Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κατανάλωση των ΜΒ για χρήση Internet ισχύει για τον ημερολογιακό μήνα. Στην αρχή του κάθε ημερολογιακού μήνα ανανεώνονται τα ενσωματωμένα ΜΒ.

 

Thats the correct

 

Χρονος Ομιλίας/ SMS = Εκδοση λογαριασμού

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Πώς συμπέρανες ότι διίστανται;

H ένας μίλησε για 1-30 του μήνα κι ο άλλος για την ημερομηνία έκδοσης του λογ/σμού.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις προπληρωμένο χρόνο σε σταθερά, πάλι χρεώσιμο είναι το 210 κλπ,κλπ,κλπ

 

Ε εντάξει, δεν έχει πρόσβαση ο φίλος σε ένα σταθερό τηλέφωνο με ενεργοποιημένο double play για να κάνει την κλήση; Τέλος πάντων.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παντως το 1284 λεει πλεον και ογκο σε real time ενημερωση.

Και απο οτι διαβαζω στις χρεωσεις στο vodafone.gr δεν εχει ογκοχρεωση αλλα πακετοχρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το 1284 λεει πλεον και ογκο σε real time ενημερωση.

Επιτέλους!:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παντως το 1284 λεει πλεον και ογκο σε real time ενημερωση.

.

 

Και εγώ το τσέκαρα πριν από λίγο με γραπτό μήνυμα στο 1284 και μου έστειλε το σύστημα δύο μηνύματα. Ένα με τον χρόνο ομιλίας και τα υπόλοιπα sms και ένα με τον υπολοιπόμενο όγκο δεδομένων.

 

Επιτέλους.... σωστή και ολοκληρωμένη υπηρεσία.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παντως το 1284 λεει πλεον και ογκο σε real time ενημερωση.

Και απο οτι διαβαζω στις χρεωσεις στο vodafone.gr δεν εχει ογκοχρεωση αλλα πακετοχρεωση.

 

Για ποιά προγράμματα ισχύει αυτό? Μόνο για τα νέα unlimited?

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση για τα δωρεάν λεπτά, πόσο καθυστέρηση έχει στην ενημέρωση των λεπτών;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η ενημέρωση για χρόνο ομιλίας και μηνύματα προς δίκτυα πλην vodafone σταματάει την προηγούμενη ημέρα στις 16:00.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για ποιά προγράμματα ισχύει αυτό? Μόνο για τα νέα unlimited?

 

Η κατανάλωση των ΜΒ για χρήση Internet ισχύει για τον ημερολογιακό μήνα. Στην αρχή του κάθε ημερολογιακού μήνα ανανεώνονται τα ενσωματωμένα ΜΒ. Για την περίοδο από την ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσης έως το τέλος του ημερολογιακού μήνα, τα ενσωματωμένα ΜΒ υπολογίζονται ανάλογα.

Κάθε φορά που ο χρήστης φτάνει στο 80% των ΜΒ του προγράμματός του θα λαμβάνει αυτόματα γραπτό μήνυμα που θα τον ενημερώνει για τον υπολειπόμενο διαθέσιμο όγκο δεδομένων (ΜΒ) καθώς και για τη χρέωση σε περίπτωση, που ξεπεράσει τα διαθέσιμα ΜΒ.

Εάν ξεπεράσει τα διαθέσιμα MΒ, ο χρήστης θα λαμβάνει αυτόματα ένα νέο πακέτο ανανέωσης. Το νέο πακέτο θα είναι έως και 40% φθηνότερο ανά ΜΒ από τις χρεώσεις που υπήρχαν έως τώρα όταν ξεπερνούσε τα διαθέσιμα ΜΒ του.

Το πακέτο ανανέωσης για κάθε πρόγραμμα χρήσης είναι συγκεκριμένο και διαμορφώνεται ως εξής:

 

Όνομα προγράμματος χρήσης Προσφερόμενος όγκος δεδομένων Χρέωση μετά τον προσφερόμενο όγκο δεδομένων

