Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, aektzhs 1 said:

Είναι δύσκολη πόλη. Κάπου δεν πιάνει η vf και πιάνει η πράσινη και το αντίστροφο. Στην πλειοψηφία όμως εκεί όμως κυριαρχεί η πράσινη

Ωχ την πατησα δηλαδη 😐

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 minute ago, AlexM2 said:

Ωχ την πατησα δηλαδη 😐

Έχει και η πράσινη τρύπες απλά λιγότερες. Θα το πάρεις και θα δεις στην πράξη αν σε καλύπτει. Αλλιώς θα τους πάρεις στο 13840 θα τους δώσεις μια διεύθυνση που όντως έχει πρόβλημα και θα σου ανοίξουν καρτέλα για να μπορείς να φύγεις αζημίως

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχει και η πράσινη τρύπες απλά λιγότερες. Θα το πάρεις και θα δεις στην πράξη αν σε καλύπτει. Αλλιώς θα τους πάρεις στο 13840 θα τους δώσεις μια διεύθυνση που όντως έχει πρόβλημα και θα σου ανοίξουν καρτέλα για να μπορείς να φύγεις αζημίως

Ευχαριστώ για την συμβουλή θα κάνω την δοκιμή

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, AlexM2 said:

Ωχ την πατησα δηλαδη 😐

Καλά δεν χάθηκε και ο κοσμος.Ακόμα και στο πρώτο δίμηνο αν ετσι γιατί σου την έδωσε χωρίς αιτία και αφορμή να κόψει συμβόλαιο το πέναλτι είναι μικρο.

Το θέμα είναι στην δουλειά σου και στο σπίτι σου να μην έχεις θέματα με την κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zerokill said:

Καλά δεν χάθηκε και ο κοσμος.Ακόμα και στο πρώτο δίμηνο αν ετσι γιατί σου την έδωσε χωρίς αιτία και αφορμή να κόψει συμβόλαιο το πέναλτι είναι μικρο.

Το θέμα είναι στην δουλειά σου και στο σπίτι σου να μην έχεις θέματα με την κάλυψη.

Ναι θα το δοκιμάσω όπως και να έχει. Δεν είμαι και κανένας Heavy user απλά να έχω δεδομένα και τηλέφωνο αν πάσα στιγμή. Δεν έχω ιδέα πλέον αν οι εναλλαγές και τα dropped calls έχουν μειωθεί πλεον. 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AlexM2 said:

Ναι θα το δοκιμάσω όπως και να έχει. Δεν είμαι και κανένας Heavy user απλά να έχω δεδομένα και τηλέφωνο αν πάσα στιγμή. Δεν έχω ιδέα πλέον αν οι εναλλαγές και τα dropped calls έχουν μειωθεί πλεον. 

Έχουν μειωθεί. Αν δεν είσαι Heavy User δεν θα έχεις πρόβλημα. Πες μας εντυπώσεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Έχουν μειωθεί. Αν δεν είσαι Heavy User δεν θα έχεις πρόβλημα. Πες μας εντυπώσεις 

Ναι θα σας πω σίγουρα! Ε ναι το 1Giga της cosmote δεν μου απαραίτητο 😂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Στη Βόρεια Ελλάδα η κοσμοτε εχει τις λιγότερες τρυπες.

Σε πιο πλανήτη στον δικό μας  ; 🤣

Τρύπες έχουν όλες παντού στο εκτός πόλεων. Οι γενικότητες δε βοηθούν  τους χρήστες του φόρουμ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, cmvr said:

Σε πιο πλανήτη στον δικό μας  ; 🤣

Τρύπες έχουν όλες παντού στο εκτός πόλεων. Οι γενικότητες δε βοηθούν  τους χρήστες του φόρουμ.

Κάνεις λάθος. Η κοσμοτέ έχει τις λιγότερες τρυπες και το πιο γρήγορο ίντερνετ, είτε εντός είτε εκτός πόλεων. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Κάνεις λάθος. Η κοσμοτέ έχει τις λιγότερες τρυπες και το πιο γρήγορο ίντερνετ, είτε εντός είτε εκτός πόλεων. 

Με τι δείγμα το λες παλικάρι μου καλό; Έχω μερικές χιλιάδες σημεία δείγμα από μένα και από συναδέλφους και σου λέω χωρίς φόβο και πάθος ότι αυτά που λες είναι  μπαρμπουτσαλα 🤣

Λυπάμαι αλλά ξεφύγατε πάλι εδώ μέσα. Μόνο παραπληροφόρηση και ότι του κατεβάσει η γκλάβα του καθένα υποθέτοντας.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη όμορφη παρέα. 

