Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα τα δύσκολα. Ο άνθρωπος πέθανε προ 2 μηνών, και θέλουμε να κόψουμε την σύνδεση του κινητού του, γιατί είναι πλέον άχρηστο. Αλλά δεν γνωρίζουμε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε πρόστιμο αφού αφορά άνθρωπο που δεν είναι πια εν ζωή. Δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει σε περιπτώσεις θανάτου. Σημειώνω ότι τα υπόλοιπα κινητά / σταθερά θέλουμε να παραμείνουν ενεργά.

 

Στη Wind με ληξιαρχική πράξη θανάτου και αίτηση διακοπής που συμπληρώθηκε και εστάλη μέσω φαξ στα κεντρικά από κατάστημα Wind έγινε η διακοπή χωρίς καμία ενόχληση (υπήρχαν και κάποια ψιλά οφειλόμενα κιόλας). Την αίτηση κατέθεσα εγώ (2ου βαθμού συγγενής) γιατί δεν υπήρχε άλλος συγγενής 1ου βαθμού εν ζωή, αν και δεν φάνηκε να τους ενοχλεί αυτό έτσι κι αλλιώς, εφόσον προσκόμισα τη ληξιαρχική πράξη θανάτου.

 

Αφορούσε όμως μία γραμμή και μόνο. Η δική σου περίπτωση είναι ίσως λίγο πιο σύνθετη. Αλλά φαντάζομαι θα γίνουν αλλαγές στα πακέτα των αριθμών που θα παραμείνουν ενεργοί (και πιθανόν νέες 24μηνες δεσμεύσεις) και θα λυθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μολις ανακαλυψα τα vodafone red pass και παλευω να ανανεωσω με αυτα? μου εγινε πριν μια βδομαδα προσφορα αλλα δεν εχει γινει ακομα ανανεωση και τωρα θελω να παω στο red pass 3 χωρις αυξηση τιμης
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία παράξενη ερώτηση να κάνω:

 

 

 

Ο πεθερός μου έχει όλα τα σταθερά / κινητά στη vodafone... Συγκεκριμένα έχει 2 κινητά και 3 σταθερά. Τα 2 κινητά είναι ενωμένα ως vodafone family (αυτός και η σύζυγός του), και το δικό του κινητό είναι ενωμένο με ένα από τα σταθερά για συνδυαστική έκπτωση στο πάγιο.

 

 

 

Συνολικά πληρώνει 100+ ευρώ. Κανένα από τα συμβόλαια αυτά δεν έχει λήξει ή πλησιάζει η λήξη τους. Είναι περίπου στα μισά των 2 ετών.

 

 

 

Τώρα τα δύσκολα. Ο άνθρωπος πέθανε προ 2 μηνών, και θέλουμε να κόψουμε την σύνδεση του κινητού του, γιατί είναι πλέον άχρηστο. Αλλά δεν γνωρίζουμε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε πρόστιμο αφού αφορά άνθρωπο που δεν είναι πια εν ζωή. Δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει σε περιπτώσεις θανάτου. Σημειώνω ότι τα υπόλοιπα κινητά / σταθερά θέλουμε να παραμείνουν ενεργά.

 

 

 

Έχει κανείς καμία γνώση σχετικά;

 

 

 

Για διακοπή γίνεται άμεσα με την ληξιαρχική πράξη θανάτου χωρίς να πληρώσεις κάτι. Εφόσον όμως θέλετε να κρατήσετε κάποιο νούμερο και να το περάσετε στα δικά σας στοιχεία χρειάζεστε την ληξιαρχική πράξη και ένα χαρτί εγγύτητας συγγενών ; Πως το είπε το παιδί πιο πριν για να ξεκινήσει η διαδικασία μεταβίβασης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Λοιπόν αρχές του μήνα έληγε το συμβόλαιο μου.

Μια βδομάδα πριν λήξει πάω στην κοτε να κάνω αίτηση φορητοτητας.

Λίγες ώρες μετά έρχεται μήνυμα δύο κινητό από Vodafone ότι έλαβαν την αίτηση.