Vodafone Unlimited 15 50 ΜΒ

2€ για 30 ΜΒ

Vodafone Unlimited 25 100 ΜΒ

2€ για 30 ΜΒ

Vodafone Unlimited 30 100 ΜΒ 2€ για 30 ΜΒ

Vodafone Unlimited 35 100 ΜΒ 2€ για 30 ΜΒ

Vodafone Unlimited 45 350 ΜΒ

5€ για 100 ΜΒ

Vodafone Unlimited 50 500 ΜΒ

5€ για 100 ΜΒ

Vodafone Unlimited 60 1,5 GB

5€ για 100 ΜΒ

Vodafone Unlimited 75 1,5 GB 5€ για 100 ΜΒ

Vodafone Unlimited 100 1,5 GB 5€ για 100 ΜΒ

Vodafone Unlimited 125 1,5 GB 5€ για 100 ΜΒ

Vodafone Unlimited 175 1,5 GB 5€ για 100 ΜΒ

 

Ο χρήστης ενημερώνεται μέσω SMS και στο 80% του επιπλέον πακέτου ανανέωσης. Αν ξεπεράσει το επιπλέον πακέτο χρήσης τότε θα λαμβάνει αυτόματα ένα επιπλέον πακέτο ανανέωσης.

Ο χρήστης μπορεί να καλεί / ή και να στέλνει κενό SMS οποιαδήποτε στιγμή χωρίς χρέωση στο 1284 για να μαθαίνει τα υπολειπόμενα ΜΒ που έχει στην διάθεση του.

 

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση σχετικά με την υπηρεσία μπορείς να απευθυνθείς στο 13830.

Κάθε φορά που ο χρήστης φτάνει στο 80% των ΜΒ του πακέτου του θα λαμβάνει αυτόματα γραπτό μήνυμα που θα τον ενημερώνει για τον υπολειπόμενο διαθέσιμο όγκο δεδομένων (ΜΒ) καθώς και για τη χρέωση σε περίπτωση, που ξεπεράσει τα διαθέσιμα ΜΒ.

Εάν ξεπεράσει τα διαθέσιμα MΒ, ο χρήστης θα λαμβάνει αυτόματα ένα νέο πακέτο ανανέωσης. Το νέο πακέτο θα είναι έως και 40% φθηνότερο ανά ΜΒ από τις χρεώσεις που υπήρχαν έως τώρα όταν ξεπερνούσε τα διαθέσιμα ΜΒ του.

Το πακέτο ανανέωσης για κάθε πακέτο Mobile Internet είναι συγκεκριμένο και διαμορφώνεται ως εξής:

 

Όνομα πακέτου

Προσφερόμενος

όγκος δεδομένων Χρέωση μετά τον προσφερόμενο

όγκο δεδομένων

Mobile Internet Small 100 MB

2€ για 30 ΜΒ

Mobile Internet Medium 300 MB

5€ για 100 ΜΒ

Mobile Internet Large 750 MB 5€ για 100 ΜΒ

 

Ο χρήστης ενημερώνεται μέσω SMS και στο 80% του επιπλέον πακέτου ανανέωσης. Αν ξεπεράσει το επιπλέον πακέτο χρήσης τότε θα λαμβάνει αυτόματα ένα επιπλέον πακέτο ανανέωσης.

Ο χρήστης μπορεί να καλεί / ή και να στέλνει κενό SMS οποιαδήποτε στιγμή χωρίς χρέωση στο 1284 για να μαθαίνει τα υπολειπόμενα ΜΒ που έχει στην διάθεση του.

 

 

Οποτε λογικα και για τα παλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω Vodafone Unlimited πρόγραμμα.

Πως μπορώ να ενημερώνομαι για το πόσα από τα 1500 λεπτά προς Vodafone έχω καταναλώσει καθώς και για το χρόνο που έχω μιλήσει προς τα άλλα κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λογικα και για τα παλια.

 

Eγώ πάντως που έχω παλιό (unlimited με internet 70) από το 1284 δοκίμασα και τώρα και ενημερώνομαι μόνο για τα λεπτά ομιλίας προς άλλα δίκτυα και τα sms (έχω βάλει επιπρόσθετο sms 150).

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ... Καιρός ήταν να προστεθεί η ενημέρωση των mb στο 1284.. Είναι σίγουρο ότι είναι real time? Τα λεπτά πάντως δεν είναι (πρέπει να αλλάξουν και αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως που έχω παλιό (unlimited με internet 70) από το 1284 δοκίμασα και τώρα και ενημερώνομαι μόνο για τα λεπτά ομιλίας προς άλλα δίκτυα και τα sms (έχω βάλει επιπρόσθετο sms 150).

 

Αν εχεις 3gb δεν το βλεπω στο site να αναφερει για ενημερωση (Mobile Internet Unlimited)

Αναφερει μονο για οσους εχουν 100-300-750

Link to comment
Share on other sites

Παντως το 1284 λεει πλεον και ογκο σε real time ενημερωση.

