Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Διαγράφτηκαν τα off topic.

Αναλύσεις για την κάλυψη γίνονται στο αντίστοιχο topic.

Εδώ μιλάμε για τα συβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

20 το CU 30 η φορητότητα.

Αλλα σε καθε περιπτωση θα του κανουν προταση που μπορει να τον συμφερει.

Σιγουρα θα του κανουν, απλα να προσθεσω οτι η φορητοτητα (αναλογως το δικτυο) ξεκινα απο ...δωρεαν και φτανει εως και τα 30 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Vodafone μου πρότεινε το 700 προς όλους με 2 ,8 giga στα 44€ μαζί με το ΦΠΑ.

Κατά τη γνώμη σας είναι καλή πρόταση; Εγώ μιλάω περίπου 300 λεπτά και καταναλώνω 2 GB μηνιαίως.

Το red 1 που προτείνει ο φίλος παραπάνω, δεν υπάρχει σαν πρόγραμμα πλέον.

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να πληρώνω λογαριασμούς έως 30-35 €.

Μήπως είναι λίγο ουτοπικά αυτά που ζητάω;

Παρεπιπτόντως το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών με άφησε άφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δύο μήνες και την καταγγελία στην Εεττ έγινε πίστωση στα 860€ από την έκπτωση παγίων!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έχεις με 20-25 ευρώ σε καρτοκινητο. Άρα δεν είναι καλή προσφορά.

πολλά είπες

με μια κάρτα των 15€ έχει 1GB ιντερνέτ δωρεάν,αγοράζει το πακέτο talk vodafone 300 με 6€ και το πακέτο surf&mail και έχει ότι ακριβώς θέλει

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μη ποστάρω αυτή την εμπειρία....

Πήρα 2 φορές στην cot για προσφορά.

Μετά από αναμονή 8-9 λεπτών για κάθε κλήση , τη στιγμή που η υπάλληλος ήταν έτοιμη να μου προτείνει κάτι διακόπηκε η σύνδεση!

Θα αρχίσω να πιστεύω σε θεωρίες συνωμοσίας....

Υπάρχει εναλλακτικός τρόπος επικοινωνίας με cot , ή να πάω σε φυσικό κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Vodafone μου πρότεινε το 700 προς όλους με 2 ,8 giga στα 44€ μαζί με το ΦΠΑ.

Κατά τη γνώμη σας είναι καλή πρόταση;

 

Οχι, προσωπικα θα το γυρνουσα καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Vodafone μου πρότεινε το 700 προς όλους με 2 ,8 giga στα 44€ μαζί με το ΦΠΑ.

Κατά τη γνώμη σας είναι καλή πρόταση; Εγώ μιλάω περίπου 300 λεπτά και καταναλώνω 2 GB μηνιαίως.

Το red 1 που προτείνει ο φίλος παραπάνω, δεν υπάρχει σαν πρόγραμμα πλέον.

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να πληρώνω λογαριασμούς έως 30-35 €.

Μήπως είναι λίγο ουτοπικά αυτά που ζητάω;

Παρεπιπτόντως το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών με άφησε άφωνο.

 

Με Καρτοκινητο δινεις τα ιδια λεφτα στο διμηνο.Με 15€ στο CU εχεις 1GB με την ανανεωση,1.100MB με 6€ αυτοματη ενεργοποιηση και 400' προς cu+300' προς ολους μεσα απο το app με 6€.Εισαι στα 2,1GB και 700' απο τα οποια 300' προς ολους.Και οτι μενει απο τα πακετα μεταφερεται τον επομενο μηνα.Αν βαλεις και το παρε να χεις εχεις 600MB δωρο,τα 100 απο την ανανεωση και μπορεις να βαλεις μεχρι 5 φιλους να σου δινουν 100MB.

Αντι να δινεις 45€ το μηνα με τη

καρτα θα δινεις 45€ το τριμηνο.

Με 24 μηνες δεσμευση θα δωσεις:

44x24=1.056€

15x24=360€.

Το κερδος ειναι 696€

Με αυτα τα λεφτα παιρνεις s8 64gb ή iphone 7 32gb στο skroutz.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωθεί μόνο πως στην καρτοκινητή ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας κλήσης είναι 3 λεπτά. Εννοείται πως συμφωνώ να σταματήσει το συμβόλαιο ο φίλος γιατί δίνει τζάμπα χρήματα. Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Με Καρτοκινητο δινεις τα ιδια λεφτα στο διμηνο.Με 15€ στο CU εχεις 1GB με την ανανεωση,1.100MB με 6€ αυτοματη ενεργοποιηση και 400' προς cu+300' προς ολους μεσα απο το app με 6€.Εισαι στα 2,1GB και 700' απο τα οποια 300' προς ολους.Και οτι μενει απο τα πακετα μεταφερεται τον επομενο μηνα.Αν βαλεις και το παρε να χεις εχεις 600MB δωρο,τα 100 απο την ανανεωση και μπορεις να βαλεις μεχρι 5 φιλους να σου δινουν 100MB.

Αντι να δινεις 45€ το μηνα με τη

καρτα θα δινεις 45€ το τριμηνο.

Με 24 μηνες δεσμευση θα δωσεις:

44x24=1.056€

15x24=360€.

Το κερδος ειναι 696€

Με αυτα τα λεφτα παιρνεις s8 64gb ή iphone 7 32gb στο skroutz.

 

Ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση.

Κατάλαβα ότι είναι προτιμότερο να κάνω κάρτα.

Συνοψίζοντας, κάνοντας κάρτα πληρώνω 20 € για τη μετατροπή και μάλλον χάνω την όποια έκπτωση έχω στη σταθερή από την HOL. (νομίζω είναι 20% επί του παγίου).

