Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω κανονισει να παρω το iphone 4 απο καταστημα Vodafone την Δευτερα (μου το εχουν κρατησει), θα ηθελα να μου πει καποιος με την micro-sim τι γινεται; Θα μου την δωσουν δωρεαν ή χρεωνεται;

 

Δωρεάν θα την πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου? Η παλιά sim αχρηστεύεται μετά? Δηλαδή αν θες να χρησιμοποιήσεις μετά κάποιο άλλο κινητό τηλέφωνο θα πρέπει να ξαναπάς να σου δώσουν κανονική sim?
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου? Η παλιά sim αχρηστεύεται μετά? Δηλαδή αν θες να χρησιμοποιήσεις μετά κάποιο άλλο κινητό τηλέφωνο θα πρέπει να ξαναπάς να σου δώσουν κανονική sim?

 

 

Σωστη ερωτηση. Τι γινεται σ' αυτην την περιπτωση;

 

Chris2k4 σ' ευχαριστω για την απαντηση σου :)

 

 

EDIT: Εμαθα οτι υπαρχει ενας ανταπτορας για την micro-sim και τον χρεωνουν 2€.

Edited by stixima
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο ειναι το νουμερο που σου λεει σε ποιο δικτυο ανηκει ενα νουμερο? 12κατι νομιζω ηταν. εχει χρεωση?
Link to comment
Share on other sites

Σε τελευταιο τηλ που εκανα , το μονο που μπορουσαν να κανουν ηταν να δωσουν 105 αντι για 92€....

Μου φαίνεται ότι από την αρχική επιδότηση, σου δίνουν επιπλέον 13 € γιατί και εμένα από τα 79 με πήγαν στα 92 €.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο ειναι το νουμερο που σου λεει σε ποιο δικτυο ανηκει ενα νουμερο? 12κατι νομιζω ηταν. εχει χρεωση?

 

Μήνυμα στο 1292 & είναι δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν ήταν δωρεάν το μηνυμα στο 1292 , ούτε αφαιρείτε από τα δωρεάν σου μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Οταν περάσει ο χρόνος που χρειάζεται για να έχω δικαίωμα αναβάθμισης , μπορώ να πάρω νέα συσκευή με επιδότηση μόνο από vodafone shop ή και απο άλλα?
Link to comment
Share on other sites

Οταν περάσει ο χρόνος που χρειάζεται για να έχω δικαίωμα αναβάθμισης , μπορώ να πάρω νέα συσκευή με επιδότηση μόνο από vodafone shop ή και απο άλλα?

 

κ πλαισιο, αφου συνεργαζεται και με τη voda

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δωρεαν υπαρχει χρεωση κανονικου μηνυματος

 

Χρεώνεσαι το μήνυμα που στέλνεις εσύ, όχι την απάντηση από την Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω επιδότηση, έχει ακουστεί τίποτα για καμία προσφορά της Vodafone που επίκειται το επόμενο διάστημα ή να προχωρήσω προς αγορά συσκευής;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα μάλλον θα παραγγείλω κινητό από τη σελίδα της Vodafone μιας και έχω επιδότηση. Θα πληρώσω με αντικαταβολή. Επειδή ούτε στη σελίδα αλλά και ούτε στην εξυπηρέτηση πελατών ήξεραν να μου πουν πώς λειτουργεί, κάποιος που έχει αγοράσει με αντικαταβολή, μπορεί να μου πει μερικά πράγματα. Εννοώ το φέρνουν στο σπίτι κατευθείαν ή επικοινωνούν πρώτα τηλεφωνικά. Χρειάζεται κάτι άλλο να ξέρω; Πόσο περίπου καιρό κάνει να έρθει;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω ένα συμβόλαιο "Vodafone Unlimited με Internet 45". Σε αυτό το πάγιο είναι 46,51€ και σύμφωνα με την σελίδα περιλαμβάνει ΦΠΑ. Ξέρουμε αν περιλαμβάνει και άλλα τυχόν τέλη ή έξτρα, είναι δλδ τελική η τιμή ή έχουμε και άλλα έξτρα να μπουν? Και αν ναι πόσα?

 

(συγνώμη αν έχει ξανα ερωτηθεί αλλά δεν το βρίσκω με την αναζήτηση)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω ένα συμβόλαιο "Vodafone Unlimited με Internet 45". Σε αυτό το πάγιο είναι 46,51€ και σύμφωνα με την σελίδα περιλαμβάνει ΦΠΑ. Ξέρουμε αν περιλαμβάνει και άλλα τυχόν τέλη ή έξτρα, είναι δλδ τελική η τιμή ή έχουμε και άλλα έξτρα να μπουν? Και αν ναι πόσα?

 

(συγνώμη αν έχει ξανα ερωτηθεί αλλά δεν το βρίσκω με την αναζήτηση)

Εχει κατι εξτρα τελη. Ειναι νομιζω 3-4€. Δεν ξερω σιγουρα να σ πω αλλα τοσα ειναι εκει νομιζω...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κατι εξτρα τελη. Ειναι νομιζω 3-4€. Δεν ξερω σιγουρα να σ πω αλλα τοσα ειναι εκει νομιζω...

