Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι εγω χαιρετώ... ασύμφορο το συμβόλαιο. Και τότε που λεφτά υπήρχαν και τώρα που δεν υπάρχει σάλιο...
Link to comment
Share on other sites

Αντίο ΚΑΙ απο μένα μετά από 17 χρόνια. Πέρυσι μετά από απειλές οτι θα φύγω μου έδωσαν και στις δυο γραμμές το unlimited60 απο 60,50€ στα 24,50. Η φετινή αρχική τους προσφορά ήταν στα 55€, μετά από email παραπόνων έγινε 39€ και όταν τους είπα οτι η Cosmote μου δίνει το cosmote plus65 στα 36,40€ συν μια κάρτα έξτρα για ίντερνετ 2gb (για ένα τρίμηνο), μου πρόσφεραν το red1 στα 55€. Όπως καταλαβαίνετε την παρασκευή υπέγραψα ήδη στην Cosmote. Υπάρχει περιπτωση να κάνουν άλλη προσφορά τώρα ή είναι πλεον αργά;
Link to comment
Share on other sites

Θα σε πάρουν έμενα με πήραν αφού υπέγραψα στην Cosmote πήρα το Red 1 στα 28.56 τελική τιμή
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Το τραβάνε για όσο παει. Σου λέει αφού έχει ακόμη κορόιδα που πληρώνουν τόσα γιατί να το σταματήσουμε; Η όλη διαδικασία μου θυμίζει τούρκικο παζάρι που αν δεν ξέρεις ο πωλητής σε γδέρνει , ενώ αν ξέρεις τον γδέρνεις όσο μπορείς εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Το τραβάνε για όσο παει. Σου λέει αφού έχει ακόμη κορόιδα που πληρώνουν τόσα γιατί να το σταματήσουμε; Η όλη διαδικασία μου θυμίζει τούρκικο παζάρι που αν δεν ξέρεις ο πωλητής σε γδέρνει , ενώ αν ξέρεις τον γδέρνεις όσο μπορείς εσύ.

 

ακριβως οπως τα λες ειναι, απλα ο πωλητης δεν θα πουλησει ποτε κατι με χασουρα.

 

Το ζητουμενο ειναι να αγορασουμε με το λιγοτερο δυνατο κερδος του :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πάρουν έμενα με πήραν αφού υπέγραψα στην Cosmote πήρα το Red 1 στα 28.56 τελική τιμή

 

Και ποια η διαδικασία μετά για να "ακυρώσεις" αυτές τις υπογραφές; Ρωτάω γιατί δεν αποκλείεται να με πάρουν κι εμένα αφού υπογράψω με κοσμοτε. Έχω κάνει φορητότητα εδώ και πάνω από δέκα μέρες και δεν με έχει πάρει η Βόντα για αντιπροσφορά. Το κούριερ το έχω στο περίμενε από την Πέμπτη...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπογράψεις για να φανεί η φορητοτητα μετά ακυρώνεις με ενα φαξ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπογράψεις για να φανεί η φορητοτητα μετά ακυρώνεις με ενα φαξ

 

το γνωρίζεις πως αν υπογράψεις, δεν είναι υποχρεωτικό για την εταιρία να ακυρώσει το συμβόλαιο... άλλο βέβαια το ότι το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζεις πως αν υπογράψεις, δεν είναι υποχρεωτικό για την εταιρία να ακυρώσει το συμβόλαιο... άλλο βέβαια το ότι το κάνουν.
αν ειναι τηλεφωνικη η προσφορα εχει δικαιωμα υπαναχωρησης για 15 μερες. Απο την αλλη αν δεν υπογραψει δεν θα ξερειε η vodafone οτι εγινε φορητοτητα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Άρα, τελικά, έχω το δικαίωμα να "ακυρώσω" το συμβόλαιο με την κοσμοτέ αφού υπογράψω, έτσι; Τηλεφωνικά μου έχει γίνει η προσφορά, το κούριερ έχει φέρει τα χαρτιά από την Πέμπτη αλλά το έχω στο περίμενε, αύριο θα πάω για υπογραφές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω το RED1 επαγγελματικό στα 23,50 EUR.

Εάν μετά τη λήξη του συμβολαίου δεν κάνω κάποια κίνηση για ανανέωση, το επόμενο πάγιο θα έρθει με τη χρέωση του καταλόγου δλδ 70 ΕUR?

Ή συνεχίζει στα 23,50 ΕUR?

Τι γίνεται συνήθως?

Συγνώμη εάν έχει ήδη απαντηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω το RED1 επαγγελματικό στα 23,50 EUR.

Εάν μετά τη λήξη του συμβολαίου δεν κάνω κάποια κίνηση για ανανέωση, το επόμενο πάγιο θα έρθει με τη χρέωση του καταλόγου δλδ 70 ΕUR?