Πως μπορούμε να πάρουμε και εμείς το Red 3 σε αυτήν την τιμή; 

Σας ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Antonio21 said:

Καλησπέρα στη όμορφη παρέα. 

Πως μπορούμε να πάρουμε και εμείς το Red 3 σε αυτήν την τιμή; 

Σας ευχαριστώ πολύ. 

Δεν υπάρχει ιδιαίτερος τρόπος.Παίρνεις τηλ στο τμήμα πρόσφορων και ρωτάς τι προσφορά μπορουν να σου κάνουν.Αν σου δώσουν τιμή που δεν θες άπλα τους λες οχι ευχάριστο και ξαναδοκιμάζεις λίγες μέρες αργότερα.

Εχεις καρτοκινητό Vf η κοσμοτε?

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2024 at 8:19 ΠΜ, AlexM2 said:

Εχθές μετά από επικοινωνία με άτομο στην Vodafone πήρα σε προσφορά τα εξής:

21.11 το Vodafone unlimited ultra new 

10,96 το RED 3 με διπλασιασμό των GB(για τους γονείς)

Τώρα το μόνο που με αγχωνει είναι τι θα αντιμετωπίσω σε θέμα σήματος με τον επαναπατρισμό μου  μετά από 2 χρόνια εκτός στην Ελλάδα. Γνώμη για τα Γιάννενα που είναι το πατρικό έχω αλλά θα ήθελα να μάθω γνώμη για τα δυτικά της Θεσσαλονίκης και περιοχή ΒΙΠΕ Σίνδου. 

Πολύ καλά… δυτική Θεσσαλονίκη είναι αξιοπρεπής. Τουλάχιστον για Εύοσμο, Κορδελιο, Μενεμένη δεν θα έχεις θέματα. Τώρα προς Σινδο δεν ξέρω αλλά καλή είναι σχετικά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Antonio21 said:

Καλησπέρα στη όμορφη παρέα. 

Πως μπορούμε να πάρουμε και εμείς το Red 3 σε αυτήν την τιμή; 

Σας ευχαριστώ πολύ. 

Αν θες μπορώ να επικοινωνήσω με το άτομο που μου έκανε την προσφορά για να σου κάνει προσφορά

2 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Πολύ καλά… δυτική Θεσσαλονίκη είναι αξιοπρεπής. Τουλάχιστον για Εύοσμο, Κορδελιο, Μενεμένη δεν θα έχεις θέματα. Τώρα προς Σινδο δεν ξέρω αλλά καλή είναι σχετικά.

Ευχαριστώ πολύ γιατί σκέφτομαι να νοικιάσω εκεί. Ξέρεις τι παίζει προς τα ανατολικά;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, AlexM2 said:

Αν θες μπορώ να επικοινωνήσω με το άτομο που μου έκανε την προσφορά για να σου κάνει προσφορά

Ευχαριστώ πολύ γιατί σκέφτομαι να νοικιάσω εκεί. Ξέρεις τι παίζει προς τα ανατολικά;

Ανατολικά προς Τούμπα είναι καλά, προς Χαριλάου, Φάληρο, Ανάληψη όχι τόσο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα μοιραστώ την σύντομη εμπειρία μου μέσω φίλου με το Vodafone Giga WiFi Home Unlimited.

Το πακέτο δίνει με 23 ευρώ το μήνα και 24μηνο συμβόλαιο, 300GB με πλήρη ταχύτητα και από εκεί και πέρα απεριόριστα με 12Mbps και δωρεάν ρούτερ 5G.

Ο εξοπλισμός είναι το TCL HH500V.

Ο φίλος το πήρε για σπίτι στο Δήμο Πεντέλης που κατοικεί περίπου 10 μέρες το μήνα και του φάνηκε καλή λύση.

Στο κατάστημα του είπαν: "Με βάση τον έλεγχο της περιοχής θα πιάνει τουλάχιστον 100Mbps". Το ίδιο λέει και ο χάρτης στη σελίδα της εταιρείας.

Η ενεργοποίηση ήταν εύκολη, το ρούτερ πολύ ωραίο και κομψό.

Το δίκτυο; Δυστυχώς έπιανε με το ζόρι το πολύ 5Mbps. Τις νύχτες ίσως κοντά στα 10.

Η εξυπηρέτηση ναι μεν αναγνώριζε το πρόβλημα αλλά δεν μπορούσε να κάνει απολύτως τίποτα.

Ούτε πλάνο να δώσει, ούτε τίποτα. Απλά "ναι το βλέπουμε και εμείς".

Του λένε ότι ΟΚ μπορείς να φύγεις χωρίς πρόστιμο και χωρίς επιστροφή του εξοπλισμού.

3-4 διαφορετικοί υπάλληλοι έδωσαν την ίδια απάντηση.

