Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είχα συμφωνήσει να δίνω 28-29 ευρώ το μήνα. Και ξαφνικά μου το πήγαν στα 36,5€. 7€ για μένα είναι υπερβολική.

Και να έχω τον υπάλληλο της vodafone να μου λέει δεν είχατε συμφωνήσει ποσο είχατε συμφωνήσει 50% έκπτωση του παγίου η οποία ισχύει ακόμα και τώρα. Εκείνη τη στιγμή τρελάθηκα και του κάνω δηλαδή εσείς αν σε μια νύχτα αποφασίσετε το red 1 να το πάτε 1000€ θα μου ζητήσετε εμένα 500€;;; Δεν συμφώνησα καμία έκπτωση, συμφώνησα να δίνω 29€.

Και μου λέει δίνατε 29 λόγω συστημικού λάθους που εκμεταλευόσασταν τόσους μήνες. Μου πουλήσατε ένα πακέτο 29€, το πως το πουλήσατε δεν με ενδιαφέρει. Δεν μπορείτε χωρίς καμία προειδοποιήση να μου κάνετε τόσο μεγάλη αύξηση...

 

Το θεωρώ απαράδεκτη τακτική της Vodafone και σίγουρα με έχει χάσει απο πελάτη εμένα και όλη την οικογένεια μου...

 

Σε εμενα η συμφωνια ηταν για 19,5 ευρω και εχω σημειωσει ποτε , τι ωρα και με ποιον ειχα μιλησει οποτε δεν μπορω να πω κατι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ τώρα άμα θέλω μπορώ να φύγω χωρίς να πληρώσω τίποτα;; Που για μένα αυτό είναι το λογικό..

Απλά επειδή ζήτησαν από τον φίλο μου 200€ παραξευνέυτηκα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα άμα θέλω μπορώ να φύγω χωρίς να πληρώσω τίποτα;; Που για μένα αυτό είναι το λογικό..

Απλά επειδή ζήτησαν από τον φίλο μου 200€ παραξευνέυτηκα...

 

Όταν αλλαζει τιμολογιακη πολιτικη μια εταιρια σε ενημερωνει στον προηγουμενο λογαριασμο και εχεις το δικαιωμα εντος καποιων ημερων να φυγεις αζημίως.

Για αυτά που ειχες συμφωνησει εχεις κρατησει ονομα και ημερομηια επικοινωνιας ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλαζει τιμολογιακη πολιτικη μια εταιρια σε ενημερωνει στον προηγουμενο λογαριασμο και εχεις το δικαιωμα εντος καποιων ημερων να φυγεις αζημίως.

Για αυτά που ειχες συμφωνησει εχεις κρατησει ονομα και ημερομηια επικοινωνιας ?

 

Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση στον προηγούμενο λογαριασμό. 2 χρόνια με την ίδια έκπτωση με είχαν.

Όνομα δεν έχω κρατήσει και ημερομηνία λογικά είναι 22 Γενάρη που λήγει το συμβόλαιο. Όταν με κάλεσαν οδηγούσα.

Μου είπαν στα ίδια χρήματα, το βέβαιωσα ο ίδιος όταν ρώτησα θα δίνω 28 μέ 29 ευρώ που έδινα μέχρι τώρα και μου είπαν ακριβώς αυτό. Δεν αλλάζει τίποτα. Το ότι άλλαξε η προνομιακή έκπτωση σταθερο-κινητο από 10% σε 7% το ελεγε ένας από τους προηγούμενους λογαριασμούς.

Τώρα για αυτό δεν αναφέρανε τίποτα σε κανέναν λογαριασμό...

 

Στα μάτια μου είναι καθαρά εξαπάτηση. Δεν μπορεί να σου λένε θα πληρώνεις το τάδε ποσό για τα επόμενα 2 χρόνια και μετά να στο αλλάζουνε...