Βέβαια σε 2 μήνες έχω πάλι δικαίωμα να αλλάξω πάροχο σταθερής οπότε μπορώ είτε να διαπραγματευτώ τη νέα σύνδεση είτε να πάω σε ΟΤΕ ( σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει κάνω whatsup )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση.

Κατάλαβα ότι είναι προτιμότερο να κάνω κάρτα.

Συνοψίζοντας, κάνοντας κάρτα πληρώνω 20 € για τη μετατροπή και μάλλον χάνω την όποια έκπτωση έχω στη σταθερή από την HOL. (νομίζω είναι 20% επί του παγίου).

Βέβαια σε 2 μήνες έχω πάλι δικαίωμα να αλλάξω πάροχο σταθερής οπότε μπορώ είτε να διαπραγματευτώ τη νέα σύνδεση είτε να πάω σε ΟΤΕ ( σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει κάνω whatsup )

 

Ισχυει,αλλα να ξερεις ο οτε ειναι πιο ακριβος σε σταθερη.Κοιταξε και forthnet/nova,μετα τον οτε ειναι ο πιο αξιοπιστος γενικοτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σημειωθεί μόνο πως στην καρτοκινητή ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας κλήσης είναι 3 λεπτά. Εννοείται πως συμφωνώ να σταματήσει το συμβόλαιο ο φίλος γιατί δίνει τζάμπα χρήματα.

 

Ειναι ενα αρνητικο αλλα οι αλλες 2 εχουν καρτοκινητα με χρεωση ανα δευτερολεπτο.Frog ή Q σε αυτη τη περιπτωση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. :)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το συμβόλαιο του πατέρα μου λήγει 17 Σεπτεμβρίου 2017 σύμφωνα με το my account, έχει το προς όλους 400', αρχική προ ΦΠΑ 31,45€ και στο λογαριασμό του γράφει "Προνομιακή έκπτωση (Ημ. Λήξης 13/10/2017) -11,01". Πρακτικά πληρώνει μηδέν ή 15-20 ευρώ γιατί ξοδεύει πόντους από την Vodafone Diners πιστωτική που έχει, αλλά θα μπορούσε τους πόντους να τους ξοδεύει και αλλού.

Το πακέτο αυτό τού αρκεί για ομιλία, ΜΒ δεν χρησιμοποιεί και παίρνει επιπλέον και 70 SMS με 5€. Οπότε θέλει περίπου 300' (πραγματικά) προς όλους και 200sms, χοντρικά.

Νομίζω ότι πληρώνει πολλά για τη χρήση που κάνει και θέλω να το κάνουμε CU, δεν θέλουμε να φύγουμε από τη Vodafone, έχω CU κι εγώ και η αδερφή μου.

1. Να κάνω σήμερα αίτημα αποσύνδεσης;

2. Έχω ήδη χάσει 13 μέρες και θα πληρώσει πάγιο χωρίς έκπτωση γι' αυτό;

3. Πού καλώ για αποσύνδεση;

Ευχαριστώ!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Στο 13830 θα καλέσεις . Η αλλαγή σε cu θα γίνει σε 30 ημέρες . Εν τω μεταξύ θα τον ζαλίσουν στις προσφορές.
Link to comment
Share on other sites

Ή στο 2106702000 με αστική χρέωση από τα λεπτά του πακέτου.. Δεν χρειάζεται να πληρώνουμε τη χρέωση του 13830 στην εξυπηρέτηση...
Link to comment
Share on other sites

Στο 13830 θα καλέσεις . Η αλλαγή σε cu θα γίνει σε 30 ημέρες . Εν τω μεταξύ θα τον ζαλίσουν στις προσφορές.

Εμένα οχι απλά ΔΕΝ με ζάλισαν αλλά με πήραν την ίδια ημέρα, που έστειλα email για την μετατροπή, να στειλω επιβεβαίωση για να μην χάσω ούτε ημερα απο τις 30 για αλλαγη !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ή στο 2106702000 με αστική χρέωση από τα λεπτά του πακέτου.. Δεν χρειάζεται να πληρώνουμε τη χρέωση του 13830 στην εξυπηρέτηση...

 

Kαι απο σταθερο που οι πιο πολλοι εχουμε δωρεαν αστικα απεριοριστα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Ενδιαφέρομαι να κάνω φορητότητα προς τη Vodafone στο Red 1. Έχω ήδη και το σταθερό μου στη Vodafone. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πετύχω ένα καλό πάγιο για το κινητό, πέρα από την προσφoρά που τρέχουν τώρα στο Red 1 στα 51,05; http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=12294

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Ενδιαφέρομαι να κάνω φορητότητα προς τη Vodafone στο Red 1. Έχω ήδη και το σταθερό μου στη Vodafone. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πετύχω ένα καλό πάγιο για το κινητό, πέρα από την προσφoρά που τρέχουν τώρα στο Red 1 στα 51,05; http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=12294

 

Ευχαριστώ

 

Σκέψου την λύση καρτοκινητο.Εκτος αν χρησιμοποιείς το 100% των λεπτών και sms που σου δίνει το συμβόλαιο.Τα MB,μπορεις εύκολα να πάρεις περισσότερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται σε περίπτωση που διακόψω το συμβόλαιο 6 μήνες μετά την ανανέωση για να πάω σε άλλη εταιρεία ή να παραμείνω στην βοντα αλλά να το γυρίσω σε κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

α) Δίνεις πίσω όλη την επιδότηση ή την έκπτωση ,

β)πληρώνεις 10 ευρώ για την αποσύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...