Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με πήραν τηλ απο την voda και μου είπε ο υπάλληλος με τι θα ημουν ευχαριστημένος για αν έρθω στο δίκτυο τους του ειπα μου ζήτησε τα στοιχειά μου και μου είπε ότι θα μ έρθει σμσ για να ενημερωθώ οτι θα μου πούνε τη προσφορά θα μου κάνουν ακόμα περιμένω σας έχει τύχει ?

 

 

Μάλλον τους είπες πολυ χαμηλή τιμή και δε συμφέρει !Ολες αυτές οι εταιρίες ειναι μεσαζουσες και πρόσεχε καλα τι θα συμφωνήσεις αν συμφωνήσεις γιατί πήγα να την πατήσω ετσι στο σταθερό

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάλλον τους είπες πολυ χαμηλή τιμή και δε συμφέρει !Ολες αυτές οι εταιρίες ειναι μεσαζουσες και πρόσεχε καλα τι θα συμφωνήσεις αν συμφωνήσεις γιατί πήγα να την πατήσω ετσι στο σταθερό

 

μου ειπε οτι αν δεν θελω δεν υπογράφω τπτ και τελος...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους καταρχήν.

Ήμουν στο πρόγραμμα Vodafone 400 προς όλους με προσφορά -50% αλλά με το τελείωμα του 12μηνου είπα να πάω με φορητότητα σε Q γιατί θεωρώ την χρέωση ανά δευτερόλεπτο την πιο τίμια και ήθελα να αλλάξω δίκτυο μετά από πολλά χρόνια.

Με το που υπογράφω την φορητότητα σε κατάστημα της Wind σε περίπου 3 λεπτά με καλούν από Vodafone μια κυρία από το τμήμα προσφορών.

Μου λέει καταρχήν γιατί θέλω να φύγω και τα γνωστά και της εξηγώ τους δικούς μου λόγους.

Μου αντιπροτείνει μια προσφορά λέω όχι θα πάω σε Q. Δεύτερη αντιπροσφορά λέω όχι πάλι. Μου κάνει τρίτη προσφορά λέω όχι πάλι θα πάω σε Q. Μου λέει μην κλείσετε θα κάνω κάτι για σας που θα σας ευχαριστήσει. Της λέω άντε να ακούσω και μου δίνει το Red 1 στα 21,84 ευρώ τελική με τους φόρους. Της λέω να σε χαρώ και ότι αυτό περίμενα να ακούσω για να παραμείνω. Τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί συνεχίζω σε πρόγραμμα δυναμίτη με -70% έκπτωση. Βέβαια ένας φίλος που πήγε να κάνει ανάλογο δεν του έκαναν αυτό αλλά το 700 προς όλους με 28 ευρώ.

Απλά ήμουν τυχερός :p. Καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους καταρχήν.

Ήμουν στο πρόγραμμα Vodafone 400 προς όλους με προσφορά -50% αλλά με το τελείωμα του 12μηνου είπα να πάω με φορητότητα σε Q γιατί θεωρώ την χρέωση ανά δευτερόλεπτο την πιο τίμια και ήθελα να αλλάξω δίκτυο μετά από πολλά χρόνια.

Με το που υπογράφω την φορητότητα σε κατάστημα της Wind σε περίπου 3 λεπτά με καλούν από Vodafone μια κυρία από το τμήμα προσφορών.

Μου λέει καταρχήν γιατί θέλω να φύγω και τα γνωστά και της εξηγώ τους δικούς μου λόγους.

Μου αντιπροτείνει μια προσφορά λέω όχι θα πάω σε Q. Δεύτερη αντιπροσφορά λέω όχι πάλι. Μου κάνει τρίτη προσφορά λέω όχι πάλι θα πάω σε Q. Μου λέει μην κλείσετε θα κάνω κάτι για σας που θα σας ευχαριστήσει. Της λέω άντε να ακούσω και μου δίνει το Red 1 στα 21,84 ευρώ τελική με τους φόρους. Της λέω να σε χαρώ και ότι αυτό περίμενα να ακούσω για να παραμείνω. Τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί συνεχίζω σε πρόγραμμα δυναμίτη με -70% έκπτωση. Βέβαια ένας φίλος που πήγε να κάνει ανάλογο δεν του έκαναν αυτό αλλά το 700 προς όλους με 28 ευρώ.