Link to comment
Share on other sites

Ακομα τιποτα με καμια προσφορα. Οσοι εχετε συμβολαιο πρηξτε τους στην cosmote εδωσαν 10 gb καθε μερα βαζω 2 ωρες facetime κοινο διαμοιρασμο με 2 τηλεφωνα και ενα pc και τα mb επεσαν στα 7899. Εγω 4,2 gb τα εφαγα μεσω σε 2 μερες 2,7 συν 1,2 με 10 ευρω και χωρις διαμοιρασμο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κ εγω με την σειρα μου συγνωμη αν γραφω σε λαθος μερος ειμαι κοτε κ υστερα απο ΤΡΕΛΗ ΑΥΞΗΣΗ 10-15 ΕΥΡΩ περιπου κ υστερα απο βρισιμο κ εφοσον λυγει το συμβολαιο μου ειπα να μην δωσω αλλα λεφτα μου στους γερμανους!!! ειπα να ερθω κατα βοντα απο σημα περιπου πως παμε θεσσαλονικη εγω μενω πανοραμα επισης απο 4g τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κ εγω με την σειρα μου συγνωμη αν γραφω σε λαθος μερος ειμαι κοτε κ υστερα απο ΤΡΕΛΗ ΑΥΞΗΣΗ 10-15 ΕΥΡΩ περιπου κ υστερα απο βρισιμο κ εφοσον λυγει το συμβολαιο μου ειπα να μην δωσω αλλα λεφτα μου στους γερμανους!!! ειπα να ερθω κατα βοντα απο σημα περιπου πως παμε θεσσαλονικη εγω μενω πανοραμα επισης απο 4g τι παιζει?

 

Σε Ρετζικι παιζει μετρια. Σε Πανοραμα θαρρω πως ειναι πολυ πολυ καλυτερα και νομιζω οτι πιανει και το 4g. Για να σου μιλησω ειλικρινεστατα, η κοσμοτε ειναι η καλυτερη. Μπορεις ομως να πας βονταφον να υπογραψεις και να ακυρωσεις μεσα σε καποιες ωρες κ να δεχτεις την επομενη προσφορα της κοσμοτε που θε ναι σιγουρα πολυ πολυ καλυτερη. Σε βοβταφον μιλα με call center και παιξε το τρελιτσα οτι σε καλεσαν κοκ και βαλε και δευτερο αριθμο μεσα η εκπτωση ποφ θα παρεις θα ειναι ακομα καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

μολις μου ηρθε ο λογαριασμος +9 ευρω περιπου.

επικοινωνησα μαζι τους και ακουσα κατι εξηγήσεις για αυξησεις τιμοκαταλογου προ τριμηνου, μειωση εκπτωσεων, κτλ.

ανανεωσα τον Μαρτιο για 18 μηνες στην ιδια τιμη που ειχα πριν κατοπιν δικης τους τηλεφωνικης επικοινωνιας.

Ο νεαρος που μιλουσα όταν του ειπα ότι κατω από αυτές τις συνθήκες, διακοπτω το συμβολαιο μου ειπε ότι προωθει το θεμα στο τμημα αποσυνδεσεων για να μου κανουν εκεινοι καποια προσφορα. Επισης μου αναφερε ότι αυτές οι μειωσεις εκπτωσεων και οι αυξησεις παγιων αναγραφονταν στους λογαριασμούς. Κοιταξα μεχρι 4 μηνες πισω λογαριασμούς δεν ειδα πουθενα καμμια τετοιου είδους ενημερωση.

Αναμενω πλεον την επικοινωνια τους.

 

edit. ειδα ότι στον λογαριασμο Απριλιου υπαρχει μια ολοκληρη σελιδα ανατιμησεων

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχουν χαλασει ετσι το μαγαζι τους! Ουτε επιτηδες να το κανουν. Τοσο χαζη νοοτροπια δεν την περιμενα.
Link to comment
Share on other sites

Τον Μάρτιο συμφώνησα σε ανανέωση συμβολαίου με τον όρο "Να πληρώνω όσα και πριν".

Απότι φαίνεται ήμουν γκαντέμης και τον Μάρτιο άλλαξε η τιμολογιακή πολιτική της Vodafone.

Αλλά απ' ότι φαίνεται για να με δελεάσουν μου δώσαν μια "προνομιακή έκπτωση" μόνο και μόνο για να μην αλλάξει "στο μάτι" το τελικό ποσό και με τρομάξουν.

Η ημερομηνία λήξης της έκπτωσης ήταν τον Οκτώβριο, αλλά έτσι τους κάπνισε να την σταματήσουν τον Αύγουστο.