 

Σε ευχαριστώ, αυτά πρέπει να είναι για το τέλος συνδρομητών, από εκεί και πέρα χρεώνει 12% έξτρα αν ο λογαριασμός είναι μέχρι 50€ και 16,5% αν είναι πάνω από 50€. (πήρα τηλ και μου το είπανε)

 

Όμορφα πράγματα, το κράτος τρώει περίπου τα μισά κάθε μήνα.........

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, αυτά πρέπει να είναι για το τέλος συνδρομητών, από εκεί και πέρα χρεώνει 12% έξτρα αν ο λογαριασμός είναι μέχρι 50€ και 16,5% αν είναι πάνω από 50€. (πήρα τηλ και μου το είπανε)

 

Όμορφα πράγματα, το κράτος τρώει περίπου τα μισά κάθε μήνα.........

Να μη φαει κι αυτο κατι; Νηστικο να μεινει;;;

Οποτε εισαι στο 12% εσυ;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Να μη φαει κι αυτο κατι; Νηστικο να μεινει;;;

Οποτε εισαι στο 12% εσυ;

 

Δεν ξέρω, εξαρτάται από το τέλος συνδρομητών και αν υπολογίζεται κι αυτό μέσα ή οχι.

 

Φοβάμαι ότι μόνο από κοντά θα βγει άκρη, θα περάσω από κατάστημα σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το φέρνουν στο σπίτι κατευθείαν ή επικοινωνούν πρώτα τηλεφωνικά. Χρειάζεται κάτι άλλο να ξέρω; Πόσο περίπου καιρό κάνει να έρθει;

Κατευθείαν σπίτι το φέρνουν μέσα σε 2 περίπου εργάσιμες μέρες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν σπίτι το φέρνουν μέσα σε 2 περίπου εργάσιμες μέρες.

Ξέρεις με ποια εταιρεία courrier συνεργάζονται;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με speedex.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εχει κατι εξτρα τελη. Ειναι νομιζω 3-4€. Δεν ξερω σιγουρα να σ πω αλλα τοσα ειναι εκει νομιζω...

 

Για να παρεις μειωση στα παγια vodafon & hol πρεπει να εχεις παγιο πανω απο 30 ευρο και περνεις 5 ευρο μειωση στον λογαριασμο της hol, και απο 34.99 και πανω αλλα 5 ευρο στον λογαριασμο της vodafon συνολο 10ευρο.Μεχρι εδω ολα καλα Ακου τωρα οι μαφιοζοι τι κανουν!!!!!!!

Εγω εχω και HOL και Vodafon πηγα να επωφεληθω της προσφορας με τα μειωμενα παγια.

Το γυρισα σε ulimited 45 με internet και μετα μου σκασανε το παραμηθη οτι δεν δικαιουμε 5 ευρο εκπτωση απο την vodafon μονο 5 ευρο απο την hol επειδη το παγιο δεν ειναι 45ευρο οπως το διαφημηζουν αλλα ειναι 30.50 ευρο +15.24 που κοστηζη το ιντερνετ το σπανε δηλαδη σε παγιο φωνης και παγιο ιντερνετ εκει που μας βολευει το λεμε unlimited 45 με internet εκει που ειναι να γλιτωσουν τα 5 ευρο της εκπτωσης το χωριζουν σε unlimitet 30 +15.24 eyro για internet.Αρα το παγιο σου μενει κατω απο το 34.99 αρα δεν περνεις εκπτωση.ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ......!

Ασε που περνεις 10 τηλεφωνα και οι μισοι εκει μεσα δεν ξερουν τιποτα και αντι να σου πουν δεν γνωριζω να σου δωσω καποιον αλλο σε αφηνουν να περιμενεις μεχρι να πεση η γραμμη.Και δεν ειναι μονο αυτα το ψεμα παει συνεφο απο ολους απο το μαγαζι μου ελεγαν οτι δεν μπορουν να ακυρωσουν το προγραμα απο το τηλεφωνο μου ελεγαν οτι δεν εχει ενεργοποιηθη ακομα και οτι μπορει να μουτο αναβαθμιση να δινω ακομα παραπανω δηλαδη 55 ευρο τι ναπεις οι διυλιζοντες τον κωνωπα καταπινουν καμηλες.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο ειναι καλυτερη η wind που αου δινει τα 10,34€ εκπτωση στο λογαριασμο του κινητου αρκει να εχεις συμβολαιου κινητου απο 20€ και πανω.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Γράφει στα μικρά γράμματα εδώ:"Τα ενσωματωμένα ΜΒ που περιλαμβάνονται στα προγράμματα Vodafone Unlimited Internet ισχύουν για χρήση εντός Ελλάδας. Δεν συμπεριλαμβάνεται η κατανάλωση ΜΒ που πραγματοποιείται κατά τη διάρκεια περιαγωγής.".Τι εννοούν διάρκεια περιαγωγής?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...