Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, katsiletra said:
3 ώρες πριν, noter said:
IMG_6546.thumb.png.3a486ac22d367d729133efaca85443bb.png

Ορίστε κ η έξτρα Σιμ Μολις ενεργοποιήθηκε. 

Όλα οκ. Πριν λίγο με πήραν, το έκανα στη σύζυγο, και σ ένα φίλο ακόμα. Με έξτρα sim και ένα πάγιο δώρο.

Τελική τιμή ποσό σου ειπαν μαζί με έξτρα σιμ;

Link to comment
Share on other sites

Τελική τιμή ποσό σου ειπαν μαζί με έξτρα σιμ;
22€. Δεν βρήκα κάτι άλλο στα έντυπα.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, katsiletra said:
3 minutes ago, noter said:
Τελική τιμή ποσό σου ειπαν μαζί με έξτρα σιμ;

22€. Δεν βρήκα κάτι άλλο στα έντυπα.

Σου έχουν περάσει και την έξτρα σιμ i4s λέγεται στα έντυπα; Σου ειπαν θα την στείλουν μαζί; 

Edited by noter
Link to comment
Share on other sites

Σου έχουν περάσει και την έξτρα σιμ i4s λέγεται στα έντυπα; Σου ειπαν θα την στείλουν μαζί; 
Ναι κανονικά. Μου είπαν θα έρθουν δύο.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, geofak said:

Κάποιο τηλέφωνο να πάρω για 2 κινητά και 2 σταθερά που έχουν λήξει ήδη, υπάρχει; Γιατί μίλησα στο τσατ κι ακόμα περιμένω.

Σου έστειλα 

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Μου είπαν θα έρθουν δύο.
Έστειλες βεβαίωση καρτοκινητου; Γιατί σε εμένα την ζήτησε και θέλει έως δύο μέρες να την στείλουν από την Vodafone

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλες βεβαίωση καρτοκινητου; Γιατί σε εμένα την ζήτησε και θέλει έως δύο μέρες να την στείλουν από την Vodafone

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μου ζήτησαν τέτοια βεβαίωση.

Αυτά γράφει στην αιτηση: 22,00 € / 1 ΠΑΓΙΟ ΔΩΡΟ. ΔΙΠΛΗ ΚΑΡΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα στο κινητό.
Το έχει λάβει και κανένας άλλος να μάθουμε περι τίνος πρόκειται;
fd0708d90905d9decd31bc1deb4c8d81.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zerokill said:


Μου ήρθε αυτό το μήνυμα στο κινητό.
Το έχει λάβει και κανένας άλλος να μάθουμε περι τίνος πρόκειται;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για λόγους ασφαλείας σβησε τον αριθμό σου.  

Τωρα λογικά έχεις πάνω από 2 γραμμές με απεριοριστα και πήρες έκπτωση παγίου λόγω συνδιασμου σε ένα αφμ. Θα φανεί στο λογαριασμό ή η εξυπηρετηση θα μπορέσει να σου πει. 

Edited by noter
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, katsiletra said:

Δεν μου ζήτησαν τέτοια βεβαίωση.

Αυτά γράφει στην αιτηση: 22,00 € / 1 ΠΑΓΙΟ ΔΩΡΟ. ΔΙΠΛΗ ΚΑΡΤΑ

Σου είπε η κάρτα ή έξτρα 2€?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά, επειδή δεν ζήτησα εκείνη την ώρα της τηλεφωνικής επικοινωνία έξτρα σιμ, γιατί πίστευα ότι δεν την χρειάζομαι, μετά από 2-3 μέρες που τη ζήτησα λόγω κάλυψης δικτύου να περάσω το σήμα μέσω mifi σε ένα περίεργο σημείο, ενώ στηβ αρχή μ έλεγαν δωρεάν από την εξυπηρετηση, σε κατάστημα μ ειπαν 3€. 

Ξανά επικοινωνία κ με όποιον συνδεόμουνα έλεγε τα δικά του. Με τα πολλά μίλησα με το τεχνικό, ενώ μ έλεγαν δεν γίνεται να περάσω στο mifi το Wi-Fi calling που ήθελα, για να μην χάνω κλήσεις, αυτό ήταν άκυρο. Οι κλήσεις περνανε μέσα από αυτό κανονικά. Το δοκίμασα με τη συσκευή mifi της συζύγου. Τελικά το τεχνικό μ λέει αφού το λέτε οκ. Πάλι αναλαμβάνει η εξυπηρετηση πελατών. Μ είπε να πάω να βγάλω τη κάρτα. Μη δώσω σημασία στη χρέωση, όπως κ και το μήνυμα αποδοχής που θα έρθει που θα έχει μέσα τη χρέωση, και θα μου πιστώνουν αυτοί κάθε μήνα τη χρέωση της έξτρα σιμ 3€. Για το mifi τους είχα πει ότι θα πάω να το αγοράσω εγώ κ μ είπε μολις το αγοράσω να τους στείλω απόδειξη να πιστωθούν τα χρήματα. (Δεν το ζήτησα εγώ) 

 

Σημερα ηρθε το μήνυμα αποδοχής του συμβολαίου για την έξτρα σιμ το ποιο αλλάζει κ το κανονικό μου νούμερο σε τιμή. Από 22 λέει 25. Δεν δινω σημασία όπως μ είπε. Θα το δω στο λογαριασμό. 

