Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε cellphone

 

μας λες και τι λογαριασμους κανεις δλδ ποσα πληρωνεις καθε μηνα για να καταλαβουν ολοι...

για να σου δινουν αυτα που λες, δε στεκουν καθολου για καποιον που κανει 30 και 50€ λογαριασμο το μηνα ..και οι περισσοτεροι κατα τη γνωμη μου παντα εδω τετοια ποσα πληρωνουν..αν οχι και λιγοτερα..φυσικα δε μιλαω για εταιρικους πελατες ..

Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε και εμένα η επιδότηση στα 80€ και σκέφτομαι να τους πάρω τηλέφωνο για αύξησή της. Το ζήτημα είναι όμως ότι, την Τετάρτη θα φύγω διακοπές, οπότε αυτό θα το κάνω μετά την επιστροφή μου.

Θέλω να ρωτήσω αν από το ηλεκτρονικό κατάστημα μπορώ να πληρώσω με αντικαταβολή (πιστωτική δεν έχω) για αγορά κάποιου τηλεφώνου, ώστε να επωφεληθώ από τα 20€. Επίσης, μέχρι τώρα σε όλες τις ανανεώσεις υπέγραφα στο συμβόλαιο που γινόταν για την ανανέωση. Τώρα, πώς θα γίνει κάτι τέτοιο;

Και τέλος, υπάρχει κάποια χρέωση για τα μεταφορικά;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε και εμένα η επιδότηση στα 80€ και σκέφτομαι να τους πάρω τηλέφωνο για αύξησή της. Το ζήτημα είναι όμως ότι, την Τετάρτη θα φύγω διακοπές, οπότε αυτό θα το κάνω μετά την επιστροφή μου.

Θέλω να ρωτήσω αν από το ηλεκτρονικό κατάστημα μπορώ να πληρώσω με αντικαταβολή (πιστωτική δεν έχω) για αγορά κάποιου τηλεφώνου, ώστε να επωφεληθώ από τα 20€. Επίσης, μέχρι τώρα σε όλες τις ανανεώσεις υπέγραφα στο συμβόλαιο που γινόταν για την ανανέωση. Τώρα, πώς θα γίνει κάτι τέτοιο;

Και τέλος, υπάρχει κάποια χρέωση για τα μεταφορικά;

 

Ναι, μπορεις..

και αντικαταβολη θα σου ερθει και δε θα πληρωσεις μεταφορικα..

καλες διακοπες btw..

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα μου έρθει με αντικαταβολή, πώς θα γίνει με την ανανέωση του συμβολαίου;

Ευχαριστώ πολύ για τις διακοπές, ελπίζω να περνάς και εσύ καλά.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

θα στα φερει ο κουριερ ολα..μια τζιφρα σου θα ειναι αρκετη..

αλλα οτι και να σου πω εγω εδω θα ειναι ανεπισημο αρα κανε ενα τηλ στην εξ.πελατων για λεπτομεριες..παντως ετσι και τη δουλεια σου θα κανεις και δε θα μπλεξεις με καταστημα, ολο και η συσκευη δε θα υπαρχει, ολο και καποιο συστημα θα χει προβλ.

στην ουσια θα τα κανεις ολα μονος σου οπως θες εσυ..

-η ταπεινη αποψη μου παντα-

cheers..

Link to comment
Share on other sites

φιλε cellphone

 

μας λες και τι λογαριασμους κανεις δλδ ποσα πληρωνεις καθε μηνα για να καταλαβουν ολοι...

για να σου δινουν αυτα που λες, δε στεκουν καθολου για καποιον που κανει 30 και 50€ λογαριασμο το μηνα ..και οι περισσοτεροι κατα τη γνωμη μου παντα εδω τετοια ποσα πληρωνουν..αν οχι και λιγοτερα..φυσικα δε μιλαω για εταιρικους πελατες ..

Γραμμένο 2 σελίδες πίσω

Εχω 2 νούμερα vodafone (το 1 με πάγιο 60 Ε και το άλλο το απλό με 10Ε πάγιο ) .Το χρόνο που μας πέρασε έκανα σταθερά λογαριασμούς με μέσο όρο 150ε.

Το τελευταίο 3μήνο έκανα 300Ε ,400Ε,και 800Ε!!!

 

Μου έβγαλαν επιδότηση 209 ,9Ε :lol::lol::lol::lol:,παραλίγο να με πιάσουν τα γέλια....