Απλά ήμουν τυχερός :p. Καλή χρονιά.

 

Καλη χρονια φιλε μου. 21,84 για μια γραμμη ?? Εγω εχω το red1 στα 18,56 αλλα με τρεις γραμμες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο αποσυνδέσεων vodafone 1227... sorry για την καθυστέρηση αλλά είχα να μπω πολύ καιρό...

Λοιπόν, εγώ με φορητότητα Wind που με ενεργοποίησε για μία ημέρα -κόστος 1,70, φορητότητα πλέον γίνεται σε 6 εργάσιμες ώρες!!!- και εκ νέου φορητότητα σε Vodafone πήρα μία γραμμή Red1 στα 25,60 και Hol αστικά/υπεραστικά και 300 λεπτά προς κινητά στα 14 και κάτι ψιλά... η μόνη λύση είναι η φορητότητα, μίλησα με τον εκπρόσωπο της Vf και του είπα ότι έχω αποφασίσει να φύγω εκτός και αν μου κάνετε εξαιρετικά δελεαστική προσφορά.

Edited by Kdmn
Διευκρινηστική επεξεργασία
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια φιλε μου. 21,84 για μια γραμμη ?? Εγω εχω το red1 στα 18,56 αλλα με τρεις γραμμες.

Ναι φίλε μου για μία γραμμή. Και συ μια χαρά είσαι και ακόμη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου για μία γραμμή. Και συ μια χαρά είσαι και ακόμη καλύτερα.

 

 

Ειναι η δευτερη χρονια ...Περυσι τα ειχα με 17.13 το καθενα τελικη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

η vodafone μια μου στελνει λογαριασμο 15.40 με 1 ευρω εξτρα μια 15.40 χωρις ξετρα χρεωση και τωρα 13.60 με ενα mms μου βαζουν κατι αναδρομικες εκπτωσεις που κανεις δεν ξερει απο που ειναι μηνα παρα μηνα ολο αυτο απο τοτε που εβαλα και hol
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Τα εισερχόμενα μηνύματα στην Ελλάδα δεν χρεώνονται ( εκτός αν προέρχονται από αριθμούς που αρχίζουν από 54 στους οποίους είσαι συνδρομητής)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονια, τελικα για καποιον που εχει μια γραμμη red1 ποια θεωρείται καλη τιμη για να ανανεωσει συμβολαιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονια, τελικα για καποιον που εχει μια γραμμη red1 ποια θεωρείται καλη τιμη για να ανανεωσει συμβολαιο?
εγω μετα απο αιτηση φορητοτητας τον Ιουνιο (ειχα υπογραψει Απριλιο) λογω της αυξησης του 5ευρου το πηγα απο 30.84 που το ειχα αρχικα στα 17.10 αλλα για 2 γραμμες οχι μια
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,

μετα απο τους εξωφερνικους λογαριασμους ΟΤΕ 2play και συμβόλαιου cosmote 35 του πατερα μου (συνολο περιπου 80€/μηνα) αποφασισαμε να παμε στην vodafone(και hol) παρα τα 180€ επιδοτηση της cosmote αφου ετσι κι αλλιως δεν ειχε κανενα αξιολογο κινητο. Το συμβολαιου του κινητου εγινε vodafone 25(απο 35 που ηταν στην cosmote) και στο σπιτι βαλαμε hol 2play με 17€ λογω του συμβολαιου στην vodafone.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τα εξης:

 

