός και η εκπτωση πουθενά. Τηλεφωνώ στην εξυπηρέτηση πελατών και μου λενε έτσι απλά οτι δεν εχω εκπτωση γιατί ήδη είμαι συνδρομητής με έκπτωση!!!!!

Πουθενά δεν διάβασα οτι η εκπτωση δεν ισχυει για τους ήδη υπάρχοντεσ συνδρομητές..

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.!

Ειμαι συνδρομητής δευτερο χρόνο τώρα, συμβολαίου στο unlimited 50, και σε broadband συμβόλαιο 1GB/μήνα και έχω έκπτωση αντι επιδότησης.

 

Κάνω νέα σύνδεση broadband μεσω του vodafone.gr στο οποιο αναφέρει οτι για κάθε νέα σύνδεση 50% στο πάγιο για 6 μήνες.

Ερχεται ο λογαριασμός και η εκπτωση πουθενά. Τηλεφωνώ στην εξυπηρέτηση πελατών και μου λενε έτσι απλά οτι δεν εχω εκπτωση γιατί ήδη είμαι συνδρομητής με έκπτωση!!!!!

Πουθενά δεν διάβασα οτι η εκπτωση δεν ισχυει για τους ήδη υπάρχοντεσ συνδρομητές..

 

Παρε ξανα την εξυπηρετηση και ανεφερε το.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...