Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με Red 1 δεν μου ήρθε τίποτα...

Μάλλον επειδή έκανα αίτηση διακοπής και μετατροπής σε κάρτα... (αλλά αυτό θα γίνει σε 1 μήνα)

 

Το ίδιο μου είχε κάνει και εμένα η cosmote όταν έδινε δωρεάν χρόνο ομιλίας τα Σ/Κ του Νοεμβρίου. Είχα ενεργοποιημένη την προσφορά, 16 Νοεμβρίου έκανα αίτηση διακοπής και μετατροπής σε καρτοκινητό με ημερομηνία διακοπής 15 Δεκεμβρίου. Μου έκοψαν την προσφορά.... Ακόμη γελάω με τη συμπεριφορά τους.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χρονια πολλα σε ολους ουτε κ στην γυναικα μου ηρθε εχει my bussiness 50 δεν ξερω βεβαια αν το δικαιουται η επειδη δεν ανανεωνει το συμβολαιο με τους ληστρικους ορους που της προτεινουν(24μηνα συμβολαια με 3 ευρω εκπτωση )
Link to comment
Share on other sites

Έχω vodafone mobile broadband 4gb φοιτητικό 4,74 ευρώ ανά μήνα και έχω ΣΙΓΟΥΡΑ ξεπεράσει το 1GB κίνησης (της εορταστικής προσφοράς) αλλά συνεχίζω να σερφάρω χωρίς πρόβλημα. Πώς είναι δυνατόν; Μήπως είναι τελικά απεριόριστο;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Το απεριοριστο των εταιρειων για κινητα απ'οσο ξερω ειναι η "ορθη χρηση"...δηλ 1500

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Στη εξυπηρέτηση πελατών μου ειπαν ότι είναι πράγματι απεριόριστα τα λεπτά και τα SMS και δεν ισχυει πολιτική ορθή χρήσης. Τώρα αν έπεσα σε άσχετο υπάλληλο δε ξέρω..
Link to comment
Share on other sites

Χμ ίσως είναι απεριόριστο και το ίντερνετ τότε αλλά δεν το λένε.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που έχω το προς όλους 400, ήρθε αυτό

 

KAI AYTA TA XPIΣTOYΓENNA EXETE AΠO TH VODAFONE AYTOMATA KAI ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN 1GB MOBILE INTERNET ΣTO KINHTO, TO LAPTOP KAI TO TABLET, AΠO 25/12 EΩΣ KAI 01/01!

 

Ποσο πληρωνεις για το συγκεκριμένο προγραμμα αν επιτρέπεται. Μου έκανε πρόταση η βοντα 23€/μηνα.

Συμφέρει?

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Χμ ίσως είναι απεριόριστο και το ίντερνετ τότε αλλά δεν το λένε.

 

Όχι.. στο μύνημα το internet δεν το λένε απεριόριστα.. Το αναφέρουν ως 1gb.. Απεριόριστα αναφέρονται μόνο οι κλήσεις και τα sms

 

H VODAFONE ΣOY EYXETAI XPONIA ΠOΛΛA & ΣOY KANEI ΔΩPO AΠEPIOPIΣTH OMIΛIA & SMS ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA KINHTA/ΣTAΘEPA & 1GB INTEPNET AΠO 25/12-01/01. MIΛA EΛEYΘEPA!
Link to comment
Share on other sites

Ποσο πληρωνεις για το συγκεκριμένο προγραμμα αν επιτρέπεται. Μου έκανε πρόταση η βοντα 23€/μηνα.

Συμφέρει?

 

25 και κάτι ψιλά τον μήνα για ετήσιο συμβόλαιο. Θα εμένα ευχαρίστως σε αυτό, αν αντί για 300mb, έδινε τουλάχιστον 500. Πίεσε τους, μπορεί να πετύχεις κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Στη εξυπηρέτηση πελατών μου ειπαν ότι είναι πράγματι απεριόριστα τα λεπτά και τα SMS και δεν ισχυει πολιτική ορθή χρήσης. Τώρα αν έπεσα σε άσχετο υπάλληλο δε ξέρω..

Νομίζω οτι εχεις απολυτο δικαιο απο οτι μου ανεφερε και ενας υπαλληλος στην vodafone παντως μου ειπε οτι off the record οταν μπουκωσει το δικτυο με πολλα τηλεφωνηματα(προφανως και μεσα στις γιορτες) προτεραιοτητα παιρνουμε παντα εμεις οι κοκκινοι red! Μπορει και να μου ελεγε βλακειες

Link to comment
Share on other sites

25 και κάτι ψιλά τον μήνα για ετήσιο συμβόλαιο. Θα εμένα ευχαρίστως σε αυτό, αν αντί για 300mb, έδινε τουλάχιστον 500. Πίεσε τους, μπορεί να πετύχεις κάτι καλύτερο.

 

Υπάρχει προφορά. Μπόρχες να πάρεις επιπλέον 750 mb με 5 ευρώ. Η 2gb με 8,5.

 

Και μια επιπλέον sim δωρεαν για να τα μοιράζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εξηγήσει κάποιος τι παίζει με το roaming από τον Ιούλη του 14; Είχα διαβάσει ότι καταργούνται οι χρεώσεις.