Edited by noter
Link to comment
Share on other sites

Έμενα μου είπε ότι εάν στείλει κάρτα έξτρα είναι 2 κάτι ευρώ. 

Όταν γίνει ενεργοποίηση θα κάνω αίτηση σε κατάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά, επειδή δεν ζήτησα εκείνη την ώρα της τηλεφωνικής επικοινωνία έξτρα σιμ, γιατί πίστευα ότι δεν την χρειάζομαι, μετά από 2-3 μέρες που τη ζήτησα λόγω κάλυψης δικτύου να περάσω το σήμα μέσω mifi σε ένα περίεργο σημείο, ενώ στηβ αρχή μ έλεγαν δωρεάν από την εξυπηρετηση, σε κατάστημα μ ειπαν 3€. 

Ξανά επικοινωνία κ με όποιον συνδεόμουνα έλεγε τα δικά του. Με τα πολλά μίλησα με το τεχνικό, ενώ μ έλεγαν δεν γίνεται να περάσω στο mifi το Wi-Fi calling που ήθελα, για να μην χάνω κλήσεις, αυτό ήταν άκυρο. Οι κλήσεις περνανε μέσα από αυτό κανονικά. Το δοκίμασα με τη συσκευή mifi της συζύγου. Τελικά το τεχνικό μ λέει αφού το λέτε οκ. Πάλι αναλαμβάνει η εξυπηρετηση πελατών. Μ είπε να πάω να βγάλω τη κάρτα. Μη δώσω σημασία στη χρέωση, όπως κ και το μήνυμα αποδοχής που θα έρθει που θα έχει μέσα τη χρέωση, και θα μου πιστώνουν αυτοί κάθε μήνα τη χρέωση της έξτρα σιμ 3€. Για το mifi τους είχα πει ότι θα πάω να το αγοράσω εγώ κ μ είπε μολις το αγοράσω να τους στείλω απόδειξη να πιστωθούν τα χρήματα. (Δεν το ζήτησα εγώ) 
 
Σημερα ηρθε το μήνυμα αποδοχής του συμβολαίου για την έξτρα σιμ το ποιο αλλάζει κ το κανονικό μου νούμερο σε τιμή. Από 22 λέει 25. Δεν δινω σημασία όπως μ είπε. Θα το δω στο λογαριασμό. 
Έχω το mifi για το giga wifi on the spot και λειτουργεί κανονικά το WiFi Call. Ώρες ώρες δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Έμενα μου είπε ότι εάν στείλει κάρτα έξτρα είναι 2 κάτι ευρώ. 
Όταν γίνει ενεργοποίηση θα κάνω αίτηση σε κατάστημα. 
Τελικά δεν ξέρουν ούτε κι αυτοί τι γίνεται. Πάντως εγώ τη ζήτησα την κάρτα, και δεν ήξερε και με ξαναπήρε να μου πει οκ, μετά μου είπε έχει μια μικρή χρέωση, στην συνέχεια μάλλον δεν έχει. Στην αίτηση δεν είδα κάτι. Έστειλα μαιλ αν χρειάζεται κάποιο έξτρα έντυπο για την κάρτα και μου είπαν όχι.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katsiletra said:

Έχω το mifi για το giga wifi on the spot και λειτουργεί κανονικά το WiFi Call. Ώρες ώρες δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Τελικά δεν ξέρουν ούτε κι αυτοί τι γίνεται. Πάντως εγώ τη ζήτησα την κάρτα, και δεν ήξερε και με ξαναπήρε να μου πει οκ, μετά μου είπε έχει μια μικρή χρέωση, στην συνέχεια μάλλον δεν έχει. Στην αίτηση δεν είδα κάτι. Έστειλα μαιλ αν χρειάζεται κάποιο έξτρα έντυπο για την κάρτα και μου είπαν όχι.

Ακριβώς αυτό. Κι εγώ έχω το giga wifi on the spot που απ ότι φαίνεται θα το ακυρώσω.. Ή το αφήνω να υπάρχει..Φαντάσου το τεχνικό τους τμήμα, ήταν και το upper level που μίλησα.. και μου λέει δεν περνάνε οι κλήσεις από εκεί γιατί είναι τα data από τον ίδιο αριθμό…😂😂

Λεω συγνώμη η i4s κάρτα θα βγει με τον αριθμό μου; Απ όσο γνωρίζω βγαίνει νέος αριθμός…ναι αλλά μου λέει φανταστείτε τα data σε ένα Κούβα που θα μοιράζονται. Ότι να ναι. Τ λέω δεν έχω δίκτυο κ μιλάμε τώρα από αυτό. Εντάξει μ λέει αν το δοκιμάσατε. 