Ή συνεχίζει στα 23,50 ΕUR?

Τι γίνεται συνήθως?

Συγνώμη εάν έχει ήδη απαντηθεί.

 

Με την χρέωση του καταλόγου

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε , μετά την λήξη του συμβολαίου γυρίζεις στο αρχικό πάγιο .
Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχω 2.798 mb σύνολο με 4 sharing 750

Πριν λιγο κοινοποιησε η γενικηγραμματεια καταναλωτη στην vodafone την καταγγελια που ειχα κανει για το αν πρεπει να πληροωσω την επιδοτηση σπο την στιγμη που η voda αυξησε το παγιο. μηπως πρεπει να σταματησω την διαδικασια αφου εμεινα στην voda?

Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενημερωνω οτι σημερα 3 μηνες πριν ληξει το συμβολαιο μου στην vodafone με 2 red 1 στα 22 ευρω εκαστος μου εγινε αντιπροσφορα το πρωι για να παραμεινω στην εταρεια καθως ειχα κανει αιτημα φορητοτητας στην cosmote

με 25 ευρω πλεον ανα γραμμη με το νεο προγραμμα red1 που δινει παραπανω ιντερνετ

Βεβαια ειχε προηγηθει αναφορα στην ΕΕΤΤ για την αυθαιρετη χρεωση των 5 ευρω εχτρα που μας αναγκαζουν να το δεχτουμε και για αυτο τον λογο προχωρησα στην καταγγελια,τελικα αυτο που καταφερα ειναι να εχω πιο ακριβο παγιο με 3 ευρω παραπανω απο οτι εδινα για 1 χρονο ανανεωση συν εχτρα εκτωση στα 2 σταθερα που διαθετω που μεσω αυτης της μειωσης βγαινουν παλι τα ιδια χρηματα που πληρωνα πριν για σταθερο και κινητο.

Δεν εχω απαντησει ακομα αλλα θεωρω οτι για red 1+hol double play με μια ωρα κινητα συνολικα στα 40.50 ευρω ακουγεται πολυ καλο και ισως να μην μπορεσω να παρω κατι αντιστοιχο απο την cosmote

Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτην την προσφορα να την δεχτω η να πιεσω παραπανω για μεγαλυτερη μειωση στα παγια

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια είχε προηγηθεί αναφορά στην ΕΕΤΤ για την αυθαίρετη χρεωση των 5 ευρω εχτρα που μας αναγκαζουν να το δεχτουμε και για αυτο τον λογο προχωρησα στην καταγγελια....

 

 

Ποια έξτρα χρέωση 5€ ? Έχω 2 red1 με 18.50€ έκαστο από πέρυσι τον Σεπτέμβρη και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.... Να το ψάξω?

Link to comment
Share on other sites

Aν εξαιρέσεις το napster τα αλλα τα έχω και τώρα....(1.5GB και το sharing) Μου είχαν δώσει και 2 extra sim....

 

Προχωράω και εγώ σε καταγγελία μιας και έχω 24μηνο συμβόλαιο (μέχρι Σεπτέμβρη 2015)

 

Όσο για τη προσφορα που σου έκαναν και τη τελική που αναφέρεις ακούγεται καλη περίπτωση ειδικά για τα δεδομένα της περιόδου.

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε και η κοινοποιηση της γγ καταναλωτη στην βοντα.πρεπει να απαντησει η βοντα εντος 10 ημερων .πριν μια εβδομαδα μου ειχε ερθει και η κοινοποιηση του συνηγορου καταναλωτη.

τωρα περιμενω και της εεττ

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε και η κοινοποιηση της γγ καταναλωτη στην βοντα.πρεπει να απαντησει η βοντα εντος 10 ημερων .πριν μια εβδομαδα μου ειχε ερθει και η κοινοποιηση του συνηγορου καταναλωτη.

τωρα περιμενω και της εεττ

 

αντε και στα δικα μας....

Link to comment
Share on other sites

εμας οι 2 γραμμες ληγουν μαζι με της hol τον οκτωβριο.ΔΕΝ υπαρχει ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να παραμεινουμε εαν δεν σταματησει το 5ευρω της κοροιδιας!εικοσι χρονια στην wind απο το 1994 και ΠΟΤΕ δεν εκανε αυξησεις ετσιθελικα στην μεση του συμβολαιου!ποτε!τον 1ο χρονο στην βοντα και γινεται αυτο!ε οχι ρε κερατιατικα δεν χρωσταμε στην βοντα.τελος τα κοροιδα!
Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάτε ότι πριν το επιπλέον 5ευρω είχε ανακοινώσει ότι για να φύγεις από το δίκτυό τους θα σε χρεώνουν 15€ :). Ακόμα δεν ξέρω τι έχει γίνει με αυτό, στο δικό μου μυαλό είναι ο ορισμός του καταχρηστικού όρου...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...