Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα.....

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και σταθερό τηλέφωνο στη Vodafone το οποίο λειτουργεί και μας έρχεται λογαριασμός κάθε μήνα (το σταθερό είναι στο ίδιο όνομα και ΑΦΜ που ήταν και το κινητό που είχαμε). Αν το ζητήσουμε μπορεί να γίνει συμψηφισμός με το σταθερό και ο επόμενος λογαριασμός να έρθει μικρότερος; Επίσης, μπορεί να γίνει τηλεφωνικώς; μένουμε σε χωριό και πρέπει να πάμε σε γειτονική πόλη για να βρούμε κατάστημα Vodafone.

Ναι φιλε παρτους και πες τους να στο κανουν συνδιαστικο στο ΙΔΙΟ Αφμ

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Συνδυαστικό στο ίδιο αφμ δεν σημαίνει ότι είναι στο ίδιο "μητρώο" κινητή και σταθερή. Θα πρέπει να τους πάρεις και να τους ρωτήσεις το υπόλοιπο, μπορούν να το πιστώσουν και στον λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το πληρώσεις.

Γράφει ότι πλήρωσε τα χρήματα και ρωτάει αν μπορεί να τα πάρει πίσω.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα ότι τα πλήρωσε συγνωμη :)

Και πάλι τα χρήματα δεν μπορεί να τα πάρει πίσω, γιατί η ποινή σίγουρα αναγράφεται στο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!εκει που καθομουν το πρωι με την γυναικα μου χτυπαει το τηλ και μου λεει μια κυρια οτι τηλεφωνει εκ μερους της βονταφον ειναι δικηγορικο γραφειο και οτι χρωσταμε 140 ευρω γιατι ειχε κοψει το συμβολαιο της με την εταιρια 3 μηνες πριν ληξει.λογω οτι σχεδον ηταν ετοιμο για παραγραφη το προστιμο αναγκαστηκα μας ειπαν οτι επρεπε να πληρωθει γιατι θα μας εφερναν χαρτι για δικαστηριο και πληρωσαμε τα χρηματα.οταν εκανε το συμβολαιο 8 χρονια πριν σιγουρα δεν υπηρχε τετοια ποινη μαλλον το σφηνωσαν στις τηλεφωνικες αναννεωσεις συμβολαιου που εγιναν μετα.μπορω να κανω τιποτα μεσω ΕΕΤΤ να παρω τα χρηματα πισω?μπορει καποιος να βοηθησει να με καθοδηγησει?ευχαριστω!

 

καλα δεν σε ειχανε παρει απο την vodafone για αντιπροσφορα που εβλεπαν φορητητα σε αλλη εταιρεια; καλα δεν παμε καθολου καλα. συνηθως σε ενημερωνουν για το τελος αποσυνδεσης πριν πας σε αλλον παροχο , μηπως εσυ δεν ρωτησες; και την πατησες; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι συνδρομητής από το 2000 και φέτος ενώ είναι να ανανεώσω μου κάνανε προσφορά για τα red1 που έχω (2) το ένα 27 το άλλο 28... Έκανα αίτηση για καρτοκινητο κ θα γίνει μετατροπή σε λίγες μέρες.... Ακόμα δεν μ' έχουν πάρει κανένα τηλ για αντιπροσφορα πρώτη φορά στα τόσα χρόνια τέτοια αδιαφορία....
Link to comment
Share on other sites

Ενένα πάλι τα 2 red1 , από τα 29 ευρώ μου κάνανε προσφορά για ανανέωση στα 38,5! Τους έδωσα 2 μέρες να το ξαναδούν και αν δεν....έχετε γεια..
Link to comment
Share on other sites

Ενένα πάλι τα 2 red1 , από τα 29 ευρώ μου κάνανε προσφορά για ανανέωση στα 38,5! Τους έδωσα 2 μέρες να το ξαναδούν και αν δεν....έχετε γεια..

 

 

 

Ωχχχ 10€ αυξηση ....

Προβλεπονται ομηρικες μαχες μολις ληξει το συμβολαιο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ζητήστε προσφορά για τα red που υπάρχουν τώρα (με τα social/video pass).

 

Όλα βγαίνουν πιο ακριβά από την προσφορά ακόμα κ σε λιγότερα λεπτά να πάω μέχρι κ το Ρεντ φαμίλια 1 53 ευρώ μου το δίνουν!