 

Η επιδότηση θα χρησιμοποιηθεί για iphone4+ αλλαγή προγράμματος (με πάγιο ~80Ε)!!

 

 

ΤΙ έγινε ρε vodafone σας πιάσανε οι τσιγκουνιές σας ??:confused:

 

 

@mobilelove

Γρυλορουτερ??σε έχασα λίγο,για εξήγησε το !

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

το I-PHONE 4 διαβασα πριν λιγες μερες οτι εχει ελαττωματικη κεραια, με αποτελεσμα η APPLE να προτεινει μια θηκη που δυναμωνει το σημα. Στην Αμερικη (απο οτι ξερω) η εταιρια δεχτηκε πισω τις συσκευες και επεστρεψε τα χρηματα στους αγοραστες, η τους εδινε δωρεαν τη θηκη που γραφω πιο πανω
Link to comment
Share on other sites

θα στα φερει ο κουριερ ολα..μια τζιφρα σου θα ειναι αρκετη..

αλλα οτι και να σου πω εγω εδω θα ειναι ανεπισημο αρα κανε ενα τηλ στην εξ.πελατων για λεπτομεριες..παντως ετσι και τη δουλεια σου θα κανεις και δε θα μπλεξεις με καταστημα, ολο και η συσκευη δε θα υπαρχει, ολο και καποιο συστημα θα χει προβλ.

στην ουσια θα τα κανεις ολα μονος σου οπως θες εσυ..

-η ταπεινη αποψη μου παντα-

cheers..

Τι εννοείς όλο και κάποιο σύστημα θα έχει πρόβλημα; Εννοείς σύστημα του τηλεφώνου;

Μάλλον μέσω της σελίδας θα το κάνω και λόγω των 20 ευρώ, αλλά αφού επιστρέψω από τις διακοπές μου. Ξέρεις μήπως πόσο καιρό κάνει να έρθει. Στα Γρεβενά μένω.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

το I-PHONE 4 διαβασα πριν λιγες μερες οτι εχει ελαττωματικη κεραια, με αποτελεσμα η APPLE να προτεινει μια θηκη που δυναμωνει το σημα. Στην Αμερικη (απο οτι ξερω) η εταιρια δεχτηκε πισω τις συσκευες και επεστρεψε τα χρηματα στους αγοραστες, η τους εδινε δωρεαν τη θηκη που γραφω πιο πανω

 

welcome to one month ago :p

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

iphone4..ποπο αγχος!!!

 

Τι εννοείς όλο και κάποιο σύστημα θα έχει πρόβλημα; Εννοείς σύστημα του τηλεφώνου;

Μάλλον μέσω της σελίδας θα το κάνω και λόγω των 20 ευρώ, αλλά αφού επιστρέψω από τις διακοπές μου. Ξέρεις μήπως πόσο καιρό κάνει να έρθει. Στα Γρεβενά μένω.

 

αυτο εννοω, να το κανεις απο το σαιτ και οχι απο το καταστημα..

δυστυχως δε ξερω να σου απαντησω ..επιμενω να ρωτησεις στην εξ.πελατων για λεπτομεριες..

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοω, να το κανεις απο το σαιτ και οχι απο το καταστημα..

δυστυχως δε ξερω να σου απαντησω ..επιμενω να ρωτησεις στην εξ.πελατων για λεπτομεριες..

Ναι εννοείται ότι θα ρωτήσω στην εξυπηρέτηση πελατών, αλλά σήμερα τους πήρα ήδη τρεις φορές. Θα ξαναπάρω αύριο γιατί έχω ξεμείνει και από μπαταρία.

Πάντως, ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 νούμερα vodafone (το 1 με πάγιο 60 Ε και το άλλο το απλό με 10Ε πάγιο ) .Το χρόνο που μας πέρασε έκανα σταθερά λογαριασμούς με μέσο όρο 150ε.

Το τελευταίο 3μήνο έκανα 300Ε ,400Ε,και 800Ε!!!

 

Μου έβγαλαν επιδότηση 209 ,9Ε :lol::lol::lol::lol:,παραλίγο να με πιάσουν τα γέλια....

 

Η επιδότηση θα χρησιμοποιηθεί για iphone4+ αλλαγή προγράμματος (με πάγιο ~80Ε)!!

 

 

ΤΙ έγινε ρε vodafone σας πιάσανε οι τσιγκουνιές σας ??:confused:

 

ναι ναι δε το χα δει..μεγαλο το thread,500 σελιδες κοντευει!!