Μετά από κάνα δυο μέρες με παίρνει μια κοπέλα από Βοντα για ανανέωση κλπ, της λέω έχω αποφασίσει θα το γυρίσω καρτοκινητο σε άλλη εταιρεία και έχω κάνει αίτηση. το κοιτάει και μου λέει οκ οπότε σημειώνω να μην σας ξανακαλεσουν και να προχωρήσει.

Πέρασαν λίγες μέρες που δεν είχε γίνει τίποτα και εκδόθηκε λογαριασμός χωρίς την έκπτωση παγίου πλέον κάνα 85αρι κάπου κει. Εγώ μπορώ να κάνω κάτι για αυτό; γιατί είναι πολλά και δεν ψήνομαι να τα πληρώσω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Λοιπόν αρχές του μήνα έληγε το συμβόλαιο μου.

Μια βδομάδα πριν λήξει πάω στην κοτε να κάνω αίτηση φορητοτητας.

Λίγες ώρες μετά έρχεται μήνυμα δύο κινητό από Vodafone ότι έλαβαν την αίτηση.

Μετά από κάνα δυο μέρες με παίρνει μια κοπέλα από Βοντα για ανανέωση κλπ, της λέω έχω αποφασίσει θα το γυρίσω καρτοκινητο σε άλλη εταιρεία και έχω κάνει αίτηση. το κοιτάει και μου λέει οκ οπότε σημειώνω να μην σας ξανακαλεσουν και να προχωρήσει.

Πέρασαν λίγες μέρες που δεν είχε γίνει τίποτα και εκδόθηκε λογαριασμός χωρίς την έκπτωση παγίου πλέον κάνα 85αρι κάπου κει. Εγώ μπορώ να κάνω κάτι για αυτό; γιατί είναι πολλά και δεν ψήνομαι να τα πληρώσω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Η φορητότητά σου σε τί στάδιο βρίσκεται? Μετά τον λογαριασμό που έλαβες τώρα, θα πρέπει να πάρεις και έναν εκκαθαριστικό, στον οποίο θα πιστωθούν οι μέρες που δεν βρισκόσουν πλέον στην εταιρεία.

Για τις μέρες που είχες κανονικά υπηρεσία από τον παλιό πάροχο, οφείλεις αναλογικά το πλήρες πάγιο (χωρίς εκπτώσεις, εφόσον έχουν λήξει).

Link to comment
Share on other sites

Η φορητοτητα έχει γίνει πλέον.. Θα κάνω ένα τηλέφωνο στη Βοντα να δω τι και πως..

Γιατί πήγα από κατάστημα και μου είπε ένας υπάλληλος ( ο Θεός να τον κάνει) ότι πρέπει να καλεσω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η φορητοτητα έχει γίνει πλέον.. Θα κάνω ένα τηλέφωνο στη Βοντα να δω τι και πως..

Γιατί πήγα από κατάστημα και μου είπε ένας υπάλληλος ( ο Θεός να τον κάνει) ότι πρέπει να καλεσω

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Κοίταξε τις ημερομηνίες του "φουσκωμένου" λογαριασμού. Είναι σωστές? Εάν είναι για ολόκληρο μήνα, μέσα στον οποίο έγινε η φορητότητα, θα έρθει και επόμενος εκκαθαριστικός λογαριασμούς που θα σου πιστώνει τις μέρες που δεν λάμβανες υπηρεσία από αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

31 ευρώ το red1 μου είπαν η μέγιστη έκπτωση που μπορεί να περαστεί. Τα θεωρώ πολλά πλέον
Ναι 31€ είναι η μεγαλύτερη. Τσεκαρισμένο. Και 34-35€ για red 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι 31€ είναι η μεγαλύτερη. Τσεκαρισμένο. Και 34-35€ για red 2
Εγώ ανανέωσα τον Αύγουστο red 1 με 22,5 ευρώ +750mb ένα 4sharing που είχα δωρεάν

Για 2 χρόνια συμβόλαιο

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανανέωσα τον Αύγουστο red 1 με 22,5 ευρώ +750mb ένα 4sharing που είχα δωρεάν

Για 2 χρόνια συμβόλαιο

Εγώ προχθές είχα red 1 με 32€περίπου και αφού δεν μου έκαναν παρακάτω έκπτωση για ανανέωση μου πρότειναν με +2 € να πάρω red 2 για 12 μήνες συμβόλαιο και δέχθηκα.
Link to comment
Share on other sites

5GB (και στην Ευρώπη), 3000 λεπτά, 1500 sms και sharing των data δεν εχεις πάντως.