Πχ θα ζείς Γερμανία, θα μπορείς να χρησιμοποιείς το Ελληνικό νούμερο για να καλείς Ελλάδα/μπαίνεις internet μόνο με το πάγιο; Αν καλείς Γερμανικά νούμερα, θα είναι σαν να καλείς εξωτερικό;

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εξηγήσει κάποιος τι παίζει με το roaming από τον Ιούλη του 14; Είχα διαβάσει ότι καταργούνται οι χρεώσεις.

Πχ θα ζείς Γερμανία, θα μπορείς να χρησιμοποιείς το Ελληνικό νούμερο για να καλείς Ελλάδα/μπαίνεις internet μόνο με το πάγιο; Αν καλείς Γερμανικά νούμερα, θα είναι σαν να καλείς εξωτερικό;

Θα κάνεις υπομονή μέχρι να υπάρξουν διευκρινήσεις .

Γιατί μπορεί η Ε.Ε. να αποφασίζει , αλλά κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να σου δίνει και τις χρεώσεις Πακέτων στο εξωτερικό .

Αν λοιπόν σου δώσει μόνο τις βασικές, δεν βλέπω κάποια πρόοδο.

Link to comment
Share on other sites

Να υπάρξουν αυξήσεις στα πάγια για να καλύψουν μέρος της χασούρας να το καταλάβω, αλλά να σου λένε πχ. ότι μόνο τα 30 από τα 1500 λεπτά και τα 10ΜΒ απο το 1.5 γίγα είναι διαθέσιμα (αν εννοείς αυτό ή κάτι παρόμοιο ) μου μοιάζει λίγο τραγέλαφος, και δεν θα προλαβαίνουν να μετράνε τα πρόστιμα. Η Ε.Ε. δεν είναι το Ελληνικό κράτος, σε κάτι τέτοια είναι αμείλικτη.
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Με πειραν τηλεφωνο για επιδοτηση ειμαι εταιρικος πελατης με 6 γραμμες (3 εταιρικο καρτοπρογραμμα+3 εταιρικο συμβολαιο) πηγα απο το καταστημα κ μου ειπαν θα μου απαντησουν για την καλυτερη προσφορα για εκπτωση.Μου απαντησαν 40% εκπτωση στο παγιο+2 παγια δωρεαν για τα 3 εταιρικα σε συμβολαιο τα αλλα μου λεει δεν δικαιουνται.Επειδη απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι αν παω για αιτηση φορητοτητας θα λαβω καλυτερες προσφορες?Να το επιχειρησω ?Σε ενα πραγμα που ειμαι καθετος δεν δεχομαι παραπανω απο 12 μηνο και δεν μου το διευκρινισαν τηλεφωνικος...

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω πρεπει να απαντησω συντομα στην εταιρία

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω πρεπει να απαντησω συντομα στην εταιρία

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Ο πατέρας μου το κάνει αυτό με τη φορητότητα για να έχει προσφορές. Πάντα πετύχαινε (μιας και είναι 10 χρόνια πελάτης τους), αλλά μια φορά από λάθος της vodafone καταλήξαμε (είχα και εγώ συμβόλαιο τότε που έγινε) στη wind με μηδενικό σήμα.Κατευθείαν ξανά πίσω στη voda και έκτοτε όλα καλά.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το νέο πρόγραμμα "smartphone κάθε χρονο" το έχει ψάξει κανένας;

Ναι δίνεις κάθε μήνα από 8 ευρώ μέχρι 40 νομίζω, και στο τέλος του χρόνου και ενώ εχεις καταβάλει από 146 μέχρι 680 0 ευρώ παίρνεις το ανάλογο κινητό , Κοινώς χαζομάρα.

Παράδειγμα: Πληρώνοντας 146 ευρώ ( 8Χ12 =86 + 50 αρχικό ποσό =146) Παίρνεις κινητό αξίας από 169-189 ευρώ ......

Παράδειγμα: Πληρώνοντας 680 ευρώ ( 40Χ12 =86 + 200 αρχικό ποσό =680 ) Παίρνεις κινητό αξίας από 700-800 ευρώ

 

 

:(

 

http://www.vodafone.gr/portal/neo-smartphone-kathe-xrono

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ναι δίνεις κάθε μήνα από 8 ευρώ μέχρι 40 νομίζω, και στο τέλος του χρόνου και ενώ εχεις καταβάλει από 146 μέχρι 680 0 ευρώ παίρνεις το ανάλογο κινητό , Κοινώς χαζομάρα.

Παράδειγμα: Πληρώνοντας 146 ευρώ ( 8Χ12 =86 + 50 αρχικό ποσό =146) Παίρνεις κινητό αξίας από 169-189 ευρώ ......

