Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε χρόνο από το '98 φεύγω πάνω από 10 φορές στο εξωτερικό και μένω από 1-4 εβδομάδες χωρίς ποτέ να χρειαστεί να πληρώσω κάτι.

Απλά κάνω ένα τηλέφωνο στο 13830 και μου ανοίγουν τη γραμμή.

 

Εντάξει χίλια-δυό κακά έχει η Vodafone αλλά να μην τα παραλέμε...

(ACER μου μυρίζει η φάση.....:rolleyes: :lol: )

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Πόση επιδότηση μπορεί να πάρει ένα 120 που κλείνει χρόνο και έκανε 20-25€ (χωρίς το ΦΠΑ) σε λογαριασμούς;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόση επιδότηση μπορεί να πάρει ένα 120 που κλείνει χρόνο και έκανε 20-25€ (χωρίς το ΦΠΑ) σε λογαριασμούς;

Γύρω στα 80 ευρώ :(

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 80 ευρώ :(

Καλά, θα σκεφτούμε φορητότητα στην Cosmote. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολλά παίρνεις από φορητότητα;

Mπα και πέρσι που το είχα ψάξει, πιο φτηνά έβγαινε με τα 85+ της voda που αυξάνονται αν πάρεις και ακρίβή συσκευή σε σχέση με αλλαγή εταιρείας αν υπολογίσεις ότι παίρνεις λίγο μεγαλύτερη επιδότητη σου εξανεμίζεται όμως αφού πλήρωνες και 25€ επιπλέον για την φορητότητα, συν τα 12 πάγια Χ τη διαφορά που θα πας στο πάγιο του 1ου έτους (πχ. καμιά 25αριά ευρώ ακόμα αν ήσουν στο voda120)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι πάνω απο 4 μήνες στο δίκτυο και δεν έχεις προβλήματα στην πληρωμή, τότε στο ανοίγουν για μέχρι και 15 μέρες χωρίς εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Πόση επιδότηση μπορεί να πάρει ένα 120 που κλείνει χρόνο και έκανε 20-25€ (χωρίς το ΦΠΑ) σε λογαριασμούς;

 

Εγώ έχω ένα VF60 που έκανε 30-35 ευρώ λογαριασμούς και μου δώσαν 85 επιδότηση.

 

Αλλά,έχουμε στην οικογένεια και ένα VF60 που κάνει 20 ευρώ λογαριασμούς και το οποίο είχε την ίδια επιδότηση με το δικό μου...

 

Οπότε,συμπέρανε...

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν οτι υπαρχει ενας αριθμος που οταν περνεις τηλ σου λεει ποσο χρονος σε εχει μηνη ακομη απο τα λεπτα ομηλιας που εχουν τα συμβολαια, γνωριζει κανεις αν υπαρχει κατι τετιο κ πιος ειναι ο αριθμος αυτος?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

13830 Εξυπηρέτηση πελατών Χρέωση 0,12 ευρώ ) αλλά καλύτερα στείλε ένα κενο δωρεάν μύνημα στο 1284
Link to comment
Share on other sites

Με προσοχη..ο μετρητης στο 1284 δεν υπολογιζει το τελευταιο 24ωρο

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Μολης μου εφυγε ενα μεγαλο βαρος. THANKS
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Θέλω να σας διηγηθώ μια ιστορία της ξαδέρφης μου που πριν απο κάτι μήνες έκανε σύνδεση στη Vodafone.

 

Είχε ήδη συμβόλαιο με τη Vodafone και πήγε να κάνει ανανέωση για να πάρει μέσω επιδότησης ένα κινητό. Επειδή δεν την συνέφερε η επιδότηση, προτίμησε να κάνει μια νέα σύνδεση με άλλο αριθμό, με την προοπτική να μην τον χρησιμοποιεί. Έτσι και έκανε... πήρε το κινητό με επιδότηση και απο εκεί και πέρα περίμενε και την ενεργοποίηση της γραμμής για να καταναλώνει τουλάχιστον τα δωρεάν λεπτά ομιλίας.