Και απο οτι διαβαζω στις χρεωσεις στο vodafone.gr δεν εχει ογκοχρεωση αλλα πακετοχρεωση.

 

Τι σημαίνει έχει πακετοχρέωση;;;

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει έχει πακετοχρέωση;;;

 

Απο οτι γραφει, αν τελειωσουν τα δωρεαν MB, χρεωνεσαι 2 ευρω και παιρνεις 30 MB ή 5 και παιρνεις 100

Δεν αναφερει ογκοχρεωση.

Link to comment
Share on other sites

τραγικοι της βονταφον εκανα το προγραμμα απεριοριστο 60 η κοπελα μου λεει 60 ευρω ειναι το μηνα σας συμφερει μου λεει οκ τ αλαζουμε. ερχετε ο λογαριασμος σημερα 72 ευρω.σκετη παραπληροφορηση......της λεω γιατι δεν με ενημερωσες οτι ειναι τοσο συν τους φορους +++(φταιω και γω δεν λεω εμπιστευτηκα την υπαλληλο και δεν το εψαξα πολυ)και μου λεει δεν με ρωτησατε για τους φορους...............τι να της πεις τωρα??μου λετε?
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, πλέον μπορείς με κενό μήνυμα στο 1284 να ενημερώνεσαι δωρεάν για τον υπολοιπόμενο όγκο internet σε προγράμματα συμβολαίου mobile broadband; Καλά κατάλαβα; Σίγουρα είναι δωρεάν η ενημέρωση αυτή; Ευχαριστώ.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, πλέον μπορείς με κενό μήνυμα στο 1284 να ενημερώνεσαι δωρεάν για τον υπολοιπόμενο όγκο internet σε προγράμματα συμβολαίου mobile broadband; Καλά κατάλαβα; Σίγουρα είναι δωρεάν η ενημέρωση αυτή; Ευχαριστώ.

 

Σωστα.

Δεν πρεπει να παιζει σε mobile broadband (αν εχεις καποιος να το δοκιμασει)

Λογικα απο Ιουλιο με το νεο τροπο χρεωσης.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα λογαριασμο στο ονομα μου αλλα ειναι το κινητο στην γυναικα μου...Iphone 3GS

Eχει 28 χρεωσεις για internet προς 0,28ΜΒ η καθε μια συνολο 22,764 ευρω πλεον ΦΠΑ

 

Στην συσκευη Ρυθμισεις /Γενικα/Δικτυο ειναι on αλλα στο Ρυθμισεις /Γενικα/Χρηση στα δεδομενα κοινης χρησης internet ολα ειναι μηδενικα και λεει επαναφορα εγινε : Ποτε

 

Στα δεδομενα κινητου δικτυου εχει

Απεσταλμενα 10,9ΜΒ

Ληφθεντα 71,7 ΜΒ

 

Αυτος ο λογαριασμος ειναι απο 23/4-22/5/2010

 

Ειναι λογικη η χρεωση ή οχι ??? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μερικες ερωτησεις?

 

1)Ειμαστε 4 νουμερα οικογενειακα στη vodafone στα προγραμματα unlimited (μολις κλεισαμε χρονο).Η συμφωνια που ειχαμε κανει με εκπτωσεις κτλ ηταν για παγιο 110 ευρω αλλα λογω ελλειψης sms σε αλλα δικτυα κτλ εφτανε πολλες φορες 125 και ανω.Απο οτι ειδα πλεον αλλαξαν τα προγραμματα και εγιναν ιδια με της cosmote οποτε καποια sms κτλ θα εχουμε.Αλλα αν οι περισσοτεροι γνωστοι σου ειναι στην cosmote (που ειναι) δεν γερνει τραγικα η πλαστιγγα υπερ του να μεταφερθουμε στην cosmote ολοι???.

Βασικα αυτο δεν καταλαβαινω στην vodafone,απο τη στιγμη που γενικα οι περισσοτεροι χρηστες ειναι στην cosmote επρεπε να προσφερει κατι διαφορετικο απο αυτην για να προσελκυσει,δεν ξερω αν ειμαι λαθος,ετσι μου φαινεται.Π.χ παλια θυμαμαι ημασταν σε ενα προγραμμα οικογενειακο 5 ωρες ολοι δωρεαν προς ολους και ηταν πολυ συμφερον,αλλα καταργηθηκαν ολα αυτα.