1) Δεν δικαιουμαστε επιδοτηση για καποια συσκευη στο συμβολαιο το κινητου;; Ρωτωντας τον υπαλληλο του καταστηματος της Vodafone μου ειπε οτι δεν δικαιουμαστε αλλα δεν υπαρχει καποια δεσμευση στο συμβολαιο και μπορουμε να κανουμε διακοπη οποιαδηποτε στιγμη. Παρ' ολα αυτα η αιτηση γραφει πανω για 18 μηνες. Μπας και μας δουλευει;;

 

2) Ο τελευταος λογαριασμος της cosmote (και του ΟΤΕ αντιστοιχα) θα ερθει αναλογικα σε σχεση με τις μερες του μηνα που ηταν ακομα ενεργη η συνδεση ή ολοκληρο το ποσο;;

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμος κανονικά θα έρθει για αναλογικά τις ημέρες που ήταν ενεργή η σύνδεση. Αυτό έλλειπε να χρεώνουν και μέρες που εσύ δεν είσαι πελάτης της εταιρείας. Λογικά τα συμβόλαια που κάνατε είναι με έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης. Το αν φεύγετε όποτε θέλετε, πάνε στο κατάστημα και πες στον υπάλληλο να σου δείξει που ακριβώς το γράφει αυτό στο συμβόλαιο σας.

 

Μην καίγεσαι για την επιδότηση. Έτσι κι αλλιώς υπερτιμολογημένες συσκευές έχουν σε αυτά τα καταστήματα, με αποτέλεσμα να συμφέρει σχεδόν πάντα η έκπτωση αντί της επιδότησης συσκευής.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμος κανονικά θα έρθει για αναλογικά τις ημέρες που ήταν ενεργή η σύνδεση. Αυτό έλλειπε να χρεώνουν και μέρες που εσύ δεν είσαι πελάτης της εταιρείας. Λογικά τα συμβόλαια που κάνατε είναι με έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης. Το αν φεύγετε όποτε θέλετε, πάνε στο κατάστημα και πες στον υπάλληλο να σου δείξει που ακριβώς το γράφει αυτό στο συμβόλαιο σας.

 

Μην καίγεσαι για την επιδότηση. Έτσι κι αλλιώς υπερτιμολογημένες συσκευές έχουν σε αυτά τα καταστήματα, με αποτέλεσμα να συμφέρει σχεδόν πάντα η έκπτωση αντί της επιδότησης συσκευής.

 

Ευχαριστω για την απαντηση! Οπως ειπα (και ειπες) δεν καιγομαι για την επιδοτηση γιατι τα κινητα τους δεν αξιζουν.

Απο ο,τι βλεπω στο internet το vodafone "25 προς ολους" μαλλον επειδη ειναι το μικροτερο πακετο δεν εχει επιδοτηση (ουτε σε συσκευη ουτε με την μορφη μειωσης τυ παγιου). Αρα σωστα μου ειπε ο υπαλληλος. Απο ο,τι φαινεται η cosmote εχει πιο οικονομικο 25 προς ολους και απο οτι βλεπω και καλυτερο σημα! Την επομενη φορα θα το μελετησουμε καλυτερα. Τουλαχιστον εχουμε 5€ εκπτωση στην hol!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το σήμα είναι υποκειμενικό και παίζει ανάλογα με την περιοχή που κινείσαι. Για παράδειγμα σε σύγκριση με γνωστούς στο κέντρο της Θεσσαλονίκης συνήθως η Cosmote έχει καλύτερο σήμα από τη vodafone, αλλά αντιθέτως στο σπίτι μου στην Τούμπα δεν μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο αν δεν είσαι δίπλα σε παράθυρο με Cosmote, ενώ η vodafone έχει πολύ καλύτερη κάλυψη. Η ποιότητα του σήματος πάντα εξαρτάται από τις περιοχές που κινείσαι και στις 3 εταιρείες.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το σήμα είναι υποκειμενικό και παίζει ανάλογα με την περιοχή που κινείσαι. Για παράδειγμα σε σύγκριση με γνωστούς στο κέντρο της Θεσσαλονίκης συνήθως η Cosmote έχει καλύτερο σήμα από τη vodafone, αλλά αντιθέτως στο σπίτι μου στην Τούμπα δεν μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο αν δεν είσαι δίπλα σε παράθυρο με Cosmote, ενώ η vodafone έχει πολύ καλύτερη κάλυψη. Η ποιότητα του σήματος πάντα εξαρτάται από τις περιοχές που κινείσαι και στις 3 εταιρείες.