Αλλά για να το κόψεις, πρέπει να πας σε κατάστημα.

Ρωτάμε αν μπορεί να γίνει φορητότητα ή μετατροπή σε καρτοκινητό Vodafone. Αρνητικοί και στα 2.

Τελικά έγινε η φορητότητα προς ΟΤΕ και σήμερα ολοκληρώθηκε.

Στον ίδιο ρούτερ η κάρτα του ΟΤΕ δίνει 120-200Mbps στην περιοχή του φίλου μου. Μπαίνει κανονικά στο μενού του ρούτερ, πάνω αριστερά βλέπει το λογότυπο της Vodafone αλλά έχει μέσα τα στοιχεία του ΟΤΕ.

Τον κάλεσαν και από Vodafone να τον ενημερώσουν ότι δεν θα πληρώσει τίποτα και κρατάει και το ρούτερ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MIKU said:

Θα μοιραστώ την σύντομη εμπειρία μου μέσω φίλου με το Vodafone Giga WiFi Home Unlimited.

Το πακέτο δίνει με 23 ευρώ το μήνα και 24μηνο συμβόλαιο, 300GB με πλήρη ταχύτητα και από εκεί και πέρα απεριόριστα με 12Mbps και δωρεάν ρούτερ 5G.

Ο εξοπλισμός είναι το TCL HH500V.

Ο φίλος το πήρε για σπίτι στο Δήμο Πεντέλης που κατοικεί περίπου 10 μέρες το μήνα και του φάνηκε καλή λύση.

Στο κατάστημα του είπαν: "Με βάση τον έλεγχο της περιοχής θα πιάνει τουλάχιστον 100Mbps". Το ίδιο λέει και ο χάρτης στη σελίδα της εταιρείας.

Η ενεργοποίηση ήταν εύκολη, το ρούτερ πολύ ωραίο και κομψό.

Το δίκτυο; Δυστυχώς έπιανε με το ζόρι το πολύ 5Mbps. Τις νύχτες ίσως κοντά στα 10.

Η εξυπηρέτηση ναι μεν αναγνώριζε το πρόβλημα αλλά δεν μπορούσε να κάνει απολύτως τίποτα.

Ούτε πλάνο να δώσει, ούτε τίποτα. Απλά "ναι το βλέπουμε και εμείς".

Του λένε ότι ΟΚ μπορείς να φύγεις χωρίς πρόστιμο και χωρίς επιστροφή του εξοπλισμού.

3-4 διαφορετικοί υπάλληλοι έδωσαν την ίδια απάντηση.

Αλλά για να το κόψεις, πρέπει να πας σε κατάστημα.

Ρωτάμε αν μπορεί να γίνει φορητότητα ή μετατροπή σε καρτοκινητό Vodafone. Αρνητικοί και στα 2.

Τελικά έγινε η φορητότητα προς ΟΤΕ και σήμερα ολοκληρώθηκε.

Στον ίδιο ρούτερ η κάρτα του ΟΤΕ δίνει 120-200Mbps στην περιοχή του φίλου μου. Μπαίνει κανονικά στο μενού του ρούτερ, πάνω αριστερά βλέπει το λογότυπο της Vodafone αλλά έχει μέσα τα στοιχεία του ΟΤΕ.

Τον κάλεσαν και από Vodafone να τον ενημερώσουν ότι δεν θα πληρώσει τίποτα και κρατάει και το ρούτερ.

Μια χαρά, εξαιρετική εξυπηρέτηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Ανατολικά προς Τούμπα είναι καλά, προς Χαριλάου, Φάληρο, Ανάληψη όχι τόσο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexM2 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησα σου

Γενικα έχει περισσότερο 5G σε σχέση με τη Nova, δεν έχει ταχύτητες Cosmote. Αλλά είναι αξιοπρεπέστατη σχεδόν παντού εντός πολης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sofos_k said:

υπάρχει κόστος για αλλαγή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό CU?

Αν δεν κάνω λάθος παλαιότερα ήταν 30 ευρώ. Μπορείς να ρωτήσεις το 13830 ή μέσω του live chat

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα έκανα αναβάθμιση από καρτοπρογραμμα σε unlimited ultra στην τιμή 20,50€
Με επιδότηση συσκευής 185€ καί είμαι στο ψάξιμο για τηλέφωνο σε αυτό το μπάτζετ.
Στο σάιτ της vf οι μονες συσκευές που μου έκαναν κλικ είναι το Samsung A05s
4/128 καί τό redmi 12 .
Επίσης είδα στο φβ ότι μερικά καταστήματα διαθέτουν καί τό realme c67 8/256.
Ανάμεσα σε αυτά τηλ ποίο προτείνεται ή αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...