Χαλάστηκα. Θέλω να διακόψω.

 

Επωφελούμαι έκπτωσης αντί επιδότησης και το ποσό που έχει μαζευτεί μέχρι στιγμής είναι κοντά στα 140ευρώ, το οποίο λέει θα πρέπει και να επιστρέψω αν διακόψω.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που είχε εμπειρία σε αυτό, Πως μπορώ να προσβάλω το συμβόλαιο με την Vodafone με την αιτιολογία ότι άλλαξαν τους όρους της τιμολόγησης χωρίς εγώ να έχω ενημερωθεί;

Γιατί, εκτύπωσαν μεν στα ψιλά γράμματα, τον Μάρτιο, ότι αυξάνουν τα πάγια, αλλά μου δώσαν μια έκπτωση την οποία λήξαν όποτε θέλαν, μόνο και μόνο για να μην προλάβω να διαμαρτυρηθώ μέσα στο εύλογο διάστημα του ενός μηνός.

Η "αμφισβήτηση" των όρων του συμβολαίου, γίνεται μέσω της ίδιας της Vodafone, ή πρέπει να πάω μέσω συνηγόρου του πολίτη;

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν 10GB για 30 μερες στο RED -> στελνετε Ν στο 1339

 

Τώρα γυρίσαμε απο διακοπές δεν τα έχουμε ανάγκη... Μου φαίνεται οτι τα δώσαν μόνο και μόνο επειδή γκρίνιαζε ο κόσμος τόσο καιρό...αλλά τώρα τι να τα κάνουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν 10GB για 30 μερες στο RED -> στελνετε Ν στο 1339

 

Μου βγαζει λανθασμενη επιλογή

 

Εχω Red1

 

Διορθωση:

 

Αφαιρεσα την προεπιλεγεμενη υπογραφη που εχω στα sms και το δεχτηκε.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν τα έδωσε πριν για να μην καταρρεύσει το δίκτυο... κέντρο Χανιά 200μετρα απ τον ΟΤΕ και να έχω Ε, ούτε καν 3G, wind θα καταντήσει στο τέλος...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/f196d789f39251130846d9aeb6766f1c.jpg

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μεταβολή στο Τέλος Αποσύνδεσης και Μετατροπής συμβολαίου για Επαγγελματίες συνδρομητές συμβολαίου

Από 20 Σεπτεμβρίου 2016, το τέλος μετατροπής από εταιρικό συμβόλαιο/καρτοπρόγραμμα σε καρτοκινητό και το τέλος οριστικής αποσύνδεσης από το δίκτυο της Vodafone για εταιρικούς συνδρομητές συμβολαίου/καρτοπρογράμματος και για εταιρικούς συνδρομητές της υπηρεσίας Internet 4sharing διαμορφώνεται από €10,08 σε €20,06.

 

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24%.

 

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις), εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40426&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά Vodafone σταματα το...εχει καταντησει κουραστικό και απαράδεκτο καθε τρείς και λίγο να ανακοινώνει αυξήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα για τα 10 δε το έλαβα ποτε. Το έλαβε ο πατερας μου που εχει κι αυτος ρεντ κι ετσι το ειδα και το εκανα και εγω.

Τωρα που το δινει ομως ειναι τελειως άκαιρο.

Ο φιλος μου με wind ειχε παρει 5 γίγα γυρω στον 15αυγουστο. Ημουν κι εγω στο νησι , περιμενα κανα δωρακι και φετος δεν ειχε τιποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τον Μάρτιο συμφώνησα σε ανανέωση συμβολαίου με τον όρο "Να πληρώνω όσα και πριν".

Απότι φαίνεται ήμουν γκαντέμης και τον Μάρτιο άλλαξε η τιμολογιακή πολιτική της Vodafone.

Αλλά απ' ότι φαίνεται για να με δελεάσουν μου δώσαν μια "προνομιακή έκπτωση" μόνο και μόνο για να μην αλλάξει "στο μάτι" το τελικό ποσό και με τρομάξουν.

Η ημερομηνία λήξης της έκπτωσης ήταν τον Οκτώβριο, αλλά έτσι τους κάπνισε να την σταματήσουν τον Αύγουστο.