 

Ούτε επίσης σε καρτοκινητο μπορείς να κανεις χρήση των παροχών σου σε όλο τον κόσμο.

Edited by TakeOverNet
Link to comment
Share on other sites

Ε αμα εισαι του ταξιδιου αλλαζει. Οι περισσοτεροι ειναι του εσωτερικου και εκει απορεις γιατι υπαρχουν ακομα τα συμβολαια

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σήμερα μπήκα να κατεβάσω λογαριασμούς και είδα μια χρέωση 2 ευρώ ανά λογαριασμό.

Σας ανέβασα και εικόνα.

 

https://imgur.com/a/Amt0A

 

 

Ξέρετε για αυτή την χρέωση κάτι????

 

Amt0A

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα να κατεβάσω λογαριασμούς και είδα μια χρέωση 2 ευρώ ανά λογαριασμό.

Σας ανέβασα και εικόνα.

 

https://imgur.com/a/Amt0A

 

 

Ξέρετε για αυτή την χρέωση κάτι????

 

Amt0A

 

"Χάσαμ€" τη μπάλλα.....

Εδώ δε λέει τπτ εεε;;;

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40464&dateFrom=&dateUntil=

Σε προηγούμενους λογαριασμούς σας δεν το είχε αυτό το 2€υρο; Του Αυγούστου; Ιούλη; κλπ;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι εχει ανακοινωθει εδω και χρονια

Ελαχιστη χρεωση για τα εταιρικα ειναι τα 2 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

τα τραγικά είναι τα εξής:

1) Είχα 2 πάγια δώρο...που τελικά έπρεπε να πληρώσω ελάχιστη χρέωση.

2) Αν σε κάποιο νούμερο, είχα χρέωση έστω και μικρή....δεν χρεωνόμουν το 2ευρω.

3) Το δωρεάν...που πάντα θα έχει κάποια χρέωση!

4) Αρμόδια Αρχή και ********!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες λαμογιές!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά, σε συνέχεια φορητότητας που εκανα στη Wind για να πάω στο W web, γιατί με απασχολεί κυρίως το ίντερνετ και είχα το red1 με 32€, θα έπεφτα στα 21€, έλαβα εχθες αντί προσφορά την οποία και αποδεκτήκα με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά: με 22€ 1. 200 λεπτα προς ολους, 2. 500 λεπτα προς vodafone, 3. 10 giga, 4. 20sms και 5. δώρο επιταγή 150€. Πιστεύω πας εκανα σωστη επιλογή τελικά, απλως αντί να τα πάρω απο την αρχή που το επιθυμούσα, έπρεπε πρωτα να μπούμε σε μια σχετική διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά, σε συνέχεια φορητότητας που εκανα στη Wind για να πάω στο W web, γιατί με απασχολεί κυρίως το ίντερνετ και είχα το red1 με 32€, θα έπεφτα στα 21€, έλαβα εχθες αντί προσφορά την οποία και αποδεκτήκα με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά: με 22€ 1. 200 λεπτα προς ολους, 2. 500 λεπτα προς vodafone, 3. 10 giga, 4. 20sms και 5. δώρο επιταγή 150€. Πιστεύω πας εκανα σωστη επιλογή τελικά, απλως αντί να τα πάρω απο την αρχή που το επιθυμούσα, έπρεπε πρωτα να μπούμε σε μια σχετική διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μια γραμμη μια χαρα είναι ...Εγω εχω 3 red1 με 23 ευρω τελικη το καθενα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για μια γραμμη μια χαρα είναι ...Εγω εχω 3 red1 με 23 ευρω τελικη το καθενα.

 

To red1 δεν με κάλυπτε καθόλου, άρα και τόσο να μου το έδιναν ξανά θα έφευγα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...