ειναι ατομικες γραμμες η σε καποιο πακετο?αν ειναι παντως ατομικο να χαιρεσαι που καταφερες κατι τετοιο..:)

παντως οι καλες επιδοτησεις ανηκουν στο παρελθον για ολους μας και εισαι πιστευω απο τους τελευταιους τυχερους..lucky you!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

το I-PHONE 4 διαβασα πριν λιγες μερες οτι εχει ελαττωματικη κεραια, με αποτελεσμα η APPLE να προτεινει μια θηκη που δυναμωνει το σημα. Στην Αμερικη (απο οτι ξερω) η εταιρια δεχτηκε πισω τις συσκευες και επεστρεψε τα χρηματα στους αγοραστες, η τους εδινε δωρεαν τη θηκη που γραφω πιο πανω

A αυτό λες....το ξέρω (παρακολουθώ το τοπικ του iphone 4;)

 

 

@manavigon

 

Οχι ατομικό συμβόλαιο..απλά έτυχαν διάφορα τους τελευταίους 3 μηνες που ανέβασα έτσι τους λογαριασμούς με αποκορύφωμα τα 800Ε ...αλλά τι να κάνουμε...:rolleyes::rolleyes:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μου δωσανε για 2 γραμμες επιδοτηση 156€. Τους πηρα τηλεφ. και με τα 1000ζορια το πηγα στα 292€ και για τις 2 γραμμες αλλα εαν 1 γραμμη αλλαζε πακετο. Απο το unlimited 30 στο 35.

Της ειπα θα το σκεφτω. Και μου ειπε οποτε θελετε καλεστε, για να ενεργοποιησω την επιδοτηση.

Εκανα φορητοτητα απο κοσμοτε για να δω τι θα μου πουν τηλεφωνικος η voda.

Με καλεσαν σημερα. Η προσφορα ηταν η εξης: 156 αρχικη επιδοτηση και μου την πανε στα 180€ και για τις 2 γραμμες. Μα τους λεω οτι 292 μου δινουν ηδη απο το 13830. Και μου λεει, αμα θελετε αν δεν θελετε καλεστε στο 13830. Εκτος οτι ηταν αγενεστατη, μου εδωσε μολις 24€ παραπανω. Δηλαδη για 24€ προτιμανε να χασουνε πελατη με 2 γραμμες και να τον στειλουν σε αλλο δικτυο!

 

Τους το εκλεισα και πηρα στο 13830 και η κοπελα ευγενεστατη ειπε οτι εδωσε το αιτημα γραπτως και θα με καλεσουν αυτοι για να μου κανουν καλυτερη προσφορα.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μόνο και μόνο για αυτό θα έπρεπε να την κάνεις την φορητότητα!!

Από ότι καταλαβαίνω οι εποχές των "τριακοσιαριών" πέρασαν και πολύ λογικό μου φαίνεται!

Όταν τα δίκτυα έχουν καταλάβει ότι ο κόσμος έχει "ξυπνήσει" τότε τα κόβουν όλα.

 

Όταν π.χ. από Vodafone έχεις € 40 ευρώ επιδότηση , τότε κάνοντας φορητότητα ο άλλος πάροχος σου υπόσχεται μια επιδότηση ας πούμε € 250 - 300 .

Κάνοντάς σου τηλεφώημα η Vodafone , έχεις ένα πάτημα και λες τι σου δίνει ο άλλος.

Τώρα € 40 σου δίνει η Vodafone ? € 40 θα σου δώσει και ο άλλος , το πολύ € 50! Οπότε δεν αλλάζεις και λες και ευχαριστώ!!!

 

Πλήρως εναρμονισμένες τακτικές!

 

Πέραν των άλλων προβλέπω αύξηση τιμών το 2011 και ελάχιστη χρέωση στο ένα λεπτό........

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μόνο και μόνο για αυτό θα έπρεπε να την κάνεις την φορητότητα!!

Από ότι καταλαβαίνω οι εποχές των "τριακοσιαριών" πέρασαν και πολύ λογικό μου φαίνεται!

Όταν τα δίκτυα έχουν καταλάβει ότι ο κόσμος έχει "ξυπνήσει" τότε τα κόβουν όλα.