Link to comment
Share on other sites

αρχικά τουλάχιστον είναι ανένδοτοι για τις αυξήσεις και σου πετάνε το "τυράκι" +2-3 GB δώρο....όταν πχ έχεις ήδη 2GB από το πρόγραμμά σου και κατά 99% χρησιμοποιείς λίγο πάνω από 1GB τον μήνα....με λίγα λόγια, "δίνουν" κάτι ,δωρεάν γιαυτούς, και άχρηστο σε σένα ως δέλεαρ για ανανέωση...με 30-40% αυξηση...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

έχω λάβει προσφορά από vodafone η οποία αναφέρει:

12GB data shareable και Social Pass (2GB) και Video Pass (5GB)

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως δουλευει αυτό; Θα έχω δηλαδή συνολικά 19 GB ;;

Ευχαριστώ πολύ!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

έχω λάβει προσφορά από vodafone η οποία αναφέρει:

12GB data shareable και Social Pass (2GB) και Video Pass (5GB)

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως δουλευει αυτό; Θα έχω δηλαδή συνολικά 19 GB ;;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Καλημέρα,

 

Τα 12GB λογικά είναι γενικής χρήσης, τα 2GB για social media (Facebook, Instagram κτλπ) και τα 5GB για εφαρμογές που αναπαράγουν βίντεο (YouTube, Netflix κτλπ).

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τα 12GB λογικά είναι γενικής χρήσης, τα 2GB για social media (Facebook, Instagram κτλπ) και τα 5GB για εφαρμογές που αναπαράγουν βίντεο (YouTube, Netflix κτλπ).

Και πως καταλαβαίνουν πως τα χρησιμοποιώ εγώ;

Υπάρχει δλδ περίπτωση να ξεπεράσω πχ τα 5 GB ενώ υπάρχουν ακόμη διαθέσιμα τα 12 και ν αρχίσει να με χρεώνει;

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το συμβολαιο το αρχικο εγινε πριν απο πολλα χρονια.οι αννανεωσεις οι επομενες εγιναν τηλεφωνικα οπου δεν νομιζω να αναφερονται σε τετοιες λεπτομεριες...
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Και πως καταλαβαίνουν πως τα χρησιμοποιώ εγώ;

Υπάρχει δλδ περίπτωση να ξεπεράσω πχ τα 5 GB ενώ υπάρχουν ακόμη διαθέσιμα τα 12 και ν αρχίσει να με χρεώνει;

Tα συστήματα τους ειναι έτσι ρυθμισμένα ώστε όταν μπαινεις πχ στο youtube θα ανοιξεις το app του youtube ή τη σελιδα m.youtube.com απο κινητό να τσεκάρει το url του site και αν ειναι αυτο που περιλαμβάνεται στο πακετο videopass, σε χρεώνει απο εκει για οση ωρα πχ βλέπεις βιντεο. Οταν τελειώσουν τα 5gb και συνεχισεις να βλέπεις βιντεο, θα σε χρεώνει απο τα 12gb

Link to comment
Share on other sites

Tα συστήματα τους ειναι έτσι ρυθμισμένα ώστε όταν μπαινεις πχ στο youtube θα ανοιξεις το app του youtube ή τη σελιδα m.youtube.com απο κινητό να τσεκάρει το url του site και αν ειναι αυτο που περιλαμβάνεται στο πακετο videopass, σε χρεώνει απο εκει για οση ωρα πχ βλέπεις βιντεο. Οταν τελειώσουν τα 5gb και συνεχισεις να βλέπεις βιντεο, θα σε χρεώνει απο τα 12gb

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Είσαι στο ίδιο πρόγραμμα και το έχεις τσεκάρει;

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες που είχε λήξει το δικό μου red 1 και είχα γυρίσει στις αρχικές χρεώσεις,μου έκαναν προσφορά στα 38 ευρώ,δεν την αποδέχτηκα και ζήτησα μετατροπή σε καρτοκινητό.

2 μέρες μετά με κάλεσαν από το τμήμα αποσυνδεσεων και μου έδωσαν το red1 για 18 μήνες στα 31 ευρώ,και δώρο για όλο το διάστημα 500mb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να ενημερώσω ότι η προσφορά της εταιρείας για δωρεάν 10 gb+1.000' ομιλίας για 7 ημέρες ισχύει και για όλους τους τύπους συμβολαίων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να ενημερώσω ότι η προσφορά της εταιρείας για δωρεάν 10 gb+1.000' ομιλίας για 7 ημέρες ισχύει και για όλους τους τύπους συμβολαίων.

ερχεται καποιο μηνυμα για να την ενεργοποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να ενημερώσω ότι η προσφορά της εταιρείας για δωρεάν 10 gb+1.000' ομιλίας για 7 ημέρες ισχύει και για όλους τους τύπους συμβολαίων.

 

Πως τα ενεργοποιούν;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...