Όμως ακόμα και σήμερα που σας γράφω εδώ, μετά απο 8 μήνες περίπου η γραμμή δεν έχει ενεργοποιηθεί και φυσικά η ξαδέρφη δεν έχει πληρώσει ούτε ένα ευρώ καθώς δεν της έχει έρθει κάποιος λογαριασμός.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο το ίδιο πράγμα ή είναι πρωτάκουστο για εσάς;

Αν ναι θα ήθελα να μάθω τι έγινε σε μια ανάλογη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Θέλω να σας διηγηθώ μια ιστορία της ξαδέρφης μου που πριν απο κάτι μήνες έκανε σύνδεση στη Vodafone.

 

Είχε ήδη συμβόλαιο με τη Vodafone και πήγε να κάνει ανανέωση για να πάρει μέσω επιδότησης ένα κινητό. Επειδή δεν την συνέφερε η επιδότηση, προτίμησε να κάνει μια νέα σύνδεση με άλλο αριθμό, με την προοπτική να μην τον χρησιμοποιεί. Έτσι και έκανε... πήρε το κινητό με επιδότηση και απο εκεί και πέρα περίμενε και την ενεργοποίηση της γραμμής για να καταναλώνει τουλάχιστον τα δωρεάν λεπτά ομιλίας.

Όμως ακόμα και σήμερα που σας γράφω εδώ, μετά απο 8 μήνες περίπου η γραμμή δεν έχει ενεργοποιηθεί και φυσικά η ξαδέρφη δεν έχει πληρώσει ούτε ένα ευρώ καθώς δεν της έχει έρθει κάποιος λογαριασμός.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο το ίδιο πράγμα ή είναι πρωτάκουστο για εσάς;

Αν ναι θα ήθελα να μάθω τι έγινε σε μια ανάλογη περίπτωση.

Πιθανότατα οφείλεται σε λάθος του καταστήματος. Ξεχάσαν να ενεργοποιήσουν τη σύνδεση. Αυτό σημαίνει ότι ο ιδιοκτήτης του καταστήματος (αν είναι franchise το κατάστημα) ή η vodafone (αν είναι ιδιόκτητο) έκανε ένα δωράκι στην ξαδέρφη σου ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

εεεε...φιλε μου, μπορεις να μας πεις ποιο καλο καταστημα vf ητανε, να περάσω μια βόλτα απ εκει? ;)
Link to comment
Share on other sites

ε κ εγω θα ηθελα να μαθω το καταστημα.μια τζαμπα συσκευη δεν θα με χαλαγε καθολου.:D

 

Αυτό που έγραψε ο Πέτρος συνέβη. Πρέπει να ξέχασαν να ενεργοποιήσουν την σύνδεση. Το κατάστημα ήταν "Γερμανός". Το μόνο που πλήρωσε ήταν 90 euro για τη συσκευή που έκανε γύρω στα 300 απο ότι γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα επαγγελματικά προγράμματα... τι χρειάζεται για να κάνω σύνδεση με επαγγελματικό? Προφανώς επαγγελματικό ΑΦΜ, άλλα πως το βλέπει η Vodafone αν είναι επαγγελματικό η όχι?

Θα με ενδιέφερε ένα επαγγελματικό πρόγραμμα καθώς συμφέρει αρκετά περισσότερο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα επαγγελματικά προγράμματα... τι χρειάζεται για να κάνω σύνδεση με επαγγελματικό? Προφανώς επαγγελματικό ΑΦΜ, άλλα πως το βλέπει η Vodafone αν είναι επαγγελματικό η όχι?

Θα με ενδιέφερε ένα επαγγελματικό πρόγραμμα καθώς συμφέρει αρκετά περισσότερο.

 

Εκτος απο το ΑΦΜ πρεπει να επιδειξεις και αποδεικτικο επαγγελματος απο την εφορια!

Link to comment
Share on other sites

Ταυτότητα και Έναρξη ή Μεταβολή εργασιών και Εκκαθαριστικό
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

exei katalabei kaneis giati katarghsane to vodafone 120 (me 22euro pagio) kai bgalane to vodafone 100 (me 21 euro).

kati mou diafeugei h s'auth th kathgoria leptwn -pleon-sumferei h cosmote?

 

Mallon giati otan anakoinwthike oti tha anevash to kratos to telos sindromitwn kinitis tilefwnias den tha thelane na fainetaioti anevainei poli to pagio

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για να γδύνουν γενικότερα τους συνδρομητές τους, καθώς τα νέα προγράμματα είναι σαφώς πιο ακριβά από τα παλιά, άσε που το βήμα είναι τα 100 λεπτά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...