Παράδειγμα: Πληρώνοντας 680 ευρώ ( 40Χ12 =86 + 200 αρχικό ποσό =680 ) Παίρνεις κινητό αξίας από 700-800 ευρώ

 

 

:(

 

http://www.vodafone.gr/portal/neo-smartphone-kathe-xrono

 

 

Ακριβώς έτσι όπως τά περιγράφεις

Επιπλέον γίνεσαι στόχος του κ Στουρνάρα γιατί ,αν π.χ πληρώνεις 40 ευρω γιά τό λογαριασμο + 40 ευρω για το κινητο κάθε χρόνο ,μαζευονται 80 ευρω κάθε μήνα μόνο γιά κινητό .Αν μπορείς νά τά δικαιολογήσεις έχει καλώς ,αλλιώς ....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι όπως τά περιγράφεις

Επιπλέον γίνεσαι στόχος του κ Στουρνάρα γιατί ,αν π.χ πληρώνεις 40 ευρω γιά τό λογαριασμο + 40 ευρω για το κινητο κάθε χρόνο ,μαζευονται 80 ευρω κάθε μήνα μόνο γιά κινητό .Αν μπορείς νά τά δικαιολογήσεις έχει καλώς ,αλλιώς ....

 

οχι ακριβως ετσι

Το αρχικο ποσο δεν το πληρωνεις παντα

 

Ετσι

 

Πληρώνοντας πχ 480 ευρώ ( 40Χ12) Παίρνεις κινητό αξίας από 700-800 ευρώ

με ασφαλεια κλοπης και ασφαλεια ανεργιας.

 

Επισης στο τελος μπορεις να πληρωσεις τη διαφορα και να κρατησεις το κινητο η το δινεις πισω και παιρνεις νεο.

 

Επισης το ποσο δεν μετραει στο φορο κινητης.

Link to comment
Share on other sites

οχι ακριβως ετσι

Το αρχικο ποσο δεν το πληρωνεις παντα

 

Ετσι

 

Πληρώνοντας πχ 480 ευρώ ( 40Χ12) Παίρνεις κινητό αξίας από 700-800 ευρώ

με ασφαλεια κλοπης και ασφαλεια ανεργιας.

 

Επισης στο τελος μπορεις να πληρωσεις τη διαφορα και να κρατησεις το κινητο η το δινεις πισω και παιρνεις νεο.

 

Επισης το ποσο δεν μετραει στο φορο κινητης.

 

εδώ όμως λέει ότι πληρώνεις 480 + 200 ευρώ αρχικό ποσό. Κοντολογής πληρώνεις 680 ευρώ και πάιρνεις ένα κινητό 700-800 ευρώ .... Σιγά το δώρο . Στην τράπεζα να τα έβαζα τα 680 θα γινόντουσαν 700 .

Link to comment
Share on other sites

εδώ όμως λέει ότι πληρώνεις 480 + 200 ευρώ αρχικό ποσό. Κοντολογής πληρώνεις 680 ευρώ και πάιρνεις ένα κινητό 700-800 ευρώ .... Σιγά το δώρο . Στην τράπεζα να τα έβαζα τα 680 θα γινόντουσαν 700 .

 

Τον επόμενο χρόνο θα δώσεις 480 για καινούργιο κινητό 700-800 και τον επόμενο χρόνο θα δώσεις πάλι 480 για νέο κινητό 700-800 ευρώ. Μόνο την πρώτη φορά θα δώσεις 200 ευρώ.

 

Γενικά πιστεύω πως αξίζει, γιατί θα έχεις κάθε χρόνο το νέο μοντέλο (πχ το τελευταίο μοντέλο iPhone). Θα το πληρώνεις σε δόσεις και θα έχεις την ασφάλεια σου. Βέβαια, άλλος τρόπος είναι να πουλάς το κινητό που έχεις και να αγοράζεις ένα νέο από κάποιο σκρουτζομάγαζο με χαμηλότερη τιμή! Αν μπορούσα θα έκανα χρήση της υπηρεσίας αυτής.

Link to comment
Share on other sites

εδώ όμως λέει ότι πληρώνεις 480 + 200 ευρώ αρχικό ποσό. Κοντολογής πληρώνεις 680 ευρώ και πάιρνεις ένα κινητό 700-800 ευρώ .... Σιγά το δώρο . Στην τράπεζα να τα έβαζα τα 680 θα γινόντουσαν 700 .

 

Τον επόμενο χρόνο θα δώσεις 480 για καινούργιο κινητό 700-800 και τον επόμενο χρόνο θα δώσεις πάλι 480 για νέο κινητό 700-800 ευρώ. Μόνο την πρώτη φορά θα δώσεις 200 ευρώ.

 

Γενικά πιστεύω πως αξίζει, γιατί θα έχεις κάθε χρόνο το νέο μοντέλο (πχ το τελευταίο μοντέλο iPhone). Θα το πληρώνεις σε δόσεις και θα έχεις την ασφάλεια σου. Βέβαια, άλλος τρόπος είναι να πουλάς το κινητό που έχεις και να αγοράζεις ένα νέο από κάποιο σκρουτζομάγαζο με χαμηλότερη τιμή! Αν μπορούσα θα έκανα χρήση της υπηρεσίας αυτής.

 

Επαναλαμβάνω. Το αρχικό πόσο δεν το πληρώνεις υπό προϋποθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...