Συμφωνω και επαυξάνω ειδικα για την Τούμπα που με cosmote δε μπορεις να μιλησεις μεσα στο σπίτι!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αίτηση φορτικότητας για Wind και κινητό και σταθερό. Ήρθε ο κούριερ, υπέγραψα και την επόμενη μέρα με πήραν από την Vodafone και μου δώσανε 2 Red1 με 19 και 21€ και το σταθερό Hol Play GR + 60 στα 14€. Σύνολο 54€!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αίτηση φορτικότητας για Wind και κινητό και σταθερό. Ήρθε ο κούριερ, υπέγραψα και την επόμενη μέρα με πήραν από την Vodafone και μου δώσανε 2 Red1 με 19 και 21€ και το σταθερό Hol Play GR + 60 στα 14€. Σύνολο 54€!!

 

 

Και με τη wind τι έγινε ειχε προλάβει να γίνει φορητότητα καθώς λένε ότι γίνεται πλέον στις 6 ώρες ή απλά έκανες μια αίτηση ακύρωσης και οκ

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση: Αν διακοψω τη συνδεση μετα το περας του συμβολαιου, θεωρητικα δε θα πρεπει να μου επιστραφει το πρωτο παγιο που ειχε πληρωθει οταν εκανα τη συνδεση? Αν ναι, αυτο λειτουργει αφαιρετικα απο το υπολοιπο που πρεπει να πληρωσω για τον τρεχοντα μηνα ή πληρωνω πρωτα τις οφειλες μου και επειτα επιστρεφεται το παγιο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει εκκαθαριστικός λογαριασμός.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Και με τη wind τι έγινε ειχε προλάβει να γίνει φορητότητα καθώς λένε ότι γίνεται πλέον στις 6 ώρες ή απλά έκανες μια αίτηση ακύρωσης και οκ

Η Wind αν και έκανα από κατάστημα Wind αίτημα ακύρωσης με τράβηξε για μία μέρα αλλά μετά ξαναγύρισα Vodafone.

Απ' ότι μου είπαν στην Vodafone δεν θα πληρώσω τίποτα στην Wind.

Link to comment
Share on other sites

τωρα μολις με πηραν απο wind για να μου δωσουν προσφορα.

τους λεω το συμβολαιο μου με βονταφον ληγει 27 μαρτιου οποτε καλεστε με αρχες μαρτιου να το συζητησουμε.

με πολυ μεγαλη σιγουρια μου λεει... μπορειτε να φυγετε οποτε θελετε χωρις να πληρωσετε κατι.

της λεω επειδη εχω μεγαλη εκπτωση στο παγιο (εχω2 γραμμες ρεντ 1) η βονταφον μου ειπε οτι αν φυγω πρεπει να τους επιστρεψω τις εκπτωσεις απο τα παγια που εχω παρει τα οποια ειναι αρκετα χρηματα

μου λεει, ειναι παρανομο αυτο δεν μπορουν να σας κανουν τιποτα. ουτε στην εφορια μπορουν να τα ριξουν...μπορειτε να φυγετε.

τελικα ρε παιδια πια ειναι η αληθεια;;;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

To λογικό είναι, αφού υπάρχει έκπτωση αντί επιδότησης, δηλαδή ένα ποσό που και καλά "χαρίζουν", να αποσβαίνεται με την πάροδο των μηνών μετά το 6μηνο ή 12μηνο αν έχουμε κάνει 1,5 χρόνο συμβόλαιο. Οπότε ίσως υπάρχει κάτι να πληρώσεις, όχι όμως όλο το ποσό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...