Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλη εκπτωση για τα δεδομενα της Vodafone αν σκεφτει κανεις οτι ενας συνδρομητης με λογαριασμους απο 40-60 ευρω θα παρει επιδοτηση 130 ευρω το πολυ! Συνηθως γωρω στα 100!

Προφανως εχεις πολλες εισερχομενες κλησεις!

 

Η αναλυση κλησεων μου ειναι σε ηλεκτρονικη μορφη (χρησιμοποιω το e-billing), 4 σελιδες!!!

 

Πιστευω οτι ειμαι μακραν ενας εντελως μετριος πελατης!!:O

 

Βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι η συσκευη ΝΟΚΙΑ 6234 ειναι αποκλειστικα της Voda.....

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά η ελάχιστη χρέωση των 30 δευτερολέπτων.
Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχεις πολλες εισερχομενες κλησεις!

 

Και πολλές (αν όχι όλες) τις εξερχόμενες σε Vodafone ή σταθερά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση on και off topic: Στα συμβόλαια της Vodafone η περιαγωγή γίνεται αυτόματα; Πρέπει να κάνεις κάποιες διαδικασίες; Στα καρτοκινητά τι ισχύει; Στις άλλες εταιρίες ισχύουν τα ίδια;
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δέν γίνεται αυτόματα περιαγωγή, εκτός και αν πληρώνεις με πιστωτική κάρτα.

Στα καρτοκινητά έχεις σε όλα τα δίκτυα εισερχόμενες κλήσεις και εισερχόμενα-εξερχόμενα μυνήματα.

Εξερχόμενες κλήσεις επιτρέπονται σε αρκετές χώρες αν συνδεθείς με το δίκτυο που συνεργάζετε η VODA σε αυτές τις χώρες.

Τα ίδια ακριβώς ισχύουν και στις άλλες εταιρείες. Επιπλέον στην VODA ισχύει και το VODAFONEPASSPORT σε αρκετές χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Η περιαγωγή δε γίνεται αυτόματα, πρέπει απλά να τη ζητήσεις σε οποιοδήποτε κατάστημα η στην εξυπηρέτηση πελατών. Δεν απαιτεί διαδικασία και ενεργοποιείται σε 1-2 μέρες αν θυμάμαι καλά. Όλα αυτά εάν ο λογαριασμός σου εξωφλείται μέσω πιστωτικής γιατί διαφορετικά θα πρέπει να δώσεις κάποιο ποσό ως "εγγύηση" για την περίπτωση που σου αρέσει τόσο πολύ εκεί που πας και δε γυρίσεις ποτέ πίσω !!! :lol:

To ποσό καλύτερα να μη στο πω. Απλά ξεπερνάει την αξία του κινητού που έχεις στο αβατάρ !!!

 

Τα καρτοκινητά από όσο ξέρω έχουν αυτόματη όσο έχεις κάρτα...

 

Αυτά για vodafone και tim.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Και για πόσο ισχύει; Δηλώνεις κάποιο συγκεκριμένο χρόνο; Παράδειγμα λες θα λείπω από τότε μέχρι τότε και μόνο τόσο διαρκεί η περιαγωγή; Εαν αποφασίσεις να μείνεις παραπάνω τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητά ισχύει όσο έχεις κάρτα. Αν σου τελειώσει, απλά θα πρέπει να σου βάλει κάποιος από εδώ.

Σε συμβόλαια με πιστωτική, λογικά δεν πρέπει να υπάρχει περιορισμός, αφού το οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει το έχει η τράπεζα και όχι η εταιρία.

Για την περίπτωση της εγγύησης δε γνωρίζω, αλλά πιστεύω μέχρι να αφήσεις απλήρωτους λογαριασμούς, όπου θα κοπεί και το νούμερο δηλαδή, όχι μόνο η περιαγωγή. Όπως και να'χει όμως, το ποσό της εγγύησης είναι πολύ μεγάλο. Καλύτερα να το βάλεις σε μια πιστωτική -αν δεν έχεις σε κάποιο φίλο σου- να το βγάλεις μόλις επιστρέψεις.

Εδώ να σημειώσω ότι το ποσό της εγγύησης δεν επιστρέφεται αλλά πιστώνεται σε επόμενους λογαριασμούς σου...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Και υπάρχει έστω και ένας -νοήμων- άνθρωπος που θα δώσει τόσα λεφτά στην κυρία Vodafone για να φύγει στο εξωτερικό; Απαράδεκτους τους βρίσκω...
Link to comment
Share on other sites

Και υπάρχει έστω και ένας -νοήμων- άνθρωπος που θα δώσει τόσα λεφτά στην κυρία Vodafone για να φύγει στο εξωτερικό; Απαράδεκτους τους βρίσκω...