Edited by noter
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει πιθανόν δεν ήξερε. 

Και εγώ εάν όλα πάνε καλά θα βγάλω την έξτρα κάρτα από κατάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Κι εγώ έχω το giga wifi on the spot που απ ότι φαίνεται θα το ακυρώσω.. Ή το αφήνω να υπάρχει..Φαντάσου το τεχνικό τους τμήμα, ήταν και το upper level που μίλησα.. και μου λέει δεν περνάνε οι κλήσεις από εκεί γιατί είναι τα data από τον ίδιο αριθμό…
Λεω συγνώμη η i4s κάρτα θα βγει με τον αριθμό μου; Απ όσο γνωρίζω βγαίνει νέος αριθμός…ναι αλλά μου λέει φανταστείτε τα data σε ένα Κούβα που θα μοιράζονται. Ότι να ναι. Τ λέω δεν έχω δίκτυο κ μιλάμε τώρα από αυτό. Εντάξει μ λέει αν το δοκιμάσατε. 
Ώρες ώρες είναι μερικοί που δεν ξέρουν την τύφλα τους.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AlexM2 said:

Ώρες ώρες είναι μερικοί που δεν ξέρουν την τύφλα τους.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οι εταιρίες εξυπηρέτησης πελατών που συνεργάζονται με τις εταιρίες τηλεπικοινωνιών θα έπρεπε να προσλαμβάνουν υπαλλήλους που ενδιαφέρονται για τον τομέα. Φανταστείτε μία εταιρία να προσλάμβανε μέλη του φόρουμ. Θα πετούσε κυριολεκτικά! 

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρίες εξυπηρέτησης πελατών που συνεργάζονται με τις εταιρίες τηλεπικοινωνιών θα έπρεπε να προσλαμβάνουν υπαλλήλους που ενδιαφέρονται για τον τομέα. Φανταστείτε μία εταιρία να προσλάμβανε μέλη του φόρουμ. Θα πετούσε κυριολεκτικά! 

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου. Να έχουν πάθος για αυτό που κάνουν και να προσπαθούν να λύσουν το πρόβλημα. Έχω εδώ και μια εβδομάδα πρόβλημα ενω βρίσκομαι στο εξωτερικό για δουλειά και δεν μπορούν να το λύσουν. Μου βρίσκουν χαζές δικαιολογίες συνέχεια. Ξέρω ότι ίσως είναι δύσκολο να το λύσουν γιατί βρίσκομαι εκτός αλλά ας μου το πουν.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, AlexM2 said:


Συμφωνώ και εγώ μαζί σου. Να έχουν πάθος για αυτό που κάνουν και να προσπαθούν να λύσουν το πρόβλημα. Έχω εδώ και μια εβδομάδα πρόβλημα ενω βρίσκομαι στο εξωτερικό για δουλειά και δεν μπορούν να το λύσουν. Μου βρίσκουν χαζές δικαιολογίες συνέχεια. Ξέρω ότι ίσως είναι δύσκολο να το λύσουν γιατί βρίσκομαι εκτός αλλά ας μου το πουν.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εαν θέλεις στείλε τους email. Στα γραπτά είναι πιο προσεκτικοί στο τι θα απαντήσουν. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουν ανθρώπους να λένε την αλήθεια ρε φίλε. Οπως και στα κόμματα.Αν τολμήσει κάποιος να εχει νια διαφορετική γνώμη για καποιο θέμα που δεν αρεσει στη γραμμή εξαφανίζεται.Είναι τόσο απλο…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zerokill said:

Δεν θέλουν ανθρώπους να λένε την αλήθεια ρε φίλε. Οπως και στα κόμματα.Αν τολμήσει κάποιος να εχει νια διαφορετική γνώμη για καποιο θέμα που δεν αρεσει στη γραμμή εξαφανίζεται.Είναι τόσο απλο…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε οποιαδήποτε εταιρία να δουλεύεις εαν δεν ακολουθείς την γραμμή της εταιρίας φεύγεις. Εγω αναφερομαι στις ελλιπείς γνώσεις κάποιων υπαλληλων που προφανως δεν τους ενδιαφερει ο τομεας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε υπόψη ότι είναι δυσάρεστη και κακοπληρωμένη δουλειά.

Μπορεί να την επιλέξει κάποιος που έχει γνώσεις και μεράκι, ως πάτημα για κάτι καλύτερο, αλλά δεν είναι ο κανόνας. Οι εταιρείες παίρνουν ό,τι πληρώνουν για εξυπηρέτηση χρηστών.

Link to comment
Share on other sites

Χτες έστειλα την αίτηση μέσω email στις 10 το πρωί, η αίτηση φορητοτητας πραγματοποιήθηκε στις 12:37 χτες, σήμερα το πρωί παρέλαβα την κάρτα sim και 12:30 ολοκληρωθηκε φορητοτητα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...