 

2)Με το δεδομενο παραπανω παγιο και τις περικοπες που εχουν γινει τι ποσο επιδοτησης πιστευετε μπορω να κερδισω αν παραμεινω στη vodafone (ο ενας αριθμος εχει και ογκο δεδομενων αν παιζει ρολο).Π.χ στην κοσμοτε μου ειπαν το τραγικο 80 ευρω για τους 2 αριθμους που θα μπουν στο unlimited25,γιατι στο 15 δεν..

 

3)Και τελος που εστελνες για να μαθεις αν καποιος αριθμος ειναι cosmote η vodafone η wind π.χ?

 

Τhanx σε οποιον μου πει καμια αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μερικες ερωτησεις?

 

1)Ειμαστε 4 νουμερα οικογενειακα στη vodafone στα προγραμματα unlimited (μολις κλεισαμε χρονο).Η συμφωνια που ειχαμε κανει με εκπτωσεις κτλ ηταν για παγιο 110 ευρω αλλα λογω ελλειψης sms σε αλλα δικτυα κτλ εφτανε πολλες φορες 125 και ανω.Απο οτι ειδα πλεον αλλαξαν τα προγραμματα και εγιναν ιδια με της cosmote οποτε καποια sms κτλ θα εχουμε.Αλλα αν οι περισσοτεροι γνωστοι σου ειναι στην cosmote (που ειναι) δεν γερνει τραγικα η πλαστιγγα υπερ του να μεταφερθουμε στην cosmote ολοι???.

Βασικα αυτο δεν καταλαβαινω στην vodafone,απο τη στιγμη που γενικα οι περισσοτεροι χρηστες ειναι στην cosmote επρεπε να προσφερει κατι διαφορετικο απο αυτην για να προσελκυσει,δεν ξερω αν ειμαι λαθος,ετσι μου φαινεται.Π.χ παλια θυμαμαι ημασταν σε ενα προγραμμα οικογενειακο 5 ωρες ολοι δωρεαν προς ολους και ηταν πολυ συμφερον,αλλα καταργηθηκαν ολα αυτα.

 

2)Με το δεδομενο παραπανω παγιο και τις περικοπες που εχουν γινει τι ποσο επιδοτησης πιστευετε μπορω να κερδισω αν παραμεινω στη vodafone (ο ενας αριθμος εχει και ογκο δεδομενων αν παιζει ρολο).Π.χ στην κοσμοτε μου ειπαν το τραγικο 80 ευρω για τους 2 αριθμους που θα μπουν στο unlimited25,γιατι στο 15 δεν..

 

3)Και τελος που εστελνες για να μαθεις αν καποιος αριθμος ειναι cosmote η vodafone η wind π.χ?

 

Τhanx σε οποιον μου πει καμια αποψη.

 

αν ειναι ολα τα νουμερα σε 1 ονομα νομιζω μια επιδοτηση της ταξεως 130 εως 400 το πολυ450 ειναι εφικτη.

 

μην σου βαζω φωτιες ομως:) εννοω 130 με απλά προφορικο αιτημα στο 13830 και τα πολλά με

φορητοτητα.

ΠΡΩΤΑ βρες ομως τι θες εσυ!!!!!!!

εμενα πχ ολοι βοντα ειναι,εσενα οχι,οποτε πανε κοσμοτε αφου ζητησεις καλη προσφορα..

αν θες τελικα να μεινεις διαλεξε μια συσκευη 150 -300 λεω εγω και τα υπολοιπα βαλτα σε εκπτωση,ή όλο εκπτωση(δεν το κανουν ποτε) ή όλα για κινητο..

 

υποψιν η φορητοτητα θελει υπομονετικος να εισαι ,αν εισαι ανυπομονος η δεν σε αφηνουν οι δουλειες σου να εισαι ασε τις απειλες και ζητα 20-25 εκπτωση επι παγιψν,αυτα τα κανουν αμα τα ζητησεις και δεν τσακωνεσαι 2 εβδομαδες για μια 400αρα,

που πικρη στη βγαζουν με τους τσακωμους..............

αυτάαα

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Και τελος που εστελνες για να μαθεις αν καποιος αριθμος ειναι cosmote η vodafone η wind π.χ?

Στέλνεις τον αριθμό στο 1292

 

Αυτό είναι δωρεάν ή με κάποια χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι δωρεάν ή με κάποια χρέωση;

 

Χρέωση απλού sms και λειτουργεί μόνο από κινητό vodafone συμβόλαιο ή καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...