Τα ίδια ζητάει και η κυρία ΤΙΜ και υπάρχουν αρκετοί που τα δίνουν ;) (293 για την ακρίβεια)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογική εφόσον υπάρχει και άλλη λύση; Εμένα μου φαίνεται πολύ πολύ κουφό... Τέλος πάντων... Βίτσια είναι αυτά!! :p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογική εφόσον υπάρχει και άλλη λύση; Εμένα μου φαίνεται πολύ πολύ κουφό... Τέλος πάντων... Βίτσια είναι αυτά!! :p

Το κουφο που είναι?:wacko: Αν εσυ πας στο εξωτερικο και δεν ξαναερθεις, εχοντας κανει πολλα τηλεφωνα, δεν θα πρεπει και η εταιρια να κατοχυρωθεί? ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κουφο που είναι?:wacko: Αν εσυ πας στο εξωτερικο και δεν ξαναερθεις, εχοντας κανει πολλα τηλεφωνα, δεν θα πρεπει και η εταιρια να κατοχυρωθεί? ;)

 

 

Δηλαδή η κοσμοτέ η οποία σου ενεργοποιεί περιαγωγή χωρίς πιστωτική κάρτα μέχρι 10 ημέρες είναι χαζή και δεν θέλει να κατοχυρωθεί... :D

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η κοσμοτέ η οποία σου ενεργοποιεί περιαγωγή χωρίς πιστωτική κάρτα μέχρι 10 ημέρες είναι χαζή και δεν θέλει να κατοχυρωθεί... :D

 

Ούτε η Vodafone σε όλους ζητά απαραίτητα πιστωτική ή 300 ευρώ......μην υπερβάλουμε......διότι εάν το πάμε έτσι η Vodafone τί είναι που έχει τσαμπέ μεταβίβαση και αλλαγή αριθμού και στην Cosmote για να γίνεις πληρώνεις τα μαλλιά της κεφαλής σου:X :X :X

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στο vadafone 400 και ΔΕΝ πληρωνω με πιστωτικη.

roaming μου κανει οποτε θελω χωρις εγγυηση(τουλαχιστον για αγγλια και τουρκια)

ισως να μετραει το αν εχεις καθυστερησει ποτε λογαριασμους και το αν εχεις υψηλο εκκαθαριστικο

εγω δεν εχω καθυστερησει ποτε λογαριασμους και το εκκαθαριστικο μου ειναι χαμηλο.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στο vadafone 400 και ΔΕΝ πληρωνω με πιστωτικη.

roaming μου κανει οποτε θελω χωρις εγγυηση(τουλαχιστον για αγγλια και τουρκια)

ισως να μετραει το αν εχεις καθυστερησει ποτε λογαριασμους και το αν εχεις υψηλο εκκαθαριστικο

εγω δεν εχω καθυστερησει ποτε λογαριασμους και το εκκαθαριστικο μου ειναι χαμηλο.

 

Εγώ πάντως τον περασμένο Μάρτιο που ήμουν στο Vodafone240 και πήγα στη Γερμανία μου τα ζητήσανε, χωρίς να έχω καθυστερήσει ποτέ καμμία πληρωμή.

Φυσικά δεν τα έδωσα αλλά το έβαλα στην κάρτα...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι ούτε εγώ, ούτε ο Σταύρος έχουμε κάποιο λόγο να πούμε ψέμματα.

Κατατοπιστικότερη απάντηση προφανώς θα πάρεις σε κάποιο κατάστημα η στην εξυπηρέτηση πελατών.

Αν ρωτήσεις πάντως, πέσμας τι θα σου πούνε γιατί και εγώ μπερδεύτηκα !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

σε σχετική συζήτηση που είχα με φίλο που είχε ψάξει το θέμα καταλήξαμε στα εξής..μιλάω για την vodafone...

 

σε παλαιούς συνδρομητές δεν ζητάνε την "πιστοποίηση" των 300 περίπου euro (ο συγκεκριμένος έχει την σύνδεση γύρω στα 7 χρόνια) ενώ σε νεότερους ζητάνε το παραπάνω ποσό..

 

τώρα για το ποιος θεωρείτε παλιός και ποιος καινούριος...:worry:

 

μια ερώτηση στο κατάστημα θα λύσει τις απορίες όλων μας ! :D

Link to comment
Share on other sites

H κοσμοτέ αν πληρώνεις λογαριασμούς στην ώρα τους σου δίνει σίγουρα περιαγωγή 10 ημερών ακόμα και λίγους μήνες να έχεις στο δίκτυό της...

Κρίμα που δεν το εφαρμόζουν όλα τα δίκτυα.

Συνεχίζει η voda να μην σε αφήνει να κάνεις διεθνείς κλήσεις (εννοώ από Ελλάδα προς εξωτερικό) αν δεν έχεις δώσει πιστωτική κάρτα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...