 

Όταν π.χ. από Vodafone έχεις € 40 ευρώ επιδότηση , τότε κάνοντας φορητότητα ο άλλος πάροχος σου υπόσχεται μια επιδότηση ας πούμε € 250 - 300 .

Κάνοντάς σου τηλεφώημα η Vodafone , έχεις ένα πάτημα και λες τι σου δίνει ο άλλος.

Τώρα € 40 σου δίνει η Vodafone ? € 40 θα σου δώσει και ο άλλος , το πολύ € 50! Οπότε δεν αλλάζεις και λες και ευχαριστώ!!!

 

Πλήρως εναρμονισμένες τακτικές!

 

Πέραν των άλλων προβλέπω αύξηση τιμών το 2011 και ελάχιστη χρέωση στο ένα λεπτό........

 

Μάλλον είναι πάγια πολιτική όλων λογο οικονομικής κρίσης. Για να βγάλουν κατι κι αυτοί...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πέραν των άλλων προβλέπω αύξηση τιμών το 2011 και ελάχιστη χρέωση στο ένα λεπτό........

 

πολυ πιθανο αυτο! Και τα 1500 των καρτοκινητων τα βλεπω να σταματανε

Link to comment
Share on other sites

Τα λέγαμε παιδιά... δείτε τις προηγούμενες σελίδες και μην παραπονιέστε... ήρθε η ώρα να τα ξεχάσουμε όσα ξέραμε.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μόνο και μόνο για αυτό θα έπρεπε να την κάνεις την φορητότητα!!

Από ότι καταλαβαίνω οι εποχές των "τριακοσιαριών" πέρασαν και πολύ λογικό μου φαίνεται!

Όταν τα δίκτυα έχουν καταλάβει ότι ο κόσμος έχει "ξυπνήσει" τότε τα κόβουν όλα.

 

Όταν π.χ. από Vodafone έχεις € 40 ευρώ επιδότηση , τότε κάνοντας φορητότητα ο άλλος πάροχος σου υπόσχεται μια επιδότηση ας πούμε € 250 - 300 .

Κάνοντάς σου τηλεφώημα η Vodafone , έχεις ένα πάτημα και λες τι σου δίνει ο άλλος.

Τώρα € 40 σου δίνει η Vodafone ? € 40 θα σου δώσει και ο άλλος , το πολύ € 50! Οπότε δεν αλλάζεις και λες και ευχαριστώ!!!

 

Πλήρως εναρμονισμένες τακτικές!

 

Πέραν των άλλων προβλέπω αύξηση τιμών το 2011 και ελάχιστη χρέωση στο ένα λεπτό........

 

Δεν ξερω αν ειναι εναρμονισμένες παντως πλεον ειναι λογικες, δε νομιζω σε αλλη χωρα του κοσμου με 30 ευρω παγιο να σου δινουν 300αρια και 400αρια επιδοτηση. καλο ηταν οσο κρατησε, τωρα περιμενουμε τον επομενο πολεμο εταιριων να δουμε τι προσφορες θα βγουν.

Link to comment
Share on other sites

εγω προβλεπω στο τελος να γινονται 'παζαρια' στις εκπτωσεις παγιων.. ξεχαστε τις επιδοτησεις και διαλεξτε εκπτωση παγιου. Εαν καποιος θελει να το παιξει 'large' με τη συσκευη του, να το κανει αγοραζοντας ολο το κινητο, οχι με 'επιδοτηση' της εταιριας του.
Link to comment
Share on other sites

εγω προβλεπω στο τελος να γινονται 'παζαρια' στις εκπτωσεις παγιων.. ξεχαστε τις επιδοτησεις και διαλεξτε εκπτωση παγιου. Εαν καποιος θελει να το παιξει 'large' με τη συσκευη του, να το κανει αγοραζοντας ολο το κινητο, οχι με 'επιδοτηση' της εταιριας του.

 

Στις περισσότερες χώρες στο εξωτερικό παίρνεις το καλύτερο κινητό τσάμπα , βέβαια εκει υπάρχουν και 2ετή συμβόλαια (δεν θα είχα πρόβλημα - 10 χρόνια στη vodafone είμαι). Εμείς επειδή είμαστε πρωτοπόροι σε ολα σε λίγο θα κόψουμε και τις επιδοτήσεις ετσι για να γουστάρουμε. Λες και η vodafone ειναι κορόιδο στο εξωτερικο ...

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχεις προπληρωσει ενα παγιο παραπανω.. στο χρωστανε!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...