Χαλάστηκα. Θέλω να διακόψω.

 

Επωφελούμαι έκπτωσης αντί επιδότησης και το ποσό που έχει μαζευτεί μέχρι στιγμής είναι κοντά στα 140ευρώ, το οποίο λέει θα πρέπει και να επιστρέψω αν διακόψω.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που είχε εμπειρία σε αυτό, Πως μπορώ να προσβάλω το συμβόλαιο με την Vodafone με την αιτιολογία ότι άλλαξαν τους όρους της τιμολόγησης χωρίς εγώ να έχω ενημερωθεί;

Γιατί, εκτύπωσαν μεν στα ψιλά γράμματα, τον Μάρτιο, ότι αυξάνουν τα πάγια, αλλά μου δώσαν μια έκπτωση την οποία λήξαν όποτε θέλαν, μόνο και μόνο για να μην προλάβω να διαμαρτυρηθώ μέσα στο εύλογο διάστημα του ενός μηνός.

Η "αμφισβήτηση" των όρων του συμβολαίου, γίνεται μέσω της ίδιας της Vodafone, ή πρέπει να πάω μέσω συνηγόρου του πολίτη;

 

Μία από τα ίδια και εδώ. Και μου λέγανε οτι εγώ συμφώνησα και 50% έκπτωση και όχι για το ίδιο χρηματικό ποσό. Πράγμα που δεν αληθεύει.

Και τους είχα ρωτήσει. Δηλαδή αν εσείς αποφασίσετε να αυξήσετε την τιμή του προγράμματος στα 200€ θα μου πείτε φέρε 100€;;

Έχω μια καλή προσφορά από cosmote εγώ θα προσπαθήσω να φύγω. Αλλά ακόμα και αν μείνω η Vodafone με έχασε από πελάτη..

Ήδη οι γονείς μου που έχουν κάρτα θα κάνουν φορητότητα σε cosmote. Ξέρω δεν τη νοιάζει τη vodafone, αλλά με τη στάση της έχασε 3 πελάτες.

Μακάρι να χάσει και περισσότερους.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω δεν τη νοιάζει τη vodafone, αλλά με τη στάση της έχασε 3 πελάτες.

 

Νομιζω ότι από τις 3 την νοιαζει πιο πολύ...Αυτό εχω σαν εμπειρια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όλη την προηγούμενη βδομάδα την έφαγα στα τηλέφωνα.

Με τίποτα δεν δέχονται καταγγελία σύμβασης βάσει της αθέτησης. Λένε απλά "Κατα λάθος σταμάτησε η έκπτωση". Οπότε αν φύγω θα πληρώσω τις εκπτώσεις+διακοπή, γύρω στα 180ευρώ.

 

Τους είπα κατάμουτρα "Οπότε να ευελπιστώ να αλλάξετε κάτι από την τιμολογιακή πολιτική σας ώστε να μπορώ να καταγγείλω και να φύγω από το συμβόλαιο χωρίς χρέωση"... "Αν έτσι νομίζετε", μου απάντησαν...

 

Οπότε μάγκες, stay alert... Κάθε μήνα, διάβασμα τα ψιλά γράμματα και μόλις αυξήσουν το παραμικρό, γειά σας...

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτη η voda ενω εχω υπογραψει συμβολαιο ανεβαζουν τιμες αυτο πως γινεται δεν υπαρχει νομικο κολλημα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν φύγω θα πληρώσω τις εκπτώσεις+διακοπή, γύρω στα 180ευρώ.

Εμενα μου ειπαν για 140ευρω. Εχω 2 χρονια συμβολαιο, οταν κλεισω τον εναν χρονο θα μειωθει καθολου η ποινη? Παντως γιατι εχει γινει τοσο κ...εταιρια δεν εχω καταλαβει το γιατι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις έκπτωση αντί επιδότησης, όπως εγώ, τότε όσο περνάει ο καιρός γίνονται χειρότερα τα πράγματα. Αν φύγεις αποπληρώνεις τις εκπτώσεις που "επωφελήθηκες" μέχρι στιγμής. Οπότε αν θες να φύγεις κάντο όσο πιο νωρίς γίνεται γιατί όσο θα περνάει ο καιρός, το penalty γίνεται όλο και μεγαλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...